Львівщина очолила рейтинг областей у розвитку велоспорту на треку
Федерація велосипедного спорту України уклала рейтинг областей за розвитком велосипедного спорту на треку. Львівщина у ньому опинилась на першому місці з загальною сумою очок майже 60 тисяч. У Харківської області, яка опинилась на другому місці, 41 балів.
До рейтингу сумували результати виступів спортсменів області на Олімпійських Іграх, чемпіонатах світу, Європи та України. До уваги брались результати дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Також враховувались перемоги дорослих спортсменів на кубках світу, Європи та України.
Левову частку очок для Львівщини принесла 25-річна Олена Старікова. На Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті спортсменка фінішувала другою. Велосипедистка також стала четвертою у фінальному заїзді гонки кейрін. У жовтня Олена виборола срібло на чемпіонаті Європи з велоспорту у дисципліні кейрін. Раніше атлетка також стала чемпіонкою Європи.
Саме Олена очолила рейтинг найкращих трекових велосипедистів України у 2021 році. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності та проходить військову службу на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони. Тренує спортсменку заслужений тренер України – Євген Болібрух.
Новини за темою
Спортивний фронт: дайджест найближчих міжнародних змагань за участі львів’ян
6 травня 2022
В Україні офіційні змагання національного рівня поки на паузі, однак спортивне життя в світі вирує, і не без участі українських атлетів, адже спортивна дипломатія залишається одним з ефективних методів просування потреб та інтересів нашої країни на міжнародному рівні. Частина національних збірних тепер проводить тренування у Львові та інших західних регіонах, а частина тренується за кордоном. Однак за можливості всі намагаються взяти участь у міжнародних турнірах та показати максимальний результат. Управління молоді та спорту зібрало інформацію про найближчі важливі змагання, в яких візьмуть участь спортсмени Львівщини. Самбірчанин Володимир Андреїшин позмагається за медалі чемпіонату Європи з бодібілдингу. Змагання стартують вже сьогодні в Іспанії. Спортсмен змагатиметься одразу у двох дисциплінах: у класичному бодібілдингу та класик фізик у ростовій категорії понад 180 см. Володимир Андреїшин є майстром спорту України з бодібілдингу, чемпіоном Європи 2018 року, професійним фітнес-тренером. Торік у листопаді він виборов срібну медаль у класичному бодібілдингу серед чоловіків на чемпіонаті світу. Ельвіра Борозна та Богдан Гоза у неділю та понеділок виступатимуть на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років. Обоє спортсменів навчаються у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській обласній школі вищої спортивної майстерності. За Ельвіру вболіватимемо 8 травня. Вона змагається у ваговій категорії 81 кг. Богдан боротиметься за медалі 9 травня у ваговій категорії 109 кг. Веслувальники Віталій Вергелес, Тарас Мазовський та Анастасія Горлова з 20 травня змагатимуться за медалі етапів Кубку світу з веслування. Перший етап пройде 20-22 травня в чеському містечку Рачіце, а другий —прийме польська Познань 26-29 травня. Андрій Тишковець позмагається на чемпіонаті Європи з боксу серед чоловіків. Змагання стартують 21 травня у Вірменії. Виступатиме наш спортсмен у ваговій категорії 48 кг. Стронгмен Павло Кордіяка з 24 травня змагатиметься на "World’s Strongest Man" – турнірі, де визначать найсильнішу людину світу 2022 року. Змагання відбудуться у США. Торік Павло переміг на Іграх стронгменів, що дозволило йому перейти в елітний дивізіон та отримати право змагатись на найпрестижніших світових змаганнях. Оперативно про результати виступів атлетів Львівщини на цих та інших змаганнях можна дізнаватись у телеграм-каналі управління молоді та спорту Львівської ОВА: https://t.me/sportlvivoda.
У десятку найкращих спортивних шкіл України увійшов «Веслярик» Львівщини
28 квітня 2022
Щорічно Міністерство молоді та спорту України визначає рейтинги найкращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву в Україні. Винятком став лише минулий рік – рейтинг не формували, оскільки об‘єктивно визначити найкращих у час коронавірусу та посилених карантинних обмежень було неможливо. Так, у десятку найкращих спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву вперше за багато років потрапила спортивна школа «Веслярик». Одним з пріоритетних видів спорту у школі є веслування. Заклад має власну веслувальну базу у селі Наварія на Пустомитівщині. Як вона виглядає, можна побачити тут. У школі також виховують чемпіонів з боксу, вільної боротьби, важкої атлетики, дзюдо, кінного спорту, легкої атлетики, стрільби з лука та настільного тенісу. На одинадцятій позиції опинилася КДЮСШ №1 СКА. Тут навчають спортивної та художньої гімнастики, стрільби з лука, стрільби кульової, сучасного п’ятиборства та триатлону. На вісімнадцятій – СДЮШОР №1 з веслування та важкої атлетики. Першою в Україні стала Сумська спеціалізована спортивна школа. У 25 найкращих в Україні дитячо-юнацьких спортивних шкіл увійшли Львівська обласна дитячо-юнацька школа (більше про її діяльність можна дізнатись тут) та дитячо-юнацька спортивна школа імені Віктора Чукаріна міста Львова. 38 позицію в рейтингу зайняла Дитячо-юнацька спортивна школа ім. Георгія Прокопенка. Загалом у рейтингу – понад 400 спортивних шкіл. Перше ж місце у рейтингу України посідає Київська ДЮСШ. «Рейтинг формується на основі показників спортсменів усіх відділень школи на національних змаганнях. Спортивні заклади Львівщини стабільно зберігають високі позиції, демонструючи позитивну тенденцію до зростання», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як. Ознайомитись з рейтингом можна за посиланням.
Львів’янин переміг на Відкритому Кубку Польщі з фехтування
21 березня 2022
Атлет Львівської школи вищої спортивної майстерності Клод Юнес зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу Відкритого Кубку Польщі з фехтування на рапірах, який відбувся цими вихідними у Познані. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської ОВА. Як розповідають у національній Федерації фехтування, Юнес виграв спочатку усі шість боїв у своїй групі, а згодом, отримавши п’ятий номер при посіві, продовжив свою переможну ходу в олімпійці, на вирішальній стадії якої спочатку взяв гору над Міхалом Щесом з Гданська (15:13), а у фіналі над багаторазовим медалістом чемпіонату Європи серед кадетів, юніорів та U-23 ще одним господарем доріжки Анджеєм Жондковскі (15:11). За крок від медалі, посівши шосте місце, зупинився Максим Гаравський, який у чвертьфіналі одним уколом поступився Матеушу Козаку з Гданська.
Львівські лучниці поборються за золото та бронзу юніорського чемпіонату Європи
18 лютого 2022
У Словенії триває чемпіонат Європи зі стрільби з лука серед дорослих та юніорів у приміщенні. За медалі позмагатися сюди приїхали 300 лучників з 30 країн. У складі національної збірної виступили семеро львів’ян. Дві наші лучниці успішно пройшли всі випробування в особистих змаганнях та кваліфікувались до фіналу. Учасниця Олімпійських ігор у Токіо Вероніка Марченко, яка тренується у Марії Гавелко, у чвертьфіналі зуміла перемогти віцечемпіонку Олімпіади з Нідерландів з рахунком 6:4, однак у боротьбі за вихід до фіналу поступилась чинній чемпіонці Європи з Франції, таким чином потрапивши до бронзового фіналу. Однак Львівщина все ще має шанс на золото: до фіналу юніорського чемпіонату успішно кваліфікувалась Дзвенислава Черник. «Шлях до фіналу був нелегкий. Після особистого рекорду в кваліфікаційному раунді було важко зібратися і відключити емоції. Особливо важко психологічно було у чвертьфіналі, де я зустрічалася з росіянкою. У півфіналі стрілялося вже значно спокійніше. Настрій на фінал бойовий, суперниця досить сильна, чинна срібна призерка чемпіонату світу серед кадетів. Але я зроблю все, що буде від мене залежати, щоб привезти золото до України», – розповіла Дзвенислава у коментарі управлінню молоді та спорту Львівської ОДА. Нагадаємо, торік спортсменка стала віцечемпіонкою світу зі стрільби з лука серед кадетів. Лучниця тренується у навчально-спортивній базі літніх видів спорту. Тренують Дзвениславу Марія Гавелко та Назар Кузик.
На гірськолижних змаганнях «Bukovytsia OPEN» позмагаються діти з п’яти країн
27 січня 2022
Учора на схилах гірськолижного комплексу «Буковиця» поблизу Борислава стартував «Bukovytsia OPEN» - український етап міжнародних дитячих змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN». Змагання відбуваються щорічно в три етапи в Україні, Польщі і Словаччині. В турнірі беруть участь діти-спортсмени віком 12 – 16 років. Такі змагання на Львівщині відбуваються вже вчетверте. Український етап включений в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS). Відтак, змагання відбуватимуться за регламентом FIS, контролюватимуться технічним делегатом цієї міжнародної федерації. Цього року участь в змаганнях, попри складну ситуацію з коронавірусом, візьмуть спортсмени збірної України, а також спортсмени з Польщі, Словаччини, Білорусі та Вірменії. Заїзди відбуватимуться два дні – 27 і 28 січня в категорії «слалом». Фінальне нагородження – по завершенню змагань 28 січня на гірськолижному комплексі «Буковиця». Нагадаємо, змагання засновані наприкінці 2018 року. Ініціаторами їх проведення стали Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», гірськолижний комплекс «Буковиця» і ГО «Бориславська Сніжинка». Варто зазначити, що змагання відзначені на 2-му Східноєвропейському Форумі гостинності і курортології та отримали відзнаку «Кришталевий Лотос» за популяризацію туристичної і спортивної інфраструктури Карпат. Як «Bukovytsia OPEN» пройшли торік, можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/bsJ1ZrY8GHw
“Львівщина – у п’ятірці лідерів за динамікою надходжень до місцевих бюджетів”, - Максим Козицький
12 січня 2022
За підсумками 2021 року Львівщина зайняла лідируючі позиції у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків і платежів до місцевих бюджетів. Склали рейтинг у Міністерстві фінансів України. «За динамікою надходжень до загального фонду Львівщина на четвертому місці. Нагадаю, що упродовж року область поступово піднімалася в рейтингу – ще на початку року ми були п'ятнадцяті, а станом на 1 грудня – п'яті. Фінансова стабільність області, її соціально-економічний розвиток значною мірою обумовлені податковими надходженнями до обласного та місцевих бюджетів. Тому важливою є стабільна і позитивна динаміка надходження податкових платежів до бюджету», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За динамікою надходжень основного джерела – податку на доходи фізичних осіб – Львівщина, порівняно з 1 грудня, піднялася на дві позиції – з сьомого на п'яте місце. При тому, що за підсумками першого кварталу була на 24-му місці. Як і раніше, за темпами зростання надходжень єдиного податку Львівщина – друга в Україні після м. Києва. Зазначимо, що у 2021 році до загального фонду бюджету області надійшло 20,9 млрд грн, в тому числі: податку на доходи фізичних осіб – 13,2 млрд грн, єдиного податку – 3,2 млрд грн.
"Спорт для всіх": триває серія заходів для вихованців дитячих будинків
9 грудня 2021
Львівський обласний центр фізичного здоров‘я населення «Спорт для всіх» традиційно наприкінці року організовує змагання у школах-інтернатів, дитячих будинках та дитячих будинках сімейного типу. Такі візити відбуваються у межах соціально-спортивного проєкту «Ти зможеш, якщо зміг я». «Такі змагання - чудова можливість привити дітям любов до спорту у ненав’язливий спосіб. Ігри, естафети, чесна боротьба за перемогу — все це викликає у малечі цілий спектр позитивних емоцій. Зазвичай наприкінці таких заходів діти питають нас, чи приїдемо ще», - розповів директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович. Цьогоріч фахівці центру відвідали вже 6 закладів: дитячий будинок «Добре серце» у селі Новий Милятин, Турківську школу-інтернат, Львівський ліцей «Просвіта», Підгірцівську спеціальну школу-інтернат, дитячий навчальний заклад №15 інтернатного типу «Сиротинець» у Стрию та вихованців дитячого будинку «Рідний дім» у Сасові. Загалом цьогоріч відвідають 12 закладів такого типу. У межах візиту відбуваються різноманітні естафети, змагання на випробування сили, гнучкості, спритності, змагання з тенісу настільного, футзалу, а також спортивні вікторини. На згадку про заходи учасники отримують пам’ятні медалі, грамоти та спортивний інвентар. Змагання відбуваються за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Львівські дефлімпійці – чемпіони Європи з керлінгу
24 листопада 2021
21 листопада у Польщі завершився чемпіонат Європи з керлінгу дабл мікст. Золоту нагороду виборола пара спортсменів Львівського регіонального центру «Інваспорт» Михайло Плесканка та Катерина Якимець. Михайлові – 32 роки. Він майстер спорту України. У складі збірної області цьогоріч переміг на чемпіонаті України. Тренується самостійно. Катерина через тиждень відзначатиме 23-річчя. Вона уродженка Стрия, тренується у Львові. На чемпіонаті України з керлінгу дабл-мікст серед спортсменів з порушеннями слуху, як і Михайло, виборола перше місце. Для обох спорстменів це не перший досвід участі в міжнародних змаганнях. Михайло та Катерина представляли Україну на зимових Дефлімпійських іграх в Італії.
«Кубок Захисника України» зібрав понад півсотні учасників (+ВІДЕО)
15 листопада 2021
Вже вп’яте на спортивній базі обласної Школи вищої спортивної майстерності «Львівський стрілецький стенд» відбулись відкриті обласні змагання із стендової стрільби «Кубок Захисника України». Цьогоріч вони зібрали понад півсотні учасників. Учасники випробували свої вміння на круглому, траншейному стендах та спортінгу. Переможці та призери в особистому заліку стали володарями ексклюзивних нагород від Управління молоді та спорту Львівської ОДА та подарункових сертифікатів на спортивне екіпірування від компанії «РЕАК». Найкращих визначили серед учасників АТО та професійних спортсменів. «Будь-який захід, який привертає увагу до російсько-української війни – це не лише змагання і звісно значно більше, ніж просто спорт. Це про цінності, які мають бути «прошиті» у нашому ментальному коді, адже йдеться про розуміння того, що насправді відбувається, про вшанування пам’яті полеглих героїв та підтримку тих, які сьогодні борються за майбутнє нашої держави», - зауважує керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. У категорії учасники АТО серед чоловіків золото виборов Олександр Лук'янчук, срібним призером став Богдан Загрубський, бронзу виборов Володимир Гера. Серед жінок призові місця відповідно вибороли Марина Лютенко, Юлія Філіпович та Євгенія Маркевич. У категорія «спортсмени-професіонали» золото виборов Дмитро Іванченко, срібним призером став Любомир Петерига, а бронзу виборов Іван Кадило.
На Львівщині розіграють Кубок Захисника України зі стендової стрільби (+ВІДЕО)
12 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, на спортивній базі обласної Школи вищої спортивної майстерності «Львівський стрілецький стенд» стартують відкриті обласні змагання зі стрільби стендової «Кубок Захисника України». Змагання започатковані 2017 року та щорічно проводяться Львівською обласною радою, управлінням молоді та спорту Львівської ОДА, федерацією стрілецького спорту області, школою вищої спортивної майстерності за підтримки меценатів та партнерів заходу. Випробують свої сили та навички у спортивних дисциплінах стендової стрільби – круглому, траншейному стендах та спортінг учасники АТО та бойових дій. Найкращих визначать також і серед професійних спортсменів-стендовиків Львівщини. Цьогоріч вже вдруге змагання відбудуться, не тільки в особистому заліку, а ще й в командній першості. Кожна команда налічуватиме 3 особи. Переможців визначать за сумою результатамів кожного учасника команди. За підсумками кваліфікації відбудуться фінальні змагання у всіх категоріях. Зауважимо, стрільба стендова є одним з пріоритетних видів спорту для Львівщини. До штатної збірної команди України у 2021 роцi входить 11 спортсменів Львівщини. За аналізом Міністерства молоді та спорту України, щодо стану розвитку стрільби стендової у регіонах України та фізкультурно-спортивних товариствах у 2018-2021 роках Львівська область впевнено посідає ІІ місце серед усіх областей, які розвивають цей вид спорту.
Славська і Львівська громади лідирують за фінансовими показниками
28 жовтня 2021
За підсумками дев’яти місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації склав черговий рейтинг територіальних громад за окремими фінансовими показниками (динаміка доходів з/ф, індекс податкоспроможності, рівень дотаційності бюджетів та ін.). «Рейтинг другий квартал поспіль очолюють - Славська і Львівська громади. Це є свідченням фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення та раціональне виконання видаткової частини місцевих бюджетів. Як і в рейтингу за перше півріччя, твердо на своїх позиціях розмістилися Пустомитівська, Солонківська територіальні громади. Своїми позиціями помінялися Стрийська та Мурованська (остання опустилися з 5 на 6), Підберізцівська і Зимноводівська громади (остання опустилася зі 7 на 8). Без змін замикають десятку Червоноградська і Жовтанецька громади», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Демків. У бюджетах 18 територіальних громад ще бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Хоча порівняно із першим півріччям дефіцит ліквідовано на 60 млн грн і становить понад 70 млн гривень. Найближчим часом ситуація може змінитися і на жаль не в кращу сторону, адже на це є певні причини. Основні з яких - це ріст цін і тарифів на енергоносії та прийняте урядом рішення з 30 жовтня переходу Львівської області до червоної зони карантину», - зазначив Олег Демків. Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/mistsevi_byudzhety
Для закладів профтехосвіти області затвердили критерії оцінювання
5 жовтня 2021
У департаменті освіти і науки затвердили критерії оцінювання закладів професійно-технічної освіти. В області стартувала ініціатива систематичного і послідовного проведення рейтингового оцінювання закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рейтингування закладів дозволить запровадити об’єктивну методику визначення ефективного управління закладами. «Таке рейтингування дозволить нам розуміти, які заклади динамічно розвиваються, а які потребують підтримки зі сторони. Є кілька показників, які допоможуть нам вдосконалювати систему профтехосвіти. Окрім того, заклади, які будуть в лідерах рейтингу зможуть ділитись досвідом з менш успішними. Це перш за все інструмент для покращення ситуації із управлінням та розвитком наших закладів», - розповів директор департаменту освіти Олег Паска. При оцінюванні закладів звертатимуть увагу на виконання регіонального замовлення, наповнення спецфонду, залучення грантів, застосування дуальної форми під час навчання тощо. Зазначимо, нещодавно також розробили Порядок рейтингового оцінювання ефективності управління системами освіти територіальних громад області.