Виробництво може отримати кредит під 5% річних
Сьогодні, 10 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та регіональний директор Львівської обласної дирекції "Райффайзен Банк Аваль" Сергій Бойко обговорили нові форми кредитування для виробництв.
Відтепер банківська установа пропонує можливість кредитування власної справи на вигідних умовах, а саме під 5% річних у іноземній валюті.
Новини за темою
Львівщина увійшла в п'ятірку областей лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі
22 квітня 2022
У квітні Львівська область опинилась у п’ятірці областей-лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської державної адміністрації з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України. Станом на 21 квітня аграрії області залучили кредитів на суму понад 516 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 %. За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0 %. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. «Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом всього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Перелік банків, які надають відповідне кредитування: АТ «Ощадбанк»; АТ КБ «ПриватБанк»; АТ «ПУМБ»; АТ «ПроКредит Банк»; АТ «Райффайзен Банк»;АБ «УКРГАЗБАНК»; АТ «Укрексімбанк»; АТ «КРЕДОБАНК»; АТ «МІБ»; АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»; АТ «ОТП БАНК»; ПАТ «МТБ БАНК»; АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»; АТ «Полтава-Банк»; ПАТ «БАНК ВОСТОК»; АТ «БАНК АЛЬЯНС»; АТ АКБ «Львів»; АТ «АСВІО БАНК»; АТ «ТАСКОМБАНК»; АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»; АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»; АТ «КІБ». Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.
На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників
20 квітня 2022
Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки. Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави. Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів. Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки. Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів. З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl. Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком. Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.
Львівська область продовжує лідирувати за програмою "Доступних кредитів 5-7-9%"
14 вересня 2021
За регіональною класифікацією Львівщина продовжує лідирувати з виконання програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це повідомили у Міністерстві економіки України. Окрім Львівської області, лідерами залишаються також Харківська та Київська. А найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (45%), торгівлі та виробництва (25%) та промислової переробки (17%). Отож, за Програмою "5-7-9" бізнесу вже видали кредитів на 61,4 млрд гривень. Від старту програми банки-учасники видали 23 326 кредитів на загальну суму 61,4 млрд грн. З них майже 21 млрд грн – рефінансування попередньо отриманих позик, 7,7 млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 32,5 млрд грн в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів. За останній тиждень банки-учасники програми “Доступні кредити 5-7-9%” підписали 351 договір на суму майже 1 млрд грн. Зокрема, майже 796 млн грн від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають антикризові кредити на поповнення оборотних коштів, а 96 млн грн - це видані уповноваженими банками угоди з рефінансування попередньо виданих кредитів. Докладніше про те, як приєднатися до програми читайте за посиланням: https://bit.ly/3rfPmX7
Ще 200 тисяч гривень виділили на житлові кредити для будівництва на селі
4 серпня 2021
В області триває реалізація Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян Львівщини на 2021-2023 роки. Цього тижня з обласного бюджету на реалізацію Програми спрямували 200 тис грн. За останніх три місяці вже 11 сімей отримали позики за рахунок коштів обласного бюджету через Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на суму 1 млн 408 тис гривень. Це дозволить надати кредити двом сільським забудовникам. Нагадаємо, що на реалізацію Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян у 2021 році в обласному бюджеті передбачені кошти в сумі 4 млн 573 тис грн, з яких від початку року виділили 1 млн 973 тис грн. Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі є одним із головних завдань Програми і передбачає надання сільським жителям пільгових довгострокових кредитів для будівництва, добудови, реконструкції або купівлі житла у селі. Виконавцем цього напряму є Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Кредит індивідуальному забудовнику надається, за умови відповідності вимогам Програми та підтвердження ним своєї платоспроможності, на термін до 20 років. Першочергово та безвідсотково житлові кредити отримують учасники російсько-української війни.
4 мільйони гривень виділили з обласного бюджету для кредитування житла молоді і будівництва на селі
18 лютого 2021
На реалізацію Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян у Львівській області виділили 4 мільйони гривень з обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалили депутати під час сесії сьогодні, 18 лютого. Допомогти молоді з придбанням житла і підтримати індивідуальне житлове будівництво на селі - ключові напрями програми, які передбачають пільгове цільове кредитування, а розпорядниками коштів є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Першочергово та безвідсотково житлові кредити отримують учасники російсько-української війни. «Для кредитування молодіжного житла пропонуємо виділити 1 мільйон 315 тисяч гривень з обласного бюджету. Виконавцем цього напряму є Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Термін погашення такого кредиту - до 30 років. А отримати його можуть громадяни, які перебувають на квартирному обліку, віком до 35 років (включно). Сім'я, яка не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою 3% річних від суми зобов'язань за кредитом. Якщо є одна дитина, це дає право на звільнення від сплати відсотків. Позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань за кредитом, який має трьох і більше дітей - 50% суми зобов'язань за кредитом», - пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Розмір кредиту визначає Львівське регіональне управління Держмолодьжитла, керуючись нормою 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі – нормативна площа), при цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередкованої вартості його спорудження, що склалася в регіоні відповідно до даних Міністерства розвитку громад та територій. Щоб взяти участі у програмі кредитування молодіжного житла, необхідно звернутися до виконавця - у Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 8. Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» передбачає надання сільським жителям пільгових довгострокових кредитів для будівництва, добудови, реконструкції або купівлі житла у селі. Виконавцем цього напряму є Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Планується виділити на будівництво житла в селі 2 мільйони 685 тисяч гривень з обласного бюджету. Позичальниками тут можуть бути громадяни України, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що є у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених. Кредит індивідуальному забудовнику надається, за умови відповідності вимогам програми та підтвердження ним своєї платоспроможності, на термін до 20 років. А молодим сім'ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім'ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років із внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних. Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору, починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування). Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам (за умови звернення їх або повнолітніх членів їх сімей з відповідною заявою): військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою військового комісаріату або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період. Розмір кредиту, який можна отримати: - на нове будівництво – до 400 тис. грн; - на придбання житлового будинку – до 300 тис. грн; - на добудову, реконструкцію житлового будинку – до 250 тис. грн; - на спорудження інженерних мереж – до 100 тис. грн; Для розгляду можливості участі у зазначеному заході програми необхідно звернутися до виконавця у Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за адресою: м. Львів, вул. Пекарська, 95 Оксана Буй
Перелік банків, що кредитують аграріїв, розширили
30 липня 2019
У департаменті агропромислового розвитку відбулась робоча зустріч з представником АТ «КБ «Глобус». В ході зустрічі обговорили умови співпраці для забезпечення виконання заходів державних та обласної програм, залучення кредитних ресурсів в аграрний сектор Львівщини. Т.в.о директора департаменту Людмила Гончаренко представила регіональну програму підтримки агропромислового виробництва та шляхи співпраці в напрямі розвитку кредитування малого та середнього сільгоспвиробника. Представник банку Оксана Шульга презентувала пріоритетні напрями кредитування агровиробників. Найбільш поширена серед програм кредитування – «Техніка в кредит», яка передбачає швидке отримання позики – за кілька днів на суму до 3 млн.грн. при відсотковій ставці від 15% річних. Активно користуються аграрії і програмою «ХЛІБОРОБ», за якою клієнт може отримати кошти на поповнення обігових коштів для ведення поточної фінансово-господарської діяльності та надання кредиту або його частини для рефінансування основної кредитної заборгованості клієнта, наявної в іншому банку, цільове використання якої відповідає вимогам програми. Довідково: Глобус Банк є уповноваженим банком, що підписав Меморандум про співпрацю з Мінагрополітики України з реалізації державних програм підтримки сільського господарства.
Кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики в центрі зустрічі Олега Синютки із головою АБ «Укргазбанк»
5 липня 2018
Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з головою Правління АБ «Украгазбанк» Кирилом Шевченком. Серед обговорених тем – кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики, агропромислового комплексу, малого і середнього бізнесу. Зокрема Кирило Шевченко презентував низку програм кредитування та лізингу, яку пропонує АБ «Укргазбанк». Як зазначив голова Правління, пріоритетним для банку є напрямок відновлювальної енергетики. «Пріоритетним для нас є проекти, спрямовані на розвиток відновлювальної енергетики. Тобто ті речі, які спрямовані на захист довкілля. До прикладу, минулого року це був проект із встановлення фільтруючого обладнання «Запоріжсталь», яке зменшило викиди в атмосферу на 20 %. Також ми маємо унікальні проекти із кредитування приватних господарств під встановлення сонячних панелей», - зазначив Кирил Шевченко. Окрім того, голова Правління представив проект кредитування сільгосптехніки, який реалізують в Білорусі. У свою чергу Олег Синютка висловив готовність до співпраці. «Сьогодні Львівщина впевнено рухається у розвитку альтернативних джерел енергетики. Ми маємо вдалий досвід із реалізації програми «Теплих кредитів», застосування енергозберігаючих технологій домогосподарствами області. Ми готові співпрацювати по тих проектах, де будуть зручні та вигідні умови для мешканців області», - наголосив Олег Синютка.
На здешевлення кредитів для аграріїв передбачили 66 мільйонів гривень
13 квітня 2018
Урядом внесено зміни у Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №254. Компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами надається позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів робіт, послуг) за останній рік до 20 млн.грн. При цьому перевага надається позичальникам, які займаються вирощуванням овочів у відкритому ґрунті, цукрових буряків, садівництвом та ягідництвом. Компенсації підлягають відсоткові ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат та середньостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення. Розмір компенсації за такими кредитами встановлено на рівні облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами. На реалізацію програми в Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено 66,0 млн.грн., у тому числі на Львівську область виділено 1,518 млн.грн. відповідно до частки області у обсягах валової продукції виробленої сільськогосподарськими підприємствами.
«Започаткувати власну справу краще, ніж поневірятись по заробітках», - учасник АТО Михайло Стефаниця
21 лютого 2018
Участь у програмі підвищення конкурентоспроможності Львівської області стала для учасника АТО Михайла Стефаниці кроком до чергової перемоги. Повернувшись із зони АТО, житель села Годині, що на Мостищині, продав авто, позичив грошей у друзів та купив міні-навантажувач. Технікою Михайло Стефаниця цікавився із дитинства, тож вирішив до цього навантажувача, що уже почав приносити прибуток, докупити самоскид з маніпулятором. Реалізувати цей задум допоміг кредит, що вдалось отримати завдяки програмі конкурентоспроможності Львівської області. «Я сам відважився на такий проект, і радим би іншим АТОвцям теж спробувати власні сили. Поневірятися по заробітках – це шлях внікуди. Будучи в АТО, під Сартаною, до мене прийшло розуміння, що за нас ніхто нічого не зробить, тож треба ризикувати, працювати і будувати ту державу, яку ми хочемо», - поділився роздумами Михайло Стефаниця. Михайло Стефаниця єдиний у Мостиському районі фахівець із такою технікою. Тож, може надавати послуги із канав для каналізацій, фундаментів, дренажних робіт, вирівнювання території під бруківку тощо. Інколи у новоспеченого бізнесмена виникають клопоти із ремонтом техніки. Та, за його словами, ця стаття витрат йому не страшна, адже на техніці розуміється добре та залагоджує усі поламки своїми руками. А от кредит у розмірі 300 тисяч підприємець мусить покрити власними заробітками. За програмою Львівська ОДА покриває бізнесмену частину відсотків. «Одним із завдань програми є відшкодування з обласного бюджету відсотків за кредитом. Якщо сьогодні банки пропонують середню відсоткову ставку 21%, то обласний бюджет покриває учаснику програми 14 відсотків. Відтак, до погашення учаснику залишається 7 %. Окрім того, завдання програми спрямоване не так до отримання фінансового результату, як до соціальної адаптації учасників АТО», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Андрій Кісера. У планах АТОвця найняти для допомоги спеціаліста, аби мати змогу динамічніше виконувати роботу. А також планує податися на ще один конкурс інвестиційних проектів, адже хоче у майбутньому розширяти бізнес. Довідково: Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про оголошення конкурсу інвестиційних проектів з 1 лютого 2018 року. Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА. Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам: - мати статус учасника АТО; - мати офіційну прописку на території Львівської області; - створити бізнес-план (інвестиційний проект); - взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.