Кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики в центрі зустрічі Олега Синютки із головою АБ «Укргазбанк»
Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з головою Правління АБ «Украгазбанк» Кирилом Шевченком. Серед обговорених тем – кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики, агропромислового комплексу, малого і середнього бізнесу.
Зокрема Кирило Шевченко презентував низку програм кредитування та лізингу, яку пропонує АБ «Укргазбанк». Як зазначив голова Правління, пріоритетним для банку є напрямок відновлювальної енергетики.
«Пріоритетним для нас є проекти, спрямовані на розвиток відновлювальної енергетики. Тобто ті речі, які спрямовані на захист довкілля. До прикладу, минулого року це був проект із встановлення фільтруючого обладнання «Запоріжсталь», яке зменшило викиди в атмосферу на 20 %. Також ми маємо унікальні проекти із кредитування приватних господарств під встановлення сонячних панелей», - зазначив Кирил Шевченко.
Окрім того, голова Правління представив проект кредитування сільгосптехніки, який реалізують в Білорусі.
У свою чергу Олег Синютка висловив готовність до співпраці.
«Сьогодні Львівщина впевнено рухається у розвитку альтернативних джерел енергетики. Ми маємо вдалий досвід із реалізації програми «Теплих кредитів», застосування енергозберігаючих технологій домогосподарствами області. Ми готові співпрацювати по тих проектах, де будуть зручні та вигідні умови для мешканців області», - наголосив Олег Синютка.
Новини за темою
Львівщина увійшла в п'ятірку областей лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі
22 квітня 2022
У квітні Львівська область опинилась у п’ятірці областей-лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської державної адміністрації з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України. Станом на 21 квітня аграрії області залучили кредитів на суму понад 516 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 %. За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0 %. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. «Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом всього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Перелік банків, які надають відповідне кредитування: АТ «Ощадбанк»; АТ КБ «ПриватБанк»; АТ «ПУМБ»; АТ «ПроКредит Банк»; АТ «Райффайзен Банк»;АБ «УКРГАЗБАНК»; АТ «Укрексімбанк»; АТ «КРЕДОБАНК»; АТ «МІБ»; АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»; АТ «ОТП БАНК»; ПАТ «МТБ БАНК»; АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»; АТ «Полтава-Банк»; ПАТ «БАНК ВОСТОК»; АТ «БАНК АЛЬЯНС»; АТ АКБ «Львів»; АТ «АСВІО БАНК»; АТ «ТАСКОМБАНК»; АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»; АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»; АТ «КІБ». Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.
На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників
20 квітня 2022
Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки. Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави. Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів. Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки. Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів. З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl. Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком. Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.
На Львівщині за встановлене обладнання, що використовує відновлювальну енергетику відшкодували 105 тисяч гривень
30 грудня 2021
В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» ще сімом учасникам відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 105 тисяч гривень. Від початку дії Програми 68 мешканцям області відшкодовано 1 млн 97 тисяч гривень. Станом на 1 грудня поточного року 1794 сонячних електростанцій працює у приватних домогосподарствах області, загальна потужність яких складає 42,7 МВт. Вироблену генерувальними установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. «23 грудня на сесії Львівської обласної ради ухвалили рішення №335 «Про внесення змін до Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки», в якому, зокрема передбачено в обласному бюджеті на 2022 рік фінансування даного напрямку Програми у розмірі 1,5 млн гривень. Отож, запрошуємо жителів області скористатись фінансовою підтримкою в межах зазначеної Програми у 2022 році», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз.
На Львівщині за встановлене обладнання, що використовує відновлювану енергію, відшкодували майже 270 тисяч
11 серпня 2021
В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» 17 учасникам відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 268,6 тис. грн. З початку дії Програми 28 мешканцям області відшкодовано понад 460 тис. грн. На розгляді перебуває ще 6 заявок. Станом на 1 серпня, 1524 сонячні електростанції працює у приватних домогосподарствах області, загальна потужність яких складає 35,46 МВт. Лише у липні цього року було змонтовано та введено в експлуатацію 83 нові станції. Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. Сонячні електростанції дають можливість: забезпечувати потреби домогосподарств та громад в електроенергії; зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів; заощаджувати на рахунках за електроенергію; бути автономними; стимулювати роботу вітчизняного бізнесу у суміжних галузях; підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії. «Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись фінансовою підтримкою в межах зазначеної Програми», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз. В межах Програми існує два напрями відшкодування: частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти; частини тіла кредиту, отриманого в банківських установах та залученого фізичними особами на встановлення обладнання і систем, що використовують відновлювані джерела енергії. У першому випадку заявнику - фізичній особі для участі в Програмі по частковому відшкодуванню вартості обладнання, систем та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них, що використовують відновлювані джерела енергії, які придбані та встановлені за власні кошти, необхідно звернутись із заявкою та переліком документів. У другому випадку для участі в Програмі необхідно звернутись до банківських установ, а саме ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ АКБ «Львів».
Жителям області продовжують відшкодовувати кошти за впровадження відновлювальних джерел енергії
30 липня 2021
Напередодні, 29 липня, відбулось чергове засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії та яке придбане й встановлене фізичними особами за власні кошти. Йдеться про «Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергоощадження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації. На засіданні розглянули 21 заявку від жителів Львівщини, 17 з яких вирішені позитивно. Загальна сума відшкодування складає понад 268 тис. грн. Цей фінансовий ресурс буде незабаром перерахований на поточні рахунки фізичних осіб - учасників Програми. «Чинна Програма є стимулом до використання відновлюваних джерел енергії та розвитку відновлюваної енергетики Львівщини. Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові помпи ґрунтового та повітряного типу, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись підтримкою в межах зазначеної Програми», - повідомив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван. Довідково: На сьогодні на Львівщині є 1441 наявна сонячна установка приватних домогосподарств потужністю понад 33,1 МВт. Вироблену генерувальними установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.
Дітей запрошують взяти участь у конкурсі малюнків та графічної анімації «Сонце – джерело енергії!»
31 березня 2021
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації нагадує, що триває конкурс малюнків та графічної анімації та тему: «Сонце – джерело енергії!». Акцентуємо увагу на тому, що при виконанні робіт потрібно враховувати сонячну енергію, як відновлюване джерело енергії (сонячні електростанції, сонячні електричні панелі, сонячні геліоколектори). Роботи підписувати, зазначивши: ПІБ, назву школи, клас та вік учня, а також номер телефону. Малюнки обов’язково надсилати у сканованому вигляді на електронну скриньку: vdelviv@ukr.net до 20 квітня 2021 року. Довідково: Юні художники змагатимуться у чотирьох категоріях: конкурси малюнків для дітей молодшого шкільного віку 6-10 років, для дітей середнього віку 11-15 років, старшого віку 16-17 років та конкурс графічної анімації. Міжнародний День Сонця відзначається 3 травня, з метою привернути увагу громадськості до можливості використання відновлювальних джерел енергії.
4 мільйони гривень виділили з обласного бюджету для кредитування житла молоді і будівництва на селі
18 лютого 2021
На реалізацію Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян у Львівській області виділили 4 мільйони гривень з обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалили депутати під час сесії сьогодні, 18 лютого. Допомогти молоді з придбанням житла і підтримати індивідуальне житлове будівництво на селі - ключові напрями програми, які передбачають пільгове цільове кредитування, а розпорядниками коштів є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Першочергово та безвідсотково житлові кредити отримують учасники російсько-української війни. «Для кредитування молодіжного житла пропонуємо виділити 1 мільйон 315 тисяч гривень з обласного бюджету. Виконавцем цього напряму є Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Термін погашення такого кредиту - до 30 років. А отримати його можуть громадяни, які перебувають на квартирному обліку, віком до 35 років (включно). Сім'я, яка не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою 3% річних від суми зобов'язань за кредитом. Якщо є одна дитина, це дає право на звільнення від сплати відсотків. Позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань за кредитом, який має трьох і більше дітей - 50% суми зобов'язань за кредитом», - пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Розмір кредиту визначає Львівське регіональне управління Держмолодьжитла, керуючись нормою 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі – нормативна площа), при цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередкованої вартості його спорудження, що склалася в регіоні відповідно до даних Міністерства розвитку громад та територій. Щоб взяти участі у програмі кредитування молодіжного житла, необхідно звернутися до виконавця - у Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 8. Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» передбачає надання сільським жителям пільгових довгострокових кредитів для будівництва, добудови, реконструкції або купівлі житла у селі. Виконавцем цього напряму є Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Планується виділити на будівництво житла в селі 2 мільйони 685 тисяч гривень з обласного бюджету. Позичальниками тут можуть бути громадяни України, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що є у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених. Кредит індивідуальному забудовнику надається, за умови відповідності вимогам програми та підтвердження ним своєї платоспроможності, на термін до 20 років. А молодим сім'ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім'ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років із внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних. Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору, починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування). Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам (за умови звернення їх або повнолітніх членів їх сімей з відповідною заявою): військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою військового комісаріату або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період. Розмір кредиту, який можна отримати: - на нове будівництво – до 400 тис. грн; - на придбання житлового будинку – до 300 тис. грн; - на добудову, реконструкцію житлового будинку – до 250 тис. грн; - на спорудження інженерних мереж – до 100 тис. грн; Для розгляду можливості участі у зазначеному заході програми необхідно звернутися до виконавця у Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за адресою: м. Львів, вул. Пекарська, 95 Оксана Буй
Понад тисячу СЕС в приватних домогосподарствах: мешканці Львівщини активно використовують джерела відновлюваної енергетики
8 вересня 2020
Активно долучаються до використання відновлюваних джерел енергії мешканці Львівської області. В регіоні вже експлуатуються сонячні та вітрові електричні станції приватних домогосподарств, системи теплопостачання та гарячого водопостачання. Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА на сьогодні в приватних домогосподарствах області працює 1033 СЕС загальною потужністю 22,4 МВт та понад 1500 малих вітрових станцій, геліоколекторів та теплових помп. «Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави», - зазначив директор департаменту Богдан Кейван. В межах реалізації «Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017 – 2020 роки» здійснюється відшкодування мешканцям області частини вартості обладнання, яке є ефективним механізмом стимулювання населення області до підвищення рівня використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії з метою зменшення використання традиційних енергетичних ресурсів. Це в свою чергу зменшує шкідливий вплив на екологію області. В департаменті зазначили, що на сьогодні, вже відшкодовано 150 тис грн 6 мешканцям області. Ще 15 заявок перебуває на розгляді. В межах цієї ж програми діє відшкодування мешканцям 10% тіла кредиту на встановлення сонячних та вітрових електричних станцій приватних домогосподарств (але не більше відповідно 100 та 120 тис грн). На даний час відшкодовано 6 позичальникам 122,3 тис грн. «Закликаємо мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках»,- зазначив Богдан Кейван. Додамо, що Держенергоефективності запрезентувало брошуру про вітроустановки як альтернативне джерело електроенергії для домогосподарств. Брошура «Електроенергія з енергії вітру для Вашої родини», розроблена за підтримки ЄС у рамках Проекту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики України». «Для нас важливо поінформувати суспільство про різні джерела енергії та обладнання, завдяки яким можна стати енергонезалежним та економити на платіжках. Вітроустановки (ВЕС) – це ще одна можливість самостійно генерувати електроенергію і не залежати від постачальника», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура. За словами Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, серед переваг малопотужних вітрогенераторів: - генерація енергії навіть за дуже слабкого вітру – від 3-4 м/с; - енергопостачання впродовж всього року; - можливість використання комбінованої вітрової та сонячної електростанції (за єдиним тарифом); - екологічність виробництва електроенергії; - підтримка стабільного електропостачання за допомогою акумуляторів; - незначний шумовий та електромагнітний вплив завдяки використанню малопотужних установок. При встановленні ВЕС потрібно враховувати рельєф, «вітрове затінення» від будинків та дерев. Для роботи вітроустановки домогосподарства достатньо середньорічної швидкості вітру близько 5 м/с. Детальніше про ВЕС дізнавайтеся у брошурі, а саме: види вітроустановок; процедуру встановлення; орієнтовні розрахунки витрат та вигоди; успішні історії. Завантажуйте, читайте та діліться із близькими, рідними та друзями. Довідково Усі 5 брошур та відеоролик у рамках кампанії «Чиста енергія для Вашої родини» можна переглянути на сайті Держенергоефективності. Юлія Савостейко
Мешканці області активно користуються перевагами відновлювальної енергетики
14 серпня 2020
Станом на сьогодні понад тисяча власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції для вироблення електроенергії. Сумарна потужність цих станцій складає 22,34 МВт. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. У Львівській області також експлуатується більше тисячі малих вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, систем теплопостачання та гарячого водопостачання приватних домогосподарств з використанням відновлюваних джерел енергії, які встановлені за власні кошти. Все частіше в системах теплопостачання використовуються теплові помпи. «Використовуючи відновлювані джерела енергії ми запобігаємо змінам клімату, які негативно впливають на всі аспекти нашого життя – здоров’я, сільське господарство, рослинний та тваринний світ. Екстремальні погодні умови, такі як повені і посухи, стаються частіше саме внаслідок змін клімату. Відновлювальна енергетика може забезпечити повну або часткову енергонезалежність приватних домогосподарств, підприємств агропромислового комплексу, як невеликих фермерських господарств так і великих агрокомпаній, промислові об’єкти, бізнес-центри, туристичні об’єкти та торговельно-розважальних об’єктів. Сучасними технологіями відновлювальної енергетики можна забезпечити повну потребу в тепловій енергії, гарячому водопостачанні, електроенергії та кондиціонуванні», - розповів директор департаменту Богдан Кейван. Власники сонячних електростанцій приватних домогосподарств використовують енергію сонця для власних потреб, а надлишок «сонячної» енергії відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. За І півріччя 2020 року у Львівській області власниками приватних сонячних станцій сплачено до бюджетів різних рівнів (в тому числі міст, ОТГ та районів) більше 9,8 млн грн податків на доходи фізичних осіб. Законодавством закріплено «зелений» тариф до 2030 року. Нагадаємо, що в області діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, в межах якої працюють механізми підтримки мешканців області, які встановлюють за власні та кредитні кошти відновлювальні джерела енергії – сонячні електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та малі вітроенергетичні установки . За роз'ясненнями щодо участі у програмі можна звертатись в управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації (електронна скринька: vdelviv@ukr.net).
Представників органів місцевого самоврядування запрошують до участі в тренінгу щодо особливостей реалізації проектів з використанням відновлюваних джерел енергії
24 Червня 2020
Управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження запрошує до участі в онлайн-тренінгу щодо особливостей реалізації проектів з використанням відновлюваних джерел енергії на місцевому рівні, що відбудеться 2 липня 2020 року о 14:00 год у рамках проекту Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні», який реалізується Держенергоефективності спільно з партнерами країн-членів ЄС. В якості головних спікерів запрошено міжнародних експертів з Австрії та Італії, а також експертів з Держенергоефективності. Одним з головних питань тренінгу буде наявність інструментів комунікації та фінансування для збільшення кількості установок, що працюють з використанням відновлюваних джерел енергії та місцевих видів палива. Запрошуємо взяти участь керівників та представників органів місцевого самоврядування, а також суб’єктів господарювання області, які провадять свою діяльність у сфері відновлюваної енергетики. Для участі необхідно зареєструватися до 25 червня 2020 року за посиланням: https://forms.gle/AC9J3e9RB1wGGCVh9, обов’язково в реєстраційній формі вказавши електронну адресу, на яку буде відправлено посилання на онлайн тренінг та інструкцію з під’єднання до заходу, а також повідомити департамент про участь в онлайн-тренінгу, надіславши лист з переліком осіб на електронну скриньку: vdelviv@ukr.net. Контактна особа: Мягкий Сергій Васильович – головний спеціаліст департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, e-mail: saeevde@gmail.com, тел.: (044) 292-95-68.
Кращі практики Львівщини у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики презентували під час круглого столу
29 листопада 2019
Інститут Регіонального Розвитку організував круглий стіл «Енергоефективна Львівщина: історії успіху без секретів». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Серед учасників заходу - начальник управління енергозбереження департаменту Андрій Якубовський, перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк, менеджер проектів у сфері енергоефективності Фонду Східна Європа Віра Недзведська, представники органів місцевого самоврядування та громадськості. Зокрема, під час заходу Андрій Якубовський розповів про реалізацію в області проектів у сфері енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики. Він поінформував про кращі практики впровадження проектів енергоефективності та відновлювальної енергетики, серед яких термомодернізація житлових будиків в ОСББ із залученням коштів державної програми «Теплих кредитів», програма енергозбереження для населення Яворівського району, впровадження енергосервісних договорів в 6 бюджетних установах м. Дрогобич, модернізація котельні в м. Жовква із використанням відходів деревини, промислова дахова сонячна станція потужністю 2МВт, ТзоВ «Карпати-логістик», вітрові станції поблизу м. Старий Самбір ТзОВ «Еко-Оптіма» потужністю 33,9 мВт, перша в області біо ТЕЦ на відходах деревини ТОВ «МЕбель сервіч», біогазові установка ПАТ «Ензим». Окрім 10 презентованих історій успіху в області реалізовано ще низку результативних проектів у сфері підвищення енергоефективності та відновлювальної енергетики. Захід провели в межах проекту «Енергоефективність в дії: аналіз та просування кращих практик на Львівщині».
Перелік банків, що кредитують аграріїв, розширили
30 липня 2019
У департаменті агропромислового розвитку відбулась робоча зустріч з представником АТ «КБ «Глобус». В ході зустрічі обговорили умови співпраці для забезпечення виконання заходів державних та обласної програм, залучення кредитних ресурсів в аграрний сектор Львівщини. Т.в.о директора департаменту Людмила Гончаренко представила регіональну програму підтримки агропромислового виробництва та шляхи співпраці в напрямі розвитку кредитування малого та середнього сільгоспвиробника. Представник банку Оксана Шульга презентувала пріоритетні напрями кредитування агровиробників. Найбільш поширена серед програм кредитування – «Техніка в кредит», яка передбачає швидке отримання позики – за кілька днів на суму до 3 млн.грн. при відсотковій ставці від 15% річних. Активно користуються аграрії і програмою «ХЛІБОРОБ», за якою клієнт може отримати кошти на поповнення обігових коштів для ведення поточної фінансово-господарської діяльності та надання кредиту або його частини для рефінансування основної кредитної заборгованості клієнта, наявної в іншому банку, цільове використання якої відповідає вимогам програми. Довідково: Глобус Банк є уповноваженим банком, що підписав Меморандум про співпрацю з Мінагрополітики України з реалізації державних програм підтримки сільського господарства.