Перелік банків, що кредитують аграріїв, розширили
У департаменті агропромислового розвитку відбулась робоча зустріч з представником АТ «КБ «Глобус». В ході зустрічі обговорили умови співпраці для забезпечення виконання заходів державних та обласної програм, залучення кредитних ресурсів в аграрний сектор Львівщини.
Т.в.о директора департаменту Людмила Гончаренко представила регіональну програму підтримки агропромислового виробництва та шляхи співпраці в напрямі розвитку кредитування малого та середнього сільгоспвиробника.
Представник банку Оксана Шульга презентувала пріоритетні напрями кредитування агровиробників. Найбільш поширена серед програм кредитування – «Техніка в кредит», яка передбачає швидке отримання позики – за кілька днів на суму до 3 млн.грн. при відсотковій ставці від 15% річних.
Активно користуються аграрії і програмою «ХЛІБОРОБ», за якою клієнт може отримати кошти на поповнення обігових коштів для ведення поточної фінансово-господарської діяльності та надання кредиту або його частини для рефінансування основної кредитної заборгованості клієнта, наявної в іншому банку, цільове використання якої відповідає вимогам програми.
Довідково:
Глобус Банк є уповноваженим банком, що підписав Меморандум про співпрацю з Мінагрополітики України з реалізації державних програм підтримки сільського господарства.
Новини за темою
Львівщина увійшла в п'ятірку областей лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі
22 квітня 2022
У квітні Львівська область опинилась у п’ятірці областей-лідерів за обсягом залучених кредитів в аграрному секторі. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської державної адміністрації з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України. Станом на 21 квітня аграрії області залучили кредитів на суму понад 516 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 %. За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0 %. Строк кредитування – 6 місяців. Сума кредиту – до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20 % від суми кредиту – решту суми гарантує держава. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. «Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом всього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», – розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Перелік банків, які надають відповідне кредитування: АТ «Ощадбанк»; АТ КБ «ПриватБанк»; АТ «ПУМБ»; АТ «ПроКредит Банк»; АТ «Райффайзен Банк»;АБ «УКРГАЗБАНК»; АТ «Укрексімбанк»; АТ «КРЕДОБАНК»; АТ «МІБ»; АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»; АТ «ОТП БАНК»; ПАТ «МТБ БАНК»; АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»; АТ «Полтава-Банк»; ПАТ «БАНК ВОСТОК»; АТ «БАНК АЛЬЯНС»; АТ АКБ «Львів»; АТ «АСВІО БАНК»; АТ «ТАСКОМБАНК»; АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»; АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»; АТ «КІБ». Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.
На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників
20 квітня 2022
Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки. Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави. Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів. Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки. Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів. З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl. Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком. Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.
Львівські виробники соціально значущих продуктів користуватимуться газом за пільговими цінами
2 лютого 2022
У січні цього року 18 Львівських виробників соціально значущих продуктів харчування (пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, батонів, курячих яєць і рослинної олії) забезпечили себе на лютий природним газом за пільговими цінами. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Загальний обсяг газу, який закупили на потреби вищезазначених підприємств області, становить понад 1,3 млн куб м. Торги відбувались на товарній біржі «Українська енергетична біржа» у кінці січня 2022 року. Як зазначали раніше, з метою зменшення впливу стрімкого зростання вартості енергоносіїв на собівартість і кінцеву ціну соціально значущих продуктів харчування, Уряд зобов'язав приватні видобувні компанії продавати 20% газу українського видобутку на потреби вищезазначених виробників продуктів харчування з націнкою не вище 24% (без урахування рентних платежів). Торговельну надбавку на постачання природного газу вітчизняного видобутку для вищезазначених суб'єктів господарювання встановили не вище 1%. Ця норма визначена Постановою від 30 грудня 2021 року №1433 і буде діяти до 30 квітня 2022 року. «На сьогодні 126 суб’єктів підприємництва Львівщини, які виробляють соціально значущі товари, мають право на закупівлю блакитного палива за цінами значно нижче ринкових. Це дозволяє не тільки оптимізувати витрати підприємствам харчової промисловості, а у деяких випадках - уникнути зупинки виробничих потужностей на підприємствах, які забезпечують продовольчу безпеку нашого регіону», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Кабінет Міністрів постановою від 12.01.2022 №19 затвердив порядок організації біржових торгів із продажу приватними компаніями газу внутрішнього видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість. Згідно з постановою, продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу природного газу, яка буде максимальною для укладання біржової угоди по кожній з заявок не пізніше, ніж за 4 години до початку проведення торгової сесії. У випадку невиконання цієї вимоги, стартова ціна продавця буде визначена як гранична. Цінові ліміти, вище яких не може укладатись угода, встановлюються біржею на основі отриманої від продавця інформації. На такі спеціальні аукціони допускаютьcя компанії-виробники соціальних продуктів, що входять до списку Міністерства аграрної політики та продовольства, що затверджений наказом міністерства від 5 січня 2022 року за №3, а також трейдери, які мають укладені договори з даними компаніями. За організаційними складовими торгів та дотриманням порядку процедури стежить комітет, до якого входять представники від Мінекономіки, Міненерго та Мінагрополітики. Відповідно до постанови, персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами затверджує Міністерство енергетики. У період з 1 до 5 лютого приймають заявки на купівлю природного газу власного видобутку для постачання у березні 2022 року. Для придбання газу виробники продуктів харчування мають: - бути включеними в перелік, який формує Мінагрополітики; - подати заявку на купівлю газу та угоду з постачальником до комітету з нагляду за біржовими торгами, створеного Міністерством енергетики; - отримати результат розгляду заявок цим комітетом для здійснення контролю поданої інформації щодо цільового споживання природного газу; - після отримання допуску від комітету вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі газу. Покроковий механізм подання заявок можна знайти за посиланням. Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість: молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), борошна пшеничного (КВЕД – 10.61),яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової (КВЕД – 10.41) доступний за посиланням.
4 мільйони гривень виділили з обласного бюджету для кредитування житла молоді і будівництва на селі
18 лютого 2021
На реалізацію Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян у Львівській області виділили 4 мільйони гривень з обласного бюджету. Відповідне рішення ухвалили депутати під час сесії сьогодні, 18 лютого. Допомогти молоді з придбанням житла і підтримати індивідуальне житлове будівництво на селі - ключові напрями програми, які передбачають пільгове цільове кредитування, а розпорядниками коштів є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Першочергово та безвідсотково житлові кредити отримують учасники російсько-української війни. «Для кредитування молодіжного житла пропонуємо виділити 1 мільйон 315 тисяч гривень з обласного бюджету. Виконавцем цього напряму є Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Термін погашення такого кредиту - до 30 років. А отримати його можуть громадяни, які перебувають на квартирному обліку, віком до 35 років (включно). Сім'я, яка не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою 3% річних від суми зобов'язань за кредитом. Якщо є одна дитина, це дає право на звільнення від сплати відсотків. Позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань за кредитом, який має трьох і більше дітей - 50% суми зобов'язань за кредитом», - пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Розмір кредиту визначає Львівське регіональне управління Держмолодьжитла, керуючись нормою 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі – нормативна площа), при цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередкованої вартості його спорудження, що склалася в регіоні відповідно до даних Міністерства розвитку громад та територій. Щоб взяти участі у програмі кредитування молодіжного житла, необхідно звернутися до виконавця - у Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 8. Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» передбачає надання сільським жителям пільгових довгострокових кредитів для будівництва, добудови, реконструкції або купівлі житла у селі. Виконавцем цього напряму є Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Планується виділити на будівництво житла в селі 2 мільйони 685 тисяч гривень з обласного бюджету. Позичальниками тут можуть бути громадяни України, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що є у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених. Кредит індивідуальному забудовнику надається, за умови відповідності вимогам програми та підтвердження ним своєї платоспроможності, на термін до 20 років. А молодим сім'ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім'ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років із внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних. Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору, починаючи з дати подання копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування). Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам (за умови звернення їх або повнолітніх членів їх сімей з відповідною заявою): військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка, – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою військового комісаріату або військової частини про перебування на військовій службі, – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період. Розмір кредиту, який можна отримати: - на нове будівництво – до 400 тис. грн; - на придбання житлового будинку – до 300 тис. грн; - на добудову, реконструкцію житлового будинку – до 250 тис. грн; - на спорудження інженерних мереж – до 100 тис. грн; Для розгляду можливості участі у зазначеному заході програми необхідно звернутися до виконавця у Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за адресою: м. Львів, вул. Пекарська, 95 Оксана Буй
Розвиток органічного виробництва - в центрі онлайн-зустрічі із органічними операторами
4 травня 2020
За участі департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, керівника проєкту «Органік –це..» Дмитра Титаренка та Львівської міської громадської організації «Екотерра» проведено онлайн-зустріч з органічними операторами Львівщини для обговорення питань розвитку органічного виробництва, бачення стратегії та впровадження ряду проектів на території України, та Львівщини зокрема. Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності і має великий потенціал, щоб виправити негативні тенденції у світі. Також, органічне сільське господарство має значні переваги для здоров’я. Відтак, Львівщина має на меті й надалі сприяти збільшенню кількості органічних операторів області і органічному виробництву та передбачає підтримку у вигляді повернення вартості сертифікації органічним виробникам. Кошти обласного бюджету надаються суб’єктам господарювання, які здійснюють органічне виробництво в галузі сільського господарства у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20,0 тис. грн одному суб’єкту господарювання. Разом із департаментом на захисті органічних виробників стоїть і проєкт «Органік-це», що залучає всіх органічних виробників Львівщини до співпраці. Відтак, найближчим часом планується запровадити діяльність шоурумів на території України та на Львівщині, де покупці та споживачі зможуть купувати справжні органічні продукти, що підтверджені сертифікатами якості. Виробники зі всієї України можуть продавати свою продукцію через такі шоуруми, записавши попередньо свою продукцію у каталог товарів до продажу. Для цього необхідно виробнику органічної продукції надіслати зразки своєї продукції та копіїї сертифікатів якості до керівника проекту «Органік –це..» (консультацію можна отримати безпосередньо у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації за телефоном: 255-50-62). Також, департаментом агропромислового розвитку, проектом та спільно органічними виробниками Львівщини напрацьовуються ідеї щодо запровадження органічного харчування в дошкільних та закладах освіти. «Ми є те, що ми їмо» … вірність цього вислову підтвердили найновіші наукові дослідження. Вчені дійшли висновку, що їжа найдивовижнішим чином впливає на наші розумові процеси. Від того, що ми з'їли, залежать не тільки наше самопочуття, але також і настрій та ясність мислення. Наш зріст, вага, краса, світосприйняття, наші життєві сили, таланти, успіхи, невдачі, наші хвороби - все це результат нашого харчування. Для нормальної життєдіяльності людині необхідний повноцінний набір продуктів харчування. Раціональне харчування сприяє збереженню здоров’я, високій фізичній, розумовій працездатності та активному довголіттю. Вважаю, що ми на вірному шляху і докладатимемо всіх зусиль аби органічні виробники збільшувались у кількості, а органічні продукти були усюди: в домівках мешканців області, на прилавках магазинів і що надважливо - аби органічне харчування поступово витісняло традиційне у закладах освіти»,- зазначила директор департаменту Юлія Шопська. Більше інформації та каталог органічної продукції на сайті проєкту. Відео онлайн-зустрічі.
Виробникам рибопродукції відшкодовуватимуть до 50% вартості рибопосадкового матеріалу
15 серпня 2019
У департаменті екології та природних ресурсів відбулася нарада Управління державного агенства рибного господарства у Львівській області з виробниками продукції аквакультури та суб’єктами господарювання Львівщини. На нараді обговорили питання типових помилок при заповненні річної звітності за формулою № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 20-рік»; виконання норм зон аквакультури та зональної рибопродкції по регіонах України; зміни законодавства щодо безпечності харчових продуктів та з питань системи НАССР. Також порушили питання про ведення журналів рибогосподарської діяльності та ведення реєстру виробників продукції аквакультури Львівської області. Представник департаменту агропромислового розвитку ЛОДА ознайомив присутніх з Програмою розвитку АПК, де передбачено відшкодування виробникам до 50% вартості племінного рибопосадкового матеріалу і закликав скористатись з державної допомоги на розвиток риборозведення у Львівській області.
Для виробників продукції аквакультури Львівщини провели семінар
11 січня 2019
У департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА відбувся семінар-навчання для виробників продукції аквакультури. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації. Відтак, в межах семінару учасники розглянули питання подання річної звітності із виробництва продукції аквакультури, ведення журналів рибогосподарської діяльності субʹєктами господарювання, ведення реєстру виробників продукції аквакультури Львівської області. Окрім цього, порушили питання координації діяльності виробників продукції аквакультури та Львівського рибоохоронного патруля, отримання дозволу на спеціальне водокористування та питання фінансової підтримки з державного і місцевого бюджетів у галузі рибництва. Організатори заходу - управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області спільно із Львівською ОДА та сектором Державного агентства водних ресурсів України у Львівській області.
На Львівщині працює вже більше тисячі екcпортерів
6 серпня 2018
В області 1088 виробників експортують свою продукцію закордон. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. У товарній структурі експорту переважають деревообробна (44 %), харчова (15 %) та машинобудівна галузь (11 %). Також значна частка експорту – це хімічна галузь (7 %), металообробка (7%), виробництво меблів (6%). Найбільшими партнерами Львівщини у експорті залишаються країни Європейського Союзу, зокрема Польща (26,8 % від зовнішньоторгівельного обороту), Німеччина (15,3 %), Чехія (4,9 %). Також ключовими країнами для експорту є Китай (5,2 %), Данія (3,9 %), Словаччина (2,2 %), Угорщина (2%), Італія (2,9 %). Зазначимо, що торік експорт зріс на 24,3 %, а за 5 місяців 2018 року цей показник становить – 24,6 % відповідно до аналогічного періоду попереднього року. Додамо, що для популяризації експортного потенціалу Львівщини торік департамент економічної політики розробив каталог в межах якого понад 100 суб’єктів господарювання презентували інформацію про свою діяльність, продукцію та товари, які вони виготовляють. Нагадаємо, вже завтра, 7 серпня, у Львівській ОДА презентують Службу супроводу експортера.
Кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики в центрі зустрічі Олега Синютки із головою АБ «Укргазбанк»
5 липня 2018
Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з головою Правління АБ «Украгазбанк» Кирилом Шевченком. Серед обговорених тем – кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики, агропромислового комплексу, малого і середнього бізнесу. Зокрема Кирило Шевченко презентував низку програм кредитування та лізингу, яку пропонує АБ «Укргазбанк». Як зазначив голова Правління, пріоритетним для банку є напрямок відновлювальної енергетики. «Пріоритетним для нас є проекти, спрямовані на розвиток відновлювальної енергетики. Тобто ті речі, які спрямовані на захист довкілля. До прикладу, минулого року це був проект із встановлення фільтруючого обладнання «Запоріжсталь», яке зменшило викиди в атмосферу на 20 %. Також ми маємо унікальні проекти із кредитування приватних господарств під встановлення сонячних панелей», - зазначив Кирил Шевченко. Окрім того, голова Правління представив проект кредитування сільгосптехніки, який реалізують в Білорусі. У свою чергу Олег Синютка висловив готовність до співпраці. «Сьогодні Львівщина впевнено рухається у розвитку альтернативних джерел енергетики. Ми маємо вдалий досвід із реалізації програми «Теплих кредитів», застосування енергозберігаючих технологій домогосподарствами області. Ми готові співпрацювати по тих проектах, де будуть зручні та вигідні умови для мешканців області», - наголосив Олег Синютка.
Для виробників області проведуть семінар з впровадження систем безпечності продуктів харчування
31 травня 2018
У вівторок, 5 червня, відбудеться навчальний семінар «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкий підхід». Захід орієнтований на операторів ринку - малих виробників, закладів громадського харчування, яким згідно з вимогами законодавства потрібно впровадити процедури, засновані на принципах НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points). В межах семінару учасникам нададуть роз’яснення окремих положень нового харчового законодавства, також виробники ознайомляться з підходами впровадження принципів НАССР для малих підприємств та закладів громадського харчування. Участь у семінарі безкоштовна. Попередня реєстрація обов’язкова. Для реєстрації дані учасника: прізвище, ім’я, по батькові, посаду, назву підприємства, адресу організації, контактний телефон, електронну адресу, необхідно надіслати на електронну адресу vhp_lviv@ukr.net; apr@loda.gov.ua Детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном 235-56-23. Семінар відбудеться у конференц-залі департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА (м. Львів, пр. В.Чорновола, 57, 5 поверх) Початок: о 10.00 год. У програмі семінару 09.30 - 10.00 - Прибуття та реєстрація. 10.00 - 10.15 - Привітання. Обговорення мети заходу. 10.15 - 11.00 - Огляд нового харчового законодавства. 11.00 - 11.30 - Перерва на каву. 11.30 - 12.30 - Впровадження нових методів державного контролю відповідно до Закону України № 2042. 12.30 - 13.30 - Детальний розгляд вимог законодавства до малих підприємств (у тому числі громадського харчування) 13.30 - 14.30 - Обід 14.30 - 15.30 - HACCP – застосування гнучкого підходу. 15.30 - 16.15 - HACCP для закладів громадського харчування. 16.15 - 16.30 - Обговорення. Завершення семінару.
«Акція «Купуй Галицьке» дала можливість нашим виробникам суттєво покращити свої позиції», - Олег Синютка
28 березня 2018
В області триває публічний звіт голови Львівської ОДА Олега Синютки про досягнення області за 2017 рік. Зокрема, як наголосив під час звіту очільник області акція «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині», яку торік проводили в області, дозволила місцевим виробникам суттєво збільшити частку реалізації товарів. Зокрема за підсумками акції реалізація товарів місцевих виробників у середньому зросла на понад 45%. Зазначимо, що учасниками акції "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині" є 35 виробників продовольчих товарів Львівщини. Продовольчі товари промарковуються спеціальним брендовим логотипом у магазинах та супермаркетах торгових мереж "Рукавичка", "Арсен", "Вопак", "Близенько", "Свій маркет". Загалом торік промисловість в області зросла на 5,1 %, аграрний сектор - на 5,4 %, експорт – на 26,2 %, будівництво - на 6 %, роздрібна торгівля - на 12,4 %.
Виробництво може отримати кредит під 5% річних
10 січня 2018
Сьогодні, 10 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та регіональний директор Львівської обласної дирекції "Райффайзен Банк Аваль" Сергій Бойко обговорили нові форми кредитування для виробництв. Відтепер банківська установа пропонує можливість кредитування власної справи на вигідних умовах, а саме під 5% річних у іноземній валюті.