Дзвінкою колядою привітав працівників Львівської ОДА вертеп осередку Української академії лідерства
Веселий гомін коляди, віншування і святковий настрій подарували працівникам Львівської ОДА сьогодні, 17 січня, колядники осередку Української академії лідерства.
Присутнім продемонстрували колоритний вертеп із цікавими сценічними діалогами акторів - аматорів. У постановці безліч харизматичних ролей: Ірод, царі, циганка, пастушки та янголи.
Очільник області Олег Синютка подякував колядникам за щирі привітання і креативний виступ.
“Я дякую вам за творчість, підкорюйте Україну, не зупиняйтесь перед труднощами, бо розвиток нашої держави залежить лише від нас” ,- зазначив Олег Синютка.
Новини за темою
Вертеп і щедрівки: працівників Львівської ОДА привітали із зимовими святами
14 січня 2022
Гучні колядки, щедрівки та вертеп презентували сьогодні у Львівській ОДА студенти Української академії лідерства та фольклорний ансамбль “Древо” Золочівського центру позашкільної освіти. Студенти Української академії лідерства привітали працівників із зимовими святами та відтворили вертеп, сценарій якого самі створили. “Багато студентів родом з південних та східних областей України, де традиції святкування Різдва Христового із колядами та щедрівками не такі поширені. Перед тим, як створити вертеп, ми розповідали молоді про святкування Різдва, значення певних символів і самостійно писали з ними сценарій. Студентам дуже подобається, вони із захватом вивчали віншування і сьогодні виступають”, – зазначила заступник менеджера з інформаційної програми Української академії лідерства Оксана Ажнюк. У свою чергу фольклорний ансамбль “Древо” виконав різдвяні пісні “Святий вечір, добрий вечір”, “Пане господарю” та інші. “Ці коляди – це великий подарунок для нас усіх. Мені дуже приємно, що на Львівщині виховується така талановита та розумна молодь. Ви несете радість і виконуєте важливу місію, прославляючи народження Ісуса. Дякую вам, нехай у ваших домівках завжди панує добро і щоб усі свої таланти ви примножували”, – побажав молоді голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Довідково: Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Ансамбль “Древо” виступає вже понад двадцять років. Основу його репертуару складають зібрані вихованцями фольклорні пісні та обрядові дійства.
Фольклорний колектив «Вільхівчанка» завітав з колядою до Львівської ОДА
12 січня 2022
Під час різдвяних свят на Львівщині гучно звучить коляда. До Львівської облдержадміністрації завітав з колядою народний фольклорний колектив «Вільхівчанка» Народного дому с. Вільхівці Жидачівської територіальної громади, який, до слова, є переможцем конкурсу «Топ-10 народних домів Львівської області» у 2021 році. Привітали колядників заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Наша культура, наші цінності, традиції, колядки – це велике національне багатство. І зараз все більше людей усвідомлюють, на скільки ми багаті. Українцям, де б вони не були, треба дарувати українське - вишиванку, гучну коляду! Тож дякуємо вам! Дякуємо, що продовжуєте традиції! Бажаю, щоб ніхто ніколи не зачиняв двері перед вашою колядою! Керівництво адміністрації завжди відкрите для співпраці з громадами! Ми підтримуємо діяльність народних домів і разом з департаментом спільно попрацювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури в цьому році, що нам успішно вдалося», - сказав Іван Собко.
Колядники привітали працівників Львівської ОДА з різдвяними святами
11 січня 2022
Колективи колядників завітали сьогодні у Львівську обласну державну адміністрацію. Привітати працівників адміністрації з вертепами прийшли представники Куликівської територіальної громади і військовослужбовці військової частини 4114 Національної гвардії України. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за виступ та привітав усіх з Різдвом Христовим. «Кожного року вертепи - різні. Кожного разу виконавці достосовують їх до теперішньої ситуації у світі та в Україні, а також загрози з боку Росії. Найголовніше - щороку вони ще раз і ще раз нам впевнено нагадують, що добро обов’язково переможе зло, що в будь-якій ситуації ми маємо вибір і що братерство та єдність - наша найперша зброя проти всіх ворогів. Україна - єдина від Донецька до Львова. І перемога буде за нами!», - сказав Максим Козицький.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
На Львівщині відбувся фестиваль "Прощання з колядою"
15 лютого 2021
14 лютого в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької відбувся вже XXІV фестиваль "Прощання з колядою". За щорічну працю в організації фестивалю "Прощання з колядою" заступник голови ОДА Іван Собко вручив подяки голови облдержадміністрації Дмитру Петровичу Вознюку та Львівському ставропігійному братству св. ап. Андрія Первозваного. «Дуже тішить те, що таке дійство сьогодні має змогу відбутися. Бо рік, що минув, був непростим. І, знаєте, цьогорічна коляда особлива і дуже цінна. Вона звучить сакрально і дуже щиро. Знаю, що ваш фестиваль – це добра і давня традиція , яка вже багато років поспіль шириться всією Україною та приймає колективи з інших країн. Велика подяка вам усім, подяка Блаженнішому Макарію за те, бережете цю добру традицію! Дякуємо за коляду і розколяду!» - сказав Іван Собко. Усі творчі колективи нагородили дипломами департаменту з питань культури,національностей та релігій. Фестиваль відбувається за сприяння Львівської єпархії ПЦУ. Серед учасників цьогорічного фестивалю - Львівський муніципальний хор «Гомін», Театральний Центр «Слово і Голос», Вокальний ансамбль «Рута» Львівської дитячої школи мистецтв № 11, Квартет бандуристок «Львів’янки» Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, Хор «Оранта» Успенського кафедрального храму Львівської єпархії ПЦУ, Дівочий Хор «Грація» КЗ ЛОР «Львівського державного коледжу культури і мистецтва», Хор «Осоння» храму Різдва Богородиці Львівської єпархії ПЦУ с. Солонка, Хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. Довідково: Фестиваль заснований у 1997 р з ініціативи Патріарха Димитрія, як перше "прощання з колядою". Даний захід запозичили інші інституції міста,області та вся Україна. За ці роки Братство об'єднало десятки колективів з України , Польщі та Румунії. Захід 24 роки організовується силами Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного під патронатом Львівської єпархії УАПЦ, тепер ПЦУ. Хор Братства відвідав Константинополь і співав у 2019 р. Св Літурнґгвю із Патріархом Варфоломієм, а також українську громаду Німеччини, Литви, Польщі, Румунії.
Дзвінкою колядою та віншуваннями працівників Львівської ОДА привітали вихованці музичної студії «Джерело»
6 січня 2021
Сьогодні з дзвінкою колядою і доброю звісткою про народження Христа до Львівської обласної адміністрації завітали юні колядники – вихованці зразкової музичної студії «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, музичним керівником якої є співак і композитор Назар Савко. Цей колектив вже багато років тісно і плідно співпрацює з департаментом культури, національностей та релігій облдержадміністрації та неодноразово був учасником спільних культурно-мистецьких заходів. “Святкова коляда з дитячих вуст звучить щиро і сакрально, звеселяє серце і душу, дарує мир і надію! Вітаю вас зі світлим святом Різдва! Від щирого серця бажаю вам лише найкращого: нехай серце радіє, родина буде здоровою, мрії здійснюються і кожен день приносить лише радість!” – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Також очільник області вручив колядникам солодкі подарунки. Діти у відповідь подарували голові облдержадміністрації ялинкові прикраси, виготовлені власноруч.
Галицький академічний камерний хор привітав працівників облдержадміністрації та обласної ради із прийдешніми святами
31 грудня 2020
Сьогодні із прийдешнім Новим роком та Різдвом працівників облдержадміністрації та обласної ради привітав Галицький академічний камерний хор на чолі із диригентом – Народним артистом України Василем Яциняком. Для управлінців виконали найвідоміші українські, німецькі, польські, американські колядки. Голова Львівської ОДА Максим Козицький подякував хористам за виконання різдвяної програми. «Цей рік видався непростим і кожному з нас довелося долати певні перешкоди та випробування. Та мушу визнати, що саме через це, ми почали більше цінувати те, що маємо. Тому чути сьогодні цю святкову коляду від Вашого славного хору дуже цінно! Щиро дякую Вам за неї! Від усього серця вітаю усіх з прийдешніми святами: Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу Вам міцного здоров’я, миру й достатку вашим сім’ям, добрих новин звідусіль та рясних Божих благословінь у новому 2021 році», - сказав Максим Козицький. Довідково. Галицький академічний камерний хор створено 2003 року на основі академічного хору Львівської Політехніки з ініціативи Василя Яциняка. Галицький камерний хор – двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреат ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща). Керівнику колективу Василю Яциняку в 2010 році присвоєно звання Народного артиста України.
У Перемишлі відбувся концерт „Різдвяний дарунок”
22 січня 2020
У неділю, 19 січня, в церкві отців Василіян відбувся концерт колядок у виконанні квартету солісток-бандуристок „Львівянки” та скрипаля з Львівської національної філармонії. Серед слухачів концерту був присутній Митрополит Перемисько-Варшавський Архиєпископ Євген Попович та парох отець митрат Богдан Степан. Організатор концерту були - отець ігумен Дмитро Гарасим та ОУП в Перемишлі.
Волонтерський жіночий вертеп привітав працівників Львівської ОДА з Різдвом
10 січня 2020
У Львівській ОДА волонтерський вертеп представив Різдвяну містерію “Сон у Різдвяну ніч” для підтримки Першого українського жіночого ветеранського простору «ReHub». Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко подякував вертепу за різдвяне привітання. “Наша область славиться творчими, талановитими людьми і ми гордимось цим. Дякую Вам за таке цікаве дійство і зичу усім добра, злагоди та миру”, - зазначив Іван Собко. Зазначимо, Перший український жіночий ветеранський простір «ReHub» створили у вересні 2019 року.
Автентичні співанки і коляда: охочих запрошують на День Гуцульської культури у Львові
25 січня 2019
27 січня на центральній площі біля пам’ятника Тараса Шевченку відбудеться «День Гуцульської культури». У театралізованому автентичному мистецькому святі візьмуть участь майже дві сотні осіб, а саме творчі мистецькі колективи та майстри декоративно-ужиткового мистецтва з Верховинського району Івано-Франківської області. «Це масштабне дійство відбувається у нас вже другий рік поспіль. Цього року – це більше 170 учасників. Свято розпочнеться о 2 годині дня і триватиме до вечора. Львів порине у колоритну гуцульську різдвяну атмосферу із колядою, танцями, майстер-класами», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Народні колективи демонструватимуть на сцені унікальне автентичне мистецтво Верховинщини – обряд гуцульського весілля, гуцульський одяг, народний танець, лунатиме гуцульська співанка й коляда. «Ми покажемо у Львові автентичне мистецтво та звичаї Гуцульщини, що передавались із покоління в покоління. Усі охочі зможуть приміряти традиційне вбрання молодої, взяти участь у майстер-класах, побачити автентичні роботи майстрів народного мистецтва», - додав голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. Так, у виставкових наметах діятиме святкова виставка - ярмарок виробів декоративно - ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння та інших видів народного промислу Гуцульщини. Гості заходу матимуть змогу взяти участь у майстер - класах з виготовлення елементів гуцульського одягу, вбирання гуцульської княгині, також навчатимуть танцю «Гуцулка». Початок заходу на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченкові о 14:00 год.
У храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт
24 січня 2019
У неділю, 27 січня, год у храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт. Для гостей колядуватимуть три хори храму: чоловічий - "Благовіст", керівник - Назар Гриб, жіночий - "Мироносиці", керівник - Марта Недовіз та камерний хор - "Аксіос", керівник - Марта Карапінка. Також виступатимуть крилосний хор "Kliros", керівник - Неля Ільченко; вокальна формація Modus Vivendi гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, керівник - Галина Пехник; дитячий вертеп парафії бл. Климентія Шептицького, струнний квартет студентів ЛНМА ім.М.В.Лисенка (О.Кравець, О.Майборода, М.Карапінка, М.Менцінський). Після концерту усіх охочих запрошують продовжити спільне колядування в подвір'ї храму з глінтвейном, теплим чаєм та пампухами. Початок о 18.00 год.
У Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться проект «Коляда в музеї»
23 січня 2019
У п’ятницю, 25 січня, у Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться проект «Коляда в музеї». За словами організаторів, на гостей свята чекатиме вертеп, старовинні колядки, народні інструменти, які будуть супроводжувати їх виконання та захоплюючі розповіді про традиції святкувань у різних куточках України. Відтак, для гостей колядуватимуть: - учасники фольклорно-етнографічної студії "Світлиця" під керівництвом Любов Андрухів; - дівочий хор ЛККіМ "Грація" - керівник Анна Немерко, концертмейстр Володимир Боднар; - ансамбль автентичного співу "Етноверв"; - дослідники українських музичних народних традицій та інструментів Ярема Павлів (скрипка) та Любомир Кушлик (народні інструменти); - студенти та випускники ЛНМА, які представлять уривок із опери М.Лисенка "Різдвяна ніч": Уляна Марцинишин (Оксана), Віталій Коваль (Вакула), Олена Сейко, Галина Піх, Дарія Могінська (ансамбль дівчат), Анастасія Бойко (концертмейстер), Герман Гошкадор (режисер). Зазначимо, автори проекту "Музичні салони в музеї" – Андрій Клімашевський та Михайло Крижанівський. Автор ідеї – Світлана Позднишева. Початок о 17:00 год за адресою: проспект Свободи, 15.