У храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт
У неділю, 27 січня, год у храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт.
Для гостей колядуватимуть три хори храму: чоловічий - "Благовіст", керівник - Назар Гриб, жіночий - "Мироносиці", керівник - Марта Недовіз та камерний хор - "Аксіос", керівник - Марта Карапінка.
Також виступатимуть крилосний хор "Kliros", керівник - Неля Ільченко; вокальна формація Modus Vivendi гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, керівник - Галина Пехник; дитячий вертеп парафії бл. Климентія Шептицького, струнний квартет студентів ЛНМА ім.М.В.Лисенка
(О.Кравець, О.Майборода, М.Карапінка, М.Менцінський).
Після концерту усіх охочих запрошують продовжити спільне колядування в подвір'ї храму з глінтвейном, теплим чаєм та пампухами.
Початок о 18.00 год.
Новини за темою
Фольклорний колектив «Вільхівчанка» завітав з колядою до Львівської ОДА
12 січня 2022
Під час різдвяних свят на Львівщині гучно звучить коляда. До Львівської облдержадміністрації завітав з колядою народний фольклорний колектив «Вільхівчанка» Народного дому с. Вільхівці Жидачівської територіальної громади, який, до слова, є переможцем конкурсу «Топ-10 народних домів Львівської області» у 2021 році. Привітали колядників заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Наша культура, наші цінності, традиції, колядки – це велике національне багатство. І зараз все більше людей усвідомлюють, на скільки ми багаті. Українцям, де б вони не були, треба дарувати українське - вишиванку, гучну коляду! Тож дякуємо вам! Дякуємо, що продовжуєте традиції! Бажаю, щоб ніхто ніколи не зачиняв двері перед вашою колядою! Керівництво адміністрації завжди відкрите для співпраці з громадами! Ми підтримуємо діяльність народних домів і разом з департаментом спільно попрацювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури в цьому році, що нам успішно вдалося», - сказав Іван Собко.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
У селі Заболотці реставрують дерев’яний храм собору Пресвятої Богородиці
29 листопада 2021
Станом на сьогодні вже виконали дві третіх робіт. Наступного року планують завершити реставрацію храму. У 2015 році церкву обстежили та прийняли рішення розпочати першочергові протиаварійні роботи з метою призупинити її руйнування. Впродовж 2015-2016 років за кошти обласного бюджету виконали першочергові реставраційні роботи, зокрема замінили аварійні підвали по всьому периметру будівлі, відреставрували та покрили гонтом купол над вівтарною частиною храму та укріпили найбільш аварійну несучу стіну. Дерево для робіт забезпечила громада села. З обласного бюджету використали 300, 0 тис гривень. З метою продовжити розпочаті роботи у 2019 році сільська рада с. Заболотці замовила виготовлення проєктно-кошторисної документації для реставрації пам’ятки. «Відновилися роботи у 2021 році. Впродовж 2019-2020 років Заболотівська сільська рада забезпечувала виготовлення проектно-кошторисної документації. Оскільки церква була в дуже аварійному стані, це було нелегко, адже проектанти мали врахувати всі моменти для того, аби ї відновити», - зазначила начальниця відділу охорони, реставрації та нагляду за дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини Львівської ОДА Ганна Харун. В обласному бюджеті 2021 року в програмі «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки» передбачили фінансування для реставраційних робіт храму обсягом 1 000,0 тис грн, а також з місцевого бюджету Заболотівської сільської ради 200, 0 тис гривень. Станом на сьогодні використали та профінансували близько 850,0 тис гривень. Підрядником реставраційних робіт виступає ПОГ «Центр Комплекс». Розпочали роботи у червні цього року та вже забезпечили виконання наступних робіт: - відреставрували та покрили гонтом центральний купол та дахи храму; - укріпили та відреставрували несучі стіни; - розпочали реставрацію приміщення бабинця (дахи та несучі стіни). Додамо, дерев’яний храм собору Пресвятої Богородиці в с. Заболотці Бродівського району є пам’яткою архітектури національного значення (ох. №1337). Збудований він у 1746 році.
Для завершення реставрації церкви в Зарудцях бракує більше мільйона гривень. Область просить у Львівської громади
5 серпня 2021
Для завершення протиаварійних робіт в дерев’яній церкві Собору Преображення Господнього в селі Зарудці, яке тепер належить до Львівської громади, наразі потрібно ще понад мільйон гривень. Дофінансувати реставрацію, щоб завершити роботи до зими, Львівська ОДА просить Львівську міську громаду, до якої тепер належить село Зарудці. Храм у Зарудцях — пам’ятка архітектури національного значення, збудований 1787 року. Рятують його від 2020 року за кошти обласного бюджету. Наразі 800 тисяч гривень, які передбачені програмою області, використали. Щоб завершити реставрацію ще цього року, не вистачає понад мільйон гривень. Їх департамент архітектури та розвитку містобудування просить у Львівської громади, адже її бюджет для реставраційних потреб наразі у кілька разів більший, ніж гроші всієї обласної програми. “Щоб завершити розпочаті роботи в дерев’яній церкві Собору Преображення Господнього в селі Зарудці і ввести об’єкт в експлуатацію, потрібно ще один мільйон 250 тисяч гривень. Це може бути співфінансування від Львівської громади, на території якої знаходиться пам‘ятка. Ми вже звернулися з відповідним офіційним листом до Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Більшість робіт ми вже виконали, зокрема і всі підготовчі роботи під монтаж покрівлі, залишилося лише закупити і накрити дах міддю. Важливо зробити це ще цього року, щоб до зими храм не залишився без покриття», — каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. За результатами тендеру, який відбувся наприкінці 2019 року, дерев’яну церкву Собору Преображення Господнього в селі Зарудці мали відреставрувати за 2 мільйони 462 тисячі гривень. У 2020 році підрядник - Товариство з обмеженою відповідальністю «В.Ф.Ф.» - виконав роботи на суму 287 тисяч гривень. Цьогоріч відновлення храму з обласного бюджету профінансували на 800 тисяч гривень, як і передбачає програма «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області». Крім того, до цієї суми департаменту вдалося додати ще 163 тисячі гривень. Церква Собору Преображення Господнього в селі Зарудці зберігає винятковий іконостас, створений у другій половині XVІІ століття, виконаний у львівській іконописній школі для Крехівського монастиря, а згодом проданий і перенесений у цей храм. Унікальність цього іконостасу в незвичній структурі — майже весь він розміщений над бароковою стилізованою дерев’яною завісою, яку підтримують янголи.
На Львівщині відбувся фестиваль "Прощання з колядою"
15 лютого 2021
14 лютого в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької відбувся вже XXІV фестиваль "Прощання з колядою". За щорічну працю в організації фестивалю "Прощання з колядою" заступник голови ОДА Іван Собко вручив подяки голови облдержадміністрації Дмитру Петровичу Вознюку та Львівському ставропігійному братству св. ап. Андрія Первозваного. «Дуже тішить те, що таке дійство сьогодні має змогу відбутися. Бо рік, що минув, був непростим. І, знаєте, цьогорічна коляда особлива і дуже цінна. Вона звучить сакрально і дуже щиро. Знаю, що ваш фестиваль – це добра і давня традиція , яка вже багато років поспіль шириться всією Україною та приймає колективи з інших країн. Велика подяка вам усім, подяка Блаженнішому Макарію за те, бережете цю добру традицію! Дякуємо за коляду і розколяду!» - сказав Іван Собко. Усі творчі колективи нагородили дипломами департаменту з питань культури,національностей та релігій. Фестиваль відбувається за сприяння Львівської єпархії ПЦУ. Серед учасників цьогорічного фестивалю - Львівський муніципальний хор «Гомін», Театральний Центр «Слово і Голос», Вокальний ансамбль «Рута» Львівської дитячої школи мистецтв № 11, Квартет бандуристок «Львів’янки» Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, Хор «Оранта» Успенського кафедрального храму Львівської єпархії ПЦУ, Дівочий Хор «Грація» КЗ ЛОР «Львівського державного коледжу культури і мистецтва», Хор «Осоння» храму Різдва Богородиці Львівської єпархії ПЦУ с. Солонка, Хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. Довідково: Фестиваль заснований у 1997 р з ініціативи Патріарха Димитрія, як перше "прощання з колядою". Даний захід запозичили інші інституції міста,області та вся Україна. За ці роки Братство об'єднало десятки колективів з України , Польщі та Румунії. Захід 24 роки організовується силами Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного під патронатом Львівської єпархії УАПЦ, тепер ПЦУ. Хор Братства відвідав Константинополь і співав у 2019 р. Св Літурнґгвю із Патріархом Варфоломієм, а також українську громаду Німеччини, Литви, Польщі, Румунії.
Дзвінкою колядою та віншуваннями працівників Львівської ОДА привітали вихованці музичної студії «Джерело»
6 січня 2021
Сьогодні з дзвінкою колядою і доброю звісткою про народження Христа до Львівської обласної адміністрації завітали юні колядники – вихованці зразкової музичної студії «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, музичним керівником якої є співак і композитор Назар Савко. Цей колектив вже багато років тісно і плідно співпрацює з департаментом культури, національностей та релігій облдержадміністрації та неодноразово був учасником спільних культурно-мистецьких заходів. “Святкова коляда з дитячих вуст звучить щиро і сакрально, звеселяє серце і душу, дарує мир і надію! Вітаю вас зі світлим святом Різдва! Від щирого серця бажаю вам лише найкращого: нехай серце радіє, родина буде здоровою, мрії здійснюються і кожен день приносить лише радість!” – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Також очільник області вручив колядникам солодкі подарунки. Діти у відповідь подарували голові облдержадміністрації ялинкові прикраси, виготовлені власноруч.
Галицький академічний камерний хор привітав працівників облдержадміністрації та обласної ради із прийдешніми святами
31 грудня 2020
Сьогодні із прийдешнім Новим роком та Різдвом працівників облдержадміністрації та обласної ради привітав Галицький академічний камерний хор на чолі із диригентом – Народним артистом України Василем Яциняком. Для управлінців виконали найвідоміші українські, німецькі, польські, американські колядки. Голова Львівської ОДА Максим Козицький подякував хористам за виконання різдвяної програми. «Цей рік видався непростим і кожному з нас довелося долати певні перешкоди та випробування. Та мушу визнати, що саме через це, ми почали більше цінувати те, що маємо. Тому чути сьогодні цю святкову коляду від Вашого славного хору дуже цінно! Щиро дякую Вам за неї! Від усього серця вітаю усіх з прийдешніми святами: Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу Вам міцного здоров’я, миру й достатку вашим сім’ям, добрих новин звідусіль та рясних Божих благословінь у новому 2021 році», - сказав Максим Козицький. Довідково. Галицький академічний камерний хор створено 2003 року на основі академічного хору Львівської Політехніки з ініціативи Василя Яциняка. Галицький камерний хор – двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреат ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща). Керівнику колективу Василю Яциняку в 2010 році присвоєно звання Народного артиста України.
До кінця року завершать реставрацію куполу храму святого Святого Михаїла на Турківщині
16 грудня 2020
У селі Ісаї Турківського району реставрують старовинний дерев’яний храм. Святині – понад 350 років. Це пам’ятка архітектури національного значення. Відновлення церкви розпочали у 2018 році. Тоді провели перші протиаварійні роботи на пам’ятці. “У 2019 році з обласного бюджету для продовження робіт виділили майже півтори мільйони гривень. За ці кошти укріпили та замінили несучі конструкції даху та куполів. Два куполи над вівтарем та центральною навою накрили ґонтом, що забезпечило збереження храму від проникнення вологи в середину приміщень”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Цього року для продовження робіт скерували ще 700 тисяч гривень. “Це унікальний храм бойківського стилю, не схожий до інших дерев’яних церков. Церква увінчана маківками, які ми відновлювали відповідно до старих фотографій. У святині є дуже красивий іконостас та розписи ХVIII – ХIХ століть. До кінця року маємо завершити реставрацію стін вівтаря, бабинця та куполів”, - зазначив виконроб Андрій Сенчишин. За його словами, для завершення реставрації необхідно реставрувати ганок, замінити підпори, накрити гонтом піддашшя та провести благоустрій території. Ці роботи проводитимуть наступного року. Нагадаємо, цього року реставраційні роботи проводять ще на п’ятьох дерев’яних пам’ятках архітектури. Це храми у Глиницях, Морянцях Яворівського району, дзвіниця у Дрогобичі, церкви у Фусові Сокальського району та Зарудцях Жовківського. Оксана Буй
У Глиницях завершують реставрувати дерев’яну святиню лемківського стилю, якій майже 200 років
26 листопада 2020
Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці. Як розповів настоятель церкви отець Степан Грицан, святиня, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, була сильно пошкоджена під час Другої світової війни. Місцеві майстри відновлювали храм, але на той час не мали якісної деревини і відповідно реставрація не була фаховою. З роками церква похилилась у західному напрямку, стіни бабинця прогнили до низу і деформувались. Сам храм є унікальним за своїм стилем, а ще у ньому зберігся старовинний іконостас. “Цей іконостас має понад двісті років, усі ікони зображені на дереві. На сьогодні він перебуває у задовільному стані, але реставрації теж потребує. Що цікаво, його, мабуть, перенесли з іншої церкви, бо помітні елементи, які використані з іншого іконостасу. А сам вигляд церкви притаманний лемківському стилю і в цьому теж її особливість”, - розповів отець Степан Грицан. Будівельники розпочали реставраційні роботи у 2017 році. Відтак, за гроші обласного бюджету (200 тис грн) і Краковецької селищної ради (600 тис грн), виконали перший етап реставраційних робіт. “Тут здійснили протиаварійні роботи на куполі храму, відреставрували несучі конструкції центрального барабану і купола, розпочали реставрацію фасадів, відновили втрачені елементи хреста та виконали гідроізоляцію фундаменту. У 2018 році виділили фінансування - понад 800 тисяч гривень з різних джерел. За ці кошти фахівці завершили реставрацію центрального куполу і повністю покрили його міддю, замінили підвалини, відреставрували вікна і двері та розпочали реставрацію несучих стін бабинця”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Як розповіли підрядники, купол був в аварійному стані не лише як сам купол, але й основа, на яку він опирався, оскільки стіни прогнили і пішла деформація. Роботи здійснювалися поетапним методом, не розкриваючи усього храму. У першу чергу робили усе для того, щоб накрити храм, аби він не промокав. У 2019 році для продовження реставраційних робіт передбачили мільйон гривень з обласного і місцевого бюджетів. Відтак, завершили реставрацію бабинця, накрили його міддю та розпочали реставрацію вівтарної частини храму. "На цей рік для реставраційних робіт скерували близько двох мільйонів з місцевих бюджетів. З них 250 тисяч гривень – кошти Краковецької селищної рада. Станом на сьогодні завершують реставрацію вівтарної частини храму, наступного тижня покриватимуть піддашшя ґонтою", - додав Юрій Бучко. Попри реставрацію святині, місцеві священники здійснюють там постійно богослужіння. Нагадаємо, на порятунок і реставрацію старовинної архітектури на цей рік з обласного бюджету виділили 22 мільйони 200 тисяч гривень. Оксана Буй
У Перемишлі відбувся концерт „Різдвяний дарунок”
22 січня 2020
У неділю, 19 січня, в церкві отців Василіян відбувся концерт колядок у виконанні квартету солісток-бандуристок „Львівянки” та скрипаля з Львівської національної філармонії. Серед слухачів концерту був присутній Митрополит Перемисько-Варшавський Архиєпископ Євген Попович та парох отець митрат Богдан Степан. Організатор концерту були - отець ігумен Дмитро Гарасим та ОУП в Перемишлі.
У храмах Львівщини молитимуться за українських захисників
10 жовтня 2019
14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, Львівщина урочисто святкуватиме День Захисника України та відзначить 77-річчя створення УПА. Про це сьогодні, 10 жовтня, у межах брифінгу повідомив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Андрій Ковальський. З цієї нагоди у храмах області проведуть Божественні Літургії за Україну та її захисників. До спільної молитви за українських воїнів запрошують долучитись усіх небайдужих, військовослужбовців, духівництво.
Комісія описує витрати та позивається до суду стосовно ремонту у церкві Славська
16 травня 2019
При обласній державній адміністрації створена комісія, яка обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську, які здійснюються без відповідних дозволів і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської ОДА. Опісля огляду, комісія намагалась вручити настоятелю храму та голові церковного братства припис щодо припинення будь-яких робіт, проте представники релігійної громади відмовилися його отримувати. Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. Зазначимо, що до роботи залучені і правоохоронні органи, які займаються описом втрат. «Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт», - зазначила т.во. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. Зазначимо, що залишилась лише частина розписів, проте автентичні розписи митців Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка збили та винесли із храму разом із будівельним сміттям. «Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені»,- прокоментувала Оксана Ткачук. Вона також наголосила, що Львівська обласна державна адміністрація докладе максимум зусиль, щоб врятувати і не допустити нищення нашої історичної і культурної спадщини.