У Перемишлі відбувся концерт „Різдвяний дарунок”
У неділю, 19 січня, в церкві отців Василіян відбувся концерт колядок у виконанні квартету солісток-бандуристок „Львівянки” та скрипаля з Львівської національної філармонії.
Серед слухачів концерту був присутній Митрополит Перемисько-Варшавський Архиєпископ Євген Попович та парох отець митрат Богдан Степан. Організатор концерту були - отець ігумен Дмитро Гарасим та ОУП в Перемишлі.
Новини за темою
Фольклорний колектив «Вільхівчанка» завітав з колядою до Львівської ОДА
12 січня 2022
Під час різдвяних свят на Львівщині гучно звучить коляда. До Львівської облдержадміністрації завітав з колядою народний фольклорний колектив «Вільхівчанка» Народного дому с. Вільхівці Жидачівської територіальної громади, який, до слова, є переможцем конкурсу «Топ-10 народних домів Львівської області» у 2021 році. Привітали колядників заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Наша культура, наші цінності, традиції, колядки – це велике національне багатство. І зараз все більше людей усвідомлюють, на скільки ми багаті. Українцям, де б вони не були, треба дарувати українське - вишиванку, гучну коляду! Тож дякуємо вам! Дякуємо, що продовжуєте традиції! Бажаю, щоб ніхто ніколи не зачиняв двері перед вашою колядою! Керівництво адміністрації завжди відкрите для співпраці з громадами! Ми підтримуємо діяльність народних домів і разом з департаментом спільно попрацювали над тим, аби збільшити фінансовий ресурс на галузь культури в цьому році, що нам успішно вдалося», - сказав Іван Собко.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
На Львівщині відбувся фестиваль "Прощання з колядою"
15 лютого 2021
14 лютого в Національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької відбувся вже XXІV фестиваль "Прощання з колядою". За щорічну працю в організації фестивалю "Прощання з колядою" заступник голови ОДА Іван Собко вручив подяки голови облдержадміністрації Дмитру Петровичу Вознюку та Львівському ставропігійному братству св. ап. Андрія Первозваного. «Дуже тішить те, що таке дійство сьогодні має змогу відбутися. Бо рік, що минув, був непростим. І, знаєте, цьогорічна коляда особлива і дуже цінна. Вона звучить сакрально і дуже щиро. Знаю, що ваш фестиваль – це добра і давня традиція , яка вже багато років поспіль шириться всією Україною та приймає колективи з інших країн. Велика подяка вам усім, подяка Блаженнішому Макарію за те, бережете цю добру традицію! Дякуємо за коляду і розколяду!» - сказав Іван Собко. Усі творчі колективи нагородили дипломами департаменту з питань культури,національностей та релігій. Фестиваль відбувається за сприяння Львівської єпархії ПЦУ. Серед учасників цьогорічного фестивалю - Львівський муніципальний хор «Гомін», Театральний Центр «Слово і Голос», Вокальний ансамбль «Рута» Львівської дитячої школи мистецтв № 11, Квартет бандуристок «Львів’янки» Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, Хор «Оранта» Успенського кафедрального храму Львівської єпархії ПЦУ, Дівочий Хор «Грація» КЗ ЛОР «Львівського державного коледжу культури і мистецтва», Хор «Осоння» храму Різдва Богородиці Львівської єпархії ПЦУ с. Солонка, Хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного. Довідково: Фестиваль заснований у 1997 р з ініціативи Патріарха Димитрія, як перше "прощання з колядою". Даний захід запозичили інші інституції міста,області та вся Україна. За ці роки Братство об'єднало десятки колективів з України , Польщі та Румунії. Захід 24 роки організовується силами Львівського ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного під патронатом Львівської єпархії УАПЦ, тепер ПЦУ. Хор Братства відвідав Константинополь і співав у 2019 р. Св Літурнґгвю із Патріархом Варфоломієм, а також українську громаду Німеччини, Литви, Польщі, Румунії.
Дзвінкою колядою та віншуваннями працівників Львівської ОДА привітали вихованці музичної студії «Джерело»
6 січня 2021
Сьогодні з дзвінкою колядою і доброю звісткою про народження Христа до Львівської обласної адміністрації завітали юні колядники – вихованці зразкової музичної студії «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, музичним керівником якої є співак і композитор Назар Савко. Цей колектив вже багато років тісно і плідно співпрацює з департаментом культури, національностей та релігій облдержадміністрації та неодноразово був учасником спільних культурно-мистецьких заходів. “Святкова коляда з дитячих вуст звучить щиро і сакрально, звеселяє серце і душу, дарує мир і надію! Вітаю вас зі світлим святом Різдва! Від щирого серця бажаю вам лише найкращого: нехай серце радіє, родина буде здоровою, мрії здійснюються і кожен день приносить лише радість!” – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Також очільник області вручив колядникам солодкі подарунки. Діти у відповідь подарували голові облдержадміністрації ялинкові прикраси, виготовлені власноруч.
Галицький академічний камерний хор привітав працівників облдержадміністрації та обласної ради із прийдешніми святами
31 грудня 2020
Сьогодні із прийдешнім Новим роком та Різдвом працівників облдержадміністрації та обласної ради привітав Галицький академічний камерний хор на чолі із диригентом – Народним артистом України Василем Яциняком. Для управлінців виконали найвідоміші українські, німецькі, польські, американські колядки. Голова Львівської ОДА Максим Козицький подякував хористам за виконання різдвяної програми. «Цей рік видався непростим і кожному з нас довелося долати певні перешкоди та випробування. Та мушу визнати, що саме через це, ми почали більше цінувати те, що маємо. Тому чути сьогодні цю святкову коляду від Вашого славного хору дуже цінно! Щиро дякую Вам за неї! Від усього серця вітаю усіх з прийдешніми святами: Новим роком та Різдвом Христовим! Зичу Вам міцного здоров’я, миру й достатку вашим сім’ям, добрих новин звідусіль та рясних Божих благословінь у новому 2021 році», - сказав Максим Козицький. Довідково. Галицький академічний камерний хор створено 2003 року на основі академічного хору Львівської Політехніки з ініціативи Василя Яциняка. Галицький камерний хор – двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреат ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща). Керівнику колективу Василю Яциняку в 2010 році присвоєно звання Народного артиста України.
У Ряшеві розглянули відновлення залізничного сполучення Нижанковичі – Перемишль
5 лютого 2019
Сьогодні, 5 лютого, у Ряшеві відбулась зустріч української та польської сторін щодо подальшої співпраці, спрямованої на створення нових залізничних сполучень між країнами. В зустрічі взяли участь директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк та начальник управління транспорту і зв'язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Тараск Оприск.. Під час обговорення поточного стану та попередньої оцінки витрат ревіталізації Лінії 102 заслухали доповіді Урядів маршалка Підкарпатського воєводства та української сторони. «Курортна зона Трускавця останнім часом особливо приваблива для туристів, тому відновлення такого залізничного сполучення була б доцільною. Зручне сполучення із Львівщиною дозволить значно скоротити час доїзду, адже навіть із врахуванням митних процедур подолати відстань між кінцевими станціями можна буде за 3 години», - зазначив Роман Шепеляк. За результатами зустрічі підписали протокол намірів щодо розвитку технічних умов для виконання пасажирських перевезень, проведення додаткового аналізу щодо відновлення курсування міжнародного потягу Нижанковичі – Перемишль. Польська сторона має намір виділити 40 мільйонів злотих на реконструкцію польської частини залізничної гілки Нижанковичі – Перемишль.
Автентичні співанки і коляда: охочих запрошують на День Гуцульської культури у Львові
25 січня 2019
27 січня на центральній площі біля пам’ятника Тараса Шевченку відбудеться «День Гуцульської культури». У театралізованому автентичному мистецькому святі візьмуть участь майже дві сотні осіб, а саме творчі мистецькі колективи та майстри декоративно-ужиткового мистецтва з Верховинського району Івано-Франківської області. «Це масштабне дійство відбувається у нас вже другий рік поспіль. Цього року – це більше 170 учасників. Свято розпочнеться о 2 годині дня і триватиме до вечора. Львів порине у колоритну гуцульську різдвяну атмосферу із колядою, танцями, майстер-класами», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Народні колективи демонструватимуть на сцені унікальне автентичне мистецтво Верховинщини – обряд гуцульського весілля, гуцульський одяг, народний танець, лунатиме гуцульська співанка й коляда. «Ми покажемо у Львові автентичне мистецтво та звичаї Гуцульщини, що передавались із покоління в покоління. Усі охочі зможуть приміряти традиційне вбрання молодої, взяти участь у майстер-класах, побачити автентичні роботи майстрів народного мистецтва», - додав голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. Так, у виставкових наметах діятиме святкова виставка - ярмарок виробів декоративно - ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння та інших видів народного промислу Гуцульщини. Гості заходу матимуть змогу взяти участь у майстер - класах з виготовлення елементів гуцульського одягу, вбирання гуцульської княгині, також навчатимуть танцю «Гуцулка». Початок заходу на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченкові о 14:00 год.
У храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт
24 січня 2019
У неділю, 27 січня, год у храмі Архистратига Михаїла відбудеться різдвяний концерт. Для гостей колядуватимуть три хори храму: чоловічий - "Благовіст", керівник - Назар Гриб, жіночий - "Мироносиці", керівник - Марта Недовіз та камерний хор - "Аксіос", керівник - Марта Карапінка. Також виступатимуть крилосний хор "Kliros", керівник - Неля Ільченко; вокальна формація Modus Vivendi гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, керівник - Галина Пехник; дитячий вертеп парафії бл. Климентія Шептицького, струнний квартет студентів ЛНМА ім.М.В.Лисенка (О.Кравець, О.Майборода, М.Карапінка, М.Менцінський). Після концерту усіх охочих запрошують продовжити спільне колядування в подвір'ї храму з глінтвейном, теплим чаєм та пампухами. Початок о 18.00 год.
У Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться проект «Коляда в музеї»
23 січня 2019
У п’ятницю, 25 січня, у Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться проект «Коляда в музеї». За словами організаторів, на гостей свята чекатиме вертеп, старовинні колядки, народні інструменти, які будуть супроводжувати їх виконання та захоплюючі розповіді про традиції святкувань у різних куточках України. Відтак, для гостей колядуватимуть: - учасники фольклорно-етнографічної студії "Світлиця" під керівництвом Любов Андрухів; - дівочий хор ЛККіМ "Грація" - керівник Анна Немерко, концертмейстр Володимир Боднар; - ансамбль автентичного співу "Етноверв"; - дослідники українських музичних народних традицій та інструментів Ярема Павлів (скрипка) та Любомир Кушлик (народні інструменти); - студенти та випускники ЛНМА, які представлять уривок із опери М.Лисенка "Різдвяна ніч": Уляна Марцинишин (Оксана), Віталій Коваль (Вакула), Олена Сейко, Галина Піх, Дарія Могінська (ансамбль дівчат), Анастасія Бойко (концертмейстер), Герман Гошкадор (режисер). Зазначимо, автори проекту "Музичні салони в музеї" – Андрій Клімашевський та Михайло Крижанівський. Автор ідеї – Світлана Позднишева. Початок о 17:00 год за адресою: проспект Свободи, 15.
На Львівщині відзначать 200-ліття колядки «Тиха ніч»
20 грудня 2018
23 грудня у Львівському музеї історії релігії відбудеться відзначення 200-ліття колядки "Тиха ніч", своєрідного заклику до миру і спокою. У виставковій залі Музею зразковий вокальний ансамбль "Намисто" Львівського міського палацу культури імені Гната Хоткевича під керівництвом Марії Сергійчук виконають колядку "Тиха ніч" німецькою, англійською, польською і українською мовами. Звучатимуть й інші колядки та різдвяні пісні різних народів світу. Двісті років тому, 24 грудня 1818 року, у переддень Різдва під час святкового богослужіння у церкві Святого Миколая, що в Обендорфі (Австрія), прозвучала пісня "Тиха ніч, свята ніч…". Її слова написав молодий католицький священик Йозеф Мор, а музику – органіст костелу Святого Миколая і шкільний вчитель Франц Грубер. Виконали різдвяну пісню-колядку самі автори. "Завдяки своїй глибокій простоті, спів допомагає зрозуміти події Святої ночі. Спаситель Ісус, Який народився у Вифлеємі, демонструє нам любов Бога Отця. Довірмо Йому все своє життя", – сказав папа Франциск 12 грудня 2018 року, під час загальної аудієнції у Ватикані. Пісня "Тиха ніч" стала символом Різдва для мільйонів людей. Цей своєрідний різдвяний гімн перекладено понад 300 мовами та діалектами. "Пісня за мир в усьому світі" сягає далеко за межі християнського світу і завойовує прихильників з-поміж представників інших релігій. А 2011 року "Тиху ніч" було включено до австрійського списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Початок о 13:00 годині. Вхід вільний.
У Перемишлі відзначили 325-річчя відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом
9 вересня 2018
Сьогодні, 9 вересня,у Перемишлі в кафедральному соборі Святого Іоанна Хрестителя Перемишльсько-Варшавської архиєпархії відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку відслужили більш сорока єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Літургію відслужили з нагоди святкування 325-річчя відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом. "Церква відзначає річницю, щоб подякувати Богові за видимі докази Його присутності, щоб зробити іспит сумління і просити прощення за гріхи, а також для того, щоб, зчитуючи знаки часу, задуматися, як в дусі Євангелія відповісти на виклики сьогодення і майбутнього" , - так пояснює важливість цього торжества Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, у своєму Посланні з нагоди 325-річчя відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римським Апостольським престолом. У відзначенні річниці взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Довідково: Перемишльську (Перемиську) єпархію засновано, за різними даними, між 1026 і 1128 роками, найбільш імовірно – у 1120 році. З 1668 року, внаслідок кількаразового перенесення осідку єпископа, була відома як «Перемисько-Самбірсько-Сяноцька». У 1596 році православні єпископи Руської церкви на чолі з митрополитом Київським Михайлом Рогозою під час собору в м. Берестя (нині – Брест) уклали угоду про поєднання з Римським католицьким престолом, відому як Берестейська Унія. Сама ж Церква, на противагу іншій її частині з відновленим у 1620 році православним єпископатом, стала зватись Унійною. Водночас, очільники двох найбільш західних єпархій Руської церкви, а саме Михайло Копистенський, єпископ Перемиський, і Гедеон Балабан, єпископ Галицький, Львівський і Кам’янець-Подільський, відмовилися від прийняття Унії, хоча до того були її палкими прихильниками. Невелика унійна єпархія, паралельна до православної, постала в Перемишлі у 1610 році, проте лише 23 червня 1691 року Перемиський єпископ Інокентій Винницький, який був прихильником Унійної церкви, публічно оголосив у Варшаві себе і всю свою паству приналежними до Унії. Фактично ж унію у всій Перемисько-Самбірсько-Сяноцькій єпархії введено 28 квітня 1693 року – тобто, 325 років тому (Львівська єпархія прийняла Унію у 1700 році). За наслідками Другої світової війни давню Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцької єпархію було розділено радянсько-польським кордоном, а в 1946 році вона фактично перестала існувати. Нині її духовними спадкоємцями є Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ в Україні (постала у 1993 році) та Перемисько-Варшавська архиєпархія ГКЦ у Республіці Польща (реорганізована у 1996 році), а також Дрогобицько-Самбірська єпархія УПЦ Київського Патріархату (діяла в 1946–1961 роках у складі Російської Православної Церкви, відновлена 1992 року) та Перемисько-Горлицька єпархія Польської Автокефальної Православної Церкви (створена 1983 року).
«Колядуймо разом»: на Жовківщині відбувся різдвяний фестиваль
22 січня 2018
У народному домі смт. Куликів Жовківського району відбувся ХІ фестиваль коляди і вертепів "Колядуймо разом!". Святковий настрій присутнім створив виступ колективів Жовківщини, а саме, хореографічного колективу «Айседора» НД с. Гряда, дошкільного ансамблю «Намистинки», вокального ансамблю «Перевесло» НД смт. Куликів, чоловічої капели «Прометей» зі Львова та інших. Також глядачі спостерігали за виступами дуету Лещук Зоряни та Охоти Наталі, народного хору «Джерело». Під час концерту відбулося театралізоване дійство «Де коза ходить, там жито родить» від НД смт. Куликів та вертеп від с. Костеїв. Зазначимо, фестиваль започаткований ще у 2008 році, коли на центральній площі Куликова разом із Народною капелою “Джерело” та чоловічою капелою “Прометей” Львівського національного університету імені Івана Франка колядували майже усі куликівці. Тоді, з благословення о. Василя Вороновського, ця спільна коляда згодом переросла у щорічне Свято Коляди в Куликові.