В області стартували семінари з проектного менеджменту для представників ОТГ
25 січня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
У середу, 24 січня, відбувся навчальний семінар з розвитку навичок проектного менеджменту для об’єднаних територіальних громад Львівщини. Участь у заході взяли понад 30 представників ОТГ.
Як розповів т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітницва Львівської ОДА Тарас Олійничок семінари для ОТГ мають на меті не лише продемонструвати громадам можливості і механізми залучення міжнародної технічної допомоги (МТД), а й сприяти знайомству і подальшій співпраці основних стейкхолдерів у цій сфері на території Львівської області - представників влади, активних членів громад, провідних громадських організацій у питаннях залучення МТД і проектного менеджменту.
Відтак представників громад ознайомили із досвідом департаменту у напрямку співпраці з донорами та методичного забезпечення проектів МТД, а також проектом «Київський діалог», який успішно діє на території Львівщини.
Презентували громадам і програму «Рука допомоги», покликану сприяти розвитку бізнес-ідей членів малозабезпечених сімей та внутрішньо-переміщених осіб.
Радник з питань регіонального розвитку Львівського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», бізнес-коуч та досвідчений проектний менеджер Іван Кульчицький наголосив учасникам на важливості першочергового створення індивідуальної стратегії розвитку для кожної з об’єднаних територіальних громад. Як зазначив Іван Кульчицький напрацьована стратегія і ретельно вивчений людський ресурс громади дозволяють успішно залучати кошти на якісний її розвиток шляхом написання і реалізації проектів МТД.
Також говорили про основні інформаційні портали і платформи із пошуку конкурсних можливостей, цикл кожного проекту і особливості його написання.
Організатори семінарів - департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітницва Львівської ОДА у співпраці із Львівським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».
Новини за темою
Замовників та постачальників запрошують на семінари щодо роботи в ProZorro Market
4 жовтня 2021
8 жовтня департамент економічної політики Львівської ОДА запланував проведення безкоштовних семінарів - практикумів «Як замовникам ефективно закупити, а постачальникам вигідно продати в системі ProZorro Market». Спікери заходу - представники ДП «Прозорро»: керівник відділу розвитку системи публічних закупівель Олексій Краснощоков та фахівець з публічних закупівель Ольга Нос розкажуть про функціонування Prozorro Market, його переваги і загальні принципи роботи для Замовників та Учасників. Форма проведення семінару - очна, з дотриманням усіх карантинних обмежень. Місце проведення: м. Львів, пр. В’ячеслава Чорновола, 7, конференц-зал готелю «Львів». Початок безкоштовного навчального семінару - практикуму для Учасників закупівель (представників місцевого бізнесу, постачальників й виробників товарів) о 13:00 год, реєстрація учасників на місці проведення заходу розпочнеться з 12:00 години. Для участі у заході обов’язкова попередня реєстрація за посиланням. Початок безкоштовного навчального семінару - практикуму для Замовників о 14:45 год, реєстрація учасників на місці проведення заходу розпочнеться з 14:15 год. Для участі у заході обов’язкова попередня реєстрація за посиланням. Програма заходу за посиланням.
Для працівників музейних установ та заповідників провели серію семінарів
30 Червня 2021
Відповідно до напряму Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік «Підвищення кваліфікації працівників в галузі культури» департамент з питань культури, національностей та релігій запланував проведення низки навчань, тренінгів, семінарів для працівників музейних установ та заповідників. Відтак, 24 червня у відділі Львівського історичного музею «Музей визвольної боротьби України» відбувся перший навчальний семінар «Діяльність музеїв Львівщини, створених в установах, організаціях і навчальних закладах, в умовах формування територіальних громад». Учасники семінару обговорили питання, пов'язані з діяльністю громадських музеїв Львівщини в період децентралізації, поділилися досвідом їх розвитку і порушили проблеми поповнення музейних колекцій та їх збереження. З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Львівського історичного музею, д.і.н. Роман Чмелик, начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий. Сьогодні, 30 червня, у конференц-залі Львівського історичного музею відбувся другий науково-практичний музейний семінар для працівників обласних музеїв. Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз розповідав про музей як культурний хаб та ділився вдалим досвідом творення новітніх інтерактивних експозицій. З темою «Модернізація постійної експозиції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького» виступив директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк. Про проблематику історичного наративу в музейних експозиціях розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. А на завершення семінару керівник відділу «Музей історії Львова» (ЛІМ) Андрій Музика навів приклади використання нових підходів в організації музейного простору. Також учасники обговорили місію музеїв у сучасному світі, актуальні виклики, можливості, перспективи розвитку музейної галузі. «Львівська обласна держана адміністрація завжди підтримувала і надалі підтримуватиме музейну галузь нашого регіону. З обласного бюджету на музейні інтерактивні проєкти цьогоріч виділені кошти у сумі 400 тис. грн, на придбання сучасного обладнання – 485 тис грн, також заплановано створення постійної експозиції у Музеї садибі родини Антоничів вартістю 1 млн грн. Вперше у програмі передбачені кошти на реставрацію музейних предметів та експонатів, для музеїв буде придбано 2 автомобілі та зроблено капітальні ремонти на 5 млн грн. Також на реалізацію мистецьких проєктів у музеях передбачені кошти у сумі 130 тис. грн. Та музеї – це насамперед люди, які сумлінно там працюють, тому найперше потрібно інвестувати у їх розвиток і навчання», – зазначила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.
Для пасічників Львівщини проведуть онлайн семінари щодо проблемних питань галузі
1 лютого 2021
Мінекономіки спільно з Львівською облдержадміністрацією проведуть серію онлайн семінарів, з метою підвищити взаєморозуміння між пасічниками та аграріями, аби зменшити кількість випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур. На Львівщині бджільництвом займаються близько 4,9 тис пасічників, в обробітку сільськогосподарських угідь – 709,3 тис га. Дотримання цих правил у взаємодії із сільськогосподарськими підприємствами і пасічниками забезпечить відсутність конфліктів та зменшить кількість загибелі бджіл. А навпаки принесе користь у вигляді збільшення здорових бджіл, пилок та меду. «Розвиток галузі бджільництва сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% залежно від виду рослин та умов запилення. Крім того, підвищується якість плодів та насіння, збільшується їхня натуральна вага. Дослідженнями встановлено, що підвищення врожайності сільськогосподарських культур при запиленні квіток бджолами в середньому становить: гречки – 41 %, червоної конюшини – 75%, люцерни – 50%, баштанових – 60%, плодових – 65%, гірчиці – 35-61%, ріпаку – 25-30% та соняшнику – 40%», - зазначила т.в.о директора Департаменту агропромислового розвитку - Людмила Гончаренко. До онлайн заходу запрошуються фахівці Держпродспоживслужби, пасічники та агровиробники усіх районів Львівщини та ОТГ. Під час семінару обговорюватимуть ряд правил, які необхідно дотримуватись під час обробітку сільськогосподарських культур, що встановлені законодавством України. Онлайн семінари відбудуться у Zoom форматі з кожним регіоном Львівщини та ОТГ окремо об 11.00 год у зазначену дату - період лютий-березень 2021 року: Дрогобицький район – 10 лютого 2021 року Львівський район – 24 лютого 2021 року Самбірський район – 3 березня 2021 року Стрийський район – 10 березня 2021 року Червоноградський район, Золочівський район – 17 березня 2021 року Яворівський район – 24 березня 2021 року З питань реєстрації на участь у семінарі та пропозицій до виступів звертатись до контактної особи з питань організації заходу - Долинської Світлани за номером: (067) 835 93 95.
Для психологів та вчителів започаткували серію семінарів про організацію навчання
9 листопада 2020
На Львівщині стартував цикл семінарів, на яких педагоги зможуть підвищити свою кваліфікацію у сфері психології та застосувати нові знання для роботи із підлітками. Перший семінар, який відбувся у Львівському обласному Будинку вчителя, стосувався психологічних особливостей та потреб підлітків. «Працюючи із вчителями, з батьками та дітьми, ми щоразу бачимо, що є потреба у змінах. Дорослі в цьому процесі мають відігравати ключову роль, а педагоги - тим паче. Будувати зв'язок між емоційним і логічним баченням – одне із викликів, які стоять перед вчителями дітей різного віку. Вчителі мусять тримати руку на пульсі, тому ця серія семінарів покликана поглиби знання та вміння наших педагогів», - наголосив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Семінари організували для вчителів та викладачів предмету «Християнська етика», психологів та педагогів-організаторів. Програма семінарських занять розрахована на 12 годин протягом навчального року. На заключному семінару відбудеться вручення сертифікату за прослуханий курс чотирьох засідань. Семінар ініціювали Музейний відділ Львівського обласного Будинку вчителя спільно з освітньо-методичним центром ім. Ю. Дзеровича. Прес-служба ОДА
Для розпорядників бюджетних коштів організували навчальні тренінги
16 вересня 2019
Департаментом економічної політики облдержадміністрації для замовників - розпорядників бюджетних коштів та постачальників області розпочато чергову серію безкоштовних навчальних тренінгів щодо підвищення професійного рівня для роботи в системі електронних закупівель. Основна мета таких заходів – надати можливість представникам державних органів, державних підприємств, громадських організацій, місцевим товаровиробникам, постачальникам товарів, надавачам послуг та виконавцям робіт ознайомитися з новелами законодавства у сфері закупівель, отримати відповіді на актуальні питання щодо застосування Закону України "Про публічні закупівлі". Так 12 та 13 вересня у містах Стрий та Золочів спеціалісти-закупівельники Стрийського, Перемишлянського, Золочівського та Бродівського районів мали змогу разом з ГО "Центр моніторингу та досліджень" розглянули реальні кейси щодо роботи тендерного комітету, планування закупівель, визначення предмету закупівель, правильності оформлення у системі ProZorro. Не оминули увагою і майбутні зміни до законодавства у сфері публічних закупівель.
Експортерів області запрошують до участі у семінарі щодо промоції товарів для зовнішнього ринку
22 лютого 2019
У четвер, 7 березня, відбудеться семінар для підприємців та експортерів щодо продажу свого бренду на глобальних ринках. В межах семінару порушать питання маркетингу, візуальної айдентики й елементів орендування. Під час семінару «Як продати свій бренд на глобальних ринках: маркетинг, візуальна айдентика й елементи брендування» учасники дізнаються: - як підкреслити переваги продукту, керуючись запитами клієнтів - як за допомогою маркетингу створити позитивний образу вашого товару - як виявити потенційну аудиторію та познайомити її з індивідуальними особливостями бренду через візуальну айдентику. Для участі у заході необхідно зареєструватись за посиланням Семінар стартує о 10:30 год за адресою: м. Львів, вул. Князя Святослава, 9, готель «Таурус», коференц-зал. Організатори заходу - Львівська обласна державна адміністрація спільно з ДУ «Офіс з просування експорту».
В районах області розпочали навчальні семінари для аграріїв
15 листопада 2018
З 14 листопада розпочали проведення зустрічей з аграріями в районах Львівської області з питань підтримки аграрного сектору економіки, земельних правовідносин та реєстрації прав власності та інших речових прав. Начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Галина Камінська спільно з провідним спеціалістом відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівської області провела перший такий семінар у Миколаївському та Жидачівському районі, наякому проінформувала аграріїв про обсяги та зміни до програм підтримки аграріїв з держаного бюджету у 2018 році та новацій . Зорема, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року в розмірі 3 тис грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис грн на одне фермерське господарство. Крім того, надаватиметься бюджетна субсидія на кожного члена фермерського господарства у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (9,5 тис.грн на одного члена фермерського господарства), але не більше 30 тис грн на одне фермерське господарство. Також надано роз’яснення основних аспектів державної реєстрації оренди земель с/г призначення в контексті Закону України № 2498, а також низку питань, що стосуються порядку державної реєстрації договорів оренди землі, механізмів їх пролонгації. Крім цього, наголошено аграріям на способах захисту своїх прав через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та онлайн-сервісу Мін`юсту - SMS MAЯК земля. Проінформовано щодо телефонів «гарячої лінії» оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників, землекористувачів +380975497118, +380983226573. Роз’яснення щодо участі в земельних аукціонах та алгоритму проведення електронних земельних торгів надавали спеціалісти Держгеокадастру у Львівській області.
Для розпорядників бюджетних коштів організували семінар
18 жовтня 2018
Департамент економічної політики облдержадміністрації продовжує серію навчальних семінарів з розпорядниками бюджетних коштів щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі Prozorro. У середу, 17 жовтня, відбувся черговий захід, участь у якому взяли майже 90 представників закладів охорони здоров’я Львівщини. Учасники семінару мали змогу отримати актуальну інформацію про особливості закупівлі електричної енергії в електронній системі Prozorro. У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про ринок електричної енергії» тема закупівель електричної енергії викликала жваве обговорення.
Представників ОТГ Львівщини навчали проектному менеджменту
28 березня 2018
Департамент економічної політики Львівської ОДА спільно із Львівським Центром розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою», провів навчальний семінар для представників об’єднаних територіальних громад Львівської області. Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський, в. о. директора Львівського ЦРМС Тарас Баранецький та представники об’єднаних територіальних громад. «Цього року сума коштів, що виділяється зі всіх бюджетів на проекти регіонального розвитку 35 об’єднаних громад Львівщини, сягне 200 мільйонів гривень», - зазначив Ростислав Замлинський, - Це серйозний ресурс для реалізації справді важливих для громад проектів». Під час семінару спеціалісти, які займаються проектним менеджментом ОТГ, вивчали особливості підготовки проектів для отримання субвенцій на розвиток інфраструктури ОТГ, а також процес супроводу інвестиційних проектів. Окрім цього, розглянули проблемні питання містобудування та архітектури.
“Залучення міжнародної технічної допомоги - один з пріоритетів роботи департаменту”, – Тарас Олійничок
8 лютого 2018
Торік департамент організував 7 виїзних консультацій та 11 навчально-практичних семінарів для громадських організацій щодо написання проектів міжнародної технічної допомоги. Про це повідомив сьогодні під час звіту т.в.о директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок. “Впродовж року ми сформували та розповсюдили 32 дайджести актуальних конкурсів/програм (newsletters) про можливості залучення МТД, видали 4 методичні матеріали з теоретичних питань підготовки проектів для програм міжнародної технічної допомоги. А також створили 4 посібники”, – розповів Тарас Олійничок. Окрім того організували низку виїзних консультації у районах області щодо роз’яснювальної роботи та вирішення проблем щодо залучення міжнародної технічної допомоги.
Представників ОТГ Львівщини навчають проектному менеджменту
18 січня 2018
У середу, 24 січня, відбудеться семінар з проектного менеджменту для представників об’єднаних територіальних громад Львівщини. Участь у заході візьмуть голови об’єднаних територіальних громад (ОТГ), особи, відповідальні за напрям міжнародної технічної допомоги, адміністрування фінансового сектору, фінансисти, активні представники культури і громадянського суспільства. Як інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА навчальний семінар з розвитку навичок проектного менеджменту має на меті донести слухачам ключові засади у галузі проектного менеджменту, його значення у процесах децентралізації та розвитку спроможності об’єднаних громад. Окрім того, семінар передбачає розкриття питань типології та діяльності міжнародних донорських організацій, специфіки їхніх вимог до участі ОТГ в актуальних конкурсах та заповнення аплікаційних проектних заявок тощо. Детальніше поговорять про інтереси окремих громад і донорів, а також зв’язок у цьому контексті між стратегією розвитку громади та регіону в цілому. Заключна частина семінару передбачає обмін ідеями між учасниками та формування планів співпраці в цьому контексті у подальшому. Організатор семінарів – департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА спільно з тренером семінару–радником з питань регіонального розвитку Львівського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Іваном Кульчицьким. За додатковою інформацією можна звертатися в департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА за тел.: (032) 299-92-88, або на електронну пошту: ic-ita@loda.gov.ua
На Львівщині відбудеться масштабна аграрна подія «AGROPORT WEST LVIV 2018»
17 січня 2018
VII Міжнародна виставка та форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2018» триватиме упродовж трьох днів, 19-21 квітня та об’єднає фермерів з усієї України. Про це сьогодні, 17 січня, під час брифінгу розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз. Форум є комплексним і складатиметься з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції, серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. «Основною тематикою буде просторовий розвиток, через розвиток сільських територій, кластерність агровиробництва - це те, що сьогодні дуже важливо для об’єднаних територіальних громад, сільських рад. Важливо, щоб вони бачили всі можливості своєї території, та те наскільки сьогодні можна розвивати сільське господарство на своїх теренах», - зазначила Наталія Хмиз. Серед тематик форуму – органічне виробництво, земля, як основний ресурс агровиробництва, додана вартість, переробка, а також галузеві – тваринництво, ягідництво. «На другий день форуму ми матимемо День українсько-латвійського сільського господарства. Це дасть змогу обмінятися досвідом і познайомитись з тими компаніями, які зацікавлені інвестувати в аграрний сектор Львівщини і відповідно наші компанії, які зацікавлені у збуті своєї продукції у ці країни», - додала Наталія Хмиз. Як розповів генеральний менеджер проекту «АГРОПОРТ Україна» Дмитро Титаренко багато цікавинок запрезентує і третій день виставки, який стане стартом проекту «Українське Трипілля». Формат проекту передбачає демонстраційні покази в полях Західної, Східної та Південної України, а перший етап пройде саме на Львівщині. «Цього року у ООН не має загальної тематики в аграрній галузі, тому це для нас насправді можливість сфокусуватися на найактуальніших питаннях, які цікавлять кожен окремий регіон. Тим паче, що цього року в нас додається ще один регіон до AGROPORTу - це Південь, і ми очікуємо у Львові значно більшу аудиторію», - розповів Дмитро Титаренко. Також, як розповіли організатори, в межах заходу за презентують програмний продукт та визначать лідерів аграрної галузі Львівщини. «Органіка матиме окреме місце у діловій програмі форуму. Це продовження минулорічної теми адаптації сільського господарства до змін клімату. І якраз органічне виробництво є тим напрямком «Climate Friendly Farming», який зараз у тренді, має більшу додану вартість та зацікавленість від країн-імпортерів. Також буде презентовано окремий продукт, який допоможе всім потенційним покупцям отримати контакт із кінцевими виробниками органічної продукції України без посередників», - додав Дмитро Титаренко. Детальніше за посиланням.