Туристичні пропозиції курортів Львівщини представлять провідні українські медіа
У межах прес-туру Львівщиною для Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України» голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками провідних українських засобів масової інформації.
Журналісти ділились враженнями від туристичних пропозицій курортів Львівщини, зокрема Славського та Волосянки.
Також обговорили перспективи розвитку та залучення інвестицій у гірськолижні курорти Львівщини.
«Важливо розвивати туристичну галузь, особливо у гірських районах Львівщини. Звичайно, які б туристичні можливості не пропонували мандрівникам, інфраструктура курорту, зокрема комфортний доїзд до туристичного центру, має вагоме значення. Тому торік ми відремонтували 600 км доріг, третина із них – у гірських районах. Також працюємо над залученням інвесторів, створенням тематичних місцевих атракцій, проведенням фестивалів та розвитком агротуризму – у області відкриваються ферми та сироварні із дегустаційними залами», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Прес-тур Львівщиною триває з 29 до 31 січня за маршрутом: м. Львів – смт. Славське – с. Волосянка – м. Львів. У межах туру журналісти протестували перший в Україні скітурівський шлях на гору Ільзу (шлях розроблено та ознаковано в межах соціального партнерства управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації та Молочної компанії «Галичина» за підтримки Гірської оперативно-рятувальної служби), відвідали карпатське СПА, майстер-клас з гончарства та ковальства. Представники медіа оглянули мистецький центр Арт-галерею «Максим» та приватну оселю Ареф’євих, оглянули гірськолижну інфраструктуру та дегустували карпатську кухню.
Зазначимо, Львівська обласна державна адміністрація вже вдруге організовує прес-тур для Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України». Перший тур відбувся 5-7 лютого 2017 року за маршрутом: м. Моршин – смт. Олесько – с. Підгірці – м. Золочів – м. Жовква – с. Крехів – м. Львів. Склад делегації – 15 журналістів.
Новини за темою
Очільник Львівщини нагадав про правила роботи журналістів в умовах війни
18 квітня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький нагадав журналістам, блогерам, громадським активістам, а також усім, хто любить публікувати у соцмережах гарячі новини, як правильно висвітлювати інформацію в умовах війни. ''В Україні запровадили кримінальну відповідальність за поширення даних, фото- та відеоматеріалів про переміщення української техніки, військових та зброї. Не ставайте помічниками ворога. Жодна сенсація не варта людських жертв'', - наголосив очільник області. Категорично заборонено публікувати в соцмережах інформацію/фото/відео про: Ракети, які летять або кудись потрапили. Назви вулиць, зупинок транспорту, магазинів, заводів, де сталася ситуація. Переміщення українських військових, військові об'єкти. Роботу протиповітряної оборони. Місце обстрілу або попадання снаряда. Адреси, візуальні прив'язки або координати боїв. Номери автомобілів, бронетехніки. Потерпілих або загиблих (крім офіційних даних). Поширення такої інформації у різному вигляді до того як про це повідомили офіційні джерела вважається допомогою ворогові і передбачає кримінальну відповідальність: покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; позбавлення волі на строк від 5 до 8 років за поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; позбавленням волі на строк від 8 до 12 років карають людей, які вищезазначені дії, вчинили за попередньою змовою або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо дії спричинили тяжкі наслідки.
«Воєнний» чи «військовий»: для журналістів підготували рекомендації щодо використання словника воєнного часу
31 березня 2022
Комісія з журналістської етики представила практичні рекомендації для журналістів щодо словника воєнного часу. Як зазначається на сайті Комісії, значна кількість українських журналістів досі не мала досвіду висвітлення бойових дій та інших тем, пов’язаних із війною. Тому в редакціях виникає багато запитань щодо тих чи інших аспектів роботи журналістів в умовах воєнного стану. Такі рекомендації допоможуть колегам правдиво висвітлювати події і водночас – роз’яснювати аудиторії те, що стоїть за рядками офіційних зведень та заяв. Рекомендації містять роз’яснення щодо застосування таких широко вживаних термінів як «вторгнення», «воєнний», «військовий», «окупанти», «загарбники», «збройна агресія» тощо. Детальніше – за посиланням.
До уваги іноземних ЗМІ: відтепер акредитацією займається лише Міністерство оборони
24 березня 2022
Просимо представників іноземних засобів масової інформації звернути увагу на те, що Львівська обласна військова адміністрація більше не акредитовує журналістів. Єдиною структурою, яка видає акредитацію іноземним ЗМІ залишається Міністерство оборони України. Форму для акредитації можна знайти за посиланням. Разом з цим, нагадуємо, що існують обмеження для роботи журналістів в умовах воєнного часу. Фотографувати чи знімати на відео блокпости, аеропорти, залізничні вокзали, нафтобази, електростанції, а також українських військових та бойову техніку ЗАБОРОНЕНО! To the attention of foreign media: from now on, only the Ministry of Defence is in charge of the accreditation process for foreign journalists We ask representatives of foreign media to pay attention to the fact that the Lviv Regional Military Administration no longer facilitates the accreditation of foreign journalists. The Ministry of Defence of Ukraine remains the only institution that issues accreditation to foreign media. The accreditation form can be found via the following link. At the same time, we remind you that there are restrictions on the work of journalists during wartime. It is FORBIDDEN to take pictures or record videos of checkpoints, airports, railway stations, oil depots, power plants, as well as Ukrainian military units/representatives and military machinery!
Інформація для журналістів/ Information for the journalists
4 березня 2022
Для українських медіа: Львівська ОВА формує акредитаційні списки журналістів, тому просимо подати перелік осіб, котрим дійсно потрібне переміщення по території Львівської області у комендантські години. Просимо підійти до даного питання дуже відповідально і не подавати у списки усю редакцію вашого медіа, а тільки тих, кому вона дійсно необхідна. Щоб отримати акредитацію та перепустку на роботу в комендантські години потрібно: Подати письмове подання керівника підприємства, установи, редакції, (зразок тут: https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області із обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години; До подання потрібно прикріпити заповнену таблицю за посиланням: https://cutt.ly/FApnbYX Усі документи просимо надіслати на вказану нижче електронну адресу. For foreign media: As we are compiling accreditation lists of journalists, please provide a list of people who need official accreditation. To obtain accreditation and a permit for working during the official curfew, download the following spreadsheet (https://cutt.ly/FApnbYX). Complete it, and send it to the email address below. Contacts: Mobile phone: + 380955921652 Email: depinfoloda@gmail.com
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Представників туристичного бізнесу запрошують до наглядових рад при закладах профтехосвіти
27 січня 2022
Вчора відбулася онлайн-зустріч щодо створення наглядових рад при закладах професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області за спеціальностями туризм та готельно-ресторанний бізнес, під час якої учасникам зустрічі розповіли про основні аспекти участі представників бізнесу у наглядових радах. Як зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака, за результатами туристичної стратегічної сесії, яка відбулась наприкінці 2021 року, одним із проблемних питань галузі є кадри - їх підготовка, навчання у відповідності до потреб ринку, а також втримання кадрів після навчань на місцях. «Тож запрошуємо представників галузі долучатись до наглядових рад при навчальних закладах та спільно впливати на необхідні зміни в підготовці кадрів та їх професійної кваліфікації у відповідності до сучасних тенденцій» - наголосила Наталя Табака. Окрім того, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун ознайомила учасників зустрічі з покроковою інструкцією створення наглядових рад. «Є певний розрив між запитами від бізнесу і навченістю випускників, підготовкою кадрів закладами професійно-технічної освіти. Зважаючи на це, пропонуємо створити наглядові ради при таких навчальних закладах з представників бізнесу (туризму, готельно-ресторанної справи, легкої промисловості, харчової, будівництва тощо), аби виокремити найзатребуваніші професії. Наша мета – зробити усе можливе, аби молодь не виїжджала за кордон, а залишалась працювати на Львівщині й отримувала легальну заробітну плату та можливості для розвитку і професійного зростання», - зазначила Галина Бордун. Детальніше про проєкт: https://loda.gov.ua/news?id=64142 Реєстрація для участі у проєкті - за посиланням: https://forms.gle/MF1HU8JQEp9otAuG7 Нагадаємо, що методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладів професійної (професійно-технічної) освіти затвердили в червні 2021 року, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України.
У Львові обговорили створення нового екологічного ландшафтного рекреаційного парку на території області
25 грудня 2021
Напередодні відбулась перша нарада щодо створення громадської спілки (об’єднання) кластеру «Екологічний ландшафтний рекреаційний парк Раковець». У межах наради учасникам зустрічі презентували вже існуючий об’єкт. Також для усіх присутніх відбулось соціально-економічне обґрунтування створення кластеру та пропозиції щодо його структури. Нагадаємо, що в червні під час виїзного засідання у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що в селі Воля Якубова керівництво Львівської ОДА спільно з представниками місцевої влади та бізнесу обговорили стратегічний розвиток туристичної інфраструктури Львівщини. На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався. Тож за підсумками зустрічі виникла ідея створити на території комплексу кластеру «Екологічного ландшафтного рекреаційного парку «Раковець». «Розвиток туристичної сфери на Львівщині передбачає створення об’єктів природоохоронного значення, їх інтеграцію до туристичних маршрутів. Такий підхід дає можливість реалізовувати концепцію з промоції Львівщини, як регіону активного та здорового відпочинку. Сьогоднішня зустріч стосувалася питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу з включенням природоохоронних територій та створення нового об’єкту з вдалим поєднанням таких компонентів: історико-культурного, природо-рекреаційного, туристичного. Сучасний турист найбільше цінує їх гармонійне поєднання», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Головні завдання, які має вирішити створення парку є: зберегти цінні історико-культурні комплекси та об’єкти; створити умови для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів; сприяти екологічній та освітньо-виховній роботі. До переліку потенційних учасників Кластеру увійшли: готельно-курортний комплекс «Карпати», фермерське господарство «Лаванда Раковенць». Управління туризму та курортів Львівської ОДА, департамент екології та природних ресурсів, власники земельних ділянок (ФОП/ФО), Дрогобицька ОТГ, кафедра фармакогнозії Львівського національного медичного університету , Міжнародний центр Європейської інтеграції України тощо. Проєкт організації території Парку потрібно розробити відповідно до законодавства України, з метою провадження діяльності з охорони та використання історичних комплексів, ландшафтного парку та об’єктів, а також розвитку регіонального та внутрішньодержавного туризму.
У межах проєкту «Світ карпатських розет» відбувся прес-тур об’єктами дерев’яної архітектури Бойківщини
18 грудня 2021
У межах проєкту «Світ Карпатських розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» управління туризму та курортів ОДА провело одночасно прес-тур для журналістів та промо-тур із майстер-класом для туристичних операторів й експертів зі сфери туризму й культури – задля промоції дерев’яної архітектури гірської частини Львівської області. Учасники прес-туру відвідали церкву Собору Пресвятої Богородиці (зведена у 1939-1943 роках за проєктом архітектора Євгена Нагірного) на оповитій легендами про Данила Галицького Золотій горі в селищі Верхнє Синьовидне. Поруч із храмом є давня дерев’яна дзвіниця 1790 року. На краю Львівщини із Закарпатською та Івано-Франківською областями у селі Верхня Рожанка на березі місцевої річки – церква Зіслання Святого Духа, споруджена 1804 року. Як розповів отець-настоятель парафії Ярослав Левицький, її іконостас художника Юліана Залуського походить із 1891 року. Поруч із давнім є і новий дерев’яний храм, проте громада використовує обидва. У селі Урич учасники прес-туру відвідали об’єкт Державного історико-культурного заповідника «Тустань» – центр локальної історії «Хата у Глубокім». Це приклад бойківського житла початку ХХ сторіччя із водяним млином поруч. Музей тут облаштовано зокрема за фінансової підтримки проєкту «Світ Карпатських розет», завдяки йому у 2018 році на базі «Хати у Глубокім» відбувся також фестиваль «БойЄ». У тому ж Уричі учасники прес-туру побували в церкві святого Миколая 1911 року, спорудженій за проєктом архітектора Василя Нагірного (батько Євгена Нагірного). Храм Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків (1838 року) із прес-туру входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Церква виділяється зокрема царськими вратами, де зображене велике дерево роду пророка Єссея. У 2009 році в храмі було встановлено автоматичну систему пожежогасіння, а вже наступного року саме вона врятувала церкву після влучання блискавки. Керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака виділила важливість популяризації дерев’яної, зокрема сакральної архітектури серед гостей. «Зацікавити сучасного туриста церквою не завжди легко. На перший план у цьому випадку виходить обізнаність екскурсовода: цікаві історії про храм, вміння виділяти унікальності, нестандартні елементи в архітектурі, різьбленні, у роботах іконописців. Дуже важливим є і той факт, що «Світ Карпатських розет» підвищує ціннісну свідомість мешканців нашого краю», – зауважила Наталя Табака. Експертка програми транскордонного співробітництва «Польща – Україна – Білорусь» Діана Кодрова виділяє наявність одразу 11 партнерів за проєктом, а також вагомий внесок «Світ карпатських розет» у популяризацію бойківської культури, зокрема дерев’яних церков і житлових будівель, різьби по дереву. «Прес-тур і промо-тур стали підсумковими заходами важливого проєкту в межах програми транскордонного співробітництва. За час «Світу Карпатських розет» за кошти фінансової підтримки від ЄС в Уричі на базі «Хати у Глубокім» створено одну з чотирьох українських «розет» – карпатських центрів культурної спадщини. Ще дві «розети» є в інших областях – у Колочаві (Закарпатська) й Косові (Івано-Франківська). Цього ж разу в межах майстер-класу різьбярства ми побачили, наскільки складною і цінною є робота по дереву та якої ретельності в деталях вона потребує», зазначила Діана Кодрова. Довідка «Світ Карпатських розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» є проєктом, що реалізується з 2018 по 2021 роки за фінансової підтримки ЄС у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Україна – Білорусь». Бюджет проєкту – 1 543 329 євро, з них грант ЄС для України – 843 165 євро.
Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку
29 жовтня 2021
28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку. Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку. «Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова. За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку». «Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами. Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація», яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.
"На успіх у туризмі можна розраховувати у випадках співпраці різних суб’єктів господарської діяльності", - Віталій Загайний
29 жовтня 2021
Впродовж 27-29 жовтня відбувається ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика» на базі Львівського торговельно-економічного університету. Участь в ній взяли науковці, представники громадських організацій та індустрії гостинності з України, онлайн долучились учасники з Грузії, Узбекистану й Польщі. З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Такого роду заходи дають змогу поділитися досвідом, це можливість спільно з різними представниками туристичного сегменту, а саме науковцями, бізнесом готелярів, закладів громадського харчування, проговорити і визначити нові форми співпраці. Адже туризм є надзвичайно інтеграційною сферою діяльності – на успіх можна розраховувати у тих випадках, коли між собою співпрацюють різні суб'єкти. І саме тоді результатом є кінцевий якісний туристичний продукт», - зазначив Віталій Загайний. Заступник голови ОДА закцентував на тому, що з 30 жовтня уся область, а зокрема й сфера гостинності, житиме за правилами «червоної зони» карантину й закликав до їх дотримання. Протягом чотирьох пленарних засідань конференції говорили про тренди й новітні освітні технології в сфері гостинності, інклюзивний туризм, роль єврорегіонів у розвитку індустрії. Під час заходу для учасників було презентоване промо-відео медичного й оздоровчого туризму Львівської області. «Метою конференції є обмін досвідом з питань теорії та практики індустрії туризму, висвітлення проблемних питань, пов’язаних з функціонуванням суб’єктів туристичної діяльності, консолідація зусиль науки і практики для сталого туризму в Україні», - пояснила Марта Барна, перша проректорка, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету товарознавства, управління та сфери обслуговування Львівського торговельно-економічного університету. Ще до початку конференції опубліковано наукові тези. Учасники визначили стратегічні бачення, як допомогти розвитку української економіки в частині сфери обслуговування і туризму. «За результатами конференції буде ухвалена резолюція з конкретними кроками, рішеннями, які ми скеруємо у відповідні структури на рівні міністерств для прийняття до відома того, що думають науковці й практики про розвиток туризму, особливо у такий складний час, як пандемія COVID-19», - підсумувала Марта Барна. Другого дня учасники конференції відвідали туристичні цікавинки (дестинації) Славської, Козівської й Сколівської громад Львівщини. Міжнародна науково-практична конференція проведена за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.
У Славську обговорили перспективи розвитку сталого туризму Карпатського регіону
28 жовтня 2021
У селі Волосянка Славської громади відбулася робоча зустріч для налагодження співпраці між чотирма областями українських Карпат – обговорювали взаємодію між місцевими органами самоврядування та представниками локального бізнесу на принципах сталого туризму. Перед учасниками заходу виступив Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА. «Львівщина позиціонує себе як регіон здорового, безпечного відпочинку, так званого «сталого розвитку», тобто, з безпекою для майбутніх поколінь – нацпарки, історико-культурні заповідники, туристичні стежки в Карпатах. Акцентуємо на оздоровленні, консолідуємо профільну спільноту в Асоціацію курортів України. З окремих проєктів – «Велокарпатія», що стосується якраз Славської громади, туристично-культурний «Tour Turka 2.0» – охопить Боринську і Турківську громади, «ВелоБескиди» – траси для веломандрівок та пробіжок на території одразу 4 громад, пілотний проєкт із глемпінгами в нацпарку «Сколівські Бескиди», - розповів Тарас Лозинський. Під час засідання обговорили потребу виділення коштів на державну програму розвитку українських Карпат на 2022 рік, адже її дія завершується якраз наступного року. Також важливим підсумком обговорення стало створення загального бренду українських Карпат під назвою «Карпатія», на основі цього – розвиток туристичних продуктів. «Коли це вдасться зреалізувати, можемо спільно втілювати транскордонні проєкти, створювати міжрегіональні туристичні шляхи поміж 4 областями, - повідомив заступник начальника управління туризму та курортів. - Цікаво було б брати участь в туристичних виставках одним стендом від 4 регіонів, таким чином кооперуватися». На засіданні обговорили ідею створення агенції регіональних рад, яка б об’єднала чотири області і де можна буде вирішувати питання розвитку регіону українських Карпат. «На рівні усіх областей України проблематика Карпат не для всіх актуальна, а ось обговорення на рівні чотирьох регіонів дасть змогу ефективніше й швидше ухвалювати рішення, знаходити спільний знаменник в частині ознакування туристичних шляхів, участі у виставках, перехресній промоції», - зазначив Тарас Лозинський. Доцільним за підсумком обговорення учасники вважають комплексне дослідження профілю туриста українських Карпат, зйомку відеороликів про українські Карпати. 15 листопада планують провести «Дні українських Карпат у Києві» і презентувати локальні туристичні продукти від чотирьох областей. А фермерські господарства, які зацікавлені в тому, щоб взяти участь у заході, можуть звертатися до управління туризму та курортів Львівської ОДА.
Туроператор із Королівства Бахрейн ознайомився із пропозиціями від курортів Львівщини – готують тури на літній сезон 2022 року
25 жовтня 2021
Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн. Махмуд Аль-Акрам перебуває в Україні уже декілька місяців, а віднедавна шукає цікаві локації для відвідання гостями зі своєї держави у Західній Україні. Зараз він проживає у Львові й вивчає українську мову, аби краще розуміти культуру й історію нашої держави. Напередодні гість із Бахрейну відвідав стенд Львівської області на Міжнародній виставці «ТурЕКСПО». До програми промотуру увійшли насамперед локації курортних місцевостей півдня Львівської області – Трускавець, Моршин, Східниця, Ластівка, Борислав та Урич. Тож пан Аль-Акрам ознайомився із санаторно-курортною, медичною та відпочинковою інфраструктурою. Туроператора вразили краєвиди Карпат, властивості лікувальних вод, цікаві процедури оздоровлення. «Мені неодноразово розповідали, що на курортах Львівської області інфраструктура, тобто санаторії, бювети й дороги, дуже застаріла, – мовляв, усе ще з радянських часів. Але те, що я побачив, цілковито змінило мою думку: нові відпочинкові комплекси з найновішими, дуже популярними й затребуваними для гостей із Бахрейну процедурами. Зокрема «озокеритотерапія» в наших краях суттєво дорожча, ніж тут», – поділився враженнями директор з туристичних операцій компанії «Traveller Gate» Махмуд Аль-Акрам. «Дуже актуальною є реабілітація за методом Козявкіна. У вас хороша кухня, особливо салати, а ще прекрасна природа, ріки й джерела, багато цікавих місцин, які варто відвідати», – додав він. Керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака відзначила зацікавлення регіоном з боку туристів із арабських держав. «Приємно, що Львівщину вивчають туроператори з арабських країн в напрямку оздоровчого та медичного туризму та готують програми вже на літній сезон 2022 року. Тепер і Королівство Бахрейн зацікавилось розширенням географії своїх турів нашим регіоном, адже цьогорічний сезон показав, що наші бальнеологічні курорти та гірські території потребують більшої промоції серед країн Перської затоки. Спільно із паном Махмудом Аль-Акрамом ми обговорили ключові питання в напрямку залучення туристів із арабських країн та широкого інформування про звичаї та традиції регіону», – розповіла Наталя Табака.