У «Сколівських Бескидах» підбили підсумки роботи за минулий рік
Впродовж 2017 року науковці НПП «Сколівські Бескиди» проводили інвентаризацію флори, фауни, грибів та ідентифікацію старовікових лісів, фенологічні спостереження.
В межах співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина) реалізовується проект «Збереження карпатських пралісів», який передбачав проведення обстеження лісів на предмет виявлення старовікових лісів та пралісів.
На території парку обліковано 10 еколого-пізнавальних стежок та маршрутів, 2 веломаршрути, 2 автомаршрути, 8 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, 3 еколого-просвітницькі центри, 3 шкільні лісництва.
За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 р. було створено та облаштовано рекреаційну зону в урочищі «Колодка», проведено ремонт лісівничих еколого-просвітницьких центрів в Крушельницькому та Бутивлянському лісництвах, створено та облаштовоно Інформаційно-екологічний пункт у рекреаційній зоні «Водоспад на р. Кам'янка».
В межах програми розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» спеціалісти природоохоронної установи провели низку заходів, спрямованих на розвиток екологічної свідомості серед учнівської та студентської молоді.
Лісовідновлення у 2017 р. було проведено на площі 24,3 га, з них ділянки заліснено шляхом посадки лісових культур на площі 11,6 га, а 12,7 га – залишено під природне заліснення.
Службою державної охорони території ПЗФ постійно ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку по лісових масивах. Крім цього постійно проводиться патрулювання лісових масивів в тому числі рейдовими бригадами, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки.
Новини за темою
Аби трохи відволіктись від стресу, для переселенців на Львівщині пропонують чимало екскурсій
26 березня 2022
На Львівщині перебуває майже 250 тисяч тимчасово переміщених осіб. Аби хоч трохи відволіктись від стресу, який довелося пережити покидаючи рідні домівки, запрошуємо відвідати туристичні локації області. 1. Національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Благодійна ініціатива охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти, жінки. Перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори треба мати зручне взуття, теплий одяг. За довідками просимо звертатися за телефоном: 098 909 28 05 (Роман). 2. Бориславська територіальна громада приймає до себе тимчасово переміщених осіб. Більшість музеїв та туристичних локацій працюють в звичайному режимі. До прикладу, аптека-музей Йогана Зега. Працівники стараються теперішні екскурсії адаптувати під гостей, що не знайомі з історію міста та легендами краю. Адреса музею: м. Борислав, вул. Карпатська брама, 17. 3. До музею «Дрогобиччина» щодня приходять внутрішньо переміщені родини з дітьми. Тут уже побували відвідувачі з Києва, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Донецька тощо. Наукові працівники відділу європейського мистецтва проводять екскурсії для всіх охочих та знайомлять відвідувачів з творчістю відомого польського художника та письменника єврейського походження Бруно Шульца (1892-1942), який все життя прожив у Дрогобичі та загинув у рідному місті від рук фашистських загарбників. У постійній мультимедійній експозиції яскраво висвітлюється життя митця, зокрема і під час більшовицько-фашистської окупації. Запрошуємо охочих відвідати експозицію «Бруно Шульц та його місто» та оглянути настінні казкові розписи, виконані художником в останній рік життя. Адреса: Палац мистецтв, вул. Шевченка, 38. Водночас 26 та 27 березня о 15.00 год. відділи історії та природи музею «Дрогобиччина» (вул. І.Франка, 32) запрошують тимчасово переміщені родини з дітьми на краєзнавчі екскурсії. 4. Меморіальний музей-садиба родини Бандерів у Стрию. Сам музей створений на родинному обійсті дідуся та бабусі Степана Бандери. Відвідуючи музей, можна пройтися стежками дитинства політичного діяча, а також познайомитися з усіма членами його родини. У музеї зібрана чимала кількість особистих речей, документів і фотографій. Охочі відвідати музей Родини Бандерів зможуть це зробити щовівторка та щочетверга з 10:00 до 16:00. Кажуть, це унікальна можливість побачити своїми очима історичну правду та розвіяти міфи, які утворились навколо постаті Бандери. Адреса: вул. Львівська, 20. Додамо, що з 26 березня відновлюють роботу: музей - заповідник «Підгорецький замок», музей - заповідник «Жовківський замок». Графік: Вт/Ср - 10:00 - 16:00. Чт/Нд - 10:00 - 17:00. Каси зачиняються за пів години до кінця екскурсії.
НПП «Сколівські Бескиди» проводять реабілітаційні екскурсії
24 березня 2022
Львівщина – область, де українці знаходять прихисток у часі війни, а установи природно-заповідного фонду працюють для досягнення спільної мети, перемоги України над загарбницькою росією. Відтак, національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні ознайомчі пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Ініціатива природохоронної установи охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти та жінки. У парку впевнені, що перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, наповнене ялицевими фітоцитами, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори лиш потрібно мати зручне взуття та теплий одяг. За довідками просимо звертатися по телефону: (251) 2-14-11 (адміністрація парку); 098 909 28 05 (Роман).
«Тричі лунав сигнал повітряної тривоги, загроза не підтвердилася», - Максим Козицький про головне за добу
20 березня 2022
Про головне, що треба знати жителям Львівщини за добу, поінформував начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. • На Львівщині тричі лунав сигнал повітряної тривоги. Була загроза ракетної атаки. Дякую усім, хто не ігнорує такі сигнали і йде в укриття. Це питання вашої безпеки. На щастя, загроза не підтвердилася. Дякую нашим Збройним Силам! • Через паліїв сухостою вогонь знищив понад 12 гектарів території нашої області. Рятувальникам довелось гасити 88 пожеж! Люди, не уподібнюйтесь до варварів! Тим, хто навіть в час війни не може втриматися від підпалювання трави, раджу дізнатися, які штрафи за це на вас чекають. • Кордон на переходах Львівської області перетнули понад 25 тисяч людей. Черги продовжують зменшуватися. Від початку повномасштабного вторгнення через пункти пропуску в нашій області за кордон виїхали 1 мільйон 108 тисяч людей. • Мобілізували 481 жителя Львівщини. Від початку війни – понад 28 тисяч. • Прийняли та розселили у Львівській області за добу понад 2600 вимушених переселенців. Від 24 лютого наша область прихистила майже 210 тисяч людей з областей, де тривають бойові дії. • Ми зарезервували ще близько 18 тисяч 600 місць для поселення переміщених. Якщо ви готові дати прихисток тим, хто покинув домівку через війну, заповнюйте форму за посиланням. • До поліції Львівщини надійшло понад 1700 звернень щодо підозрілих осіб, автомобілів та інших об’єктів. Вдячний усім за допомогу та скоординовану діяльність. Спільними зусиллями – до перемоги!
При НПП «Сколівські Бескиди» запрацював притулок для внутрішньо переміщених осіб
17 березня 2022
В пункті підтримки внутрішньо переміщених осіб при національному природному парку «Сколівські Бескиди» розпочали прийом та поселення жителів з Східної України. Тут не чути вибухів та можна спокійно пережити час воєнного стану. Притулок розрахований орієнтовно на 200 осіб. Прийом людей проводиться після постановки на облік у Сколівській міській раді без зайвих формальностей. Всю організаційну роботу проводять спільно Сколівська міська рада та національний природний парк «Сколівські Бескиди». Координує роботу Львівське обласне управління лісового то мисливського господарства. Тут створено мінімальні вигоди (освітлення, тепло, вода холодна і тепла, кухня, санвузли, пральні машини, обігрівачі повітря, електрочайники, холодильник, інтернет зв'язок, розетки для підзарядки мобільних телефонів). Для дітей створили ігрову кімнату, а також при потребі можна підібрати гуманітарний одяг та взуття. Для всіх людей організували харчування. Посильну допомогу для створення даного пункту надали міжнародні партнери: Aevis Foundation, Frankfurt Zoological Society Zoological Society (Німеччина), Fundația Conservation Carpathia (Румунія), а також місцеві активісти, мешканці та підприємці – інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Мешканців Львівщини запрошують відвідати природний парк «Сколівські Бескиди»
11 лютого 2022
Національному природному парку «Сколівські Бескиди» – 23 роки. Це природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, яку створили згідно з Указом Президента від 11 лютого 1999 року. Площа парку складає 35684 га. Половину площі займають хвойні ліси. У межах парку пролягають такі туристичні маршрути як: «На гору Лопата», «Коростів – Красне – Парашка», «Сколе – Парашка», «Сопітські мандри від водоспаду до полонини», «Карпатські полонини – Тустань», велосипедний маршрут «Сколе – Ключ – Скелі Довбуша – Болехів – Стрий» (62 км), історико-пізнавальний маршрут «Нижнє Синьовидне – Труханів – гора Ключ – Сколе» (20 км). Деякі маршрути можна подолати на велосипедах або автомобілі. Багато маршрутів починаються зі Сколе, або ж включають у себе об'єкти неподалік від міста. Наприклад, «На гору Лопата» – маршрут на 12 км, який передбачає відвідування водоспаду Кам'янка та Журавлиного озера. Також у парку облаштовано 8 рекреаційних зон та 2 туристичні притулки, створено еколого-просвітницькі та еколого-інформаційні центри, шкільні лісництва. На території парку можна побачити водоспади, лісові озера, багатовікові ялинові, букові і смерекові ліси, зустріти оленів, зубрів, козуль, диких кабанів. Загалом 140 видів птахів, 50 видів ссавців знайшли притулок у цьому незайманому куточку природи. Найвища точка Сколівських Бескидів має назву Парашка. Висота гірської вершини – 1268 метрів. Поблизу Сколівських Бескидів досить багато відомих курортів, таких як Славське, Сколе, Східниця. Парк створили з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне значення. Детальніше про послуги, які надає парк, можна дізнатися на сайті за посиланням або на сторінці у Facebook.
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
«У пріоритеті мають бути ефективне використання бюджетних коштів та вчасне виконання проєктів», - Іван Собко
29 листопада 2021
Перед завершенням року та підбиттям підсумків реалізованих проєктів та робіт важливо визначити основні пріоритети при підготовці останніх у році змін до обласних програм. Про це на нараді з керівниками відповідних департаментів наголосив Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА з питань бюджету, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту. «Усі державні субвенції, обласні програми та проєкти мають бути ефективно завершені до середини грудня цього року. У пріоритеті роботи структурних підрозділів ОДА є ефективне використання бюджетних коштів, що передбачає завершення всіх будівельних робіт, вчасну, швидку і якісну підготовку необхідних змін до програм, а також проєктних пропозицій на наступний рік», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що на обласну програми розвитку освіти, зокрема, необхідно у результаті перерозподілу та використання освітніх субвенцій, передбачити кошти на розвиток STEM-лабораторій та Нової української школи, а також, у межах обласної програми охорони здоров’я, збільшити передбачене фінансування на забезпечення ковідних лікарень області киснем. Детальніше питання перерозподілу коштів обласного бюджету або дофінансування окремих програм розглянуть депутати Львівської облради спочатку на засіданнях постійних депутатських комісій, опісля – на сесії Львівської обласної ради.
Представники національних парків «Бойківщина» та «Сколівські Бескиди» взяли участь у навчальному семінарі
5 липня 2021
Представники НПП «Бойківщина» та НПП «Сколівські Бескиди» взяли участь у дводенному навчальному семінарі «Розвиток моніторингу біорізноманіття в природоохоронних територіях Карпатського регіону», який відбувся у м. Косів на базі НПП «Гуцульщина». Під час заходу природоохоронці ознайомилися з інструментарієм «SMART» та його впровадженням у роботу в межах природоохоронних територій для збору та аналізу польових даних; методикою моніторингу крупних ссавців у літній період та методикою біоакустичного моніторингу та моніторингу кажанів. У другий день заходу учасники змогли опанувати на природі засвоєні раніше теоретичні знання. Відтак працівники національних природних парків Львівщини зможуть якісніше вести природоохоронну роботу та сприяти збереженню природного біорізноманіття Львівщини.
Розпочалась прес-конференція голови Львівської ОДА Максима Козицького за підсумками року (відео)
11 лютого 2021
У Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького розпочалась прес-конференція голови Львівської ОДА, під час якої Максим Козицький підсумує роботу упродовж року на посаді. Серед ключових питань, зокрема, антикризові заходи проти коронавірусу, розвиток освіти, розбудова соціальної інфраструктури, будівництво доріг, підтримка учасників АТО/ООС, основні економічні показники, результати реалізації програми «Велике будівництво» тощо. Також очільник Львівщини презентує напрями роботи у 2021 році. Дивитись прес-конференцію наживо – за посиланням.
Національний природний парк “Сколівські Бескиди” можна відвідати онлайн
20 січня 2021
Віртуальний туристичний маршрут Національного природного парку “Сколівські Бескиди” створили Міндовкілля та Google Україна. Відтак, кожен охочий може здійснити онлайн подорож та побачити такі об’єкти як: Крушельницьке лісництво, Мертве озеро та Палац Гредлів. “Оцифровані національні парки – це крок для промоції захоплюючих українських краєвидів та заохочення туристів відвідати цю місцевість”, - підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Зазначимо, Національний природний парк «Сколівські Бескиди» завершив проект впорядкування мереж із 19 екологічних стежок та туристичних маршрутів для активного туризму, зокрема пішохідних і велосипедних. Загальна протяжність усіх шляхів– 146 км, кожен тривалістю походу від 1 до 6 годин. На кожному зішляхів встановлені початкові, проміжні й кінцеві інформаційні стенди, проведено ознакування зі знаками напрямку та орієнтування. Проект профінансовано за рахунок цільового фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету. Загалом у 2020 році Львівщина інвестувала у розвиток інфраструктури і промоцію Національного природного парку «Сколівські Бескиди» майже 6 млн грн. Оксана Буй
В управлінні фізичної культури та спорту підбили підсумки діяльності за 2019 рік
28 січня 2020
Управління фізичної культури та спорту підбило підсумки діяльності за 2019 рік. Популяризація фізичної культури та спорту: Впродовж року проведено 540 обласних фізкультурно-оздоровчих заходів. Участь у них взяло понад 80 000 осіб. Наймасштабнішим фізкультурно-оздоровчим проектом серед збірних команд районів, міст обласного значення та ОТГ стали Спортивні Ігри Львівщини, у яких впродовж року змагалися 3186 тисяч осіб. Окрім цього, на території області проведено 32 міжнародні спортивні заходи. Також на Львівщині проведено близько 200 заходів Міністерства молоді та спорту України, на реалізацію яких з державного бюджету залучено близько 23 мільйонів гривень. Розвиток спортивної інфраструктури: Впродовж 2019 року на території Львівщини облаштовано 89 спортивних майданчиків, з яких 60 з тренажерним обладнанням та 29 ігрових зі штучним покриттям. Збудовано 33 міні-футбольні поля. Загалом у 2019 році на розвиток спортивної інфраструктури Львівщини з різних джерел фінансування використано понад 130 мільйонів гривень. Розпочато облаштування 12 багатофункціональних спортивних майданчиків з поліуритановим покриттям. Окрім цього, розпочато будівництво спортивного басейну у Бродівському педагогічному коледжі імені Маркіяна Шашкевича та реконструкцію будівлі басейну ДЮСШ “Тризуб плюс”села Давидів Давидівської ОТГ. Перемоги та здобутки: На чемпіонатах світу та Європи представники Львівщини здобули 1️0️6️ медалей з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Львівські спортсмени вибороли 5️ ліцензій на участь в Олімпійських іграх 2020 року, які відбудуться у Токіо. Варто зазначити, що понад 30 спортсменів Львівщини претендують на участь в цих Олімпійських іграх та 16 спортсменів у Паралімпійських іграх. До складу національної збірної команди України для участі у ІІ Європейських іграх в Мінську від Львівщини увійшли 20 спортсменів та 9 тренерів. Наші спортсмени здобули 8 медалей. Впродовж року спортивна еліта Львівщини поповнилася 25 Майстрами спорту міжнародного класу, 125 Майстрами спорту України, 6 Заслуженими майстрами спорту та 10 Заслуженими тренерами України. У всеукраїнських змаганнях взяли участь 4986 спортсменів з Львівщини. Впродовж 2019 року грошові винагороди отримали 460 спортсменів та тренерів. На ці видатки в обласному бюджеті 2019 року було передбачено 1 мільйон 700 тисяч гривень. До національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту увійшло 745 спортсменів Львівщини, що складає майже 10% від загальної кількості спортсменів – членів збірних команд України. Інклюзія, реабілітація та адаптивна рухова діяльність: 157 спортсменів з інвалідністю взяли участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях з 18 видів спорту та здобули 132 медалі різного ґатунку. Понад 300 юних спортсменів взяли участь в обласному етапі спартакіади серед дітей з інвалідністю «Повір у себе». До занять фізичною культурою та спортом залучено понад 1000 учасників АТО та ООС. До складу національної збірної України на Invictus Games 2020 було обрано 20 осіб, серед них 4 представники Львівщини, а у національному етапі відбору Львівську область репрезентували 44 воїни, учасники АТО ООС. «Останні кілька років ми працюємо над якісним розвитком спортивної інфраструктури. Що важливо, робимо все для того, аби заняття фізичної культурою та спорту були доступні не тільки для мешканців Львова та райцентрів, а й для жителів маленьких сіл. Ми намагаємось будувати спортивну політику Львівщини таким чином, аби вона охоплювала усі групи населення: від маленьких дітей і до людей літнього віку. Адже хоча розвиток спортивної інфраструктури надзвичайно важливий, основним ресурсом є люди», - підсумовує начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім‘як.
Департамент з питань культури: здобутки 2019-го та плани на 2020-ий рік
14 січня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко зустрівся з керівниками профільних департаментів, аби підбити підсумки роботи за 2019 рік та обговорити плани на 2020 рік. Під час засідання керівники департаментів надали звітну інформацію щодо діяльності закладів та установ, а також окреслили пріоритетні напрями розвитку на поточний рік. Розвиток культури на Львівщині «2019 рік в галузі культури виявився результативним. Відтак, за минулий рік було оновлено 14 народних домів, мистецька школа у селі Новий Яричів, Сколівська центральна районна бібліотека та добудовано народний дім у селі Березина, Миколаївського району», - зазначив Іван Собко. За словами заступника директора департаменту культури Ірини Гаврилюк, презентація культури Львівщини відбулась у 13 країнах Європи завдяки 70 виїздам мистецьких колективів та виконавців області. «Що стосується відзначення державних свят, ювілеїв та вшанування видатних діячів, то по області було проведено 22 таких заходи. Департамент з питань культури, національностей та релігій ініціював декілька проектів, серед яких культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та «Веселі канікули» християнсько-мистецького спрямування» (12 проектів) та «ЗD-тур» музеями Львівщини (53 музеї)», - розповіла Ірина Гаврилюк. Значне місце в діяльності департаменту посідало національно-патріотичне виховання: «День народження Героя Небесної Сотні», вшановано 12 Героїв Львівщини (м. Львів та населені пункти народження Героїв). «День народження Героїв російсько-української війни», вшановано 360 загиблих учасників АТО-ООС (щомісячний проект). «Полігон» (для військовослужбовців ЗСУ на Яворівському полігоні реалізовано 25 мистецьких проектів творчими колективами та виконавцями області). Кожна дитина шкільного віку – у музеї (відвідало 71906 дітей, що становить 26,7% від усіх дітей шкільного віку на Львівщині). Соціально цільові кінопокази (для студентів, учнів, громадських організацій) «Крути», «Рубіж, «Кіборги» у кінотеатрі «Планета Кіно». Що ж стосується 2020 року, то департаментом з питань культури, національностей та релігій ЛОДА заплановано: Проведення кінопоказів, концертів, майстер-класів, зустрічей з відомими людьми, діячами культури і мистецтва тощо в народних домах області. Реалізація Національного проекту «Українська пісня/Ukrainian Song Project». Відзначення державних свят, пам’ятних дат, ювілеїв загальнодержавного та регіонального рівня, вшанування особистостей. Реалізація заходів національно-патріотичного виховання для молоді та нових інтерактивних проектів у народних домах, бібліотеках, мистецьких школах. Реалізація заходів популяризації та підтримки культурно-мистецького доробку Львівщини в столиці. Реалізація заходів презентації мистецького потенціалу Львівщини в Україні. Проведення фестивалів мистецько-патріотичного спрямування. Реалізація заходів проекту «Український Донбас». Організація заходів «Яворівський полігон». Проведення конкурсу мікропроектів для народних домів, бібліотек, мистецьких шкіл. Проведення «Фестивалю Гостинності» між районами. Проведення конкурсу «Топ 10 НД» найактивніші народні доми області. Проведення конкурсу «Топ 10 мистецьких шкіл» найактивніші мистецькі школи області. Проведення «Фестивалю Гостинності» між навчальними закладами культури області. Реалізація заходів проекту культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та «Веселі канікули» християнсько-мистецького спрямування. Реалізація заходів потенціалу Львівщини в країнах проживання української діаспори, транскордонна співпраця. Організація гастролей колективів художньої самодіяльності та території області. Поповнення бібліотечних фондів періодичними виданнями та сучасною книжковою продукцією. Поповнення бібліотечних фондів книжковою продукцією вітчизняного та зарубіжного видання. Поповнення бібліотечних фондів бібліотек української діаспори за кордоном україномовною видавничою продукцією. Проведення інтерактивних заходів, навчання, тренінги у бібліотеках області. Реалізація пересувних інтерактивних музейних фондів. Проведення конкурсів мистецьких проектів серед громадських організацій, творчих спілок, національних товариств Львівщини. Визначення лауреатів Обласної премії у галузі культури. Підтримка гастрольної діяльності професійних обласних колективів у Львівській області. Підготовка матеріалів річної звітності установ та закладів культури області. Внесення даних до ЄДР щодо релігійних організацій. Реєстрація установчих документів релігійних організацій. Погодження діяльності іноземних громадян у сфері релігії. Проведення V щорічного Форуму національних-культурних товариств Львівщини «Разом у Незалежній Україні». Проведення фестивалю національних культур «У колі друзів». Заходи національно-культурних товариств. Відзначення 155-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького і Климентія Шептицького.