«У пріоритеті мають бути ефективне використання бюджетних коштів та вчасне виконання проєктів», - Іван Собко
Перед завершенням року та підбиттям підсумків реалізованих проєктів та робіт важливо визначити основні пріоритети при підготовці останніх у році змін до обласних програм. Про це на нараді з керівниками відповідних департаментів наголосив Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА з питань бюджету, освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту.
«Усі державні субвенції, обласні програми та проєкти мають бути ефективно завершені до середини грудня цього року. У пріоритеті роботи структурних підрозділів ОДА є ефективне використання бюджетних коштів, що передбачає завершення всіх будівельних робіт, вчасну, швидку і якісну підготовку необхідних змін до програм, а також проєктних пропозицій на наступний рік», - зазначив Іван Собко.
Він також додав, що на обласну програми розвитку освіти, зокрема, необхідно у результаті перерозподілу та використання освітніх субвенцій, передбачити кошти на розвиток STEM-лабораторій та Нової української школи, а також, у межах обласної програми охорони здоров’я, збільшити передбачене фінансування на забезпечення ковідних лікарень області киснем.
Детальніше питання перерозподілу коштів обласного бюджету або дофінансування окремих програм розглянуть депутати Львівської облради спочатку на засіданнях постійних депутатських комісій, опісля – на сесії Львівської обласної ради.
Новини за темою
“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко
31 березня 2022
З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. “Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”. Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича. Продовжують приймати відвідувачів і Державні історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького. З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа». Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб. У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.
«Тричі лунав сигнал повітряної тривоги, загроза не підтвердилася», - Максим Козицький про головне за добу
20 березня 2022
Про головне, що треба знати жителям Львівщини за добу, поінформував начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. • На Львівщині тричі лунав сигнал повітряної тривоги. Була загроза ракетної атаки. Дякую усім, хто не ігнорує такі сигнали і йде в укриття. Це питання вашої безпеки. На щастя, загроза не підтвердилася. Дякую нашим Збройним Силам! • Через паліїв сухостою вогонь знищив понад 12 гектарів території нашої області. Рятувальникам довелось гасити 88 пожеж! Люди, не уподібнюйтесь до варварів! Тим, хто навіть в час війни не може втриматися від підпалювання трави, раджу дізнатися, які штрафи за це на вас чекають. • Кордон на переходах Львівської області перетнули понад 25 тисяч людей. Черги продовжують зменшуватися. Від початку повномасштабного вторгнення через пункти пропуску в нашій області за кордон виїхали 1 мільйон 108 тисяч людей. • Мобілізували 481 жителя Львівщини. Від початку війни – понад 28 тисяч. • Прийняли та розселили у Львівській області за добу понад 2600 вимушених переселенців. Від 24 лютого наша область прихистила майже 210 тисяч людей з областей, де тривають бойові дії. • Ми зарезервували ще близько 18 тисяч 600 місць для поселення переміщених. Якщо ви готові дати прихисток тим, хто покинув домівку через війну, заповнюйте форму за посиланням. • До поліції Львівщини надійшло понад 1700 звернень щодо підозрілих осіб, автомобілів та інших об’єктів. Вдячний усім за допомогу та скоординовану діяльність. Спільними зусиллями – до перемоги!
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
«Керівники мають генерувати рішення, які сприятимуть розвитку закладів», - Іван Собко під час наради з керівниками обласних медичних установ
17 січня 2022
Держава дала можливість регіональній місцевій владі формувати стратегію розвитку медицини в області і допомагає у розвитку. У свою чергу керівники обласних закладів повинні ініціювати управлінські рішення, які дозволять закладам бути кращими і розвиватися. Про це під час наради з керівниками обласних медичних закладів наголосив профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «На початку року важливо розуміти, які в кожного закладу стратегічні цілі, які проблемні питання та чим можуть допомогти державний та обласний бюджети. Ми зведемо все це разом, щоб мати повне обгрунтоване цілісне бачення, яке представимо перед профільними депутатськими комісіями Львівської облради, зокрема, перед бюджетною та медичною комісіями», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що облдержадміністрація може допомогти і дотувати заклади з обласного бюджету, керівники закладів повинні надавати свої пропозиції щодо подальшої роботи. Під час наради також обговорили фінансові можливості медичних закладів у розрізі виплати збільшених з січня цього року заробітних плат медичним працівникам. Зокрема, згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 року, заробітна плата має становити не менше 20 000 грн для лікарів, та не менше 13 500 грн - для молодших спеціалістів з медичною освітою. «Кожен медичний заклад на початку року укладає угоди з Національною службою здоров’я України про фінансування послуг, які він надає. Важливо вже зараз розуміти, чи всім закладам вистачить цих коштів для виплати зарплат зокрема, та напрацювати можливі заходи для забезпечення повноцінної роботи медичних установ, яким буде недостатньо фінансування НСЗУ. Керівництво ЛОДА однозначно проти закриття закладів. Навпаки, ми підтримуємо рішення, які дозволять установам бути кращими, успішнішими і прогресивнішими. Проте кожен керівник повинен розуміти відповідальність не тільки за свій колектив, але і за свою установу. Керівники мають бути генераторами рішень, які сприятимуть розвитку закладів», - підкреслив Іван Собко.
Рекордна сума і найбільший відсоток використання грошей для обласних програм - цьогоріч Львівщина перевищила ці показники за п’ять останніх років
31 грудня 2021
У 2021 році на Львівщині реалізували 26 обласних програм. На всі разом запланували 1,62 мільярда гривень, а фактично використали 1,585 млрд грн (97,8%). Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «На сьогодні з обласного бюджету профінансовано заходи всіх Програм, включно з пілотними програмами інноваційного та технологічного розвитку, Комплексною програмою регіонального розвитку та програмою підтримки Пласту, які стартували найпізніше. До порівняння: у 2020 році використано 74,8% від закладеної у бюджеті суми, 2019 – 95,3%, 2018 – 94,1%, 2017 – 94,9%, 2016 – 91,5%)», - заначив голова Львівської ОДА. Повністю виконані заходи п’яти програм: «Забезпечення житлом дітей-сиріт», «Надання житлових кредитів окремим категоріям громадян», «Сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку», «Розвиток лісового господарства» та «Підтримка Пласту». Програми Львівщини розроблені відповідно до цілей Стратегії розвитку області на період 2021-2027 років. Якщо згрупувати всі обласні програми за цими цілями, то кошти використали наступним чином: найбільше - 1,13 млн грн – використано на виконання заходів програм, які спрямовані на покращення якості життя; 327 млн грн (із 345 млн) залучили для виконання цілі “Збалансований просторовий розвиток”. на 59 млн грн профінансовані програми, скеровані на створення Конкурентоспроможної економіки; 36 млн грн використали для реалізації програм, які стосуються чистого довкілля; 24,5 мільйона - для програм, які об’єднані метою підвищення туристичної привабливості нашої області. «Дякую всім структурним підрозділам та кожному фахівцю Львівської облдержадміністрації, а також колегам-депутатам у Львівській обласній раді. Це всі разом ми досягли таких високих результатів. Нехай досягнення наступного, 2022 року, перевершать цьогорічні! Успіхів нам, натхнення і наснаги, командного духу і якісних результатів нашої роботи, відчутних кожному жителю Львівщини!», - наголосив Максим Козицький.
На обласні програми розвитку спорту та молодіжної політики на 2022 рік передбачено 57 мільйонів
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс трьох обласних програм, які реалізує управління молоді та спорту Львівської ОДА. Йдеться про Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, програму «Молодь Львівщини» та Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області. «На реалізацію трьох цих програм передбачено 57 мільйонів, а загальний бюджет галузі складає 191 мільйон гривень. Окрім коштів, передбачених на реалізацію програм, йдеться про забезпечення роботи спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл та забезпечення діяльності понад 40 збірних команд області з олімпійських та неолімпійських видів спорту», - зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Фінансовий ресурс Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини наступного року складатиме 52 мільйонів 235 тисяч. У програмі передбачено 12 основних напрямків. Найбільше коштів буде спрямовано на модернізацію, розвиток мережі спортивних споруд та будівництво спортивних комплексів - 26 мільйонів, що на 24% більше від тогорічних видатків. Додатково передбачені 10 мільйонів на облаштування спортивних майданчиків. На створення належних умов спортсменам та їх тренерам, зокрема виплату грошових винагород за високі результати на змаганнях, на наступний рік передбачили на 50% більше коштів, ніж цьогоріч - 8 мільйонів гривень. Два мільйони передбачені на проведення змагань, що виконують функцію спортивної візитівки Львівщини. Сюди належать міжнародний турнір зі стрільби з лука «Золота осінь», серія міжнародних веломарафонів «Grand Fondo» та «Львівська сотка» міжнародний турнір з футзалу «Lviv Open CUP», міжнародні змагання зі змішаних єдиноборств «Lemberg Fight Cup», всеукраїнські змагання зі стрільби стендової серед волонтерів та учасників АТО/ООС «Кубок Захисника України» та інші заходи. Кошти також передбачені на розвиток фізичної культури та спорту в сільській місцевості, фізкультурно-спортивну реабілітацію учасників АТО/ООС, соціальну інклюзію та інтеграцію осіб з інвалідністю засобами спорту, покращення стану матеріально-технічної бази збірних команд області, розвиток спортивної медицини та відновного лікування та проведення обласних інформаційно-просвітницьких кампаній. Нагадаємо, за основними пріоритетами Комплексна програма відповідає Стратегії розвитку українського спорту, яку торік затвердило Міністерство молоді та спорту України. На програму «Молодь Львівщини» наступного року виділили 3 мільйони гривень. Найбільше коштів, 1 мільйон 650 тисяч гривень, передбачено на підвищення спроможності та демократичного врядування інститутів громадянського суспільства. 550 тисяч гривень передбачено на активізацію залучення молоді до процесів ухвалення рішень та підвищення рівня їх громадських компетентностей. Програма також передбачає кошти на заходи для підвищення культури волонтерства, підвищення рівня мобільності молоді, підготовку фахівців, які працюють з молоддю, розвиток мережі молодіжних центрів та просторів та національно-патріотичне виховання молоді. На Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на наступний рік передбачено 2 мільйони 300 тисяч гривень. У програмі визначено 4 основні завдання. Найбільше коштів, 1 мільйон 350 тисяч гривень, передбачено для підтримки діяльності Львівського обласного Пластового центру, який створили цьогоріч. Також передбачені гроші на організацію, координацію і підтримку проведення таборів, навчання та методичну підтримку осередків та волонтерів Пласту та проведення різноформатних заходів для виховання молоді Львівщини на ціннісних принципах Пластового руху.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
«Реалізацію мікропроєктів з обласного бюджету профінансували на 71%», - Іван Собко
6 грудня 2021
На Львівщині завершили реалізацію 373-х проєктів місцевих ініціатив. Водночас 3 проєкти зняли з реалізації через невиконання усіх вимог положення про Конкурс. Про це доповіли на сьогоднішньому засіданні Конкурсної ради з реалізації Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки На Львівщині у межах Конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізують 571 проєкт на загальну суму 192,8 млн грн, з яких кошти обласного бюджету - 94,2 млн грн, місцеві – 49,4 млн грн, небюджетні внески – 49,2 млн грн. Станом на 1 грудня з обласного бюджету профінансували 66,6 млн грн – це близько 71% від запланованого ресурсу. 373 проєкти вже завершено, 175 – розпочато, 21 – не розпочато. Також Конкурсна рада вирішила зняти з реалізації три проєкти у зв’язку з невиконанням заявниками умов Конкурсу та скерувати на розгляд сесії питання про розподіл коштів в сумі 1 млн 225 тис грн, які виділяли раніше на ці проєкти. «Конкурсанти мали рівно півроку, щоб закласти кошти на співфінансування, підтвердити спонсорів, провести тендери, заключити угоди та профінансувати свою частку та частку небюджетного внеску. Враховуючи, що по трьох об’єктах не розпочали роботи, їх вилучають з переліку, а кошти за рішенням сесії Львівської облради завтра скерують на ті першочергові видатки, які будуть проголосовані і які попередньо погоджені бюджетною комісією. Громада, зацікавлена в отриманні субвенції з обласного бюджету, повинна вжити всіх заходів, аби залучити ці кошти та ефективно їх використати. Якщо реалізація певних проєктів ще не стартувала, доцільніше виділене на них фінансування скерувати на потреби охорони здоров’я області. Мікропроєкти з обласного бюджету профінансували на 71%. Це відмінний результат для Львівщини, де загалом триває реалізація близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури», - зазначив співголова Конкурсної ради, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зокрема, вилучили проєкти місцевих ініціатив: Благоустрій (капітальний ремонт) території скверу «Садиба Коссаків» по вул. Лесі Українки в м. Дрогобич. Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Новоукраїнська в с. Старий Кропивник Дрогобицького району Львівської області. Придбання обладнання для облаштування лінгафонного кабінету у Вороцівському закладі ЗСО І – ІІІ ступенів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області. Разом з тим раніше до реалізації затвердили 45 регіональних проєктів на загальну суму 64,8 млн грн. Станом на 1 грудня профінансовано 46,8 млн грн. Серед них один проєкт знімають з реалізації (Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення Палацу (музей «Дрогобиччинна»), на вул. Шевченка, 38, у м. Дрогобич). По іншому об’єкту зменшили фінансування у зв’язку із затвердженням фінансування за рахунок державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2021 р. (Капітальний ремонт котельні та тепломережі Мишлятицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І- ІІ ступенів, ДНЗ» Шегинівської сільської ради). Таким чином 3 млн грн, які планували скерувати на реалізацію вказаних двох об’єктів, спрямують на інші видатки за рішенням сесії Львівської обласної ради.
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
Нові карантинні умови з 22 листопада: що зміниться для мешканців Львівщини
17 листопада 2021
15 листопада відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, на якому члени комісії прийняли рішення про відновлення з 22 листопада відвідування закладів освіти здобувачами освіти 5-11 класів закладів загальної середньої освіти та вищих навчальних закладів за умови наявності у всіх працівників закладу освіти сертифікату про повну вакцинацію, або негативного ПЛР-тесту, або довідки про одужання від ковіду. Окрім того, з 22 листопада лише за наявності зазначених документів мешканці області зможуть користуватися автомобільним та залізничним транспортом приміського сполучення. Як розповів сьогодні на брифінгу щодо епідситуації в області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, дякуючи першочергово медикам та свідомим мешканцям області, які вакцинувалися, можна констатувати зниження кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої» до осіб з ковідом або підозрою на ковід. Проте, епідситуація на разі не дозволяє послаблювати карантинні обмеження. «Ми чітко бачимо і розуміємо, що будь-які заходи, спрямовані на посилення боротьби з коронавірусною інфекцією, дуже негативно впливають на економіку та на всі сфери нашої життєдіяльності. Проте, такі заходи станом на сьогодні є необхідними, адже людське життя і здоров’я є – важливіші понад усе. Враховуючи, що маємо певну тенденцію до спаду кількості госпіталізованих та кількості викликів «швидкої», ми прийняли рішення про те, що з 22 листопада запрацюють всі заклади освіти - дитячі садки, школи, ліцеї, заклади профтехосвіти, ВНЗ по всій території Львівської області. Але невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи, а, отже, не матимуть можливості надавати освітні послуги у закладах освіти всіх форм власності», - зазначив Іван Собко. Він також додав, що нові правила перевезення пасажирів громадським транспортом, які почнуть діяти також з понеділка, 22 листопада, передбачають, що їздити у транспорті міжміського (внутрішньообласного) сполучення зможуть лише пасажири, які мають сертифікат про отримання однієї або двох доз вакцини від ковіду, або негативний ПЛР- чи експрес-тест, або довідку про одужання. «Це черговий стимулюючий захід, щоби зберегти життя і здоров’я мешканців області. Окрім того, в міжміських маршрутах, тобто, на всіх маршрутах у всіх напрямках перевезень, працюватимуть мобільні групи, і буде суворо заборонено користуватися маршрутним транспортом пасажирам без визначених документів. «Ми переконані, що на Львівщині живуть високоосвічені люди, які перш за все дбають не про те, щоб отримати ковід-сертифікат, а про своє здоров’я, здоров’я своїх близьких і рідних. Вкотре закликаємо – вакцинуйтеся! Не нехтуйте своїм здоров’ям! Влада створила всі можливості аби обрати і вакцину, і той чи інший пункт чи центр вакцинації», - наголосив Іван Собко. Детальніше про нові правила перевезення пасажирів з 22 листопада – за посиланням. Також, як проінформував директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація в області поступово стабілізується і за умови строгого дотримання карантинних обмежень та вакцинації, Львівщина вже до двох тижнів може вийти з «червоної» зони. «Першочергово для нас є важливим показник, який відображає заповненість ліжкової мережі. І протягом останніх кількох днів динаміка госпіталізацій знизилася. Проте, ми також відзначаємо той факт, що ця динаміка на сьогодні не є достатньо швидкою. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів, які хворіли під час цієї хвилі захворюваності, спостерігають важчий перебіг хвороби, ніж у пацієнтів, які хворіли під час попередніх хвиль», - зазначив Орест Чемерис.
Обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн гривень
9 листопада 2021
Сьогодні на пленарному засіданні обласна рада прийняла зміни до показників обласного бюджету, подані обласною державною адміністрацією з урахуванням пропозицій комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради. В результаті, обсяг обласного бюджету збільшили на майже 140 млн грн. «Зазначені зміни обумовлені необхідністю скерувати кошти, отримані від перевиконання планових завдань з мобілізації податків і платежів до обласного бюджету за 9 місяців поточного року, на фінансування видатків, пов’язаних з ростом цін на енергоносії та проведення заходів, спрямованих на боротьбу із Covid-19 та інші видатки. Зокрема, обсяг обласного бюджету збільшили на 139,6 млн грн, з яких за рахунок понадпланових надходжень – 128,7 млн гривень, 10,9 млн грн – субвенції х бюджетів інших рівнів», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, як доповів на сесії облради директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, уточнений план обласного бюджету на цей рік (загальна сума доходів) складає 6 млрд 138 млн грн, сума видатків - 6 млрд 715 млн грн. Отож, згідно з рішенням Львівської обласної ради: - видатки установ та закладів обласного підпорядкування на енергоносії збільшили на 49 млн грн, на заробітну плату – на 12,6 млн грн, - оплату кисню медичного та медикаментів – 5,9 млн грн, - придбання медичного обладнання – 14,5 млн грн, - виплату пільгових пенсій працівникам медичних закладів – 2,7 млн грн, - проведення капітального ремонту систем киснепостачання ковідних лікарень – 5 млн грн, - фінансову підтримку закладів фізичної культури та спорту – 3,5 млн грн, - охорону музеїв – 0,9 млн гривень. Окрім того, збільшили видатки на реалізацію обласних програм: - капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 19,8 млн грн, - «Безпечна Львівщина» – 6,3 млн грн, - підвищення конкурентоспроможності – 6,3 млн грн, - розвитку фізичної культури і спорту – 5,4 млн грн, - культури – 3,2 млн гривень. Поряд з цим, у межах виконання Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки” здійснили перерозподіл видатків між напрямками використання, а саме - збільшили видатки для впровадження енергозберігаючих заходів на об’єктах бюджетної сфери на 1,2 млн грн за рахунок зменшення асигнувань на проведення заходу з відшкодування ОСББ відсотків за впровадження енергозберігаючих заходів. Окрім того, зменшили видатки на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки на 8,2 млн грн у зв’язку із незапровадженням у поточному році електронного квитка на проїзд пільгових категорій громадян на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів УПА, реабілітованим громадянам. До запропонованого обласною державною адміністрацією проєкту рішення про внесення змін показників обласного бюджету на 2021 рік бюджетною комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку прийнято рішення про збільшення обсягу обласного бюджету ще на 20,7 млн грн, з яких за рахунок надходжень податків й неподаткових платежів – 5,3 млн грн, трансфертів з інших місцевих бюджетів – 3,6 млн грн, перерозподілу раніше наданих пропозицій – 11,8 млн грн. Додаткові кошти скерували на збільшення видатків програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на 20,7 млн грн.
Триває реалізація 26 обласних цільових програм
9 листопада 2021
Під час сесії Львівської обласної ради заслухали інформацію про стан реалізації обласних цільових програм у 2021 році. Як розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда в області реалізується 26 програм з фінансовим ресурсом 1,5 млрд грн. «Слід зауважити, що ця цифра є на рівні попередніх років. При цьому стан фінансування обласних програм у 2021 році є кращим за попередні 2 роки. Фактично реалізація заходів програм (66,9%) відбувається на рівні 2019 докарантинного року, коли рівень виконання програм за підсумком року був рекордним»,- зазначив він. Так, станом на 1 листопада з обласного бюджету профінансували заходи усіх Програм включно з пілотними програмами інноваційного та технологічного розвитку та програмою підтримки Пласту, які цьогоріч стартували найпізніше. Вище середнього показника реалізуються заходи 11 програм. Так, від 70-100% виконання мають такі програми: «Розвиток лісового господарства», «Надання житлових кредитів окремим категоріям громадян», «Підтримка галузі охорони здоров’я», «Інформаційний простір та громадянське суспільство», «Соціальна підтримка учасників АТО (ООС) та їхніх родин», «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг», «Підвищення конкурентоспроможності». Зазначимо, що обласні програми розроблені на виконання цілей Стратегії розвитку Львівської обласні на період 2021-2027 років. З півторамільярдного ресурсу обласних програм найбільша сума фінансування – понад 1 млрд грн, передбачена на програми, що спрямовані на покращення якості життя. 793 млн грн по даному напрямку уже профінансовано. З 400 млн грн передбачених на Програми стратегічної цілі Збалансований просторовий розвиток профінансовано 244,4 млн грн. Програми Конкурентоспроможної економіки з передбачених 68,9 млн грн станом на сьогодні профінансовані на 40,6 млн грн. Програми чистого довкілля з 37,2 млн грн – на 26,6 млн грн. Програми туристичної привабливості з 25 млн грн – на 11 млн грн відповідно.