У Народному домі Золочівщини відкрили перший в районі Молодіжний центр
У селі Струтин Золочівського району у Народному домі урочисто відкрили перший в районі Молодіжний центр.
У приміщенні Молодіжного центру встановили комп’ютерне обладнання та апаратуру для проведення молодіжних заходів.
Молодіжний центр відкрили в межах проекту «Змінюємося разом» громадської організації Золочівська Агенція регіонального розвитку завдяки фінансовій підтримці ГО «Карпатська Фундація» (Карпатський фонд, проект «Дійсно разом 3.0»).
Центр сприятиме формуванню творчого і професійного розвитку молоді, залучення активної молоді до продукування нових програм та ініціатив, спрямованих на розвиток сільської громади.
Для запрошених гостей виступали молодіжні ансамблі, учні та молоді вчителі Струтинської загальноосвітньої школи I-II ступенів.
Новини за темою
Місяць, який ніколи не забудемо: обласний молодіжний центр підсумував роботу за 30 днів війни
31 березня 2022
З початком повномасштабного вторгнення Львівський обласний молодіжний центр перетворився на волонтерський хаб, який працює практично щоденно. Тут збирають допомогу для військових, тероборонців, медичних закладів, що працюють у зоні бойових дій. За цей місяць центр залучив до плетіння сіток, перевезень вантажу, сортувань медикаментів, перекладу текстів, завантажень та розвантажень вантажів гуманітарної допомоги 500 волонтерів на різних локаціях. За перший місяць мобільний молодіжний центр «ІмпактБус» проїхав 3 660 км, перевозячи близько 25 тонн гуманітарної допомоги по області та в Україні. Працівники центру та волонтери організували для збору гуманітарної допомоги два склади, налагодили співпрацю з іншими гуманітарними штабами у Львові та Львівській області. «Завдяки фінансовій підтримці благодійників нам вдалося зібрати 346 393 гривень та закупити медикаменти, амуніцію, спорядження, техніку та інше», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Інший великий блок роботи – плетіння маскувальних сіток. Зокрема, на локації Порохова Вежа сплели понад 300 маскувальних сіток для військових у приблизному метражі 3 600. Також волонтери центру переклали 250 новин з української мови на іноземні мови для інформування іноземців щодо ситуації в Україні. Основними напрямками роботи Львівського обласного молодіжного центру під час воєнного стану залишаються надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, плетіння маскувальних сіток для військових та переклад новин для інших країн.
Львівський обласний молодіжний центр вже відправив близько 60 тонн гуманітарної допомоги
15 березня 2022
Львівський обласний молодіжний центр приєднався до офіційної платформи «СпівДія», що об'єднує волонтерські та державні ініціативи з гуманітарної допомоги в час війни. Допомогу для українських військових, бійців територіальної оборони та мешканців громад, що перебувають під обстрілами, молодь Львівщини збирає з першого дня повномасштабного російського вторгнення. Амуніція, спорядження, медикаменти, їжа та одяг – щодня волонтери приймають це у приміщенні центру та відправляють тим, хто чекає. Про потреби дізнаються через мережу молодіжних центрів, від друзів, знайомих, інших волонтерів. За 19 днів війни відправили близько 60 тонн гуманітарної допомоги. «Зараз ми працюємо практично без вихідних. Є понад два десятки волонтерів, кожен бере на себе якусь частину роботу. Єднання і включеність нашої молоді – це щось фантастичне, бо як тільки є якась потреба чи завдання, завжди знаходиться, кому взятись за це», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Харків, Житомир, Дніпро, Ковель, Київ, Ірпінь, Буча, Кам’янка-Бузька – це далеко не вичерпний перелік міст, у які молодь вже відправила допомогу. Коли є потреба допомогти військовим чи бійцям тероборони Львівщини, використовують для перевезень мобільний молодіжний центр. Допомагає в координуванні процесів відділ молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Аби допомога волонтерів охоплювала максимальну кількість людей у потребі, в Україні запустили офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія». До неї доєднався і Львівський обласний молодіжний центр. Координатори центру вже внесли в базу інформацію про зібрані речі, які є в надлишку і які найближчим часом можуть відправити. Для координації дій представники найбільших волонтерськими осередків України, серед яких і обласний молодіжний центр, тепер щотижнево зустрічатимуться онлайн разом з представниками державного сектору. У першій зустрічі взяли участь управлінці Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства соціальної політики. Дізнатись про актуальний перелік потреб можна на сторінці Львівського обласного молодіжного центру.
Молодь Львівщини збирає медикаменти для лікарень та тероборони
2 березня 2022
З першого дня російської війни проти України у Львівському обласному молодіжному центрі розгорнули волонтерський хаб. Спочатку тут збирали тканину для маскувальних сіток, однак цими днями більше зосередились на зборі необхідного для українських воїнів. «До нас звертаються багато організацій з різних частин України, які займаються забезпеченням наших військових, сил територіальної оборони та військових госпіталів. Зараз найгострішою потребою є закупівля ліків та іншого медичного забезпечення», – зазначають у молодіжному центрі. Найнеобхіднішими зараз є кровоспинні засоби, бинти, шприци (5 мл), знеболювальні, жарознижувальні, мазі від опіків та для загоєння ран. Зібрані ліки щовечора відправляють у найнеобхідніші місця або передають іншим організаціям, що працюють у регіонах, де складна ситуація. Зараз волонтери працюють над запитами з Бучанської громади, Чугуївської лікарні, київських лікарень, для Голосіївської та Подільської територіальних оборон та для патрульних з Кам’янки-Бузької. Список потрібних речей та медикаментів можна знайти за посиланням. Пункт збору – Львівський обласний молодіжний центр, що на вулиці Винниченка 12. Дізнаватись про нові потреби та волонтерські ініціативи можна на сторінці центру у Фейсбуці. Нагадаємо, у Львові на Пороховій вежі, що на вулиці Підвальна, 4 розміщується волонтерський штаб, де з десяток волонтерів щодня плетуть маскувальні сітки для українських воїнів.
Обласний молодіжний центр запускає реєстрацію на участь в проєкті #ІмпактБус
4 лютого 2022
Команда Львівського обласного молодіжного центру запрошує громади області подавати заявки на проєкт “Мобільний молодіжний центр Львівщини “ІмпактБус”. Щотижня команда центру разом з тренерами та відомими людьми буде вирушати в будь-який населений пункт області до місцевої молоді. Основні завдання поїздок #ІмпактБусом: розповісти місцевій молоді про те, як вони можуть впливати на розвиток своєї громади; провести тренінги з неформальної освіти (міжнародні обміни, права людини, волонтерство, soft skills, участь молоді, як залучати ресурси для своїх проєктів, як писати гранти та організовувати події, можливості для молоді від українських та міжнародних організацій); дізнатися більше про потреби молоді у різних громадах Львівщини; донести цінність створення молодіжних центрів, просторів, рад, громадських організацій; разом з молоддю насолодитися спільним проведенням часу під час активного відпочинку (в укомплектуванні бусу наявні настільні ігри, каремати, спортивний інвентар). Важливо, що практика #ІмпактБус повністю побудована під задоволення потреб та вирішення проблем молоді та базується на цінностях, нормах та рекомендаціях Ради Європи. «Наш “ІмпакБус” - це щось унікальне не тільки для молоді області, а й цілої України. Подібних аналогів немає ніде. Молоді люди мають фантастичну нагоду – запросити нас до себе в громаду, навчитись чогось, отримати нові навички профорієнтації, лідерства, емоційного інтелекту, проєктного менеджменту, міжнародних обмінів, тошо. Ми разом попрацюємо над проблемами молоді, шукатимемо шляхи їхнього вирішення та долучимо до великої машини можливостей на обласному рівні», – зазначає Іван Сапса, проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру. Ви можете подаватися на практику, якщо: молода активна людина віком 14-35 років; працюєте з молоддю - молодіжний працівник/-ця ; представник/-ця ГО; соціальний працівник/-ця; відповідаєте за молодіжну роботу у громаді; вчитель/-ка; педагог/-иня організатор/-ка; представник/-ця влади або бізнесу; особа, яка зацікавлена у розвитку молодіжного середовища у громаді. Для того, аби #ІмпактБус приїхав до вашої громади, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/ne88WLdM96StSNLd7 Зверніть увагу, що в реєстраційній формі розміщений календар з вільними датами візиту, ви можете обрати зручний для вас час, а також зазначити проблеми, з якими стикається молодь вашої громади. Врахуйте, що виїзди відбуваються щосереди (1 раз на тиждень) за таким графіком: лютий-квітень (включно), червень-серпень, вересень-листопад. Довідково. “ІмпактБус” - краща практика молодіжної роботи в Україні 2021. За минулий рік команда проєкту відвідала 22 куточки Львівської області, 20 громад (а це - близько третини від усіх громад області). Участь у візитах взяли приблизно 700 молодих людей.
Молодь, яку цікавлять медіакомунікації, запрошують на стажування в обласний молодіжний центр
27 січня 2022
Львівський обласний молодіжний центр запускає набір на стажування в комунікаційному відділі. Програма стажування в комунікаційному відділі центру - це унікальна можливість для активних молодих людей, які хочуть розвинути свій творчий потенціал в сфері онлайн-комунікацій та цікавляться розвитком молодіжної політики у Львівській області. Команда молодіжного центру шукає стажерів на позиції контент-менеджерів, дизайнерів, відеомейкерів TikTok, youtube та інстаграм. Після успішного проходження стажування молоді люди отримають сертифікат та рекомендацію від Львівського обласного молодіжного центру, доступ до участі у різноманітних тренінгах, а також міжнародних проєктах, доступ до спільноти людей, які творять молодіжну політику у Львівській області та вагоме доповнення до свого портфоліо. Колектив Львівського обласного молодіжного центру забезпечить менторську підтримку під час стажування, а також комфортні умови роботи для стажерів, які будуть сприяти максимальному розвитку творчого потенціалу молоді Львівської області. “Ми шукаємо ініціативних та творчих людей, які хочуть писати пости для соціальних мереж, знімати креативні відео, створювати графічні дизайни або ж розробляти піар-стратегії. Стажери матимуть унікальну можливість мандрувати Львівщиною, зокрема, у межах проєкту “ІмпактБус”, знайомитися з місцевою молоддю та вивчати життя різних громад”, - зазначила комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Стажування триватиме з 22 лютого по 30 квітня 2022 року. Формат роботи поєднуватиме в собі офлайн і онлайн зустрічі. Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: ttps://forms.gle/dvp8SgHSymtVYTXV9 Реєстрація триває до 09 лютого 2022 року (включно). Більше інформації про діяльність Львівського обласного молодіжного центру можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/lomc
У Братковичах відкрили школу, яку будували шість років
29 грудня 2021
Сьогодні у селі Братковичі, що на Львівщині, урочисто відкрили нову школу. Заклад розрахований на близько 180 школярів, які з початку нового навчального семестру сядуть за парти в комфортних шкільних приміщеннях. Будівництво розпочали у 2016 році, однак через брак фінансування об’єкт отримав статус довгобуду. Цьогоріч школу внесли до програми Президента України «Велике будівництво». Упродовж цих років на території школи звели двоповерхову будівлю, встановили віконні блоки та влаштували шатровий дах. Вже сьогодні школа відчинила свої двері для майже 180 учнів. На урочистий захід завітали представники влади, керівництво громади, села, вчителі, школярі та батьки. Участь у відкритті школи взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та перший заступник Андрій Годик. «Правильно кажуть: «Якщо є школи в селах, то буде і громада». Мені справді дуже приємно сьогодні приїхати до вас на завершення року і стояти біля цієї чудової нової школи. Її закінчили будувати цьогоріч в межах президентської програми Велике будівництво. Приємно розуміти, що завдяки цій школі діти матимуть можливість отримувати освіту. Освіту, яка дозволить їм здобути професію та знайти себе у житті, стати лікарями, вчителями, службовцями, військовими, зрештою бути щасливими на рідній землі. Величезне дякую людям, які доклались до будівництва школи. Надіюсь, що цей об’єкт стане центром освіти, науки, знань та дитячих усмішок, можливістю здобути щасливе життя на Україні»,- зазначив Максим Козицький. Також очільник області вручив подяку від Міністерства освіти і науки України директорці школи Ользі Косик. «Я 40 років працюю в школі й усі ці 40 років моєю мрією було відкриття нового сучасного навчального закладу для наших дітей. Школа надзвичайно гарна та простора. Впевнена, що дітям в ній буде комфортно навчатись, а педагогічним працівникам працювати. Тут є просторі класи, великий спортзал, сучасна їдальня, нові меблі та комп’ютерний клас», - зазначила директорка. Раніше через брак приміщень учні навчались у дві зміни. Умов для занять фізкультурою в межах школи теж не було. Їдальня ж знаходиться в кількох метрах від самого закладу. Ці чинники й зумовили початок будівництва нової загальноосвітньої школи. Об’єкт має два поверхи, на яких розмістили класні кімнати, спортивний зал, зону для відпочинку. Також згідно з планом на об’єкті передбачили їдальню, внутрішні санвузли, на що загалом передбачили понад 77 млн гривень (більш як 61 млн лише за поточний рік). У 2021 році на об’єкті встановили дверні блоки, завершили фасадні та внутрішні оздоблювальні роботи, збудували котельню, встановили твердопаливні та газові котли, улаштували інженерні мережі (система опалення, вентиляція, водопостачання та водовідведення, електропостачання), встановили автоматичну пожежну сигналізацію, провели роботи з благоустрою, встановили зовнішнє освітлення. Окрім цього, влаштували очисні споруди та пожежні резервуари, закупили та встановили обладнання для навчальних класів, харчового та медичного блоку, спортивного залу, комп’ютерного класу тощо. Реалізація проєкту дала змогу оснастити школу сучасними інформаційними технологіями, щоб розширити можливості для організації якісного навчально-виховного процесу. Новозбудована школа підвищить енергоефективність й зменшить відповідні бюджетні витрати через заходи енергозбереження (металопластикові вікна, термоізоляція зовнішніх стін та стелі), застосування новітніх матеріалів та технологій при будівництві. Не менш важливо, що навчальний заклад дасть змогу забезпечити жителів громади новими робочими місцями.
У році, що минає, на Львівщині створили майже тисячу нових місць у дошкільних закладах
21 грудня 2021
У неділю, на свято Миколая, в Підберізцях запрацював новий заклад дошкільної освіти, де навчатимуться 40 найменших мешканців громади. Новий садок є І-ою чергою проєкту реконструкції будівлі з добудовою Підберізцівського навчально-виховного комплексу I-III ступенів. Забезпечення дітей якісною дошкільною освітою є одним із пріоритетних завдань Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, органів місцевої влади. «Дошкільна освіта є важливою, оскільки вона є фундаментом якісної освіти у школі. Будівництво нових закладів дошкільної освіти, відновлення та реконструкція приміщень, які довготривало не використовувалися, добудова – це ті шляхи, які забезпечують доступ дошкільників до освіти», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Відтак, на завершення року в області створено додатково 945 місць. Зокрема: 1. Заклад дошкільної освіти «Любинятко», Великолюбінської селищної ради, вул. С.Бандери, селище В.Любінь. Відкрито 20 жовтня 2021 року. Розрахований на 150 місць, 8 груп. 2. Заклад дошкільної освіти № 102, вул.Медової Печери,13, м.Львів. Львівської міської ради. Відкрито 1 жовтня 2021 року. Розрахований на 175 місць, 7 груп. 3. Заклад дошкільної освіти №8, вул. Малоголосківська, 34, м.Львів. Львівської міської ради. Відкрито 10 листопада 2021 року. Розрахований на 350 місць, 18 груп. 4. Заклад дошкільної освіти «Веселка» с.Чуква, Ралівської сільської ради Самбірського району, розрахований на 80 місць. Розпочав функціонування з 15 листопада 2021 року. 5. Заклад дошкільної освіти «Ромашка» с.Кульчиці, Ралівської сільської ради Самбірського району, розрахований на 75 місць. Розпочав функціонування 22 листопада 2021 року. 6. Заклад дошкільної освіти «Лис Микита», с. Нагуєвичі, Дрогобицька ТГ. Розрахований на 75 місць, 7. Реконструкція будівлі Підберізцівського НВК I-III ступенів з добудовою приміщень для дошкільних груп на 40 місць, відкрито 19 грудня 2021 р.
У Підберізцях відкрили дитячий садок для 40 дошкільнят громади
19 грудня 2021
Сьогодні, 19 грудня, у с. Підберізці Львівського району відбулось відкриття дошкільного навчального закладу. Новий садок, де навчатимуться 40 дошкільнят громади, є I-ою чергою проєкту реконструкції будівлі з добудовою Підберізцівського навчально-виховного комплексу I-III ступенів. У Підберізцівському навчально-виховному комплексі працює 1 дошкільна група, тут виховують 17 дітей дошкільного віку. Через потребу у забезпеченні більшої кількості дітей дошкільною освітою, у 2018 році розпочали реалізацію проекту реконструкції комплексу з добудовою. Цьогоріч, щоб запустити об’єкт найбільше коштів виділили з обласного бюджету. Це 9,7 млн грн. Ще 4 млн грн - кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об`єктів соціально-культурної сфери. Також майже 1,9 млн грн скерували з бюджету громади. А загалом будівництво коштувало 24,5 мільйонів гривень. Відтак, вже сьогодні відкрили новий дитячий садок. Він оснащений сучасним обладнанням, новими меблями. «У Підберізцівській територіальній громаді є понад 300 дітей до 6 років, 64 з них проживають у селі Підберізці. Але лише 17 дітей відвідують дошкільну групу у Підберізцівському навчально-виховному комплексі. Тому ці 40 місць для дошкільнят - велика підмога. Збудувати дитячий садочок - велика справа, але ми будуємо не приміщення. Наше завдання збудувати для дітей щасливе дитинство. Хто до цього долучається, заслуговує на величезну повагу. Маємо тут створити атмосферу добра, безпеки, любові та затишку. Це завдання для вихователів і педагогів. У день Святого Миколая хочу сказати: любі діти, завжди вірте в чудеса, мрійте і твердо йдіть своєю дорогою», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Загалом же проект реконструкції передбачає добудову до існуючої будівлі НВК дошкільного закладу на 40 місць з двома віковими групами по 20 місць: молодша 3-4 роки та старша 5-6 років, та 4-х навчальних класів НВК. В межах першої черги завершили прибудову приміщення та благоустрій навколо неї. Тут навчатимуться дошкільнята. В межах ІI-ї черги також передбачені - роботи по утепленню, оздобленню фасаду будівлі школи, заміна покрівлі, оздоблення фасаду котельні, зовнішні мережі каналізації, благоустрій території школи, капремонт будівлі котельні, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, зовнішні мережі електроосвітлення. Окрім цього – проведуть заміну мережі зовнішньої каналізації з встановленням станції біологічної очистки, обладнають харчоблок, медичний кабінет, вентиляційну. За рахунок заходів енергозбереження (утеплення фасаду, термоізоляція даху), застосування новітніх матеріалів та технологій при будівництві будівлі будуть енергоефективні, що зменшить відповідні бюджетні витрати. Окрім місць для дошкільнят, після завершення другої черги – створять 80 нових навчальних місць. Більше десятка мешканців громади зможуть працевлаштуватись.
У Мурованому відкрили амбулаторію сімейної медицини
18 грудня 2021
Сьогодні, 18 грудня, у селі Муроване Мурованської територіальної громади дали старт роботі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Відтак, мешканці громади отримали доступ до кваліфікованих та якісних медичних послуг. Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Вартість об’єкту будівництва складає 7,5 млн гривень. Для зведення об’єкту залучили: 5,9 млн грн – з державного бюджету та 1,5 млн грн – співфінансування з місцевого бюджету. У приміщенні медустанови є хол, лекторій, зона очікування, реєстратура, санвузол для людей з особливими потребами та звичайний, кабінети лікарів, процедурна, перев’язувальний кабінет, кабінет щеплень та інші приміщення. Амбулаторія забезпечена необхідним обладнанням та пристосована до потреб маломобільних груп населення. Медичні послуги в амбулаторії надаватимуть двоє сімейних лікарів. Новозбудований заклад отримав сучасний автомобіль Renault Duster, що сприятиме швидкому обслуговуванню пацієнтів. Об’єкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина».
Обласний молодіжний центр шукає ведучих подкастів
3 грудня 2021
Команда NEZABAROM шукає ведучих, які хочуть запустити свій подкаст та долучитися до створення мотиваційного контенту для молоді. Спробувати себе в цій ролі можуть молоді люди, які мають креативні ідеї подкасту, актуального для сучасної молоді. Запис буде відбуватися у студії з професійним обладнанням. Платформа молодіжних подкастів NEZABAROM – це проєкт Львівського обласного молодіжного центру, мета якого – розвиток україномовного подкастингу та створення мотивуючого, корисного контенту для молоді. Історія створення платформи розпочалася з освітнього проєкту #Хочу_на_радіо, який обласний молодіжний центр реалізовував в партнерстві з молодіжним радіо «GRAPE». Під час курсу учасники ознайомилися з роботою радіо та спробували себе в ролі ведучих. Після завершення проєкту виникла ідея об’єднатися та створити щось своє. На платформі публікуються подкасти про професії, саморозвиток, пізнання себе і світу, стосунки, баланс в житті. «Ми з нетерпінням чекаємо на нових людей в команду зі свіжими ідеями. Якщо ви горите бажанням творити аудіоконтент, готові до системної роботи в команді, і любите подкасти, тоді без вагань подавайтеся. Навіть якщо не маєте попереднього досвіду, головне – велика мотивація, ініціативність і відповідальність», – зазначає координаторка платформи “NЕZABAROM", комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Умови для участі у відборі: - Презентувати власну ідею подкасту на тему, яка буде актуальна для молодіжної аудиторії. - Записати пілотний епізод свого подкасту. Технічна якість запису не важлива, головне – це відтворити основну ідею та формат. - Бути готовим/ою створювати епізоди регулярно. Також важливо, аби ідея подкасту збігалася з місією платформи NEZABAROM та Львівський обласний молодіжний центр. Місія NEZABAROM – створювати мотиваційний, корисний і легкий для сприйняття контент для молоді. Місія Львівський обласний молодіжний центр – творити прогресивне середовище та сприяти реалізації потенціалу молоді. Для участі в відборі необхідно заповнити анкету за посиланням. Дедлайн подачі заявки – 12 грудня. За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном – 0997219250 (Катерина Воронова). Платформа молодіжних подкастів “NЕZABAROM" доступна в соціальних мережах. Підписатися на проєкт можна за посиланнями: Facebook Instagram Telegram
У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла у Львові відкрили відреставровані фрески XVIII ст.
2 грудня 2021
У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла у Львові відкрили після реставрації фрески (понад 1000 м2) авторства чеського художника Франциска Екштайна, виконані у 1738-1740 рр.. Участь у заході взяли голова Львівської ОДА Максим Козицький, настоятель храму о. Тарас Михальчук, Владика Степан Сус, який очолював храм раніше, Владика Ігор Возьняк, керівник реставраційних робіт Павел Болінський, представники департаменту культурної спадщини за кордоном та Міністерства Культури Польщі, Інституту «Polonika», генеральний консул Польщі у Львові, представники міської та обласної влади, військові. «Мистецтво не має кордонів. Мистецтво змушує нас підвести голову і подивитися в небо – сьогодні ці відреставровані фрески закликають нас подивитися вверх. Дякую Владиці Степану Сусу, який дуже надіявся, що фрески будуть відреставровані. Велика подяка священикам, нашим вірним, митцям, які займалися цією роботою. Нехай Господь всіх благословить, дає здоров’я, щоби ми якнайскорше ходили без масок!», - сказав Владика Ігор Возьняк. «Сьогодні Гарнізонний храм є не лише однією з найбільших церков міста, а й місцем сили для наших військових, їхніх сімей та всіх парафіян, потужним духовно-просвітницьким центром. Робота команди реставраторів та інституту «Polonika” по-справжньому вражає, адже їм вдалося зберегти не лише автентичний вигляд фресок, яким понад два століття, а й унікальний підпис автора - Франциска Екштайна. Пройдуть роки, десятиліття чи навіть століття, а ці відновлені фрески залишаться свідченням спільної праці на Божу славу. Тепер кожен, як сказав Митрополит Ігор, тут підніме голову вгору, до неба, і, напевно, згадає, що найперше наше завдання - це берегти собор у своїй душі, як писав Олесь Гончар», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За вагомий особистий внесок у відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та з нагоди 10-ї річниці його відкриття Максим Козицький нагородив о. Тараса Михальчука годинником, а також вручив подяки реставраторам: Ярині Пристанській, Ользі Чоп, Ользі-Богдані Слобоцькій, Вікторії Шаргородській, Ярині Павлик, Катерині Тимчишин, Надії Ключковській, Тарасу Павлику, Тарасу Гері. Великим внеском для відновлення храму була допомога Міністерства культури Польщі та польського Національного інституту «Polonika» - виділено понад 11 млн. гривень. Також було залучено кошти парафіян та жертводавців у загальній кількості понад - 9 млн гривень. Реставраційні роботи тривали шість років. Як зазначила генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич, така подія свідчить про добру співпрацю поляків та українців. «Для мене, як для консула, дуже важливо, щоб наші взаємини були якнайкращі! Такі цінності як мистецтво і мир завжди нас об’єднуватимуть. Нам треба молитися про мир тут, в Україні. Ми, поляки, завжди будемо про це молитися і будемо разом з вами на Сході», - сказала Еліза Дзвонкевич. Від Львівської ОДА у заході також взяли участь директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Окрім того, у межах Програми заходів з нагоди 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму відбудуться урочисті заходи 5 і 6 грудня. Детальніше – на сторінці храму у Фейсбуці. Довідково: У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Храм гарнізонний, адже тут служать капелани, які підтримують українське військо. За Австро-Угорщини храм також був призначений для військових. Святиня є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення. У радянські часи будівлю храму почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова. Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.
На Львівщині відбулося відкриття спортивного майданчика
28 листопада 2021
Сьогодні, 28 листопада, у смт Магерів Добросинько-Магерівської територіальної громади відбулося урочисте відкриття спортивного майданчика зі штучним наливним покриттям. Майданчик облаштували за кошти обласного бюджету в межах реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки, а також співфінансуванням із бюджету Добросинько-Магерівської ТГ у 2021 році. Вартість будівництва складає 1 989, 923 тис грн, з яких один мільйон гривень з обласного бюджету. Нагадаємо, у 2021 році реалізовується Комплексна програма розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки. Загалом з обласного бюджету на облаштування майданчиків та модернізацію спортивних споруд виділили 35 млн 874 тис 700 гривень. За ці кошти запланували облаштувати 24 об’єкти спортивної інфраструктури, з яких: - 16 майданчиків зі штучним (трав’яним) покриттям; - 5 майданчиків з наливним покриттям; - 3 – модернізація спортивних споруд (стадіони у м. Стрий, м. Сокаль та м. Мостиська) Також облаштували 20 локацій – закупівля тренажерного обладнання на облаштування «Активних парків»