На ремонт доріг Стрийщини - 17 млн гривень
У 2017 році у Стрийському районі на Львівщині провели ремонт доріг загального користування та комунальної власності. Окрім цього освітили важливі напрямки дорожнього руху. Про це сьогодні, 13 березня, під час звіту розповів голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький.
Зокрема торік виконали ремонтні роботи на дорогах Стрий – Мединичі, Стрий – Конюхів, під’їзд до Моршина, Подорожнє – Зарічне, Слобідка-Журавне, Баня Лисовицька-Лани Соколівські, Ходовичі-Лани Соколівські, Голобутів-Завадів-Нежухів. На ремонт доріг освоїли 17 млн гривень.
Також освітили міжнародну трасу Київ-Чоп в селах Пятничани, Угерсько, Добряни, Дуліби, та встановили світлофор в с. Нежухів на небезпечній ділянці дороги.
В планах на 2018 рік проведення ремонту доріг загального користування: Ланівка – Райлів, Голобутів – Нежухів – Завадів, Стрий – Меденичі, Слобідка – Журавно, Стрілків – Дідушичі, Підгірці – Загірне, Жидачів – Верчани, Угерсько – Кути, Баня Лисовицька – Лани Соколівські (Задеревач, В. Дідушичі), Ходовичі - Лани Соколівські (Ходовичі, Загірне,), Стрий – Журавно (Верчани -Підгірці), Орів – Нижня Стинава, Добрівляни – Добряни, Лисятичі – Кути, Стрий – Добрівляни, Миртюки – Розгірче, Нижня Лукавиця – Горішнє, Дашава – Йосиповичі - Гніздичів.
Новини за темою
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
«Ми єдині! Ми українці!»: Стрий з офіційним візитом відвідала делегація голів територіальних громад Сумщини
2 травня 2022
За ініціативи народного депутата України Андрія Кота у п'ятницю у Стрию відбулася спільна конференція делегації Сумщини (у складі голів територіальних громад) з головами територіальних громад Стрийського району. ЇЇ мета – назватися громадами-побратимами, щоб допомагати та підтримувати регіони, які постраждали від війни. Голови Охтирки, Тростянця та Краснопільська приєдналися онлайн. Вони розповіли про найбільші проблеми, які зараз переживають місцеві жителі. Зокрема, це потреба у будівельних матеріалах та реабілітація дітей, які постраждали внаслідок бойових дій. Також під час зустрічі з головою Стрийської РВА Богданом Янком та міським головою Стрия Олегом Канівцем обговорили виклики сучасної війни та співпрацю між громадами в гуманітарній, соціальній та культурній сферах. Сумчани назвали цю зустріч історичною, яка розвінчує ще один російський міф, що між сходом і заходом України прірва. «Ми єдині! Ми Українці! І у нас спільний ворог, який має згинути!», - зазначили члени делегації з Сумщини. Вони також наголосили, що Україну роз’єднують проросійська церква та російська мова, а «орки» не пристосовані до цивілізації (крали пральні машини і не вірили, що для роботи їм потрібне водозабезпечення) – вони мають патологічну ненависть до нового, красивого, відремонтованого, адже знищували нові будівлі, вимощену бруківку тощо. На завершення зустрічі делегатам провели екскурсію відновленим Підгорецьким палацом.
У Стрию стартував новий суспільний проєкт для розвитку молодіжної політики
10 Червня 2021
На Стрийщині розпочався новий довготривалий суспільний проєкт «Молодіжна діалог-платформа». Тренінги, зустрічі з фахівцями молодіжної політики, обмін ідеями та успішними кейсами - усе це мають у планах ініціатори проєкту, відділ освіти, охорони здоров‘я та спорту Стрийської РДА. Платформа єднає представників територіальних громад, громадських організацій, молодіжних рад та активну молодь Стрийщини. Програму проєкту модифікуватимуть залежно від запитів учасників. «Децентрація - звучить як виклик, але водночас - це велика можливість для розвитку. Успішну молодіжну політику треба розпочинати із впровадження ефективного діалогу між владою та середовищем молоді. Тільки спільними, партнерськими зусиллями можна досягнути успіху. «Жодних рішень для молоді - без участі молоді» - основний вектор, на який повинні орієнтуватись молодіжні працівники у громадах» - зазначила Ольга Сподарик, провідний спеціаліст відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Напередодні на першому етапі проєкту дискутували про становлення суспільно-активної молоді, зокрема про інструменти залучення молоді та створення молодіжних просторів у громадах. Говорили також про законодавчу базу у сфері молодіжної політики. «У створенні молодіжного простору важливо, щоб дорослі виступали як помічники, ментори, а саме молодь творила основну атмосферу, програмно наповнювала діяльність, напрацьовувала креативні ідеї. Місцевій владі у громадах Львівщини важливо зрозуміти важливість створення молодіжних просторів, як осередків практичної роботи з молоддю, напрацювання креативних ідей, нових підходів для розвитку громад» - зазначив Василь Шатрук, директор Львівського обласного молодіжного центру.
На програму розвитку мережі й утримання автомобільних доріг планують скерувати 150 мільйонів гривень
19 січня 2021
На реалізацію Програми розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2021 – 2023 роки з обласного бюджету заплановано скерувати 150 млн гривень. «Метою програми є проведення ремонту доріг Львівщини, зниження рівня дорожньо-транспортних пригод, застосування сучасних матеріалів, новітніх технологій та удосконалення системи контролю за якістю виконання робіт. А також співпраця з місцевими громадами у плануванні ремонтних робіт на дорогах загального користування державного та місцевого значення», - зазначив директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський. За його словами, з Державного дорожнього фонду для Львівської області у 2021 році передбачено ще 891,5 млн гривень. “За цей фінансовий ресурс плануємо відремонтувати в області близько 50 кілометрів доріг місцевого значення. Зокрема, завершити роботи на дорогах Бориня-Боберка, Перемишляни-Чемеринці-Плугів, Рава-Руська – Гайок. Окрім того, програмою передбачений - розвиток придорожньої інфраструктури, а саме будівництво велодоріжок, хідників, облаштування місць габаритно-вагового контролю та придорожніх сервісів”, - наголосив Орест Шуліковський. Ще один напрям - підвищення рівня безпеки дорожнього руху шляхом виконання заходів, спрямованих на зменшення кількості ДТП. Передбачається освітлення пішохідних переходів та транспортних розв’язок, а також організація відеонагляду на автошляхах. Зазначимо, торік на ремонт автомобільних доріг місцевого значення Львівщина отримала загальний фінансовий ресурс з обласного та державного бюджету у сумі понад 1,7 млрд гривень. За ці кошти відремонтували 250 кілометрів доріг, серед яких – Мшанець – Стрілки, Ясенів – Золочів, Східниця – Верхнє Синьовидне, Боберка – Бориня, Славське – Хащованя, Турка – Східниця, Славське – Вигода. Також відновили 10 мостових переходів, наймасштабніший об’єкт – міст у Крушельниці. Для забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення торік встановили майже 800 дорожніх знаків, горизонтальну дорожню розмітку на протяжності 350 кілометрів, металеве бар’єрне огородження протяжністю понад 5500 метрів, а також пішохідних переходів - 2700 м. кв. Оксана Буй
Бориня – Боберка: ремонт дороги продовжать у 2021 році
3 грудня 2020
Цього року дорожники відремонтували 5 кілометрів автомобільної дороги Бориня-Боберка із запланованих 10. Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, весною ремонт планують продовжити. Для цього дорожники зараз проводять земляні роботи: влаштовують канали для відводу дощової води, прокладають дренажну систему та укріплюють узбіччя. “Дорожники працюють безперервно, аби до морозів завершити всі підготовчі роботи на дорозі в гірському регіоні, що стоїть на складних грунтах. Загальна протяжність автошляху – 30 кілометрів. Вартість ремонту – 420 млн гривень. На цей рік нам командно вдалось залучити з держдорфонду на ремонт 90 мільйонів гривень. Використали майже половину. Решта сума є перехідною на наступний рік. Окрім того, ставимо ціль – залучити додатковий фінансовий ресурс, щоб відремонтувати повністю цю дорогу. Ремонт автошляхів в гірській місцевості пришвидшить економічний розвиток краю, збільшаться туристичні потоки, а це сприятиме залученню інвестицій та створенню нових робочих місць”, - зазначив Юрій Бучко. Це ще одна дорога Малого карпатського кола. Роботи виконує підрядна організація “ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ". Наприкінці минулого року три області: Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська підписали Меморандум про співпрацю у межах проєкту "Мале Карпатське коло". Передусім, він спрямований на розкриття туристичного потенціалу Карпатського регіону, покращення інфраструктурної доступності: будівництво нових доріг, велодоріжок, пішохідних стежок. Нагадаємо, дорожники завершують ремонт двох автомобільних доріг Малого карпатського кола, що в Сколівському районі: Славське – Хащованя та Славське –Вигода. У майбутньому вони повинні з'єднати Львівську та Закарпатську області. Оксана Буй
На автомобільній дорозі Бориня-Боберка прокладають асфальт
16 листопада 2020
Дорожники прокладають асфальтобетонне покриття на автошляху Бориня - Боберка у Турківському районі. Роботи проводять від с. Нижня Яблунька до с. Бриня. Цього року планують відремонтувати 10 кілометрів. “Дорога протяжністю майже 30 кілометрів. Загальна вартість ремонтних робіт - близько 420 мільйонів гривень. Працюємо, щоб залучити фінансування на продовження ремонту у 2021 році і відремонтувати повністю цю дорогу. Нам командно вдалось залучити з держдорфонду на ремонт 90 мільйонів гривень. Переконаний, ремонт доріг в гірській місцевості пришвидшить економічний розвиток краю, збільшаться туристичні потоки, а це сприятиме залученню інвестицій та створенню нових робочих місць”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Це ще одна дорога Малого карпатського кола. Роботи виконує підрядна організація “ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ". Наприкінці минулого року три області: Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська підписали Меморандум про співпрацю у межах проєкту "Мале Карпатське коло". Передусім, він спрямований на розкриття туристичного потенціалу Карпатського регіону, покращення інфраструктурної доступності: будівництво нових доріг, велодоріжок, пішохідних стежок. Нагадаємо, дорожники завершують ремонт двох автомобільних доріг Малого карпатського кола, що в Сколівському районі: Славське – Хащованя та Славське –Вигода. У майбутньому вони повинні з'єднати Львівську та Закарпатську області. Оксана Буй
Ремонт прикордонних доріг: ВРУ проголосувала за нульову ставку ПДВ для робіт в межах “Польського кредиту”
3 листопада 2020
Сьогодні під час засідання Верховної Ради України депутати прийняли за основу в першому читанні законопроект 3039а, який передбачає нульову ставку ПДВ для ремонтних робіт в межах “Польського кредиту”. Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги підписали у 2015 році. Відтак, відповідно до укладених контрактів в межах договору Львівщині на ремонт доріг передбачається близько 50 млн євро. За ці кошти відремонтують прикордонні дороги Т 14-20 Яворів - Грушів, Т-14-18 Нижанковичі- Самбір - Дрогобич - Стрий, Т 14-04 Червоноград - Рава - Руська, Т 14-01 КПП Смільниця - Старий Самбір “За каденції чинного Президента Володимира Зеленського вдалося врегулювати перепони для реалізації "Польського кредиту". Законопроект 3039 а дозволяє застосувати нульову ставку ПДВ до контрактів, укладених в межах цього кредитного договору, що в свою чергу позитивно вплине на стан реалізації проектів в межах угоди та сприятиме розбудові прикордонної дорожньої інфраструктури. Ремонт прикордонних доріг є надзвичайно важливим, адже це розвиток економіки, туризму, залучення інвестицій в регіон”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Як зазначив Юрій Бучко, зараз триває ремонт прикордонної дороги Яворів –Грушів. “Дорожники заасфальтували у нижньому шарі з попереднім укріпленням основи понад 14 км шляху та близько 4 км - у верхньому шарі. Крім цього, тривають ремонтні роботи на двох мостових переходах, розширяють проїзну частину та влаштовують тротуари в межах населених пунктів”, – додав Юрій Бучко. Щодо напрямку Смільниця – Старий Самбір отримано дозвільні документи від Державної архітектурної будівельної інспекції. По інших дорогах завершується розробка проєктної документації. Оксана Буй
Триває ремонт автомобільної дороги Рава -Руська — Гайок
26 жовтня 2020
В області ремонтують автомобільну дорогу О140601 Рава - Руська — Гайок на ділянці від м. Великі Мости до с. Реклинець, що в Сокальському районі. Зараз тут влаштовують вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття. Автошлях ремонтує підрядна організація ПП «Рома» за рахунок коштів державного дорожнього фонду. Зазначимо, станом на сьогодні в області відремонтували понад 200 кілометрів доріг місцевого значення загального користування. Оксана Буй
На Стрийщині готують до відкриття ще один навчальний заклад
3 вересня 2020
Ще один навчальний заклад на Стрийщині незабаром відкриє свої двері для найменших жителів села Розгірче. Сьогодні хід робіт у новому навчально-виховному комплексі оглянув голова Львівської ОДА Максим Козицький. Протягом 2017-2019 років на об’єкті здійснили капітальний ремонт фасаду та частково замінили шатрову покрівлю. Уже цього року виконали електромонтажні та ремонтні роботи з влаштуванням вузла обліку електроенергії, приєднання його до системи електропостачання. Перебуваючи із робочим візитом на Стрийщині, очільник області також поспілкувався із місцевими мешканцями та представниками влади. В ході розмови порушили питання ремонту під’їзної дороги до cкельного монастиря, який щороку відвідує чимало туристів. "Розгірче – дуже мальовниче село, оточене лісами і урочищами. Туристи масово їдуть сюди, щоб потрапити у скельний монастир. Треба помогти місцевій громаді розвинути інфраструктуру села, адже воно може стати одним з туристичних магнітів Львівщини. Найперше, що зробимо силами ЛОДА, - полатаємо аварійні ділянки дороги Миртюки-Розгірче.
На Стрийщині запрацювала нова амбулаторія
3 вересня 2020
Майже дві тисячі мешканців сіл Стрийського району отримали доступ до якісної медицини. Сьогодні у селі Долішнє відкрили амбулаторію первинної медичної допомоги. Лікарі амбулаторії надавтимуть медичну допомогу жителям п’ятьох навколишніх сіл, зокрема, с.Долішнє, с.Н.Лукавиця, с.В.Лукавиця, с.Горішнє, с.Смоляни. Участь у відкритті медзакладу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Дотепер місцеві жителі не мали змоги отримати первинну медичну допомогу на місці. І мусили їхати у Стрий, за 15 кілометрів. Дуже приємно, що завдяки нашим спільним зусиллям тепер вони зможуть тут на місці, в таких гарних умовах, отримати консультацію лікаря, зробити електрокардіограму, привести на огляд дітей, вакцинувати їх. Медики – терапевт і педіатр - зможуть користуватися сучасним обладнанням, а за потреби приїхати до хворого новим автомобілем. Щиро дякую місцевій громаді за ініціативу, підрядникам за якісну роботу. Амбулаторія повністю відповідає вимогам Національної служби здоров’я України», - акцентував під час відкриття очільник області. Заклад збудували в межах програми державної програми «Доступна медицина» майже за 6 мільйонів гривень. Десяту частину профінансував район, решта суми – з державного бюджету. Максим Козицький за освітою медик. Працівники амбулаторії запропонували йому згадати здобуті впродовж навчання в медуніверситеті навики - поміряти тиск першій пацієнтці.
Заступник голови Іван Собко передав медикам Стрийщини засоби захисту для боротьби із коронавірусом
3 квітня 2020
Учора, 2 квітня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко в межах робочої поїздки на Стрийщину передав медичний вантаж із засобами захисту для медиків Стрийської центральної міської лікарні та проінспектував стан готовності лікарні до прийому пацієнтів з коронавірусом. Стрийська ЦМЛ є однією із тих лікарень в області, які нестимуть основне навантаження у лікуванні хворих на цю недугу. Під час зустрічі з головою Стрийської райдержадміністрації Любомиром Кащуком, заступником голови Стрийської районної ради Василем Зубрицьким та заступником міського голови м.Стрий Романом Волинцем, яка відбулася за участю керівників міської та районної центральних лікарень, заступник голови ЛОДА Іван Собко наголосив на важливості координації спільних дій усіх гілок влади та відповідних підрозділів для забезпечення необхідних умов для лікування хворих. Зокрема, йшлося про фінансове забезпечення функціонування Стрийської ЦМЛ у період пандемії, створення сприятливих умов для роботи медиків та лікування хворих. З метою матеріального заохочення медиків, які безпосередньо працюватимуть з хворими, Іван Собко запропонував закумулювати ресурси, створивши спеціальний преміальний фонд. «Зараз, як ніколи, дуже важливо на усіх рівнях максимально координувати між собою роботу. Усі гілки влади мають працювати, як одне ціле», - зазначив Іван Собко. За словами головного лікаря Стрийської ЦМЛ Осипа Бегея, у медичний заклад готовий до прийому хворих. На сьогодні тут передбачено 250 ліжок для лікування хворих з коронавірусом, є два апарати ШВЛ, підведено 50 точок подачі кисню. Між центральними медичними закладами міста та району налагоджена тісна взаємодія. «Стрийська ЦРЛ підготувала також 200 резервних ліжок, щоб у разі необхідності забезпечити надання медичної допомоги для хворих, які лікуються у міській лікарні. Також при необхідності на потреби центральної міської лікарні готові надати ще два апарати ШВЛ», - зазначив головний лікар Стрийської ЦРЛ Олексій Ігнатов. Голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук наголосив, що для забезпечення функціонування міської та районної лікарень у період пандемії перераховуються кошти з районного та місцевих бюджетів. На цей час для цього перераховано близько 2,5 млн.грн.
На Стрийщині відбувся патріотичний велопробіг «Від Бандери до Бандери»
16 вересня 2019
З нагоди Дня фізичної культури та спорту, в межах відзначення Року Степана Бандери на Стрийщині відбувся патріотичний велопробіг «Від Бандери до Бандери». Велопробіг стартував біля пам’ятника Степану Бандері в м.Стрий, а фінішною його локацією була музей-садиба Степана Бандери в селі Воля Задеревацька. Понад 50 велосипедистів, серед яких керівники районної влади, установ та організацій, представники духовенства, громадських організацій, молодь, вихованці спортивних та загальноосвітніх шкіл району, ветерани спорту і прихильники здорового способу життя вирушили по заздалегідь визначеному маршруту, віддаючи шану Степану Бандері, а також новітнім Героям України. Учасники велопробігу зупинялися на Алеї пам’яті Небесної Сотні, що поблизу села Фалиш, а також у Cквері пам’яті Тараса Бруса у Бані Лисовицькій, де молитвою вшанували Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО (ООС). Завершився маршрут у селі Воля Задеревацька, де велосипедисти взяли участь у відкритті нового спортивного майданчика з тренажерним обладнанням та вшанували Голову Проводу ОУН Степана Бандеру у музею-садибі, де кожен також міг оглянути експонати музею. Закінчився велопробіг смачним козацьким кулішем. Слід зазначити, що захід відбувся за сприяння сектору молоді та спорту Стрийської райдержадміністрації.