На Львівщині стартувала акція «Дні діагностики та профілактики глаукоми у Львівській області»

13 березня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 13 березня,  в офтальмологічному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні відбувся брифінг з нагоди початку акції «Дні діагностики та профілактики глаукоми у Львівській області».

Захід відбувся за участі головного лікаря ЛОКЛ Михайла Гички, головного позаштатного спеціаліста ДОЗ ЛОДА з офтальмології Олександри Павлів та лікаря-офтальмолога обласного глаукомного кабінету Наталії Бігун.

Вже впродовж 10 років, з 2008-2018 роки, Департамент охорони здоров’я проводить у лікувально-профілактичних закладах Львівської області акцію «Дні діагностики та профілактики глаукоми».

«Такі акції надзвичайно важливі, дають можливість виявити недугу і вчасно розпочати лікування. Адже, глаукома є підступною хворобою, яка на початкових стадіях протікає безсимптомно, однак в кінцевому результаті призводить до незворотної втрати зору. Лише рання діагностика та сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування захворювання, зберегти зір та працездатність людини», - розпочав Михайло Гичка.

За словами головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я з офтальмології Олександри Павлів, станом на кінець 2017 року у Львівській області на диспансерному обліку перебувало 8450 хворих на глаукому. Якщо при обстежені виявлено патологію, то пацієнт скеровується в обласний глаукомний кабінет. В офтальмологічному відділенні ЛОКЛ є все необхідне сучасне обладнання для виявлення різних патологій та подальшого лікування.

Найчастіше недуга розвивається у віці після 40 років. У більшості випадків захворювання починається безсимптомно. Згодом починають непокоїти затуманення зору, зниження його гостроти, поява райдужних кіл при погляді на об’єкти, що випромінюють світло, болі голови та очей. В разі виникнення таких скарг слід негайно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом. Звуження поля зору, яке може займати роки, свідчить про початок атрофії зорового нерва, а отже, прозапущений процес, що є поганою прогностичною ознакою.

«Глаукома – це небезпечне хронічне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерва, яке призводить до прогресуючої незворотної втрати зору. За підсумками акції у 2017 році було обстежено понад 32 тисячі осіб, з них у місті Львові – близько 7-ми тисяч, в обласному глаукомному кабінеті – 1116 осіб», - зазначила Наталія Бігун.

Медики закликають звертатись в офтальмологічні кабінети поліклінік за місцем проживання або у глаукомний кабінет Львівської обласної клінічної лікарні за адресою м. Львів, вул. Некрасова, 35.

Пам’ятайте! Варто хоча б раз на рік проходити обстеження у лікаря-офтальмолога. Раннє виявлення глаукоми та своєчасне її лікування дозволить зберегти зір!

Ключові слова:

глаукомаакціямедики

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook