«Сильні духом»: в області відбувся допрем’єрний показ фільму
Сьогодні, 19 березня, в Центрі Шептицького відбулась акція «Свободу політв’язням Кремля».
У межах акції відбувся допрем’єрний показ фільму «Сильні духом».
Участь у показі взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому - політичний в'язень Ахтем Чийгоз.
«Це, напевне, ті речі, які може відчути людина, коли вона опиняється у певних життєвих обставинах. У вас є найголовніше, що є у людини – стержень. За це Вам великі слова вдячності. Ви довели усьому світові, що громадяни України сильні та незламні, а наша держава відноситися з повагою до усього світу», - наголосив Олег Синютка.
Фільм українського режисера В'ячеслава Бігуна "Сильні духом" – це кіносповідь першого українського політв'язня Юрія Яценка, якому через рік вдалося вирватися з в'язниці РФ.
«Як тільки Юрій вийшов з в’язниці з Росії, я одразу зв’язався з ним. Він одразу відгукнувся та вже невдовзі ми розпочали знімати. Перші зйомки відбувалися у серпні 2015 року у музеї-тюрмі на Лонцького. У листопаді 2017 ми зробили першу версію фільму. Всю документалістику ми хотіли передати глядачам через погляд, очі», - зазначив режисер фільму В’ячеслав Бігун.
Фільм українського режисера В'ячеслава Бігуна здобув спеціальну почесну відзнаку кінофестивалю «Скарб Солідарності» за «професійність та високу мистецьку якість».
«Режисер запропонував зняти фільм про історію мого ув’язнення. Зараз ми уже завершили короткометражну версію фільму. Надалі ми сподіваємося робити повний метр документального кіно. Потрібно було затрачати багато сил та енергії, зважаючи, що мені довелось відновлювати у своїй пам’яті болючі для мене моменти. Родзинкою фільму буде інформація, про яку ніхто раніше не чув», - радник Міністра закордонних справ, в минулому - український політв'язень Юрій Яценко.
Новини за темою
На території Львівщини знімуть фільм про Другу світову війну
19 січня 2022
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками кінокомпанії «LACO FILMS» (Ізраїль, Тель Алів). Під час зустрічі обговорили зйомки кінокомпанією майбутнього фільму "Кімната Маріани" (режисер Емануель Фінкель). Сюжет фільму оснований на реальних подіях, які відтворюють життя єврейської родини з ґетто під час років Другої світової війни. Основні локації зйомки - територія Західної України, а саме Львівська область. Генеральний продюсер компанії «LACO FILMS» Алексі Осмоловські повідомив, що фільм буде знятий повністю українською. ''Одна з головних героїнь є відомою французькою акторкою сучасності й вона з вересня минулого року спеціально для ролі у фільмі розпочала вчити українську мову для повного занурення глядача у автентичність тих часів'', - сказав Алексі Осмоловські. Максим Козицький наголосив на важливості втілення таких проєктів у життя. ''Кіно - це завжди магія. Але кожен фільм, особливо історичний, це набагато більше, ніж просто кіно і розвага. Добре, що саме Львівщину обрано місцем для зйомок, добре, що глядачі зможуть більше дізнатися про історію нашого краю, побачити нашу архітектуру, природу і загалом ознайомитися з Україною та Львівщиною. Тішуся, що все це можна буде побачити на великих екранах світових кінотеатрів. Добре кіно спонукає глядачів приїздити сюди як туристи, поширювати інформацію про нашу область та Україну, розуміти нашу історію та наш національний характер'', - сказав Максим Козицький. За результатами зустрічі кіномитці сформують орієнтовний перелік задач, які потребуватимуть можливої допомоги у вирішенні під час реалізації проєкту, що потребуватимуть допомоги чи координації зусиль з керівництвом відповідних департаментів ЛОДА. Підготовка до зйомок кінопроєкту розпочнеться у березні. Зйомки фільму розпочнуться у квітні та триватимуть до червня. У зйомках візьмуть участь понад 300 осіб. Бюджет фільму понад 4 млн євро.
У Львові презентували документальний фільм «Музичне товариство «Львівський Боян»
22 грудня 2021
Сьогодні, 22 грудня, у Центрі Шептицького Українського Католицького Університету, відбувся прем’єрний показ фільму «Музичне товариство «Львівський Боян». В основу документальної стрічки лягла діяльність товариства, якому цьогоріч виповнюється 130-ть років. Разом з тим, фільм має на меті не лише дослідити діяльність Львівського Бояна, а й проаналізувати його вплив на розвиток музичної культури Галичини та культурно-національного піднесення України. Музичне товариство під назвою «Львівський Боян» виникло з ініціативи відомого політика, культурно-громадського діяча, композитора Анатоля Вахнянина у 1891 році. Діяльність «Львівського Бояна» розгорталася настільки інтенсивно, що товариство швидко завоювало прихильність різних верств населення не тільки Львова, а й всієї Галичини. Створена на основі «Львівського Бояна» Заслужена академічна капела України «Трембіта» у Львові, що діє по нині, фактично є найстаршою професійною капелою нашої держави. Автором фільму став доцент кафедри богослів’я УКУ, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій, засновник серії «Духовна музика України» Михайло Перун. Додамо, що створення фільму «Музичне товариство «Львівський Боян» стало можливим завдяки підтримці Львівської ОДА. На цю кінострічку виділили фінансовий ресурс в межах конкурсу на підтримку регіонального кінематографа.
Фільм «Мати Апостолів» отримав визнання на фестивалях в Канаді та США
28 жовтня 2021
Фільм «Мати Апостолів», головну роль в якому зіграла львівська акторка Наталія Половинка, отримав визнання на фестивалях в Канаді та США. Український фільм «Мати Апостолів», що був представлений в Міжнародній програмі на фестивалі Ontario International Film Festival ONIFF отримав одразу чотири нагороди: найкращий режисер – Заза Буадзе; найкращий оператор – Олександр Земляний; найкраща акторка – Наталія Половинка; найкращий актор підтримки – Богдан Бенюк. А на Міжнародному кінофестивалі New York Film Week (NYFW) у США головну роль у фільмі, яку зіграла Наталія Половинка, було визнано найкращою акторською роботою. Воєнна драма "Мати Апостолів" – це розповідь про безмірну материнську любов. Коли сину загрожує небезпека, мати чимшвидше кидається на допомогу. Заради порятунку дитини вона здатна на усе, навіть пройти крізь пекло війни... Стрічка знята за реальними подіями, які відбувалися на сході України у 2014 році. «Ми розповідаємо міжнародному глядачеві правду про війну України з Російською Федерацією. Про долі українців, які опинились по дві сторони лінії розмежування. Для іноземців це стає одкровенням, тому що багато з них навіть не знають про війну, що триває восьмий рік у центрі Європи», - зазначив продюсер фільму Дмитро Овечкін. Картину "Мати Апостолів" створено компанією "Студія "Золоте Руно" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія фільму підтримана Державним агентством України з питань кіно.
За минулу добу на Львівщині зафіксували 588 нових випадків захворювання на Covid-19
17 жовтня 2021
За попередню добу у Львівській області провели 2033 дослідження на коронавірус, з них – 588 позитивні. У розрізі районів: Дрогобицький: 24 Золочівський: 11 Львівський: 405 (м. Львів –213) Самбірський: 14 Стрийський: 61 Яворівський: 0 Червоноградський: 73 За попередню добу із діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 184 особи. Скерували на самоізоляцію – 1152 людей. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 1336 осіб. Летальних випадків – 17. В реанімації перебуває 187 людей, з них на апаратах ШВЛ – 54. Перебуває хворих в стаціонарах 2754 (63, 60%), з них: вакцинованих 221 (в т. ч. двома дозами - 127): у Львівській обласній інфекційній лікарні - 234 у Центрі легеневого здоров'я - 264 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 295 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 42 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі – 7 у 8-ій міській клінічній лікарні м. Львова – 181 у 1-й МКЛ м. Львова – 79 у 5-й МКЛ м. Львова - 80 у ЛШМД - 432 у Стрийській міській лікарні - 164 у Стебницькій міській лікарні - 134 у Рудківській лікарні - 103 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 178 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 124 у Сокальській ЦРЛ - 95 у Жидачівській ЦРЛ - 83 у Пустомитівській - 28 у Перемишлянській ЦРЛ – 74 у Жовківській ЦРЛ – 73 у Самбірській ЦРЛ – 48 у Буській ЦРЛ – 36 у Золочівській ЦРЛ – 0 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 163 737 осіб. Померлих – 4174 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 139 564 особи.
9316 осіб в області вакцинувалися від ковіду за останню добу
23 вересня 2021
На Львівщині за вчора, 23 вересня, щеплення від ковіду отримали 9316 осіб, з них 2077 осіб у 13-ти центрах вакцинації області. У розрізі районів: м. Львів – 3661 Львівський - 957 Яворівський – 992 Червоноградський – 586 Стрийський – 1264 Самбірський – 556 Золочівський – 304 Дрогобицький – 584 Інші (обласні та приватні заклади охорони здоров’я – всі у Львові) – 412 Загалом на Львівщині станом на сьогодні щеплення від ковіду отримали 714 567 (з них – 319 193 другою дозою): вакциною «Covieshield» – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 98 941, «Coronavac» - 179 163, «Pfizer» - 247 637, «Moderna» - 150 423 особи. Графік роботи центрів цього тижня - за посиланням.
Вчора в області провакцинували 6995 осіб, з них 1893 - у центрах вакцинації
2 вересня 2021
За вчора, 1 вересня, на Львівщині провакцинували 6995 осіб, з них 1893 мешканці області отримали щеплення в 11-ти центрах вакцинації. Зокрема, ТРЦ "Форум Львів" - 240; ЛКП "Культурно-освітній центр імені Олександра Довженка" - 285; ТРК "Victoria Gardens" - 30; м. Дрогобич - 266; м.Трускавець - 143; м.Стрий - 282; м.Червоноград - 169; м.Новояворівськ - 257; м.Жовква - 89; м.Новий Розділ - 51; м.Самбір - 81. Всього у центрах вакцинації області щеплення від коронавірусу отримали 124 042 особи. Загалом на Львівщині станом на сьогодні провакцинували 572 386 осіб (237 520 – другою дозою) :вакциною «Covieshield» – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 89 804, «Coronavac» - 159 991, «Pfizer» - 172 724, «Moderna» - 111 464 особи. З графіком роботи центрів вакцинації цього тижня можна ознайомитися за посиланням. Нагадаємо, для отримання щеплення у центрі вакцинації при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Попередньо можна записатися на вакцинацію через портал «Helsi».
У Палаці Хоткевича презентували документальний фільм про розвал Радянського Союзу
30 серпня 2021
Днями відбулася прем'єра документальної стрічки «Ефект Сарваса», яку приурочили до 30-ї річниці Незалежності України. «Ефект Сарваса» - це документальний фільм про розвал Радянського Союзу, про боротьбу за незалежність України та країн Прибалтики, очима безпосереднього учасника тих подій – Михайла Сарваса, який про ці події написав декілька десятків щоденників. «Великі речі у нашій державі насправді творять прості люди. Уже пізніше хтось з цього користає і забирає собі ці лаври. Коли я почув історію Михайла Сарваса, я зрозумів, що це саме та проста людина, на вчинках якої твориться історія. Пізнавши героя трохи більше, я був вражений ним і його способом життя. Це неординарна людина, яка вартує того, щоб про неї знали. Фільм насправді дуже простий, там нема патетики чи пафосу, він про звичайних людей, за якими стоїть поступ держави. Стрічка покликана, перш за все, викликати, емоції, та націлена на те, щоб показати, як проста людина може творити великі речі у великій країні», - розповів режисер фільму Богдан Кривень. Цей фільм про рядових української незалежності. Про тих, хто виборював Незалежність, та хто першими рядами пішов на тоталітарну систему. «Фільм є доволі легким, таким як і сам Михайло. Він – цікава, весела людина. І це дає контраст на тлі того, що ми в Україні звикли все ускладнювати. Важливі речі ми робимо дуже складними, і керуємось кожен своїм его. В назву фільму ми заклали поняття про ефект доміно, де кожна окрема людина впливає на подальші дії всіх інших. Пан Михайло завжди повторює, що він був руйнівником радянської системи, однак для ролі будівничих потрібні нові люди. Насправді, зруйнувавши стару систему, ми ніяк не можемо з нею розійтись. Бо у нас бракує отих будівничих нової держави. І саме на наше покоління покладено відповідальність збудувати цю нову систему. Оце і є визначальна ідея цього фільму», - наголосила авторка ідеї Ольга Котовська. Михайло Сарвас був в рядах тих перших сміливців, які в кінці вісімдесятих, піднявши український прапор, вийшли на площі українських міст. Революціонер удостоєний медалі від Президента Литви за допомогу у здобутті Литвою незалежності. Михайла судили за спробу «замаху» на генерального секретаря СРСР Михайла Горбачова. «Ми розвалили Союз, але до влади йти не повинні. До влади мали прийти молоді. І я досі так вважаю. Коли мене судили в Києві за так званий замах на Горбачова, всі думали, що я не знати який небезпечний. Але я був просто знаряддям провидіння, коли жбурнув у першого секретаря томиком Леніна. Всі наші мітинги, всі протести та зустрічі я нотував на листочках, з яких склались кілька томів моїх щоденників. Синьо-жовтий прапор у руці, ручка і папір – у другій. Я хотів все записати, але без своїх коментарів: хто і що говорив, як відбувалось. Для мене тоді найголовніше було, щоб Україна вийшла з СРСР», - акцентував під час прем’єри головний герой стрічки Михайло Сарвас. Щоденники Михайла Сарваса планують видати книгою історичної хроніки ще цього року, а фільм помандрує на кілька фестивалів. Фільм створений за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА.
У Львові відбувся показ документального фільму «Воїн» про життєвий шлях учасника ООС Тараса Матвіїва
18 серпня 2021
Документальний фільм «Воїн» у кінотеатрі «Планета Кіно» у ТЦ «Форум Львів» представив автор стрічки, режисер Олег Василевський. Фільм розповідає про життєвий шлях учасника ООС, молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва, який минулого року загинув під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об'єднаних сил поблизу с. Троїцьке Попаснянського району на Луганщині. На показ стрічки прийшло багато львів’ян, друзі та знайомі загиблого, його батько, представники міської та обласної влади. У презентації взяв участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «Тарас Матвіїв був непересічним чоловіком, справжнім патріотом, який не шукав причин як би не робити, як би відсторонитися, не бачити того, що відбувається, а навпаки, скоріше наполегливо знаходив можливості, як би виконати свій обов’язок. У складні часи на передовій залишаються сильні люди, які у боротьбі готові віддати своє життя. Таких людей критично мало. Прикро що сьогодні ми говоримо не про ювілей Тараса, а про документальний фільм про Героя України, який вже не з нами», - зазначив Іван Собко. Режисер фільму Олег Василевський розповів, що був давно знайомий з Тарасом Матвіївом, зазначив, що всі розуміли, що рано чи пізно Тарас піде на фронт, бо не зможе залишатися осторонь. «Тарас був не тільки військовим, не тільки громадським активістом, а й журналістом. Був непересічною особистістю і якби був живий, багато чого би досягнув. Людина дуже великого масштабу. Він дуже багато чого встиг, займався абсолютно всім. Тарас завжди намагався досягати справедливості. Коли був мовний майдан у 2012 році, він казав - ми мусимо стояти щоб бачили, що ми є. Він був ідейним. У Тараса було таке життя, що його обов’язково необхідно показати - щоб інші брали приклад. Вишколи, боротьба з лісоцидом, пошук зниклих під час Майдану людей – він багато чим займався, намагався щось змінювати. Власне про це фільм - про людину, яка не підлаштовувалася під обставини, а завжди дотримувалася своїх цінностей і переконань», - розповів на презентації Олег Василевський. Батько Тараса Матвіїва, Тарас Григорович, подякував режисеру за створення фільму та організаторам презентації за його показ. «Щиро дякую Олегу, що він створив цей фільм, за його працю. Тарас – людина, якої всюди було багато – і на Майдані і на війні, і у повсякденному житті. Приємно, що стільки людей сьогодні прийшли переглянути стрічку про людину, яка віддала своє життя за Україну», - зазначив пан Тарас. Тарас Матвіїв був активним громадським діячем, журналістом. В одному з дописів він описав свій шлях та шлях своїх побратимів: «Останні 5 років я не знаю спокою. Зачинаючи від Майдану, транзитом через волонтерський і добровольчий рух, участь в самоврядуванні і аж до теперішньої служби в ЗСУ. Я свідомо обрав шлях постійних потрясінь і викликів, відкинувши попередній спосіб життя, медійну кар’єру і навіть давні мрії. Бо не міг по –іншому. Як не могли тисячі інших, що були поруч. Ми покірно прийняли виклик часу і вийшли далеко за межі «зони комфорту». Ми стали нагадувати кочівників, що рвонули з осілих місць у безкраї степи, не маючи уявлень, що чекає за горизонтом. Такий стиль життя підходить далеко не для всіх». Довідково: Тарас Матвіїв в 2015 році став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Активний учасник Революції Гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції Гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид». Молодший лейтенант, командир взводу 24-ї окремої механізовано бригади імені Короля Данила Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня 2020 р. під час обстрілу бойовиками українських позицій біля села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Тарас Матвіїв витягнув двох своїх бійців назовні й відніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса. Йому був 31 рік. 13 липня минулого року президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв Тарасу Матвіїву звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Львові Героя поховали у Жидачеві.
«До державного бюджету Львівщина сплатила на 41 % більше податків ніж торік», - Іван Собко
3 серпня 2021
До державного бюджету від Львівщини мобілізували 28,7 млрд грн податків. Це на 8,3 млрд грн або на 41 % більше порівняно з січнем-липнем торік. Окрім того, як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, план надходження податків до загального фонду бюджету області за сім місяців цього року перевиконали на 159 млн грн або 1,4 % (надійшло 11,3 млрд грн). Порівняно з відповідним періодом торік надходження зросли на 2 млрд грн або на 21,9 %. «Позитивною є і динаміка виконання обласного бюджету - план перевиконали на 71 млн грн або 4,2 %. Ми надалі відзначаємо стабільну економічну ситуацію в області, розвиток бізнесу та підприємництва. Послаблення карантинних заходів відразу відображається на економіці. Це означає, що матимемо додатковий фінансовий ресурс для задоволення потреб працівників бюджетної сфери, та для фінансування проєктів і програм, які реалізовуватимуть у Львівській області», - зазначив Іван Собко.
Щотижневе інформування про фінансування з обласного бюджету
30 липня 2021
У департаменті фінансів Львівської ОДА інформують: за тиждень з обласного бюджету виділили 56,3 млн грн, з яких 23,4 млн грн спрямували на утримання бюджетних установ (виплата заробітної плати, соціальні допомоги та стипендії, оплата комунальних послуг, господарські витрати). Поряд з поточними видатками, бюджетні кошти виділили на: ремонт доріг у сумі 18,1 млн грн; капітальне будівництво об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 7,7 млн грн; реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника в смт Брюховичі – 2,9 млн грн; фінансову підтримку ТРК “Перший Західний” – 2,3 млн грн; облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям с.Рудники Миколаївської територіальної громади – 0,7 млн грн; Бориславській міській територіальній громаді на придбання житла для дітей, позбавлених батьківського піклування Сурмая В.Й., Сурмая В.В. та Сурмая І.В – 0,2 млн грн; реалізацію Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини – 0,2 млн грн; надання житлових кредитів окремим категоріям громадян області в рамках Комплексної програми – 0,1 млн грн; реалізацію Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлювальної енергетики в області – 0,1 млн грн. Також передали місцевим бюджетам субвенцію з державного бюджету на виплату заробітної плати педагогічним працівникам за проведення корекційних та розвиткових занять у сумі 0,6 млн гривень.
100,2 % складає виконання плану за доходами бюджету області
30 липня 2021
На Львівщині перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету області в січні-липні 2021 р. Вчора до бюджету області надійшло 141 млн грн. З урахуванням внесених до планових показників змін, за один день до завершення звітного періоду зафіксували 100,2 % виконання з понадплановими 26 млн грн. Окрім того, Львівщина вчора подолала «планку» надходжень в 11 млрд грн. В минулому році цього обсягу досягнули 7 вересня. Бюджет області - включає бюджети громад, районів та обласний бюджет.
Щотижневе інформування про фінансування з обласного бюджету
26 липня 2021
У департаменті фінансів Львівської ОДА інформують: за попередній тиждень з обласного бюджету профінансували 53,2 млн гривень. Окрім видатків на поточне утримання бюджетних установ (установ (заробітна плата, енергоносії, харчування інші соціальні виплати), з обласного бюджету обласною державною адміністрацією та департаментом фінансів виділено кошти на: капітальне будівництво об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення в сумі 13 млн грн; придбання медичного обладнання для центру легеневого здоров"я – 2,7 млн грн, ремонт доріг – 0,9 млн грн; виробів медичного призначення для дітей-інвалідів – 0,8 млн грн; облаштування спортивних майданчиків у с.Бабино Новокалинівської ТГ та с.Доброгостів Трускавецької ТГ – 1,4 млн грн; придбання житла для дитей, позбавлених батьківського піклування - 0,7 млн грн; проєкти регіонального розвитку та місцевих ініціатив – 0,6 млн грн; встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих/померлих учасників АТО (ООС) та Героїв Небесної Сотні – 0,3 млн гривень.