Гірникам розпочали виплату заробітної плати за лютий
У понеділок, 19 березня, ДП «Львіввугілля» отримало 15 мільйонів гривень від реалізації вугільної продукції.
Цей фінансовий ресурс у повному обсязі скерували на виплату заробітної плати гірникам Львівської області за лютий місяць.
Загалом, станом на сьогодні гірникам виплатили 12% від фонду заробітної плати за минулий місяць.
Новини за темою
Триває виплата заробітної плати гірникам
3 березня 2022
Область очікує надходження коштів за бюджетною програмою для погашення заборгованості із заробітної плати для шахтарів. 1 березня Міністерство енергетики України забезпечило перерахування зарплати українським шахтарям в сумі 247,2 млн гривень. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. «Міненерго забезпечило перерахування зарплати шахтарям в сумі 247,2 млн грн. Відповідні кошти будуть отримані шахтарями максимально швидко з урахуванням графіка роботи органів казначейської служби», - зазначив Герман Галущенко. Як зазначають у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства у свою чергу ДП «Львіввугілля» подало усі документи на виплату заробітної плати. Відтак, очікується надходження коштів за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі» на погашення заборгованості по заробітній платі. Це 18% за січень 2022 року усім працівникам держпідприємства. Загалом виплатять 57% заробітної плати за січень 2022 року. У зв’язку з військовим станом кошти можуть надходити з затримкою.
Шахтарям області погасили заборгованість із заробітної плати
30 грудня 2021
Упродовж 29-30 грудня на рахунки ДП «Львіввугілля» скерували кошти, відтак вдалося погасити заборгованість із заробітної плати за 2021 рік в повному розмірі всім працівникам підприємства. Як повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, також виплачено частково аванс на грудень 2021 року.
Хто на Львівщині може розраховувати на найбільшу зарплату? - дані Львівського центру зайнятості
15 грудня 2021
На Львівщині є понад сто пропозицій працевлаштування із заробітної платою, що коливається від 20 до 35 тисяч гривень. Із них третина – для водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, а також машиністів крана, екскаватора, бульдозера або автогрейдера. Про це повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості. Високу винагороду пропонують працедавці фахівцям будівельного профілю, зокрема, монтажникам, мулярам, бетонярам, лицювальникам-плиточникам або зварникам. Також на 20 і більше тисяч гривень можуть розраховувати забійники, укладальники-пакувальники, оператори автоматичної лінії для виготовлення ізольованих жил, обвалювальники м’яса, різальники скла, друкарі флесографічного друкування, скручувальники виробів кабельного виробництва, механіки тощо. У рейтинг із зарплатою 20-30 тисяч гривень потрапили вакансії і для осіб з вищою освітою: майстра шляхового, начальника зміни, відділення або цеху, інженера з проєктно-кошторисної роботи, інженера-програміста, начальника відділу, провідного інженера. Лише три позиції є із найвищою в області зарплатою - 35 тисяч гривень. Таку винагороду пропонують завідувачу лабораторії (сфера сільського господарства), агроному та головному інженеру на виробництві (харчова промисловість). Загалом в області потребують укомплектування 4420 вільних робочих місць і вакантних посад.
Триває виплата заробітної плати шахтарям області
27 жовтня 2021
26 жовтня в ДП «Львіввугілля» поступила перша частина коштів від ПАТ «Центренерго» в сумі 15 млн гривень. Це кошти від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» за вугілля, що закуповувалося через цю компанію і спалювалося на теплостанціях «Центренерго». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Їх скерували на виплату авансу за жовтень 2021 року усім працівникам держпідприємства. З урахуванням попередньої виплати в сумі 12,5 млн грн, працівники ДП «Львіввугілля» вже отримали 27,5 млн грн авансу за жовтень 2021 року. Зазначимо, що 8 жовтня підписано закон № 6052 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проектів, яким передбачається додатково 1 млрд грн на виплату заробітної плати працівникам державних шахт України.
В області зросла середня заробітна плата
29 липня 2021
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у червні цього року становила 12903 грн, що у 2,2 раза вище від рівня мінімальної заробітної плати (6000 грн). Про це повідомили у Головному управлінні статистики Львівської області. У порівнянні з травнем 2021 року розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 6,9%, а відносно червня 2020 року − на 26,1%. Найбільш оплачуваними у червні 2021 року були працівники підприємств та організацій з добування сирої нафти та природного газу (21894 грн), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (20836 грн), державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (19927 грн), фінансової та страхової діяльності (18915 грн). Найменший розмір заробітної плати зафіксовано у працівників з тимчасового розміщування й організації харчування (6959 грн), надання інших видів послуг (8296 грн).
Відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
15 липня 2021
Сьогодні, 15 липня під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. У засіданні взяли участь члени робочої групи - представники територіальних органів виконавчої влади та голови районних державних адміністрацій. Про проведену роботу щодо дотримання суб’єктами господарювання соціальних стандартів в частині виплати заробітної плати та зайнятості населення доповіли представники Головного управління ДПС у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та Львівського обласного центру зайнятості. На засіданні обласної робочої групи директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда презентував Алгоритм проведення районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Керівник департаменту наголосив на порядку проведення зустрічей з бюджетоутворюючими суб’єктами підприємницької діяльності: - проведення аналізу діяльності суб’єкта господарювання за підсумком попереднього періоду; - проведення аналізу діяльності суб’єкта господарювання за підсумком звітного періоду; - формування аналітичної довідки за підсумком проведеного аналізу. Пошук «зон ризику» діяльності суб’єкта підприємництва; - наведення аргументів за підсумками проведеного аналізу; - проведення чергового аналізу за підсумками наступного звітного періоду. Підсумовуючи засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, голова робочої групи Андрій Годик дав доручення всім членам обласної робочої групи представникам територіальних органів виконавчої влади та головам районних державних адміністрацій провести широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо негативних наслідків отримання зарплати в «конвертах». Додамо, що обласну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створили з метою виявлення прихованої зайнятості, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників в області розпорядженням голови облдержадміністрації.
«Фінансування інфраструктурних об’єктів можливе лише після повного перекриття дефіциту на заробітну плату», - Іван Собко
2 Червня 2021
Питання дефіциту заробітної плати в місцевих бюджетах дуже тісно пов’язане з фінансуванням об’єктів інфраструктури. І, відповідно до вимог бюджетного законодавства, фінансування видатків незахищених статей за наявності дефіциту на заробітну плату є порушенням закону, адже такі видатки будуть незаконними. Тому для збалансування місцевих бюджетів необхідним є затвердження реальних заходів з їх оптимізації. Про це на нараді з головами районів та територіальних громад Львівщини зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «180 млн грн – це прогнозований дефіцит місцевих бюджетів із заробітної плати у бюджетній сфері. З них 102 млн – кошти освітньої субвенції. Так, щодо неї необхідним є внесення змін до державного бюджету, проте щодо решти 78 млн грн, вважаємо, цілком можливим є напрацювання переліку заходів, які дозволять ліквідувати дефіцит бюджетів. До 4 червня голови територіальних громад повинні надати відповідні напрацювання департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, після чого зможемо співфінансувати видатки з місцевих і обласного бюджетів», - сказав Іван Собко. Окрім того, як доповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, у деяких громадах збільшився дефіцит на заробітну плату. Зокрема, у Козівській, Комарнівській та Сокальській громадах, що спричинено нераціональним розподілом коштів. Він зазначив, що за наявності дефіциту неприпустимим є виділення коштів на необов’язкові видатки. Жодних напрацювань в цьому напрямку досі не підготували у Підкамінській, Золочівській та Яворівській територіальних громадах. «За січень-травень цього року маємо перевиконання загального фонду місцевих бюджетів на 1,6 % або додатково 126 млн грн до плану. Це значно краще ніж у минулому році. За попередній місяць перевиконання становить 186 млн грн. Також прошу звернути увагу, що із 73-х територіальних громад лише у 18-ти наразі прогнозуємо невиконання бюджетних показників. Тому слід активізувати надходження податків і зборів на місцях. Там, де є перевиконання, кошти потрібно скеровувати, перш за все, на захищені статті (заробітну плату, енергоносії, харчування). Решта спрямовується на розвиткові видатки в межах співфінансування капітальних програм», - пояснив Олег Демків.
Триває виплата заробітної плати гірникам області
17 березня 2021
15-16 березня на рахунок ДП «Львіввугілля» поступили кошти з держбюджету за програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Майже у цей же час поступили кошти і від реалізації вугільної продукції, відвантаженої раніше на ПАТ «Центренерго» та ДТЕК «Добротвірська ТЕС». Весь отриманий фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати та інших виплат (лікарняні, мобілізаційні тощо) працівникам ДП «Львіввугілля». Так, станом на 16 березня шахтарям області вже виплатили понад 30% заробітної плати за лютий 2021 року. Заборгованість із заробітної плати за січень планують погасити найближчим часом за рахунок бюджетних коштів за програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Нагадаємо, минулого тижня, в.о. Міністра енергетики України Юрій Вітренко підписав наказ від 9 березня 2021 року № 11 «Про заходи з підготовки до ліквідації ПрАТ «Шахти «Надія». Керівництву підприємства доручено розробити та надати на затвердження до Міністерства енергетики України проєкт ліквідації шахти з висновками державної експертизи до 01.03.2022р. Наказом також передбачено погашення поточної заборгованості з виплати працівникам заробітної плати та інших соціальних виплат з відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю під час виконання ними трудових обов’язків у період підготовки товариства до ліквідації. Фінансування всіх робіт буде здійснюватися з бюджетної програми «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств».
Заборгованості немає: з держбюджету скерували кошти на виплату заробітної плати гірникам області
10 лютого 2021
Сьогодні, 10 лютого, на рахунок ДП «Львіввугілля» поступили кошти з держбюджету за програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА та наголошують, що зарплату гірники отримують вчасно. Фінансовий ресурс у сумі 44,2 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам ДП «Львіввугілля». Як зазначають у департаменті, завдяки цим коштам виплатили 100% зарплати за грудень 2020 року та частину авансу за січень 2021 року. Стан виплати заробітної плати гірникам Львівська ОДА продовжує тримати на контролі. Додамо, що ДП «Львіввугілля» на сьогодні є найуспішнішим державним вугледобувним підприємством. «За результатами 2020 року при плані 1085 тис тонн підприємством фактично видобуто 1248,5 тис тонн рядового вугілля. Більше того, підприємство виготовило готової товарної продукції 1115,5 тис тонн, що складає 156,2% від запланованих 714 тис тонн»,- зазначили у департаменті. Також торік 4 шахти (Межирічанська, Степова, Лісова, Червоноградська) достроково виконали річний план з видобутку вугілля.
Заборгованості немає: з держбюджету скерували кошти на виплату заробітної плати гірникам області
10 лютого 2021
Сьогодні, 10 лютого, на рахунок ДП «Львіввугілля» поступили кошти з держбюджету за програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА та наголошують, що зарплату гірники отримують вчасно. Фінансовий ресурс у сумі 44,2 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам ДП «Львіввугілля». Як зазначають у департаменті, завдяки цим коштам виплатили 100% зарплати за грудень 2020 року та частину авансу за січень 2021 року. Стан виплати заробітної плати гірникам Львівська ОДА продовжує тримати на контролі. Додамо, що ДП «Львіввугілля» на сьогодні є найуспішнішим державним вугледобувним підприємством. «За результатами 2020 року при плані 1085 тис тонн підприємством фактично видобуто 1248,5 тис тонн рядового вугілля. Більше того, підприємство виготовило готової товарної продукції 1115,5 тис тонн, що складає 156,2% від запланованих 714 тис тонн»,- зазначили у департаменті. Також торік 4 шахти (Межирічанська, Степова, Лісова, Червоноградська) достроково виконали річний план з видобутку вугілля.
Заборгованості із зарплати гірникам на Львівщині немає
26 січня 2021
Зарплату гірникам області виплачують вчасно. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Так, вчора на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». З них шахтарям виплатили частину заробітної плати за грудень. Загалом за грудень 2020 року вже виплатили 76% заробітної плати. Як додали в департаменті, виплати контрактникам і строковикам, оплату за лікарняні листки, вихідна допомога та деякі інші платежі здійснять при надходженні коштів за реалізацію вугільної продукції, оскільки з бюджетних коштів можливо погашати виключно виплати, що стосуються фонду оплати праці. Фото із відкритих джерел
Заробітна плата в області зросла на понад 10%
18 січня 2021
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у січні-листопаді минулого року становила 10 тисяч 101 гривню. Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області, цей показник є на 10,2 % більшим, аніж у січні-листопаді 2019 року. Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у листопаді минулого року становила 10 тисяч 661 гривню, що на 13,6 % більше у порівнянні з листопадом 2019 року. Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, номінальна заробітна плата – це сума грошей, яку отримує працівник за виконану роботу. Одним з чинників, який його формує, є обсяг мінімальної заробітної плати, кількість штатних працівників тощо. Зазначимо, що з 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата зросла до 5 тис грн. У погодинному розмірі - до 29,20 грн за годину. Натомість індекс реальної заробітної плати — показник, що характеризує зміну купівельної спроможності номінальної заробітної плати. В нормі цей показник повинен коливатися межах близьких до 100%, бажано з деяким перевищенням. Так, у січні-листопаді 2020 року індекс реальної заробітної плати (з урахуванням зміни споживчих цін) відносно січня-листопада 2019 року становив 107,1%. Додамо, що з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата зросла до 6 тис грн, з 1 грудня її планують підвищити – до 6,5 тис грн.