Данські фахівці презентували пілотний проект ефективного використання енергоресурсів для міст Львівщини

28 березня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 28 березня, у Львівській облдержадміністрації представники Данського енергетичного агентства презентували пілотний проект зі стратегічного енергетичного планування в сфері теплопостачання для міст Львівської області.

Серед пілотних міст області –  Дрогобич, Самбір, Стебник та Борислав.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який зазначив, що надзвичайно важливим є те, що Львівщина стала першим пілотним регіоном у реалізації данської програми щодо енергетичного планування та впровадження моделі оцінки системи централізованого теплопостачання.

Він зазначив також, що в області реалізується ряд проектів щодо підвищення ефективності використання енергоресурсів та розвитку альтернативних джерел енергії, зокрема в межах Програми енергозбереження для населення за період 2007-2017 років 36,5 тис мешканців області впровадили енергоощадні заходи у своїх домівках, загальна сума вкладених інвестицій –         522 млн грн, з обласного бюджету за цей період відшкодовано 63,5 млн гривень. Активно в області розвивається також альтернативна енергетика – на сьогодні у приватних домогосподарствах встановлено 184 сонячні установки загальною потужністю 2,6 МВт.

Директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко повідомив, що між Державним агентство енергоефективності та енергозбереження України, Енергетичним Агентством Данії та обласною державною адміністрацією налагоджено тісну співпрацю у сфері підвищення ефективності використання енергоресурсів та оптимізації використання централізованого теплозабезпечення міст. Він наголосив, що Львівщина входить в десятку лідерів щодо кількості встановлених сонячних електростанцій у приватному секторі, також в області працюють 7 сонячних електростанцій потужністю 26,4 МВт та встановлено 19 котелень на біомасі потужністю 19,3 МВт, 3 вітрові електростанції потужністю 33,9 МВт.

Головний  радник українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен  подякував керівництву області та Держенергоефективності за плідну співпрацю у сфері підвищення енергоефективності.

Опісля представники Данського енергетичного агентства Грегарс Ларсен та Юлія Рибак  розповіли про результати спільної роботи з містами області, яку було розпочато у 2017 році та представили стратегічні моделі підвищення ефективності централізованого теплопостачання для пілотних міст.

Реалізація спільного проекту стане ефективним інструментом для прийняття місцевими органами самоврядування рішень щодо модернізації систем теплопостачання, оптимального вибору типу генерації тепла, а також для залучення інвестицій в енергоефективні проекти.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook