Львівщина співпрацюватиме із міжнародними експертами для реформування професійно-технічної освіти

5 березня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Міністерство освіти та науки та Програма EU4Skills провели онлайн зустріч «EU4Skills для регіонів: огляд та наступні кроки» з метою представити проміжні результати та окреслити наступні кроки Програми у реформуванні профтехосвіти на регіональному рівні.

Програма EU4Skills має на меті підтримку впровадження реформи профтехосвіти. Програма спільно фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) Україна та партнерами.

«Уряд і Міністерство освіти та науки щодня працюють над тим, щоб профосвіта стала привабливою для випускників шкіл. Молодь має побачити, як можна перетворити свій талант у справу життя і швидко стати фінансово незалежними. Нашим головним партнером у цьому завданні виступає Європейський Союз, і для нас важливо використати досвід іноземних країн, у яких профосвіта більш престижна серед молоді», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Серед учасників зустрічі - понад 80 представників відповідних профільних управлінь обласних державних адміністрацій, навчально-методичних центрів та пілотних закладів профтехосвіти з Львівської, Вінницької, Чернівецької, Полтавської, Миколаївської, Рівненської та Запорізької областей, які є пілотними регіонами роботи Програми.

Учасники познайомилися з першими результатами Програми, а також з партнерськими організаціями з держав-членів ЄС, що фінансують Програму EU4Skills, та які разом з GIZ Україна та KfW в Україні впроваджують Програму EU4Skills, зокрема Національною агенцією з освіти (Фінляндія), Фондом міжнародної солідарності (Польща) та з Управлінням у справах освіти та молоді (Естонія).

«Наступним кроком стануть робочі зустрічі з кожним регіоном з метою представлення та доопрацювання детального плану роботи в пілотних областях для підтримки реформи профтехосвіти на регіональному рівні», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Спільна програма МОН та ЄС EU4Skills стартувала в Україні у грудні 2019 року. За підтримки Міністерства впродовж року здійснили аудит мережі, провели дослідження щодо сприйняття професійної освіти серед українців, напрацювали регіональні стратегії розвитку сфери та плани їхньої реалізації тощо. 

Розробка стратегічного плану розвитку системи професійно-технічної освіти області у межах цього проекту дасть можливість трьом закладам Львівщини отримати фінансову підтримку розміром 1 млн євро.  Серед них: Вище професійне училище №29 Львова, Вище професійне училище №19 Дрогобича та Вище професійне училище №34 Стрия», - розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

Спікерами зустрічі стали заступник Міністра освіти та науки України Ігор Гарбарук, Генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік, керівник відділу програм зовнішньої допомоги “Місцевий і людський розвиток” Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Шрьодер, а також директор Програми EU4Skills: кращі навички для сучасної України» Йенс Адам.

До 2023 року Міністерство освіти і науки України має побудувати ефективну систему управління закладами профосвіти, посилити їхню співпрацю з бізнесом, покращити зміст та якість такої освіти, а також покращити її імідж.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook