Можливості та шляхи розвитку сільських територій в центрі круглого столу у Києві
Напередодні старту VII Міжнародної виставки та форуму з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2018», у Києві відбувся круглий стіл на тему: «Від сталого до просторового розвитку агропромислового комплексу України». Участь у заході взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), підприємств та організацій аграрної галузі.
В межах семінару порушили актуальні питання комплексного розвитку сільських територій, приватно-державної співпраці в просторому розвитку, державної підтримки Міністерством аграрної політики та продовольства України євроінтеграційних проектів та їх реалізації на місцевому рівні.
«Розвинуте село - один із пріоритетів Стратегії розвитку Львівщини, яка є найбільшою за чисельністю сільського населення в Україні. Саме тому сьогодні варто замислитись над технологіями та ресурсами, а також готовністю громад втілювати розвиткові проекти на своїх територіях. Надання фінансової підтримки для малих та середніх агровиробників, проведення аудиту землі, відкриття консультаційно-дорадчого центру для аграріїв – це перші кроки, що реалізовані на Львівщині в рамках комплексного підходу до розвитку сільських територій. Цьогорічний АГРОПОРТ є однією із таких площадок, що забезпечить доступ населення та фермерів до інформаційних ресурсів, новітніх технологій, це можливість досягнути місцевого економічного розвитку»- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.
Нагадаємо, що VII Міжнародна виставка та форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2018» триватиме упродовж трьох днів, 19-21 квітня та об’єднає фермерів з усієї України. Форум є комплексним і складатиметься з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції, серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу.
Серед тематик форуму – органічне виробництво, земля, як основний ресурс агровиробництва, додана вартість, переробка, а також галузеві – тваринництво, ягідництво.
Новини за темою
Регіони отримають додаткові кошти на розвиток мережі ЦНАПів, — Денис Шмигаль
21 жовтня 2021
Уряд затвердив зміни щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розбудову центрів надання адміністративних послуг. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Ми продовжуємо курс щодо розвитку мережі ЦНАПів, щоб якнайбільше українців мали доступ до якісних послуг у своїх громадах. Під час реалізації проектів було виявлено економію коштів. Вони будуть перерозподілені й спрямовані іншим громадам на розбудову та оснащення центрів надання адмінпослуг», — зазначив Глава Уряду. Зокрема, завдяки заощадженим коштам субвенції в розмірі 14,5 млн грн буде збільшено фінансування для 4 громад і виділено ресурс для ще 23 громад.
Василь Лозинський нагородив кращих підприємців агропромислового сектору
28 лютого 2020
В межах Міжнародного форуму «АГРОПОРТ Захід Львів-2020» учасники та гості форуму зібрались на традиційне урочисте вручення відкритої премії AGROPORT AWARD. Нагороди отримали підприємства агропромислового комплексу області, що забезпечують інноваційно-інвестиційний розвиток та є сумлінними платниками податків і підтримують соціальні проекти розвитку села. Вручив відзнаки кращим підприємцям перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Відтак, переможців було визначено за реальними індикаторами бізнес репутації. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у рослинництві стали: ФГ Максимович, ФГ Петра Марковича Кухарського, ФГ Сяйво-Стрий. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у садівництві стали: ФГ Євросад, ТзОВ Львівський сад, ФГ Ромалін. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у дрібному тваринництві стали: ФГ Меринос-Захід, ФГ Радвань-Нова. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у птахівництві стали: ТзОВ Агрофірма Ватра, ФГ Західптиця. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у рибництві стали: ТзОВ Карпатський водограй, ПрАТ Львівський облрибокомбінат. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у кооперації стали: СОК Агродвір, СВК Добротворець, Сільськогосподарський зерновий кооператив. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у органічному виробництві стали: ТзОВ Агро Радехів, ФГ Соломея. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у молочній промисловості стали: ПАФ Білий Стік, ТОВ Мостиське молоко, ФГ Пчани-Денькович. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у м’ясній промисловісті стали: ТзОВ Еко Міт, ТзОВ Універсалік, ФГ Стрілківське. За результатами оцінки бізнес-репутації Найкращі аграрні практики у харчовій промисловості стали: ПрАТ Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», ТзОВ Агро-Інвест, ТзОВ Рута. Найкращі аграрні практики у серед молодих агровиробників стали: ФГ Добра корівка, ТОВ Мостиське молоко, ФГ Фаворит КІМ. Найкращі аграрні практики серед жінок стали: ТзОВ Гомін, ФГ Євросад, ТзОВ Кормотех.
На Львівщині стартував «AGROPORT WEST LVIV 2020»
27 лютого 2020
Сьогодні, 27 лютого, в області розпочав роботу ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020». Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Приємно вітати гостей із-за кордону та інших областей на Львівщині. Дякую ініціаторам за такий важливий захід, а також за те, що щороку починаєте АГРОПОРТ саме з Львівщини. Важливо також, що захід змінює формат. Сьогодні Львівщина готова бути попереду, у тому числі в агропромисловому розвитку. Спільно думаємо над тим, щоб регіон розвивася. Адже без аграріїв розвиток Львівщини не можливий», - зазначив перший заступник. АГРОПОРТ – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільськогосподарських виробників України. З початку заснування проходить за підтримки і участі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і входить в календар ООН. Львівський АГРОПОРТ максимально враховує регіональні особливості, та зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки, створення передумов стабільного динамічного розвитку регіону виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. Серед учасників заходу - гості з Республіки Польща, Республіки Білорусь, США, делегації з Луганської, Хмельницької та Вінницької областей. Хоча це вже 5 Форум на Львівщині, як розповів генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко цьогорічний АГРОПОРТ проходить у новому форматі. «Зараз ми фокусуємося саме на виробниках окремої категорії. Цьогоріч наш захід вперше проходитиме у клубному форматі»,- зазначив Дмитро Титаренко. Відтак, учасники заходу спілкуватимуться на двох платформах: бізнес та комунікаційній. Також буде час для неформального спілкування, де заплановані перша в Україні незалежна премія за показниками бізнес-репутації регіональних виробників AGROPORT Awards, а також ділова вечеря. Серед заходів «AGROPORT WEST LVIV 2020» - Стратегічна сесія: Аграрна Львівщина. Розвиток регіональної екосистеми, Keynote-сесія «Кращі Аграрні Практики» (індивідуальні презентації за участю галузевих експертів), нагородження школярів-переможців конкурсу малюнків в рамках проекту здорового шкільного харчування. Окрім цього, під час АГРОПОРТУ підпишуть МЕМОРАНДУМ про співпрацю та партнерство між департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і Товариством з обмеженою відповідальністю «Агропорт Україна». Меморандум передбачає об’єднання зусиль задля формування на території Львівської області професійної аграрної спільноти «Кращі аграрні практики Львівщини» та створення сучасної інформаційної інфраструктури з єдиним вікном із підтримки фермерства у Львівській області та на заході України. Захід відбувається на території Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня».
На Agroport West Lviv 2020 презентують інформаційний канал для учасників агропродовольчого ринку @AgroportBot
21 лютого 2020
У четвер, 27 лютого, в межах роботи XIII форуму Agroport West Lviv 2020 презентують новий інформаційний канал для учасників агропродовольчого ринку. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Telegram-бот (@AgroportBot) - інструмент покликаний вирішити одне з головних завдань — створення єдиного інформаційного каналу для всіх, хто працює або пов'язаний з аграрною галуззю. Він об'єднає тільки перевірених операторів регіону. Аграрії Львівщини при бажанні, можуть отримувати новини, анонси заходів та спеціальні пропозиції виключно Львівської області. Всі процеси реєстрації та перевірки максимально автоматизовані. На підставі відкритих даних з YouControl буде згенеровано доручення для підтвердження, що конкретна компанія уповноважує визначеного співробітника діяти від її імені. І це буде підтвердженням того, що надана інформація дійсно правдива. Щоб отримувати найсвіжішу інформацію Львівщини при першому вході користувачеві достатньо лише обрати відповідний регіон: - щопонеділка — акційні пропозиції від компаній у регіоні; - щоп'ятниці — консолідована добірка новин регіону за тиждень; - щонеділі — анонси подій на наступний тиждень.
Наприкінці лютого в області відбудеться масштабна аграрна подія «AGROPORT WEST LVIV 2020»
20 січня 2020
Міжнародний форум з розвитку фермерства цьогоріч відбудеться у Музейно-культурному комплексі «Львіварня». Про це йшлося сьогодні, 20 січня, під час брифінгу. «Приємно, що Агропорт традиційно розпочинається із Львівщини. Львівщина має чим похвалитися і має багато напрямів для розвитку. Акцент робитимемо на органічному виробництві, адже правильне харчування - основа здорового життя», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Досвід щодо розвитку агропромислового сектору в різних областях України показує стійку тенденцію зацікавленості аудиторії в децентралізації фокусів на користь конкретного регіону, тому були розроблені новий формат та нова стратегія проекту. «Цьогоріч клубний формат Агропрта дозволить організувати ще більш тісну комунікацію. Новий формат покликаний сформувати національну мережу хабів з центром в кожному окремому регіоні. В межах цьогорічного проекту також планується нагородження кращий агровиробників, де за виробничими показниками будуть відзначені наші найкращі виробники», - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Юлія Шопська. Агрофорум передбачає бізнес-платформу із демо-зоною з обладнаними виставковими місцями, зал для індивідуальних перемовин та зустрічей, а також комунікаційну платформу. «Зберігати традиції притаманно для Львівщини, тому наш захід уже традиційно починається із львівського регіону, який зможе показати приклад для інших регіонів. Цього року вперше ми сфокусуємось на інтересах виключно львівських агровиробників. Чекаємо на гостей з різних регіонів України. Ділова програма міститиме стратегічну сесію, презентацію кращих практик та урочисту програму», - наголосив генеральний менеджер «Агропорт Україна» Дмитро Титаренко. Окрім того, сьогодні розпочався конкурс «Розмалюй майбутнє у власні кольори». Роботи дітей винесуть на всеукраїнське голосування, а переможців нагородять на Агропорті. Зазначимо, XIII Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020» відбудеться 27 лютого.
«Великі цілі - досяжні»: Маркіян Мальський взяв участь у Стратегічній сесії із розвитку туризму Львівщини
17 грудня 2019
Про туристичну привабливість Львівщини та розвиток туризму в області говорили сьогодні, 17 грудня, під час Стратегічної сесії «Великі цілі - досяжні». Захід відбувся в Open space «Happy Hub». Як йшлося під час заходу, туристична привабливість є однією із п'яти стратегічних цілей Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року. Відтак, стратегічну сесію провели з метою напрацювання ідей розвитку та промоції туристично-курортного потенціалу Львівщини на 2020. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський разом з дружиною. «Туризм є одним з пріоритетів над якими працює Львівська ОДА, а управління туризму та курортів реалізовує цікаві та креативні ідеї для його популяризації. Наша земля, зокрема Львівщина, має величезний потенціал для розвитку туризму, адже ми маємо чимало здобутків та переваг, які є так званими туристичними магнітами. Це і об’єкти спадщини ЮНЕСКО, бальнеологічні курорти, медичний туризм. А вже від нас з вами залежить, як правильно скористатись цим»,- зазначив очільник області. Також Маркіян Мальський побажав учасникам сесії плідних напрацювань, спрямованих на розвиток галузі. Учасники сесії, а це представники управління туризму та курортів, туристичного бізнес середовища, експерти у сфері туризму, активні туристи - мешканці Львівщини, працювали у 4 фокус-групах «Промоція Львівщини 2020: нові креативні та ефективні рішення», «Аналітика та статистика сфери туризму: визначення туристичної привабливості Львівщини», «Проекти розвитку туризму», «Види туризму: головні акценти 2020». По завершенні роботи ментор кожної з груп презентував її напрацювання-підсумки обговорення. «Зустріч передбачає залучення досвіду всіх учасників туристичного ринку з метою конструктивного шторму для появи нових ідей розвитку і промоції туристичного та курортного потенціалу Львівщини на наступний рік», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.
На Львівщині реалізовують понад 2 тисячі проектів із різних джерел фінансування
26 листопада 2019
В області реалізується понад 2000 об’єктів, фінансування яких здійснюється за рахунок державного та обласного бюджету, зокрема в рамках ДФРР, бюджету розвитку обласного бюджету, субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенції ОТГ та інших джерел. Про це сьогодні під час апаратної наради розповів т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда. «В межах фінансування із державного фонду регіонального розвитку станом на сьогодні реалізується 50 проектів на загальну суму 343,0 млн грн. Залишки фінансового ресурсу на рахунках замовників становлять 73,5 млн грн, тож районам варто активізувати роботу у напрямі освоєння цих коштів», - зазначив Степан Куйбіда. За кошти бюджету розвитку обласного бюджету в області реалізується 175 проєктів на суму 177,3 млн грн, з яких станом на сьогодні завершено 41 об’єкт. Загалом по цій програмі заплановано 104 пускових об’єктів. Окрім того, в рамках державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України” з 33-х затверджених уже реалізовано 30 об’єктів. Решта – на стадії завершення. «Кошти на реалізацію проектів є, однак замовники часто не поінформовані про механізми фінансування. Рівень виконання обласних програм понад 70%. Це свідчить про те, що в окремих департаментах ще заплановані заходи, які є на стадії виконання», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Заступник голови ЛОДА Іван Собко оцінив роботу департаменту з питань культури, національностей та релігій
25 листопада 2019
У межах робочої наради з питань реалізації Комплексної програми розвитку культури Львівської області заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима розглянули пріоритети департаменту культури на наступний рік. Під час засідання була також розглянута поточна робота департаменту культури ЛОДА та подальші плани до кінця цього року та на 2020 рік. «Хочу зазначити, що галузь культури завжди була в зоні особливої уваги як виконавчої влади Львівщини, так і депутатського корпусу облради. Величезна кількість проектів реалізовується у нас в гуманітарній сфері. Це і обласні програми, і конкурс мікропроектів. І усе це було б неможливо без злагодженої роботи департаменту культури. Я хочу подякувати її керівнику Мирославі Туркало за добру роботу, за постійний позитивний діалог з творчими спілками, за допомогу в увічненні пам'яті воїнів АТО. Сподіваюся, що так буде і надалі. Львівська область має показувати приклад усій Україні, як шанувати національні традиції, культуру, наших митців, поетів, письменників, художників, зберігати архітектурну спадщину», - зазначив Іван Собко. Заслухали також пропозиції представників департаменту щодо покращення змісту та якості обласних програм, заходів, видаткової частини на утримання обласних установ та закладів галузі культури на наступний рік. «Впродовж певного часу перевірили ефективність реалізації та виконання Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік. Дієво і правильно, що більшість напрямків зазначеної програми скеровані на конкурси, це, в першу чергу, демонструє прозорість використання бюджетних коштів, публічність і відкритість у реалізації культурно-мистецьких подій та ініціатив», - підсумував Іван Собко. За результатами наради заступник голови ЛОДА доручив працівникам департаменту культури підготувати проект звернення до обласної ради щодо проблемних питань галузі, який в подальшому обласні обранці зможуть передати на розгляд до Верховної Ради.
Для нас важливо формувати середовище, де представники бізнесу мають змогу знайти надійного партнера, - Наталія Табака
20 листопада 2019
19-20 листопада національний туроператор TPG провів B2B зустрічі з представниками готелів та санаторно-курортних комплексів Львівщини. За сприяння управління туризму та курортів Львівської ОДА компанія Travel Professional Group, яка розвиває в’їзний туризм, презентувала свою діяльність для представників готельних та санаторно-курортних комплексів. Основними цілями туроператора є розвиток туристичного потенціалу країни, сприяння конкурентному середовищу між містами та областями України, а в перспективі зробити країну найкращим туристичним місцем Європи. «Для нас важливо формувати сприятливе середовище, де представники бізнесу мають змогу знайти собі надійного партнера. Сьогодні один з найбільших туроператорів України планує розвивати напрямок в’їзного туризму. Для готельно-відпочинкових та курортних комплексів це нагода сформувати планову та надійну завантаженість своїх комплексів, а для області – це додаткові надходження до бюджету. До того ж нам дуже приємно, що туроператор TPG розпочав B2B зустрічі із Львівської області», - розповіла начальник управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Під час зустрічей обговорювались питання координації туристичного ринку: відмінні цінові пропозиції для індивідуальних туристів та туроператорів, співпраця з туристичним бізнесом в сфері маркетингу. Туроператор планує налагоджувати співпрацю з іноземними країнами з метою залучення туристів на оздоровлення, зокрема ОАЕ, Азейбарджан, Ізраїль. Відтак впродовж 2 днів туроператору TPG вдалось налагодити комунікацію із більш ніж 30 готельними та курортними комплексами області.
Львівська ОДА підписала Меморандум щодо розвитку агропромислового сектору області
1 листопада 2019
У межах другого дня ХІХ Міжнародного економічного форуму на Львівщині відбулась аграрна дискусійна панель “Ефективне управління земельними ресурсами”. У межах неї присутні поспілкуються про ринок землі, просторове планування управління земельними ресурсами для ОТГ, супутниковий моніторинг сільськогосподарських земель України, фінансові інструменти для підтримки малих та середніх фермерів, створення реєстру фермерів та інше. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. “Я маю честь сьогодні бути з вами. Аграрна сфера є однією із ключових для нашого регіону. Індустрія агропромисловості вже давно переросла з напрямку зосередженого лише на землі у напрям більш емоційної, яка, власне, залучає людей, які мають не стільки стосунок до аграрної сфери, але цікавляться нею. У нас є багата земля, родючі грунти та люди, які вміють якісно і щиро на ній працювати і віддаватися своїй справі. Перед нами стоять неабиякі перспективи в аграрній сфері”, - зазначив очільник Львівщини. У межах ХІХ Міжнародного економічного форуму відбулось підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Львівською обласною державною адміністрацією і ТзОВ «Агропорт Україна». Він передбачає об’єднання зусиль, спрямованих на зростання економічного та інноваційного потенціалу Львівської області, розвиток сільських територій України, покращення якості ділової та виробничої інфраструктури, залучення інвестицій в агросектор України, адаптацію сільгоспвиробників та їх господарств до актуальних ринкових умов, створення нових робочих місць “Дуже приємно бути на Львівщині саме в час аграрної дискусії. Для нас це особливий регіон, тому що саме з Львівщини розпочинаються всі наші нові формати. Так само АГРОПОРТ у 2016 році перестав бути просто аграрним заходом, він почав трансформуватися в національний. З нашими національними та міжнародними партнерами ми почали працювати над новим проектом. Це буде мережа аграрних технопарків і зараз ми проробляємо пілотний проект, який буде реалізовуватися у години АГРОПОРТу. Сьогодні цим Меморандумом ми хочемо перенести у нову площину ці всі питання та підтвердити серйозність наших намірів і вже відчуваємо підтримку з боку регіональної влади. Сподіваюся, що уже зовсім скоро ми анонсуємо в деталях наші подальші спільні кроки з Львівщиною”, - наголосив генеральний менеджер проекту "АГРОПОРТ УКРАЇНА" Дмитро Титаренко. Маркіян Мальський подякував організаторам АГРОПОРТу та підтвердив, що Львівська обласна державна адміністрація зробить усе можливе, щоб максимально ефективно використовувати цю співпрацю. “Аграрна сфера є однією із ключових для України і залишатиметься такою надалі. Тому давайте працювати спільно разом для того, щоб розвивати нашу країну”,- резюмував голова Львівської облдержадміністрації.
Виконання обласної програми розвитку освіти розглянули на засіданні постійної комісії
22 жовтня 2019
Департамент освіти та науки прозвітував на засіданні постійної комісії про виконання Програми розвитку освіти Львівщини за 9 місяців 2019 року. Програма на сьогодні виконана на 46%. На цей рік передбачено більше 146 мільйонів гривень, з яких профінансовано уже 67 мільйонів. «Рівень виконання програми дещо занизький, однак такий відсоток виконання програми зумовлений тим, що триває процедура закупівлі шкільних автобусів. Коли відбудеться фінансування по «Школяриках», рівень виконання програми різко зросте, тож особливих застережень щодо цього нема», - зазначив під час комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Під час комісії також розглянули стан реалізації проекту оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, підпорядкованих департаменту освіти та науки, зокрема щодо облаштування спортивного майданчика у Львівському училищі фізичної культури.
Представники Львівщини взяли участь в виставці "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019"
18 липня 2019
Сьогодні, 18 липня, на території Міжнародного аеропорту «Херсон» розпочала роботу ХІ Міжнародна агропромислова виставка і форум з підтримки фермерства "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019". Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Участь у виставці взяв заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. Відтак, у межах форуму відбулась нарада за участю в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та керівників структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку. Павло Дигдало поділився із присутніми досвідом Львівщини з реалізації регіональної програми підтримки. «Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки спрямована на створення передумов стабільного динамічного розвитку виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства малими та середніми агровиробниками за рахунок коштів обласного бюджету. Як результат - вже третій рік поспіль сільськогосподарські підприємства нарощують обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції, реалізується 87 бізнес-проектів, створено 100 нових робочих місць», - зазначив Павло Дигдало. Додамо, що "АГРОПОРТ Південь Херсон 2019" триватиме до 20 липня.