На Львівщині ознакують 40 об’єктів пов’язаних із сучасними героями та видатними діячами
Цьогоріч в області ознакують 40 місць пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. Ознакування проведуть в межах реалізації «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».
Про це сьогодні, 4 квітня, під час брифінгу розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
«Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави, та про внесок яких багато хто не знає. І у нас виникла ідея ознакування місць на дорогах пов’язаних з нашою історією. Це будуть інформаційні таблиці на дорогах загальнодержавного значення із зазначенням події, або ж особистості, яка мала місце в нашій історії», - зазначила Мирослава Туркало.
На ознакування об’єктів в обласному бюджеті цьогоріч передбачено 180 тисяч грн.
«Попередньо з істориками, діячами культури,та районами області ми сформували список із 40 об’єктів, які плануємо ознакувати. До прикладу, не кожен знає, що Яків Головацький був народжений у нас на Львівщині у селі Чепелі Бродівського району. І наше завдання донести цю інформацію до мешканців та гостей області. Сподіваємось, що інші області в майбутньому переберуть нашу ініціативу», - додала Мирослава Туркало.
Проект ознакування стартує у червні.
Додамо, що з нагоди відзначення 100-річчя Західно-Української Народної Республіки, в області встановлять інформаційні таблички з вказівниками місцерозташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів Західно-Української Народної Республіки на Львівщині.
Це такі відомі постаті, як: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с.Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с.Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с.Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с.Гірне, могила Миколи Мариновича, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с.Оселя).
Новини за темою
На Львівщині ознакували понад 60 км туристичних шляхів
4 грудня 2019
Протягом 2019 року на Львівщині ознакували понад 60 км шляхів активного туризму, повідомляють в управління туризму та курортів Львівської ОДА. У межах реалізації Програми розвитку туризму, курортів і рекреації у Львівській області на 2018 – 2020 роки управлінням туризму та курортів Львівської ОДА спільно із Самбірською районною державною адміністрацією завершено ознакування туристичного маршруту до місця створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) та «Вежі пам’яті», який проходить двома туристичним шляхами: велосипедним регіональним №12 та пішохідним місцевим №5017. Велосипедний, пролягає з м. Самбір через с. Чуква (музей національно-визвольної боротьби), с. Блажів (могила п’ятьох вояків УПА), с. Воля Блажівська та с. Звір (могила сoрока повстанців із сотень УПА). Також ознакували велосипедний туристичний шлях № 5002 протяжністю 12 км, який пролягає з м. Самбір до с. Кульчиці, де знаходиться музей П. Сагайдачного та пам’ятник епохи раннього залізного віку – городище V-VII ст. до н.е. З метою вшанування пам’яті учасників національно-визвольних змагань та патріотичного виховання молоді загалом цього року ознакували туристичні маршрути: - с. Верхнє Гусне – г. Пікуй та г. Пікуй – с. Кривка – с. Матків – 29 км - м. Самбір – с. Сприня – 21 км - Топільниця – Недільна – Вежа пам’яті – 9 км
"Підрядник перевстановлює за власний кошт інформаційні таблиці з правильним перекладом", - Мирослава Туркало
10 жовтня 2019
Фірма ТЗОВ «Дорожні знаки» розпочала встановлення ознакувальних таблиць з виправленим перекладом. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. «Насамперед, ми вдячні громадськості, що виявили проблему. Ми високо цінуємо позицію активістів. Водночас, це стало стимулом для нас ретельніше перевірити абсолютно всі інформаційні таблиці, які реалізовуються у цьому році. За результатами перевірки виявлено некоректний переклад до 8 об'єктів. Дякуємо ЗМІ, які висвітлювати проблему. Це довело, що національно-патріотичне виховання в пріоритеті на Львівщині. Принагідно запрошуємо помандрувати історичними місцями області», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. За її словами, підрядник забезпечує виготовлення інформаційних таблиць власним коштом. Із переліком виправлених інформаційних таблиць можна ознайомитись за посиланням.
Підрядник за власний кошт усуне некоректний переклад на ознакувальних таблицях
17 вересня 2019
Переможець тендеру найближчим часом забезпечить виправлення і виготовлення інформаційних таблиць з правильним перекладом за власний кошт. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. «Ми звернулися і наполягаємо, аби виконавець робіт проконсультувався з мовознавцями і розробив коректний переклад власних назв та історичних термінів. Паралельно ми звернемося до відповідних фахівців», – каже директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Інформуємо, відповідно до Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік (1.10 Напрям – Вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоція історико-культурних об’єктів) у 2019 році реалізовується проект «Ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією та культурою». Департаментом з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації 03.05.2019 оголошено тендер на виготовлення та ознакування 27 об’єктів у 14 районах Львівської області – 51 інформаційна таблиця. За результатами проведеної процедури відкритих торгів із закупівлі «Ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією та культурою (дорожні знаки зі стійкою в комплекті)» (UA-2019-05-03-000681-с) 24.05.2019 тендерним комітетом кваліфіковано переможця – ТОВ «Дорожні знаки», юридична адреса: Львівська область, Городоцький район, с.Черляни, який запропонував суму 581 тис. 193 грн. 36 коп. Угоду з переможцем тендеру укладено 12.06.2019 за №1. «Переконані, що такий проект і робота з ознакування визначних постатей та подій історії та культури є надзвичайно актуальними та важливими. Це промоція Львівщини, це пізнання історії своєї країни. Проте у зв’язку зі ситуацією, яка склалася, у департаменті буде проведено службове розслідування», – підкреслила Мирослава Туркало. Додатково: у 2018 році було ознаковано 10 об’єктів у 7 районах Львівщини – 28 таблиць на суму 178 тис.117 грн.14 коп. Підрядником було також ТОВ «Дорожні знаки». Зауважень до виготовлених таблиць не було.
На Львівщині ознаковують місця, пов'язані із сучасними героями та видатними діячами
12 вересня 2019
Торік в департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації стартував проект «Наша історія», мета якого - вшанування сучасних героїв та визначних постатей, а також промоції історико-культурних об’єктів Львівщини шляхом ознакування тематичних місць. У 2018 році, під час першого етапу проекту, було ознаковано 10 об'єктів. На дорогах Львівщини тривають завершальні роботи зі встановлення дорожніх знаків для ознакування ще 27 історико-культурних об'єктів. «Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури. Тому встановлення інформаційних знаків дасть змогу всебічно розширити пізнавальну Львівщину, а саме Львівщину історичну, культурну та мистецьку», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Проект реалізовано в межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».
Питання ознакування шляхів активного туризму Львівщини порушили в межах наради
14 Червня 2019
Сьогодні, 14 червня, відбулася нарада з ознакування шляхів активного туризму Львівщини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. «Управління туризму та курортів ініціювало робочу зустріч із відповідальними за напрямом «Туризм» райдержадміністрацій, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад Львівщини задля формування концепції розвитку мережі шляхів активного туризму у Львівській області. Відтак, будуть напрацьовані пропозиції від районів, міст та об’єднаних територіальних громад щодо шляхів активного туризму, які створюватимуть збільшення туристичних потоків в область, розширять географію подорожей та підвищуватимуть безпеку мандрівників», - розповіла начальник управління Наталія Табака. Запропоновані шляхи активного туризму увійдуть в концепцію розвитку мережі шляхів активного туризму області та у Стратегію розвитку Львівської області до 2027 року, зокрема у стратегічну ціль «Туристична привабливість». Окрім цього, пропонують включення ознакованих пішохідних та велосипедних шляхів Львівщини в програми пришкільних та вишкільних дитячих таборів, а також для відвідування усіма мешканцям Львівщини з метою підвищення поінформованості про туристичні, історико-культурні та природні можливості рідного краю.
В області продовжують ознаковувати місця, пов’язані із сучасними Героями та видатними діячами(+відео)
24 вересня 2018
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації продовжує втілення проекту «Наша історія», мета якого – вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоції історико-культурних об’єктів Львівщини. Одним із заходів проекту є ознакування місць пов’язаних з героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. «Ознакування – це своєрідний культурний міст між давниною і сьогоденням, історією та культурним надбанням, релігією та буденністю. Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури загалом. Тому встановлення інформаційних знаків дасть змогу всебічно розширити пізнавально Львівщину, а саме Львівщину історичну, культурну та мистецьку», - зазначає директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Після проведення відповідних тендерних процедур виготовили інформаційні таблиці та розпочали встановлення інформаційних знаків історико-культурних об'єктів, зокрема: у с. Новосілки «Музей та остання парафія о. Маркіяна Шашкевича, смт Красне «Могила останнього головнокомандувача, генерал-хорунжого УПА Василя Кука, с. Грімне «Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шашкевича, с. Кліцько «Родинне село Івана Геля, українського правозахисника, дисидента, політика, публіциста, релігійного діяча. Зазначимо, проект «Наша історія» реалізують у межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».
На Львівщині ознаковують місця, пов’язані із видатними діячами та історією створення ЗУНР
10 серпня 2018
На Львівщині встановлять більше 40 інформаційних таблиць на місцях, пов’язаних із видатними діячами та історією створення Західноукраїнської Народної Республіки. «Ознакування – це своєрідний міст між історією та сьогоденням. Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим, - зазначає директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. - Є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави, та про внесок яких багато хто не знає. Тому ми встановлюємо інформаційні таблиці на дорогах загальнодержавного значення із зазначенням події, або ж особистостей, які мали місце в нашій історії». Відтак, в області встановлюють інформаційні таблички з вказівниками місцерозташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів Західноукраїнської Народної Республіки на Львівщині. Це, зокрема, такі відомі постаті, як: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с. Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с. Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с. Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с. Гірне, могила Миколи Мариновича, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с. Оселя).
На Львівщині продовжують ознаковувати місця, пов’язані із сучасними героями та видатними діячами
6 липня 2018
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації продовжує втілення проекту «Наша історія», мета якого – вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоції історико-культурних об’єктів Львівщини. Одним із заходів проекту є ознакування місць пов’язаних з героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. «Ознакування – це своєрідний культурний міст між давниною і сьогоденням, історією та культурним надбанням, релігією та буденністю. Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури загалом. Тому встановлення інформаційних знаків дасть змогу всебічно розширити пізнавально Львівщину, а саме Львівщину історичну, культурну та мистецьку», - зазначає директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Після проведення відповідних тендерних процедур виготовили 28 інформаційних таблиць та розпочалось встановлення інформаційних знаків історико-культурних об'єктів, зокрема: у с. Новосілки «Музей та остання парафія о. Маркіяна Шашкевича, смт Красне «Могила останнього головнокомандувача, генерал-хорунжого УПА Василя Кука, с. Грімне «Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шашкевича, с. Кліцько «Родинне село Івана Геля, українського правозахисника, дисидента, політика, публіциста, релігійного діяча. Зазначимо, проект «Наша історія» реалізують у межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».
На Львівщині розпочали ознакування місць, пов’язаних із сучасними героями та видатними діячами
28 Червня 2018
Одним із перших ознакували село Шнирів, що на Бродівщині: родинне село заступника Голови Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради Петра Федуна. В межах реалізації «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки» до кінця року ознакують 40 місць пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. «У співпраці з істориками, діячами культури та районами області ми сформували список із 40 об’єктів, які плануємо ознакувати. Це будуть інформаційні таблиці на дорогах загальнодержавного значення із зазначенням події, або ж особистості, яка мала місце в нашій історії», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Додамо, що з нагоди відзначення 100-річчя Західно-Української Народної Республіки, в області встановлять інформаційні таблички з вказівниками місцерозташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів Західно-Української Народної Республіки на Львівщині. Це такі відомі постаті, як: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с.Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с.Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с.Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с.Гірне, могила Миколи Мариновича, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с.Оселя).
В області розробили понад 50 шляхів для активного туризму
12 березня 2018
Для поціновувачів активного відпочинку на Львівщині розробили 57 шляхів активного туризму, значна частина яких потребує відновлення ознакування. З них 21 – екологічні стежки, 19 - пішохідні та 16 - велосипедні. Також, як зазначили в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА подано пропозиції для ознакування понад 80 туристичних маршрутів. Відтак, спільно із експерним середовищем з активного туризму, національними та регіональними природніми парками, райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами цьогоріч заплановано створити мережу шляхів активного туризму. Окрім цього, значну увагу приділять питанню популяризації області як напрямку для активного відпочинку за допомогою сучасних цифрових технологій. Нагадаємо, торік в області ознакували чотири туристичні шляхи. Це пішохідний шлях «До головного осередку пропаганди ОУН і УПА», «Росохацькі полонини», лижний шлях «На гору Ільза», автомобільний туристичний шлях «Львів-Броди». Також в межах розвитку туристичної інфраструктури області управління розробило інтерактивну карту та облаштувало 121 пікнік-локацію.
На Львівщині торік ознакували чотири туристичні шляхи
13 лютого 2018
В області торік ознакували чотири туристичні шляхи. Це пішохідний шлях «До головного осередку пропаганди ОУН і УПА», «Росохацькі полонини», лижний шлях на гору Ільза, автомобільний туристичний шлях «Львів-Броди». Про це сьогодні, під час звіту, розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака. «Одним із масштабних проектів було ознакування лижного шляху на гору Ільза. Унікальність самого маршруту у тому, що він поєднує у собі два найбільш затребуваних види туризму: піший та сезонний лижний. Для подолання маршруту від смт. Славське – г. Ільза і до с. Волосянка не потрібно особливої фізичної підготовки, відтак шлях добре підходить для будь-якої вікової категорії туристів, які захоплюються пішими чи лижними гірськими мандрівками. Протяжність усього шляху мальовничими карпатськими стежками - 8,7 км», - зазначила Наталія Табака. Також в межах розвитку туристичної інфраструктури області управління розробило інтерактивну карту та облаштувало 121 пікнік-локацію. Як наголосила Наталія Табака туристичні досягнення стали можливі, в тому числі, завдяки співпраці управління з науковим середовищем, яке продовжуватимуть і цього річ. «Цьогоріч випускники магістри географічного факультету ЛНУ імені Івана Франка підготують свої дослідження в розрізі кожного району Львівської області. Для нас є дуже важливим такий підхід, де викладачі разом із студентами опрацюють кожен із районів, сформують туристичний продукт, виокремлять його тенденції для подальшого розвитку», - додала Наталія Табака. Переглянути звіт управління туризму та курортів Львівської ОДА за 2017 рік можна тут.
На Львівщині ознакували ще один туристичний маршрут
25 січня 2018
Нещодавно управління туризму та курортів спільно з громадською організацією Клуб велотуристів друзів природи «Рух» завершили ознакування автомобільного туристичного шляху вздовж автомобільної дороги М06 на відтинку Львів – Броди. Встановлено 14 інформаційних стендів до семи основних об'єктів туристичної відвідуваності (м. Броди, монастир-фортецяв смт. Підкамінь, замок-палац ХІІ ст. в с. Підгірці, Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ», смт. Олесько, м. Буськ, м. Золочів). Ознакування туристичних автомобільних шляхів давно практикується в країнах Європи. Львівська область перша в Україні, ще з 2011 року почала ознакування туристичних шляхів, переймаючи досвід Євросоюзу. Таким чином завершення ознакування на даній частині дороги дало змогу створити повноцінний туристичний маршрут вздовж усієї території Львівської області, від Закарпаття до Рівненщини, це збільшить рівень відвідуваності цих об’єктів українськими та закордонними туристами.