На Львівщині святкують День вишиванки (+відео)
Сьогодні, 17 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки.
До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.
Нагадаємо, Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Новини за темою
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування: програма заходів
15 грудня 2021
16-17 грудня у Львові відбудуться заходи з нагоди відзначення 75-ти річчя Львівської національної академії мистецтв. В програмі – виставки, пов’язані з історією та сучасністю, офіційні урочистості, тематичні та студентські проєкти. Комплекс заходів, приурочених до ювілею, має на меті показати актуальний зріз життя Академії як лідера мистецької освіти та підкреслити її роль у вихованні творчої молоді. Програма святкувань: 16 грудня: 10:00 - відкриття виставки «Там, де співають птахи». Виставка естампів студентів кафедри графічного дизайну. Галерея «Пори Року». Львів (вул. Вірменська, 23). 14:00 - відкриття виставки «Сторінки історії: час «відлиги». Твори випускників Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва середини 1960-х рр. Музей ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38). 17:00 - відкриття студентського мистецького проєкту «ЩОЯКНАЙ». Музей-галерея сучасного мистецтва (10-го корпусу) на території !FESTrepublic. (вул. Старознесенська, 24-26). 17 грудня: 14:00 Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Львівський палац мистецтв, актова зала. ( вул. М. Коперника, 17). 17:00 «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв. Національний музей у Львові ім. А. Шептицького. (пр. Свободи, 20). Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ. Вхід на всі події вільний. Контакти: office@lnam.edu, info@lnam.edu.uaб тел. (032) 276-14-82, +38096 001 05 50 Довідково: Львівська національна академія мистецтв є одним з провідних закладів вищої освіти в Україні, де формуються творчі особистості. Офіційно заснована 1946 року на основі Львівської художньо-промислової школи. До 1994 року заклад функціонував як Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, згодом ‒ Львівська академія мистецтв, відтак 2004 року Указом Президента України закладу надано статус національного. Сьогодні Академія є активним творчим і дослідницьким середовищем, пропонує здобуття вищої спеціалізованої освіти на трьох рівнях – бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор мистецтва. Тут активно розвиваються різні напрями декоративного мистецтва (художня кераміка, художнє скло, художнє дерево, художній метал, художній текстиль), образотворчого мистецтва (монументально-декоративна скульптура, монументальний живопис, сакральне мистецтво, актуальні мистецькі практики), дизайну (дизайн середовища, дизайн одягу, графічний дизайн), реставрації творів мистецтва, культурології, історії і теорії мистецтва, менеджменту мистецтва.
Мешканців області запрошують на святковий концерт до 30-річчя Незалежності (ВІДЕО)
3 серпня 2021
За ініціативи голови Львівської ОДА Максима Козицького 24 серпня до 30-ї річниці Незалежності України у Львові проведуть великий святковий концерт. На сцені виступатимуть Аркадій Войтюк, NAVKA, PATSYKI Z FRANEKA, KALUSH, ALYONA ALYONA. Захід відбудеться на площі біля Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Стрийській. Вхід – вільний. Долучитись до святкувань запрошують кожного. Початок о 18:00 год. «Цьогоріч виповнюється 30 років з того часу, коли 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність. Тоді це рішення під парламентом вітали майже 50 тисяч людей. Дух демократичного піднесення панував і у Львові. На святкування ухвалення Акта про державну незалежність України наступного дня на вулиці міста вийшли сотні тисяч львів’ян. Наша область завжди відігравала вагому роль у здобутті української незалежності, була і продовжує залишатись осередком духовності, культури та національної ідентичності. І ювілейну річницю разом з усією Україною Львівщина відзначить масштабно. Запрошую відсвяткувати разом 30-річчя нашої Незалежності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальну програму заходів до Дня Незалежності опублікують ближче до дати святкування.
Львівщина святкує День вишиванки
20 травня 2021
Сьогодні, 20 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. «У кожного з нас - і молодих, і старших - є особливі спогади, пов’язані з вишиванкою. Напевно, більшість із них – із нашого дитинства. Пам’ятаємо ту дитячу сорочку, яку зазвичай вишивала мама для донечки чи сина. Ми одягали її в неділю до церкви, на Свят-вечір чи на Великдень. Одягали на свято першого чи останнього дзвоника, до Першого причастя. Одягали й тоді, коли виходили на перші мітинги за Україну, коли святкували всім Львовом свято Незалежності чи просто їхали в гості до родини. Тішить те, що зараз українська вишиванка є надзвичайно популярною не лише в Україні, а й в усьому світі», – зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Максим Козицький. Та додав: «Наша вишиванка – це модно, надзвичайно гарно і патріотично. Одягнувши вишиванку, ми підкреслюємо свою повагу до національного атрибуту нашої країни. Але не це головне. Головне, щоб одягаючи її, ми завжди пам’ятали про ті цінності, які символізує вишита сорочка, про наші віковічні традиції, про наше минуле й теперішнє. Сподіваюсь, що молоде покоління продовжить цінувати вишиванку і в майбутньому навчить плекати любов до неї своїх дітей. З усього серця вітаю вас з цим світлим святом! Нехай наші красиві вишиванки сьогодні засвідчать нашу єдність і любов до України». Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Днем вишиванки
21 травня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Днем вишиванки. «Щороку у третій четвер травня українці у знак єдності вдягають вишиванки. Вишита сорочка для кожного з нас - це родинний оберіг, символ української культури, генетичний код нації. Це те, що нас ідентифікує, те, що єднає покоління. Символічно, що цьогоріч День вишиванки присвячений українській родині. Життя в умовах пандемії дало нам усім можливість зупинитися, задуматись та зрозуміти, що для нас є найважливішим. Це наші рідні та близькі, сім’я та родина. Щиро радію з того, що любов до своєї історії, символів, звичаїв, традицій та культури ми передаємо своїм дітям. Хочу аби сьогодні ми одягнули вишиванки та відчули на собі всю силу оберегу наших предків, яка вкрай потрібна зараз усім нам», - звернувся до мешканців області Максим Козицький.
Мисткиня із Радехівщини підготувала унікальний проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять» (+відео)
21 травня 2020
Щороку у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Це свято не офіційне і відносно молоде. День Вишиванки – одне з найулюбленіших народних свят українців. Цього дня прийнято приходити у національному вишитому одязі на роботу, навчання чи деінде. Ідея святкування Дня вишиванки виникла ще в 2006 році. Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету, свято набувало популярності на локальному рівні, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського масштабу. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. Вишита сорочка відображає особливу національну традицію нашого народу, це наш генетичний код, оберіг, символ щасливої долі і родинної пам'яті. З часом вишиванка не лише не втратила своєї актуальності, а навпаки стала одним з наймодніших трендів. ЇЇ все частіше обирають як весільне вбрання, одягають під час державних та релігійних свят і навіть у буденні дні. Цьогоріч, у зв’язку з карантином, традиційні святкування Дня Вишиванки не проводитимуться. Проте відділи культури Львівщини запустили онлайн-флешмоб #одягни_вишиванку, у якому закликають зробити фото у вишиванці та викласти його у мережу фейсбук з відповідним хештегом. Запрошуємо до перегляду відео про унікальний мистецький проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять». Авторка проєкту – Ася Виховська, директорка Народного дому села Лопатин, що на Радехівщині. Це виставка картин представлена на мольбертах виготовлених власноруч. Творчий доробок налічує 16 авторських картин виготовлених з ниток для вишивання. «Кожна картина – уособлення багатства і колориту української культури, де вишивка - притаманна нашому регіону, а лялька-мотанка і різні техніки викладання ниток надають картинам "живого" змісту, звідси і назва проєкту - "Нитки, що говорять" – зазначає авторка проєкт.
Львівщина очікує на різдвяний період понад третину мільйона туристів
17 грудня 2019
Щороку відсвяткувати Різдво та Новий рік в область приїжджає майже 350 тисяч мандрівників. Найбільш популярними напрямками є гірські райони, курортні містечка Трускавець та Східниця, а також Львів. Про це сьогодні під час апаратної наради у Львівській ОДА розповіла начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Марина Якушева. «Серед іноземців лідирують за відвідуванням нашого регіону гості з Польщі, Білорусі, Туреччини та країн Балтії, серед українців до нас найчастіше їдуть кияни, одесити та харків’яни. Новорічно-різдяний період на Львівщині триватиме від 27 грудня. Святкування відбудуться по всій області. Із дітьми можна буде поїхати у Домажир, на фестиваль «Парад Вертепів» у Жовкві, у Дрогобичі готують кавер-коляду за участі рок-гурту «Рокаш», на Йорданське святкування запрошує Верещиця у Яворівському національному парку», - наголосила Марина Якушева. У Львові святкування розпочнуться уже завтра, коли перед Оперним театром запалять головну ялинку міста. Упродовж усіх свят у посиленому режимі працюватимуть поліцейські, пожежники та медики.
Сімейна козяча ферма на Сколівщині запрошує на святкування з нагоди річниці заснування
18 жовтня 2019
Козяча ферма Двох Катерин у с.Тухля Сколівського району, запрошує мешканців області взяти участь у святкуванні з нагоди третьої річниці заснування господарства. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. В межах святкування - безкоштовні екскурсії фермою, похід на гору Путище до пам'ятника Захару Беркуту, дегустації сирів, фермерські ігри та розваги, святкова ватра, вправи з луком і стрілами, обід біля ватри, благодійний аукціон на підтримку ферми. Свято триватиме упродовж суботи та неділі 19-20 жовтня з 12:00 до 20:00 год. За бажанням можна приїхати на ферму з наметами, або відпочити в садибах Тухлі. Контактна особа: співзасновниця господарства пані Катерина- 0967181339.
Понад 200 ліцеїстів-крутян складуть Урочисту Клятву на вірність Україні
10 жовтня 2019
У понеділок, 14 жовтня, відбудеться складання Урочистої Клятви ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Про це сьогодні, 10 жовтня, під час брифінгу повідомив Тарас Гривул, заступник начальника Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. «Це є Урочиста Клятва, яку цього року складають всі ліцеїсти, які цього року вступили у наш заклад. Це є понад 200 дітей, які вирішили у цей час одягнути військовий однострій і готуватися до нової ролі – захисника. Важливо, що серед цих дітей є близько двох десятків – це діти учасників АТО, а також син Героя Небесної Сотні», - зазначив Тарас Гривул. Окрім того, Тарас Гривул розповів, що ліцею вручать новий прапор. Його автори - група істориків, яка вивчає і розробляє військову символіку. Він нагадуватиме бойові прапори військових частин.
Завтра у Львові відбудеться святкування Курбан-Байраму
13 серпня 2019
У середу, 14 серпня, у Львові відбудеться святкування одного з найважливіших мусульманських свят – Курбан-Байраму (Ід аль-Адха). ВІдтак, о 18.00 годині розпочнеться офіційне відкриття заходу. У межах свята відбудеться організація розважальних заходів для дітей за участю акторів-аматорів, різноманітні конкурси та атракціони, приготування та частування національними стравами, майстер-класи з прикладних мистецтв. Організатор - ГО «Релігійна громада мусульман м. Львів». Програма: 15: 00 – початок; 15:30 – атракціони парку для дітей - тир, каруселі, батут; 17:00 – розважальна програма - куреш (боротьба), перетягування канату, конкурси, вікторини, лотерея, подарунки переможцям, фотозона; 18:00 – офіційне привітання організаторів та гостей свята, історія свята; 18:30 – традиційні святкування та солодощі (плов, шашлик, кава, пахлава). 20:00 – закриття. Вхід вільний. Довідково: Курбан-Байрам – одне з найважливіших мусульманських свят, пов’язане з обрядом паломництва в Мекку (хадж) до Будинку Господа. Хадж є одним із стовпів Ісламу і символізує єдність і рівність мусульман, покірність Богу і прощення гріхів. Свято відзначається на честь пророка Ібрахіма. Як говорить Коран, уві сні до нього з'явився ангел Джабраїл і повелів по волі Аллаха принести в жертву свого сина Ісмаїла. Готуючись до обряду, Ібрахім відправився в долину Міна, до місця розташування Мекки. Ісмаїл пішов за батьком, підкоряючись волі батька і Всевишнього. Під час жертвопринесення ангел Джабраїл дав пророку Ібрагіму в якості заміни барана. За відданість і душевну чистоту Ібрахіма Аллах дарував Ізмаїла життя.
Львівщина масштабно відзначила День молоді
30 Червня 2019
Сьогодні, 30 червня, на Львівщині відбулось масштабне відзначення Дня молоді. В межах заходу для гостей свята діяли десяток різноманітних локацій, квести, Міжнародний фестиваль культур, пластове містечко, концертна програма. Стартувало святкування квестом по місту для команд з області. Опісля свою роботу розпочали локація неформальної освіти, де усі охочі почули виступи цікавих спікерів і мотивуючі історії. На локації «Туристична кухня Львівщини» мешканці та гості області стали учасниками майстер-класу із приготування ковбаси та конкурсу з приготування барбекю. Фото на згадку відвідувачі локації зробили біля гастрономічної фотозони. Серед заходів святкування – медіа-квест, Міжнародний фестиваль культур, який презентував 12 країн світу, їх традиції та звичаї, інтелектуально-розважальна гра «Mind Game». Також у сквері «На Валах» діяли спортивна локація від турклубу «Манівці», дитяча локація та пластове містечко. Вечірню програму розпочав оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, а продовжили «No Limits», «Шосте чуття», «Lvivdanceclub», «DYHAY band». Хедлайнером вечора стала переможниця талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха. Усі охочі мали можливість зафіксувати приємні спогади з Дня молоді і миттєво отримати надруковані світлини завдяки фотобоксу. Завершиться святкування кінопоказом.
Львівщина святкує День вишиванки(+відео)
16 травня 2019
Сьогодні, 16 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. «Є два символи, які найбільше переплітаються з нашою історією і з нашим майбутнім. Це жінка-берегиня та вишиванка, яка завжди передає емоції, душевність, інколи і біль, який наші прадіди відчували, передаючи це у орнаментах, кольорах вишиванки, це наш національний здобуток. Мені особливо приємно, що сьогодні вишиванка, особливо борщівська, яка має велику історію, є предметом розгляду як історія та надбання нашої нації як спадщини ЮНЕСКО. Вишиванка це той атрибут, який не притаманний жодній іншій державі, а притаманний саме Україні, яка може цим атрибутом «говорити» на весь світ. Сьогоднішня подія - це не просто нагода раз в рік продемонструвати, що ти маєш вишиванку, це символ нашої української душі та відчуття, які прийшли до нас від прадідів, відчуття що ми українці», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
У Львові відбудеться IV Фестиваль Вишиванки
15 травня 2019
Вже традиційно в третій четвер травня українці відзначають «Всесвітній День вишиванки». 16 травня за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації громадська організація «Розвиток громади» проводить Фестиваль вишиванки. Четвертий масштабний Фестиваль Вишиванки у Львові розпочнеться масовою ходою у вишиванках від пам'ятнику М. Грушевському до пам'ятника Т. Шевченку. У межах заходу відбудетьсяшаховий турнір для дітей, різноманітні майстер-класи та творчі конкурси, міні-турнір з бойового гопака, благодійний козацький куліш, частування велетенським пляцком-вишиванкою, а також гала-концерт за участі зіркових гостей. А також в межах Фестивалю було проведено флеш-моб з прикрашання дерев вишитою стрічкою на проспекті Свободи. Одягнені у вишивку дерева спонукатимуть львів`ян та гостей міста відчути гордість та пошану до національного вбрання і вдягнутися у національний український одяг 16 травня у Всесвітній День вишиванки. Одягни вишиванку та долучися до святкування Всесвітнього Дня вишиванки!