Львівщина святкує День вишиванки

20 травня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки.

До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

«У кожного з нас - і молодих, і старших - є особливі спогади, пов’язані з вишиванкою. Напевно, більшість із них – із нашого дитинства. Пам’ятаємо ту дитячу сорочку, яку зазвичай вишивала мама для донечки чи сина. Ми одягали її в неділю до церкви, на Свят-вечір чи на Великдень. Одягали на свято першого чи останнього дзвоника, до Першого причастя. Одягали й тоді, коли виходили на перші мітинги за Україну, коли святкували всім Львовом свято Незалежності чи просто їхали в гості до родини. Тішить те, що зараз українська вишиванка є надзвичайно популярною не лише в Україні, а й в усьому світі», зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Та додав: «Наша вишиванка – це модно, надзвичайно гарно і патріотично. Одягнувши вишиванку, ми підкреслюємо свою повагу до національного атрибуту нашої країни. Але не це головне. Головне, щоб одягаючи її, ми завжди пам’ятали про ті цінності, які символізує вишита сорочка, про наші віковічні традиції, про наше минуле й теперішнє. Сподіваюсь, що молоде покоління продовжить цінувати вишиванку і в майбутньому навчить плекати любов до неї своїх дітей. З усього серця вітаю вас з цим світлим святом! Нехай наші красиві вишиванки сьогодні засвідчать нашу єдність і любов до України».

Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ключові слова:

день вишиванки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook