У Львові відбудеться IV Фестиваль Вишиванки
Вже традиційно в третій четвер травня українці відзначають «Всесвітній День вишиванки».
16 травня за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації громадська організація «Розвиток громади» проводить Фестиваль вишиванки.
Четвертий масштабний Фестиваль Вишиванки у Львові розпочнеться масовою ходою у вишиванках від пам'ятнику М. Грушевському до пам'ятника Т. Шевченку. У межах заходу відбудетьсяшаховий турнір для дітей, різноманітні майстер-класи та творчі конкурси, міні-турнір з бойового гопака, благодійний козацький куліш, частування велетенським пляцком-вишиванкою, а також гала-концерт за участі зіркових гостей.
А також в межах Фестивалю було проведено флеш-моб з прикрашання дерев вишитою стрічкою на проспекті Свободи. Одягнені у вишивку дерева спонукатимуть львів`ян та гостей міста відчути гордість та пошану до національного вбрання і вдягнутися у національний український одяг 16 травня у Всесвітній День вишиванки.
Одягни вишиванку та долучися до святкування Всесвітнього Дня вишиванки!
Новини за темою
Львівщина святкує День вишиванки
20 травня 2021
Сьогодні, 20 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. «У кожного з нас - і молодих, і старших - є особливі спогади, пов’язані з вишиванкою. Напевно, більшість із них – із нашого дитинства. Пам’ятаємо ту дитячу сорочку, яку зазвичай вишивала мама для донечки чи сина. Ми одягали її в неділю до церкви, на Свят-вечір чи на Великдень. Одягали на свято першого чи останнього дзвоника, до Першого причастя. Одягали й тоді, коли виходили на перші мітинги за Україну, коли святкували всім Львовом свято Незалежності чи просто їхали в гості до родини. Тішить те, що зараз українська вишиванка є надзвичайно популярною не лише в Україні, а й в усьому світі», – зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Максим Козицький. Та додав: «Наша вишиванка – це модно, надзвичайно гарно і патріотично. Одягнувши вишиванку, ми підкреслюємо свою повагу до національного атрибуту нашої країни. Але не це головне. Головне, щоб одягаючи її, ми завжди пам’ятали про ті цінності, які символізує вишита сорочка, про наші віковічні традиції, про наше минуле й теперішнє. Сподіваюсь, що молоде покоління продовжить цінувати вишиванку і в майбутньому навчить плекати любов до неї своїх дітей. З усього серця вітаю вас з цим світлим святом! Нехай наші красиві вишиванки сьогодні засвідчать нашу єдність і любов до України». Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Днем вишиванки
21 травня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Днем вишиванки. «Щороку у третій четвер травня українці у знак єдності вдягають вишиванки. Вишита сорочка для кожного з нас - це родинний оберіг, символ української культури, генетичний код нації. Це те, що нас ідентифікує, те, що єднає покоління. Символічно, що цьогоріч День вишиванки присвячений українській родині. Життя в умовах пандемії дало нам усім можливість зупинитися, задуматись та зрозуміти, що для нас є найважливішим. Це наші рідні та близькі, сім’я та родина. Щиро радію з того, що любов до своєї історії, символів, звичаїв, традицій та культури ми передаємо своїм дітям. Хочу аби сьогодні ми одягнули вишиванки та відчули на собі всю силу оберегу наших предків, яка вкрай потрібна зараз усім нам», - звернувся до мешканців області Максим Козицький.
Мисткиня із Радехівщини підготувала унікальний проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять» (+відео)
21 травня 2020
Щороку у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Це свято не офіційне і відносно молоде. День Вишиванки – одне з найулюбленіших народних свят українців. Цього дня прийнято приходити у національному вишитому одязі на роботу, навчання чи деінде. Ідея святкування Дня вишиванки виникла ще в 2006 році. Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету, свято набувало популярності на локальному рівні, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського масштабу. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. Вишита сорочка відображає особливу національну традицію нашого народу, це наш генетичний код, оберіг, символ щасливої долі і родинної пам'яті. З часом вишиванка не лише не втратила своєї актуальності, а навпаки стала одним з наймодніших трендів. ЇЇ все частіше обирають як весільне вбрання, одягають під час державних та релігійних свят і навіть у буденні дні. Цьогоріч, у зв’язку з карантином, традиційні святкування Дня Вишиванки не проводитимуться. Проте відділи культури Львівщини запустили онлайн-флешмоб #одягни_вишиванку, у якому закликають зробити фото у вишиванці та викласти його у мережу фейсбук з відповідним хештегом. Запрошуємо до перегляду відео про унікальний мистецький проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять». Авторка проєкту – Ася Виховська, директорка Народного дому села Лопатин, що на Радехівщині. Це виставка картин представлена на мольбертах виготовлених власноруч. Творчий доробок налічує 16 авторських картин виготовлених з ниток для вишивання. «Кожна картина – уособлення багатства і колориту української культури, де вишивка - притаманна нашому регіону, а лялька-мотанка і різні техніки викладання ниток надають картинам "живого" змісту, звідси і назва проєкту - "Нитки, що говорять" – зазначає авторка проєкт.
У Львові стартував IV Фестиваль Вишиванки
16 травня 2019
Вже традиційно в третій четвер травня українці відзначають «Всесвітній День вишиванки». Сьогодні, 16 травня, за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації громадська організація «Розвиток громади» проводить Фестиваль вишиванки. Четвертий масштабний Фестиваль Вишиванки у Львові розпочався масовою ходою у вишиванках від пам'ятнику М. Грушевському до пам'ятника Т. Шевченку. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. "Символів нашої ідентичності є багато. Це і культура, і наші символи, і пісня, і вишиванка. Якщо подивитись в історію чиі наукові праці, то перші згадки про наші орнаменти сягають часів неоліту. З етнічних українських земель утворилися інші держави, вишиванка - символ нашої віри та мови, були часи коли за неї можна було отримати тюремний термін. Зараз важливо те, що вишиванка - в серцях українців. Пам`ятаймо, кожен з нас є творцем історії, адже Україна починається з кожного з нас", - наголосив Роман Филипів. У межах заходу відбудеться шаховий турнір для дітей, різноманітні майстер-класи та творчі конкурси, міні-турнір з бойового гопака, благодійний козацький куліш, частування велетенським пляцком-вишиванкою, а також гала-концерт за участі зіркових гостей.
Львівщина святкує День вишиванки(+відео)
16 травня 2019
Сьогодні, 16 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. «Є два символи, які найбільше переплітаються з нашою історією і з нашим майбутнім. Це жінка-берегиня та вишиванка, яка завжди передає емоції, душевність, інколи і біль, який наші прадіди відчували, передаючи це у орнаментах, кольорах вишиванки, це наш національний здобуток. Мені особливо приємно, що сьогодні вишиванка, особливо борщівська, яка має велику історію, є предметом розгляду як історія та надбання нашої нації як спадщини ЮНЕСКО. Вишиванка це той атрибут, який не притаманний жодній іншій державі, а притаманний саме Україні, яка може цим атрибутом «говорити» на весь світ. Сьогоднішня подія - це не просто нагода раз в рік продемонструвати, що ти маєш вишиванку, це символ нашої української душі та відчуття, які прийшли до нас від прадідів, відчуття що ми українці», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
У четвер Львівщина відзначатиме День вишиванки
13 травня 2019
У четвер, 16 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбудеться спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучаться працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Початок о 9:00 год. Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Львівську ОДА прикрасили десятками вишитих рушників
17 травня 2018
З нагоди Дня вишиванки департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує акцію «Рушник єдності». Відтак, сьогодні, 17 травня, будівлю адміністрації прикрасили десятками вишитих рушників з усіх двадцяти районів області. «Ми прикрасили будівлю адміністрації у межах акції «Рушник єдності». Кожен район області тут представлений соєю автентичною вишивкою. І таким чином нам вдалося створити символічний рушник, який покликаний єднати українців. Це все старі найгарніші рушники з бабусиних скринь, які ми після акції обов’язково повернемо власникам», - наголосила директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Ольга Березюк. Нагадаємо, біля будівлі Львівської ОДА відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди свята.
На Львівщині святкують День вишиванки (+відео)
17 травня 2018
Сьогодні, 17 травня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації відбулося спільне виконання Державного гімну України з нагоди святкування Дня вишиванки. До святкування долучились працівники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Нагадаємо, Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Завтра Львівську ОДА прикрасять десятками вишитих рушників
16 травня 2018
З нагоди Дня вишиванки департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує акцію «Рушник єдності». Відтак, у четвер, 17 травня, будівлю адміністрації прикрашатимуть десятки вишитих рушників з усіх двадцяти районів області. Нагадаємо, о 9:30 год біля будівлі Львівської ОДА відбудеться спільне виконання Державного гімну України з нагоди свята.