Мисткиня із Радехівщини підготувала унікальний проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять» (+відео)

21 травня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Щороку у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Це свято не офіційне і відносно молоде. День Вишиванки – одне з найулюбленіших народних свят українців. Цього дня прийнято приходити у національному вишитому одязі на роботу, навчання чи деінде.

Ідея святкування Дня вишиванки виникла ще в 2006 році. Студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету, свято набувало популярності на локальному рівні, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського масштабу. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу.

Вишита сорочка відображає особливу національну традицію нашого народу, це наш генетичний код, оберіг, символ щасливої долі і родинної пам'яті.

З часом вишиванка не лише не втратила своєї актуальності, а навпаки стала одним з наймодніших трендів. ЇЇ все частіше обирають як весільне вбрання, одягають під час державних та релігійних свят і навіть у буденні дні.

Цьогоріч, у зв’язку з карантином, традиційні святкування Дня Вишиванки не проводитимуться. Проте відділи культури Львівщини запустили онлайн-флешмоб  #одягни_вишиванку, у якому закликають зробити фото у вишиванці та викласти його у мережу фейсбук з відповідним хештегом.

Запрошуємо до перегляду відео про унікальний мистецький проєкт до Дня Вишиванки «Нитки, що говорять». Авторка проєкту – Ася Виховська, директорка Народного дому села Лопатин, що на Радехівщині. Це виставка картин представлена на мольбертах виготовлених власноруч. Творчий доробок налічує 16 авторських картин виготовлених з ниток для вишивання.

«Кожна картина – уособлення багатства і колориту української культури, де вишивка - притаманна нашому регіону, а лялька-мотанка і різні техніки викладання ниток надають картинам "живого" змісту, звідси і назва проєкту - "Нитки, що говорять" – зазначає авторка проєкт.

 

Ключові слова:

день вишиванки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook