Триває прийом заявок на отримання співфінансування для проектів та програм міжнародної технічної допомоги
25 травня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Нагадуємо, що продовжується прийому заявок на отримання співфінансування з обласного бюджету для проектів та програм міжнародної технічної допомоги (МТД) у Львівській області на 2018 рік.
Подавати заявки можуть органи місцевого самоврядування усіх рівнів; місцеві органи виконавчої влади; організації (підприємства), які уповноважені органами місцевого самоврядування (місцевими органами виконавчої влади), діють від їхнього імені та є виконавцями (співвиконавцями) проекту.
Заявники подають пакет документів на адресу департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації: вул. Винниченка, 18, каб. 113, м. Львів, 79000; телефон: (032) 261-30-78; електронна адреса: ums.loda@gmail.com.
Усі документи обов’язково підписує керівник організації-заявника. Документи подаються в електронній та паперовій формах.
Реєстрація запитів на отримання співфінансування проектів/програм міжнародної технічної допомоги у Львівській області відбуватиметься до 1 листопада 2018 року, щоденно з 10:00 до 16:00 год, крім суботи та неділі.
Зазначимо, подача заявок на отримання співфінансування проектів та програм міжнародної технічної допомоги у Львівській області впродовж 2018 року передбачена рішенням обласної ради від 5 грудня 2017 №561 «Про затвердження Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018 – 2020 роки».
Із Порядком співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги з обласного бюджету можна ознайомитися тут.
Новини за темою
План доходів обласного бюджету перевиконали на 6%: підсумки за чотири місяці
4 травня 2022
За даними оперативних підсумків бюджетування за доходами з січня по квітень цього року по обласному бюджету фіксують перевиконання плану та зростання надходження платежів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема: До загального фонду місцевих бюджетів Львівщини надійшло 7,7 млрд грн податків. Це на 1,5 млрд грн або на 24 % більше від надходжень за відповідний період торік. План чотирьох місяців перевиконано на 403 млн грн або 6 %. Виконання річних планових завдань становить на 1 травня 33 %. До загального фонду обласного бюджету мобілізували 1,2 млрд грн, що становить 129 % до надходжень за відповідний період 2021 року та 107 % до плану на 4 місяці ц.р. (понад план надійшло 86 млн грн). До державного бюджету платники області мобілізували 18 млрд грн податків, що на 2 млрд грн або на 13 % більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
Надходження до обласного бюджету на 31% більші ніж торік: дані станом на 25 квітня
27 квітня 2022
Станом на 25 квітня до обласного бюджету надійшло 1, 172 мільярд гривень, що на 280 мільйонів гривень або на 31 відсоток більше ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «До місцевих бюджетів мобілізовано 7, 225 мільярдів гривень податків і зборів, що на 1, 591 мільярд гривень або на 28 відсотків більше ніж за відповідний період минулого року», - розповів Максим Козицький. Упродовж березня 2022 року до місцевих бюджетів мобілізували 1,789 мільярдів гривень податків і зборів, що на 247 мільйонів гривень або на 16 відсотків більше ніж у березні минулого року. До обласного бюджету у березні надійшло 350 мільйонів гривень, що на 42 мільйони гривень або на 13 відсотків більше ніж у березні минулого року.
Поліпшити громадські пасовища можна за кошти обласного бюджету: як це зробити
19 квітня 2022
Згідно з розпорядженням начальника Львівської ОВА, до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства внесли зміни. Відтак передбачено напрями підтримки для територіальних громад. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку. Коштами обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, у поточному році пропонується субвенція: - субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ, на яку виділили 3 млн грн; - субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення – 1 млн 225 тис. грн. Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням або звернувшись за контактним номером: (032) 255-50-62 або чи на електронну скриньку - apr@loda.gov.ua. «Заявки та документи подаються до 1 вересня на заходи з поліпшення громадських пасовищ та до 1 жовтня - на інвентаризацію сільськогосподарських земель. Також є змога завершити заходи щодо поліпшення громадських пасовищ тим ОМС, які у попередньому році розпочали такі роботи, проте їх не завершили. Для цього необхідно подати до департаменту лише заявку до 15 травня», - зазначила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Важливо! У зв’язку з російською агресією проти України через міркування безпеки тимчасово призупинили функціонування більшості державних електронних реєстрів, в тому числі Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав. Без їх функціонування неможливе формування земельних ділянок під громадські пасовища за процедурою, яка передбачена земельним та іншим законодавством України. Також це впливає на неможливість проведення інвентаризації земель, зокрема, у зв’язку із набранням чинності Закону України від 24.03.2022 № 2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». Відтак, просимо голів територіальних громад Львівщини, які у попередньому році розпочали процес поліпшення громадських пасовищ коштом субвенції з обласного бюджету, проте не завершили такої процедури, а також тих голів громад, які, станом на сьогодні, вже мають сформовані земельні ділянки під громадські пасовища, які підтверджуються копіями витягу/витягів з додатками з Державного земельного кадастру, що підтверджує право власності, цільове призначення та вид угідь земельної ділянки, після розробки проєктно-кошторисної документації, подавати заявки на розгляд Комісії до департаменту за адресою: 79019, м. Львів, пр. В. Чорновола, 4 (9 поверх).
На Львівщині перевиконали плани обласного та місцевого бюджетів за доходами в першому кварталі 2022 року
6 квітня 2022
Плани обласного та місцевих бюджетів за доходами за перший квартал 2022 року перевиконали, незважаючи на те, що плани за березень через воєнні дії в Україні виконали не повністю. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Так, до загального фонду обласного бюджету за перший квартал цього року мобілізували 914 мільйонів гривень. Таким чином, виконання плану за доходами за перший квартал 2022 року склало 109%. Окрім того, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, виконання становить 126%. Це при тому, що план за березень виконали на 98 %», - зазначив Максим Козицький. До загального фонду місцевих бюджетів Львівщини у січні-березні цього року надійшло 5,9 млрд грн податків. Це на 1,1 млрд грн або на 25 % більше від надходжень за відповідний період торік. «Поряд з цим, у березні, оскільки країна перебуває в умовах воєнного стану, помітно сповільнилась позитивна динаміка надходжень до місцевих бюджетів (на 4 відсоткових пункти), в той час як за два попередні місяці зростання становило 29 %. Таким чином, план надходжень до загального фонду місцевих бюджетів за три місяці перевиконали на 299 млн грн або на 6 %. Річні планові завдання станом на 1 квітня виконали на 24 %», - додав Максим Козицький. До державного бюджету платники Львівщини мобілізували 13,2 млрд грн податків, що на 1,4 млрд грн або на 12 % більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Однак, за останній місяць, з причин воєнного стану, динаміка надходжень сповільнилась на 17 відсоткових пунктів. Також начальник Львівської ОВА закликав підприємців відновлювати роботу. «Людям потрібні товари та послуги, працівникам – зарплати, державі – наповнені бюджети, гроші з яких підуть на покращення добробуту громад. Так, зараз вести бізнес непросто. Але економіка має працювати. Це ваш вклад у світле завтра нашої держави», - наголосив Максим Козицький.
16 млн грн: тижневе фінансування з обласного бюджету
1 квітня 2022
Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОВА, цього тижня з обласного бюджету виділили 16 мільйонів гривень, з яких близько 9 мільйонів гривень скерували на виплату заробітних плат (більше 6 мільйонів) та оплату енергоносіїв (3 мільйони) закладів обласного підпорядкування. Окрім того: 0,4 мільйони гривень скерували відшкодування відсотків за кредитами, отриманими ОСББ та фізичними особами на заходи з енергозбереження; 3,2 мільйони гривень передали місцевим бюджетам коштів державного бюджету на виплату заробітної плати педагогам інклюзивно-ресурсних центрів та педагогам, які працюють в інклюзивних класах у закладах загальної середньої освіти; 3,4 мільйони гривень на виплату стипендій, закупівлю медикаментів та продуктів харчування в закладах обласного підпорядкування.
План бюджету області за два місяці перевиконали на 8,1%
4 березня 2022
Виконання бюджету області за доходами в січні-лютому цього року більш ніж позитивне. До загального фонду надійшло 3,8 млрд грн податків і платежів. План двох місяців перевиконано на 285 млн грн або 8,1 %. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. "Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 859 млн грн або на 29 %. Щодо обласного бюджету досягнуто перевиконання плану на 83 млн грн або на 17,3 %. Також і до державного бюджету область мобілізувала 8,7 млрд грн податків, що на 1,9 млрд грн або 28,5 % більше порівняно з січнем-лютим 2021 року.", - зазначив Максим Козицький. Із 73 територіальних громад Львівщини дещо відстають з виконанням планових завдань 12: Заболотцівська, Новокалинівська, Давидівська, Великолюбінська, Бібрська, Лопатинська, Белзька, Моршинська, Самбірська, Сокальська, Сокільницька і Червоноградська.
До бюджету області сплатили мільярд гривень податків та платежів
25 січня 2022
До загального фонду бюджету Львівщини надійшов перший мільярд гривень податків і платежів. Із врахуванням вчорашніх 72 млн грн на сьогодні надходження становлять 1 млрд 45 млн грн. “Торік такі показники мали 28 січня, цьогоріч – на чотири дні швидше, що дає змогу дивитися у майбутнє з оптимізмом, якщо посилення карантину не внесе свої корективи”, - зазначають у департаменті фінансів Львівської ОДА. Частка податку на доходи фізичних осіб становить 67 відсотків, єдиного податку – 24 відсотки, податку на майно – 5 відсотків, а решти находжень – 4 відсотки.
Розпис обласного бюджету на 2022 рік подали до Державної казначейської служби
14 січня 2022
Розпис обласного бюджету за доходами і видатками на 2022 рік достроково, 14 січня, подали до Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області. Затвердив розпис перед поданням директор департаменту фінансів облдержадміністрації Олег Демків. «Це дозволить уже з наступного тижня розпочати виплату заробітної плати працівникам обласних установ та проводити інші видатки обласного бюджету заплановані на січень поточного року», - зазначив Олег Демків. Нагадаємо, обласний бюджет на 2022 рік депутати Львівської облради затвердили 21 грудня 2021 року в обсязі 6,3 млрд грн, з яких за рахунок надходжень податків і платежів – 4 млрд грн.
“Надходження до бюджету області у 2021 році зросли на 22,5%”, - Іван Собко
5 січня 2022
Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, план надходження податків і платежів до бюджету Львівщини перевиконали на 715 млн грн або на 3,5 %. Окрім того, у порівнянні з 2020 роком, надходження до бюджету області зросли на 3,8 млрд грн або на 22,5 %. По обласному бюджету досягнуто перевиконання плану на 155 млн грн або на 4,9 %. «Нагадаємо, що за підсумками 2020 року невиконання плану склало 3,4 %. Натомість у 2021 році надходження навпаки зросли. Так, до загального фонду бюджету Львівщини в 2021 році надійшло 20,9 млрд грн податків і платежів, що дозволило досягти перевиконання плану на 3,5%. Це дало змогу профінансувати усі передбачені бюджетом видатки, програми та заходи», - зазначив Іван Собко. «Також, до державного бюджету область мобілізувала 53,4 млрд грн податків, що на 13,1 млрд грн або 35,8 % більше порівняно з попереднім роком. Такі дані є оперативною інформацією. Остаточні бюджетні підсумки 2021 року будуть у лютому, коли з'явиться річний казначейський звіт», - додав заступник голови Львівської ОДА.
Дім Франка отримав службове авто за кошти обласного бюджету
30 грудня 2021
Службове авто Opel Combо Life відтепер має Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка. Автомобіль придбали за кошти обласного бюджету. «Живий», мандрівний, динамічний – саме таким, на думку керівника Дому Франка, має бути сучасний музей. Відтак, розповідають про Великого Українця не лише експозиціями на території музею, а й пересувними виставками, експедиціями Львівщиною, Україною та закордоном. А для цих потреб службовий автомобіль – необхідність. Розповів директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз. «Наш музей – це Дім Франка, а Іван Франко – великий мандрівник. І наш музей – це також мандрівний музей, який не сидить «у чотирьох стінах», а мандрує Україною та світом. За останні роки ми здійснили багато робочих поїздок, виїзних пересувних виставок. Деякі з них покидали межі України і були презентовані у столицях Європи. Власним транспортом ми наїздили багато і зрозуміли, що є велика потреба у службовому авто. Ця потреба є навіть на території Львівщини, особливо у карантинних умовах, щоб не лише люди йшли до музею, але й музей йшов до людей. З просвітницькою, науково-дослідною, експедиційною, експозиційною метою і потрібен цей автомобіль. Він буде використовуватись саме для того, щоб ім’я і спадщина Івана Франка і українська культура загалом ширилася нашими землями і поза межами нашої Батьківщини»,- зазначив Богдан Тихолоз. Кошти на придбання автомобіля в сумі 700 тисяч гривень передбачили на цей рік в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини. Приблизно 100 тисяч гривень додав музей, зокрема на його оформлення та страхування. А вже сьогодні ключі від новенького авто керівнику музею вручив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «Творчий, історичний доробок Івана Франка є не лише тут, у Львові, де знаходиться музей, він у багатьох містах і громадах Львівщини. І, щоб змогти зручно дістатися до тих осередків, де побував Франко та які пов’язані з його життям і творчістю, потрібний комфортний транспорт, який ми сьогодні передаємо музею. Впевнений, що це допоможе ще більше популяризувати постать Івана Франка, його творчий доробок і нагадуватиме нам усім про те, що ми є Великими дітьми Великої людини»,- зазначив Віталій Загайний. Окрім передачі авто, сьогодні у музеї презентували мистецький проєкт «Наші коляди: Різдвяні традиції Дому Франка».
У 2021 році матеріально-технічну базу мистецьких шкіл оновили з обласного бюджету на 600 тисяч
29 грудня 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 мистецьких шкіл», який вже втретє провів департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Мета конкурсу – забезпечення сприятливих умов для активізації та розвитку навчального процесу в мистецьких школах та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Цей конкурс департамент разом з конкурсами «Топ-10 Народних домів та «Топ-10 бібліотек». Як зазначав раніше заступник голови ОДА Іван Собко: «Метою конкурсів «Топ-10» у сфері культури – є заохочення керівників, працівників закладів ефективно працювати та показувати результат. Мистецькі школи, народні доми і бібліотеки покликані забезпечити мешканцям громад можливості розвивати свої здібності і таланти, організовувати культурне дозвілля для дітей, тим самим підвищуючи їх культурний рівень, їх освіченість». У 2021 році на конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл» подали заявки 32 навчальні заклади. Комісія брала до уваги багато критеріїв оцінювання, зокрема активність школи, кількість переможців у різноманітних конкурсах, кількість проведених заходів у школах та безпосередня участь учнів шкіл. Відтак, у десятці переможців: Дитяча школа мистецтв № 5, м. Львів; Пустомитівська дитяча школа мистецтв; Новояворівська дитяча школа мистецтв; Оброшинська дитяча музична школа; Жовківська дитяча школа мистецтв; Бродівська школа естетичного виховання; Дрогобицька дитяча музична школа №1; Старосамбірська дитяча музична школа; Лопатинська дитяча музична школа; Трускавецька школа мистецтв ім. Р. Савицького. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу передбачений Комплексною програмою розвитку культури Львівщини становив 600 тисяч гривень. Кожна з мистецьких шкіл-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала. За отримані кошти з обласного бюджету у школах закупили: духові інструменти (труби, саксофони, корнети), ударні інструменти (ударні установки, набір дзвіночків), струнно-смичкові інструменти (скрипки), народні інструменти (баяни, акордеони, бандури), музичну апаратуру, акустичні системи, інтерактивні дошки, проектори, смарт-телевізори для музично-теоретичних кабінетів, офісну техніку, а також закуплено тканини та фурнітуру для пошиття костюмів учасникам хореографічних відділів. «У нашій області понад 80 мистецьких шкіл і кожна з них виховує для нашої країни не одне талановите покоління. Учні мистецьких шкіл Львівщини постійно показують чудові творчі результати, беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсах. Наше завдання як обласної влади, – усіляко підтримувати мистецькі навчальні заклади нашої області, в першу чергу, фінансово», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.
План обласного бюджету за доходами перевиконали на понад 11 млн грн
24 грудня 2021
Завдяки 11,8 млн грн податків, які надійшли вчора, обласний бюджет за доходами на сьогодні, за 8 днів до завершення року, перевиконано. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. «Перевиконання плану складає 11,1 млн грн. Від так, є усі підстави сподіватися, що заплановані в обласному бюджеті видатки будуть профінансовані в повному обсязі», - зазначив заступник директора департаменту фінансів Іван Нос. Зазначимо, основними джерелами наповнення обласного бюджету традиційно є податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, плата за надання адміністративних послуг та рентні платежі.