У травні за неоформлених працівників на Львівщині оштрафували 10 підприємств
У травні цього року ГУ Держпраці у Львівській області винесено 73 постанови щодо застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про працю на загальну суму 10 454 069 гривень.
Зокрема за порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України було винесено 10 постанов про накладення штрафу на загальну суму 5 026 050 гривень. Йдеться про порушення, що стосуються належного оформлення трудових відносин із 45 працівниками. Вони працювали в будівництві, охоронній і виробничій сферах та торгівлі.
Штрафні санкції передбачені у випадках фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України за одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у сумі 111 690 гривень.
Окрім цього, ГУ Держпраці у Львівській області впродовж травня цього року за порушення вимог абзацу 3 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України було винесено 16 постанов про накладення штрафу, за порушення вимог абзацу 4 частини 2 статті 265 – 23 постанови, за порушення вимог абзацу 6 частини 2 статті 265 – 3 постанови, за порушення вимог абзацу 8 частини 2 статті 265 – 21 постанову про накладення штрафу.
Новини за темою
Додаткових вихідних у травні не буде - Держпраці
18 квітня 2022
У державній службі України з питань праці повідомили, що цьогоріч 25 квітня, 2 та 9 травня будуть звичайними робочими днями, які оплачуватимуться у звичайному порядку. «Навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день). Однак статтею 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку», – йдеться у повідомленні.
Свідомо спалювати суху траву – злочин: надзвичайники Львівщини звернулись до жителів області
11 квітня 2022
За минулу добу рятувальники Львівщини здійснили 5 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає 3 650 кв.м. Пожежі зафіксували в Яворівському, Львівському та Червоноградському районах. Для тих, «господарів», які хочуть спалювали сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях, біля хат – задумайтесь чи маєте зайві гроші. Так, як такі підпали караються законом у вигляді штрафу. для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн. «Звертаємось до свідомих та небайдужих жителі Львівщини, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану, свідомо нищити Україну, спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області. Постійні виїзди рятувальників на ліквідації пожеж сухостою – це зайві витрати ресурсів. А вони зараз так потрібні нам для ПЕРЕМОГИ!
Держслужба з питань праці розпочинає консультації для релокованих на територію Львівщини підприємств
25 березня 2022
Державна служба України з питань праці розпочала проєкт з надання консультаційної підтримки підприємствам, які у зв’язку з складною безпековою ситуацією переміщують свій бізнес до інших регіонів України. Розпочати проєкт вирішили саме з підприємств Львівської області. Після опрацювання перших результатів його планують поширити на територію всієї України. В межах проєкту всім підприємствам, що мають потребу і виявили бажання, інспектори праці в межах компетенції надаватимуть необхідний консультаційний супровід з широкого спектра питань: від оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу до організації безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо. «Така послуга є надзвичайно корисною з огляду на зміни, які вносяться до трудового законодавства для його адаптації до умов воєнного стану»,- інформують у відомстві. За такою підтримкою підприємства можуть звернутись на: - Гарячу телефонну лінію Львівської обласної державної адміністрації – тел. 112; - телефон консультаційної підтримки Головного управління Держпраці у Львівській області +380681404120;
В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності
24 березня 2022
За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 121 пожежу сухої трави, вогонь знищив понад 29 га сухостою. «Цифри вражають, не має слів, як потрібно не любити себе, не любити свій дім, не любити своїх рідних. Не цінувати рідну Землю. Це - від рук ГАЛИЧАН, і це Наша Галицька Земля - у вогні! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це злочин! Будьте людьми – майте совість!», - звернулись у ГУ ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. «Попри ту кількість вогню на території країни, яку спричинили окупанти, на Львівщині несвідомі громадяни продовжують спричиняти пожежі, завдавати шкоди довкіллю. Ба більше, самі ж страждають – отримують опіки, нищать власне майно. За інформацією ДСНС, з-поміж усіх викликів на день, близько 70 викликів стосуються саме спалення сухої трави», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Спалювання сухої рослинності заборонене: штраф для громадян складає від 3 тисяч гривень
21 березня 2022
Учора, 20 березня, рятувальники області провели рейдові відпрацювання щодо притягнення винних осіб за спалення сухої рослинності у всіх семи районах. В ході проведення рейдів склали 6 адміністративних протоколів. В ДСНС Львівщини вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 до 6 120 для посадових осіб 15 300 до 21 420 Під час рейдів із населенням провели роз’яснювальну роботу. Громадянам роздавали інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави, небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доносили інформація про штрафні санкції. Рятувальники Львівщини, звертаються до всіх небайдужих і свідомих мешканців нашої області, лише спільними зусиллями та відповідальним ставлення ми можемо зупинити паліїв. Жителі Львівщини, пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті та не допускайте подібні загоряння. А ми, своєю чергою, будемо продовжувати такі рейди. Віримо, що лише разом, ми зможемо зменшити кількість пожеж у природних екосистемах.
Мешканцям області нагадують: за знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища загрожують штрафи
22 лютого 2022
Ранньоквітучі рослини – це рослини, які занесені до Червоної книги України, які часто використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено. Найбільш відомі – проліски, черемша (цибуля ведмежа), шафран (крокуси). Станом на сьогодні, за інформацією Державної екологічної інспекції у Львівській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України № 42 від 09.02.2022 року про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та відповідно до плану спільних заходів на території Львівської області триває операція «Первоцвіт-2022». За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Що загрожує правопорушникам: - статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень; - за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП). - за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 гривень (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 гривень (залежно від виду). «Вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України», а кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
Керівників лікувальних установ закликають дотримуватися трудового законодавства: ГУ Держпраці у Львівській області
10 лютого 2022
Головне управління Держпраці у Львівській області застерігає керівників лікувальних установ від порушення трудових прав та соцгарантій медпрацівників. 13 січня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 2 від 12.01.2022 “Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я”. Відповідно до вимог пункту 1 Постанови № 2 передбачено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні: • не менше 20000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, • не менше 13500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фаховий молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства. Управління звертає увагу, що відповідно до вимог п. 2 Постанови № 2 розмір виплат медичним працівникам визначений п. 1 Постанови №2, можна регулювати за рахунок збільшення розміру надбавок визначених підпунктом “а” підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”. Головне управління Держпраці у Львівській області застерігає керівників медзакладів від спроб примусу працівників до написання заяв щодо переведення на роботу на умовах неповного робочого часу та наголошує, що такі дії можуть містити ознаки складу кримінального правопорушення. За оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації, передбачено фінансову відповідальність суб’єкта господарювання відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення та адміністративна відповідальність посадових осіб суб’єкта господарювання, які вчинили дане правопорушення, відповідно до вимог ст. 41 КУпАП. Для отримання додаткових консультацій просимо звертатись в громадську приймальню Головного управління Держпраці у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Валова, 31 або телефонувати за номером: (032) 235-48-42.
Торік усунули 96% порушень охорони праці на АЗС області
26 січня 2022
На виконання доручення Прем’єр-міністра України на Львівщині торік перевірили усі суб’єкти господарювання, які фактично здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів на теренах області. “Перевірки з питань дотримання вимог охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці було проведено у 121 суб’єкта господарювання, що здійснюють діяльність на 541 об’єктах підвищеної небезпеки (АЗС, АГЗП, АЗК). За результатами вжитих впродовж 2021 року Головним управлінням заходів, на перевірених підприємствах усунули 96% з 1215 виявлених порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. За результатами перевірок підприємствами ідентифіковано та зареєстровано 169 об’єктів підвищеної небезпеки, на 50 % зросла кількість поданих декларацій безпеки об’єктів підвищеної небезпеки”, - повідомили у ГУ Держпраці у Львівській області. 9 суб’єктам господарювання за позовами ГУ Держпраці судом заборонено експлуатувати устаткування та виконання робіт підвищеної небезпеки на 46 об’єктах. Окрім того, упродовж 2021 року працівники ГУ Держпраці у Львівській області брали участь в роботі міжвідомчої робочої групи щодо перевірки дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання що здійснюють діяльність пов’язану із зберіганням та/або реалізацією нафтопродуктів. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, за результатами вказаної роботи перевірили понад 500 об’єктів, за результатами чого виявлено ряд порушень законодавства та вилучено 268 тонн пального та обладнання на суму 1,350 млн грн, а також нарахували штрафних санкцій на суму понад 11 млн грн.
У 2021 році на Львівщині легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників
19 січня 2022
Торік у Львівській області легалізували зайнятість понад 36 тисяч працівників. Також зафіксували зниження виробничого травматизму та кількість нещасних смертельних випадків. Про це повідомили в ГУ Держпраці у Львівській області. У лютому 2021 року за ініціативи Головного управління Держпраці створили постійно діючу робочу групу з питань зниження рівня незадекларованої праці, до складу якої ввійшли представники Департаменту економічної політики Львівської ОДА, ГУ Державної податкової служби у Львівській області, ГУ Пенсійного фонду у Львівській області, Львівського обласного центру зайнятості, ГУ Нацполіції у Львівській області, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, Департаменту економіки Львівської міської ради, Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Об’єднання профспілок Львівщини. Таким чином за участю соціальних партнерів в області розроблено План спільних заходів щодо подолання незадекларованої праці на 2021 рік. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, зазначив, що упродовж 2021 року в області проведено 96 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 553 суб’єкти господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче законодавчо встановленого розміру. "Згідно з поданою звітністю з єдиного внеску за ІІІ квартал 2021 року у Львівській області встановлено 1538 суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату менше встановленого законодавством розміру, у трудових відносинах перебуває 9437 найманих працівників", - зазначив Андрій Годик. У межах реалізації Плану впродовж року тривала широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо переваг офіційного працевлаштування, якою охопили понад 11 тис роботодавців області. Окрім цього, з липня по жовтень 2021 року на Львівщині тривала масштабна інспекційна кампанія з легалізації праці. За результатами проведеної роботи Львівщина опинилася серед лідерів: за три місяці цієї кампанії інспекторами праці виявлено 868 працівників, допущених до роботи без оформлення трудових відносин. Контрольні заходи проводились на підприємствах з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці, відтак порушення виявлено у 88% проведених інспекцій. За результатами проведених інформаційних та інспекційних заходів у цей період легалізовано працю 10,6 тис. осіб. Загалом впродовж року Головним управлінням Держпраці у Львівській області виявлено 1299 працівників, залучених до роботи без укладення трудового договору у 242 роботодавців. За результатами інформаційних та контрольних заходів впродовж 2021 року легалізовано понад 36 тисяч працівників.
Розширили перелік послуг Держпраці, які можна отримати виключно через ЦНАПи
23 жовтня 2021
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2021 № 969-р внесли зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг». Відтак, розширили перелік послуг, що входять до повноважень Держпраці, які можна отримати виключно через ЦНАПи. Суб’єкти господарювання виключно через ЦНАПи зможуть отримати наступні адмінпослуги, що входять до повноважень Держпраці: • Реєстрація зміни відомостей у декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці – НОВА ПОСЛУГА. • Продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Реєстрація декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Реєстрація об’єкта (об’єктів) підвищеної небезпеки в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки – НОВА ПОСЛУГА. • Видача свідоцтва на придбання вибухових матеріалів – НОВА ПОСЛУГА. • Видача свідоцтва на зберігання вибухових матеріалів – НОВА ПОСЛУГА. • Видача гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення – НОВА ПОСЛУГА. • Переоформлення гірничого відводу для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення – НОВА ПОСЛУГА. • Тимчасова реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів – ПОСЛУГУ ОНОВЛЕНО. • Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. • Видача дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. • Анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. • Реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. • Зняття з обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. • Перереєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів. Ознайомитись з інформаційними та технологічними картками перелічених послуг можна на сайті Головного управління Держпраці у Львівській області, у рубриці «Адміністративні послуги» або перейшовши за посиланням.
Бізнесу нагадують про можливість подання декларації матеріально-технічної бази онлайн
20 вересня 2021
З 1 липня цього року Держпраці спільно з Мінекономіки запровадили можливість подачі декларацій відповідності матеріально-технічної бази (МТБ) вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді через Портал електронних сервісів Мінекономіки. Головне управління Держпраці у Львівській області закликає суб’єктів господарювання подавати декларації відповідності через Портал електронних сервісів Мінекономіки та замовляти послуги через персональний кабінет за посиланням. Така опція не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення та значно спрощує процес подання відповідних документів. Також скористатись цією послугою ОНЛАЙН можна натиснувши на банер «Подати декларацію відповідності МТБ в електронному вигляді», що розташований на стартовій сторінці офіційного сайту Головного управління Держпраці у Львівській області. З метою отримання консультацій щодо подання та заповнення Декларації в електронному вигляді просимо звертатись до фахівців Головного управління Держпраці у Львівській області за телефоном (032)235-76-73. Практичний порадник щодо заповнення та подання Декларації онлайн у додатку.
Водія маршруту Дрогобич-Сколе оштрафували за нелегальне перевезення пасажирів
9 Червня 2021
Вчора Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА спільно із Західним міжрегіональним управлінням “Укртрансбезпеки” та працівниками Стрийського районного управління поліції в м. Сколе виявили факти надання послуг без дозвільних документів з перевезення пасажирів автомобільним транспортом сполученням Дрогобич – Сколе. Працівники Західного міжрегіонального управління “Укртрансбезпеки” склали на водія відповідний акт про порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Також під час перевірки поліціянти встановили, що водій цього транспортного засобу перевозив більше пасажирів, ніж кількість місць для сидіння, передбачена технічними характеристиками транспортного засобу, чим порушив протиепідемічні заходи та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 44-3 КУпАП. “Управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації напрацьовуватиме можливість відкриття регулярного автобусного маршруту загального користування за напрямком Дрогобич – Сколе з метою комфортного і безпечного перевезення пасажирів та подальшого унеможливлення нелегальних перевезень за даним напрямом”, - зазначив керівник Степан Рудницький.