Фахівців з України запрошують на стажування за напрямом «Регіональний економічний розвиток»
Рада голів державних адміністрацій у межах співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США, інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Регіональний економічний розвиток».
Термін стажування у США: з 22 вересня по 13 жовтня 2018 року.
Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 29 червня 2018 року.
Для участі у Програмі стажування запрошуються:
• Торгові асоціації, професійні асоціації, асоціації молодих професіоналів, асоціації малого і середнього бізнесу, підприємців;
• Представники міських, регіональних і урядових організацій, сфокусованих на економічному розвитку регіону, міста, району;
• Представники університетівтехнікумів, які готують студентів до роботи на місцевому ринку праці;
• Представники етнічних асоціацій та асоціацій національних меншин, правозахисних організацій.
Вимоги до кандидатів:
• Досвід керівної роботи у сфері малого та середнього бізнесу;
• Посада зі значним рівнем відповідальності;
• Знання англійської мови необов’язкове.
Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі буде проводити Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.
Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: Програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; мед. страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.
Мета програми – обмін інформацією та встановлення ділових контактів у сфері регіонального економічного розвитку, ознайомлення з процесом розвитку економіки в різних регіонах США.
Орієнтовна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з теоретичних занять з бізнесу, що продовжиться практичним і теоретичним навчанням, візитами в американські компанії, асоціації, урядові організації.
Документи на конкурс:
Анкета з фотографією заповнена російською і англійською мовами;
Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);
Лист рекомендація (російською і англійською мовами).
Всі документи необхідно надіслати електронною поштою виключно на адресу: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov , бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.
Якщо розмір вашого файлу перевищує 7Mb, документи можна розмістити на одному з наступних файлообмінників: http://www.dropbox.com; http://www.box.com; http://www.yousendit.com .
Більш детальну інформацію про Програму, умови участі, зразок Анкети на участь, Інструкцію з заповнення Анкети можна отримати з Додатка 1.
Копія Анкети (Додаток 1) розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 12, за гіперпосиланням.
Всі додаткові питання щодо Програми, документів, вимог участі тощо – спрямовувати до координатора програми SABIT при Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві Наталії Шкнеєвої за координатами:
Email: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov
Тел. + 38 044 521 5222
Мобільний: + 38 063 298 8267
Факс: +38 044 521 5430.
Заповнені Анкети, оформлені виключно відповідно до вимог Інструкції з їх заповнення, яка міститься в Анкеті, надсилати за вказаними координатами.
Новини за темою
Наприкінці місяця Посольство США планує повернутись до Києва: Крістіна Квін під час брифінгу у Львові
2 травня 2022
На Львівщину завітала Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. У межах свого візиту вона зустрілась з очільниками обласної військової адміністрації та Львова. Після зустрічі відбулась спільна пресконференція, на якій Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують Україну. «Неможливо описати наскільки я рада, що повернулася в Україну. За два дні до початку повномасштабного вторгнення росії я була у Львові. Тоді я сказала, що США дадуть рішучу відсіч зневазі президента путіна, яку він проявив до міжнародного права. Сьогодні я пишаюся тим, що ми дотримались свого слова», - сказала Крістіна Квін. За її словами, США та країни НАТО доправляють військову допомогу та іншу підтримку Україні з безпрецедентною швидкістю. «Ми впроваджуємо нові санкції проти росії, яких ще досі не було. путін припустився величезної помилки, розпочавши свою війну проти України. Він хотів поневолити українців, але отримав протилежний ефект: Україна показала свою згуртованість, мужність та сміливість. путін вдається до жахливих воєнних злочинів. Українці показали всьому світові, що означає справжній героїзм. Починаючи з прикордонників на острові Зміїний, які чітко вказали, куди має прямувати російський корабель, до бійців «Азову» та їхньої безстрашної оборони міста Маріуполь», – акцентувала Тимчасово повірена у справах США. Крістіна Квін висловила свою повагу Президентові Володимиру Зеленському та українському урядові, які залишаються працювати в Києві, попри вторгнення російських загарбників. Вона також повідомила, що наприкінці травня до Києва може повернутися Посольство США в Україні. «Ми плануємо надалі працювати з українським урядом, з громадянським суспільством, міжнародними організаціями, щоб максимально допомогти Україні. Поки працюватимемо у Львові, а до кінця місяця плануємо повернутися до Києва. Коли надходить така кількість оборонної та гуманітарної допомоги, найкраще бути на місці та координувати цей процес. Все залежить від ситуації в столиці і наскільки це буде безпечно зробити», – наголосила Квін. Долучився до пресконференції також начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «З перших днів війни США почали активно підтримувати Україну. Вони стали прикладом для багатьох країн, які одна за одною почали допомагати нам у військовому, матеріальному та гуманітарному плані. Увесь цивілізований світ об’єднався навколо України. Така сильна підтримка вселяє надію в нашу беззаперечну допомогу», – зазначив очільник ОВА. Нагадаємо, що сьогодні відбулась зустріч Крістіни Квін та Максима Козицького. Детальніше читайте за посиланням.
Очільник Львівщини зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні
2 травня 2022
Сьогодні, 2 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Співробітники посольства США в Україні вперше за два місяці від початку повномасштабного вторгнення військ рф повернулися до Львова та готуються до відновлення роботи у Києві. Максим Козицький подякував за допомогу американській стороні. ''Надзвичайно вдячний за ту допомогу, яку надає ваша держава. Особлива подяка за військову допомогу, техніку та прийнятий закон про ленд-ліз. Зустріч міністрів оборони на військовій базі Раммштайн стала чітким меседжем, що усі європейські країни об'єдналися заради перемоги України'', - зазначив під час зустрічі очільник області. Крістіна Квін була приємно здивованою тими викликами, з якими впоралася Львівська область від початку широкомасштабної війни. ''Така кількість внутрішньо переміщених осіб та логістична координація гуманітарних вантажів створила значне навантаження на область, але лише спільною роботою влади та небайдужих волонтерів вам вдалося забезпечити усіх житлом, одягом та гарячою їжею. Сотні тисяч осіб, які втекли від війни, шукали прихисток, і ваша область надала цей прихисток усім, хто його потребував'', - зазначила повірена у справах США в Україні. Також Максим Козицький розповів про ті виклики, які приймає Львівська область зараз. Зокрема це паливна криза та значні черги на кордоні з польської сторони. ''Черги пов'язані з напливом авто, які хочуть ввезти на територію України громадяни допоки встановили нульове розмитнення. Що ж до пального, то після ракетної атаки на Кременчуцький нафтопереробний завод, який забезпечував 20% потреб українського ринку, обсяги пального зменшилися, тому зараз спостерігається нестача на паливних станціях. Ми намагаємося оперативно транспортувати бензин з Європи, але кількість бензовозів та цистерн для доставки паливних продуктів є недостатньою. Думаю, що впродовж 10 днів ця ситуація повинна покращитися'', - додав Максим Козицький. Своєю чергою Крістіна Квін запропонувала обговорити надання спеціалізованого обладнання для того, щоб прискорити процедуру огляду автомашин на кордоні, що повинно розвантажити пункти пропуску від скупчення великогабаритного та іншого транспорту.
Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів
31 березня 2022
Завдяки зусиллям Асоціації українців штату Вашингтон (США) та Асоціації українців штату Орегон (США) Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів. Постійну та ефективну координаційну та організаційну підтримку процесу передання допомоги здійснювало Генеральне консульство України в Сан-Франциско. Значну частину медикаментів та медичних засобів надали міжнародні громадські організації «Medical Team International» та «Medical Team Worldwide», які приєдналися до збору допомоги. Транспортувати гуманітарний вантаж з Штатів до Польщі літаком допомогла організація «Нова Юкрейн». «Нам це вдалося зробити завдяки місцевим госпіталям у безпосередній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Ми отримали запит (від Міністерства – ред.), які медичні засоби є найбільш необхідні для збереження життів українців. Враховуючи цей перелік, місцеві госпіталі радо надавали нам допомогу. Тоді знайшовши партнера «Нова Юкрейн» нам вдалося організувати літак і переслати вантаж до Польщі», - розповіла Лілія Коваленко, Президентка Асоціації українців штату Вашингтон. Сприяли сортуванню та допомагали упаковувати вантаж студенти медичної школи Стенфордського університету. Гумвантаж включає стерильні хірургічні засоби, медичне обладнання, шприци, набори для внутрішньовенного введення, рятувальні аптечки, педіатрію.. Приєдналися до збору медикаментів українські громади штатів Вашингтон, Орегон та Каліфорнія. Як зазначив представник Асоціації студентів Стенфорда та водночас представник «Нова Юкрейн» Джош Пікерінг, американцям не байдуже, що відбувається в Україні. «Основний наш посил – це не тільки те що американці хочуть допомагати. Ми пов’язані з благодійними організаціями, яким ми вдячні за підтримку. Американцям не байдуже, вони переживають за вас. Саме труднощі нас всіх об’єднали. Люди бачили новини і були готові віддавати свої час, сили, кошти, щоб допомагати. Саме тому, що люди відчували, що є правильною боротьбою, а що неправильною, вдалося створити мережу волонтерів по всьому світу, завдяки яким і реалізували цей проєкт», - наголосив Джош Пікерінг. Зазначимо, що повний перелік необхідних медичних засобі затвердило МОЗ України, яке є одержувачем гумвантажу. Надалі допомогу розповсюджуватимуть по лікарнях всієї України.
Молодь, яку цікавлять медіакомунікації, запрошують на стажування в обласний молодіжний центр
27 січня 2022
Львівський обласний молодіжний центр запускає набір на стажування в комунікаційному відділі. Програма стажування в комунікаційному відділі центру - це унікальна можливість для активних молодих людей, які хочуть розвинути свій творчий потенціал в сфері онлайн-комунікацій та цікавляться розвитком молодіжної політики у Львівській області. Команда молодіжного центру шукає стажерів на позиції контент-менеджерів, дизайнерів, відеомейкерів TikTok, youtube та інстаграм. Після успішного проходження стажування молоді люди отримають сертифікат та рекомендацію від Львівського обласного молодіжного центру, доступ до участі у різноманітних тренінгах, а також міжнародних проєктах, доступ до спільноти людей, які творять молодіжну політику у Львівській області та вагоме доповнення до свого портфоліо. Колектив Львівського обласного молодіжного центру забезпечить менторську підтримку під час стажування, а також комфортні умови роботи для стажерів, які будуть сприяти максимальному розвитку творчого потенціалу молоді Львівської області. “Ми шукаємо ініціативних та творчих людей, які хочуть писати пости для соціальних мереж, знімати креативні відео, створювати графічні дизайни або ж розробляти піар-стратегії. Стажери матимуть унікальну можливість мандрувати Львівщиною, зокрема, у межах проєкту “ІмпактБус”, знайомитися з місцевою молоддю та вивчати життя різних громад”, - зазначила комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Стажування триватиме з 22 лютого по 30 квітня 2022 року. Формат роботи поєднуватиме в собі офлайн і онлайн зустрічі. Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: ttps://forms.gle/dvp8SgHSymtVYTXV9 Реєстрація триває до 09 лютого 2022 року (включно). Більше інформації про діяльність Львівського обласного молодіжного центру можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/lomc
Молодь запрошують на стажування в Апарат Верховної Ради України
25 жовтня 2021
Минулого тижня стартував конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році. Учасники Програми пройдуть стажування у секретаріатах комітетів Верховної Ради України та інших структурних підрозділах Апарату за формами повного та неповного робочого часу. Тривалість стажування – січень-липень 2022 року. Особлива увага буде приділена навчанню учасників програми – вони відвідують низку навчальних заходів щодо специфіки роботи парламенту та його взаємодії з іншими органами влади, особливостей проходження державної служби. Розвитку їх лідерського потенціалу сприятимуть зустрічі з народними депутатами України діючого та попередніх скликань, політичними та громадськими діячами, науковцями. Можлива кількість учасників Програми – 50 осіб, у тому числі 30 осіб – за формою повного робочого часу. Для тих, хто проходитиме стажування у форматі повного робочого часу передбачена виплата стипендій у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Взяти участь у конкурсі можуть громадяни України віком до 35 років, які отримали рівень вищої освіти не нижче першого (бакалаврського). Конкурс проходитиме у два тури – оцінювання анкет та співбесіда. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, мають до 21 листопада 2021 року заповнити електронну форму анкети за посиланням https://interns.org.ua/member/. Детальніше про конкурс читайте тут https://cutt.ly/GRdA6Yq
Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом
29 вересня 2021
Сьогодні, 29 вересня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом. Стенлі Неміц – керівник відділу захисту військовослужбовців (FPD) Посольства США в Україні, відповідає за забезпечення заходів безпеки для представників Міністерства оборони США, а також військовослужбовців США, які перебувають на території України. Зараз ж військовий аташе разом із командою перебуває на території Львівщини в підтримку мультинаціональних українсько-американських військових навчань «Репід Трайдент». Вони відбуваються у три етапи. На першому та другому - відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі - відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях. «Цього разу все проходить дуже гладко, завдяки тому, що ви всі нам допомагаєте», - зазначив Стенлі Неміц. Військовий аташе США високо оцінив співпрацю з дотичними структурами в Україні, зокрема на Львівщині: Нацполіцією, Патрульною поліцією, Службою безпеки, Державною прикордонною службою, митницею. «Тільки у Львівській області така співпраця та координація є настільки успішною та легкою. Маючи досвід роботи по всьому світу, я хочу відзначити, що співпраця і відносини з українською стороною у нас фантастичні»,- наголосив Стенлі Неміц. Обговорили і проблемне питання, яке виникло з перетином кордону військової техніки та американських військових під час міжнародних військових навчань Sea Breeze. Сторони проговорили деталі, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому. Очільник області подякував Стенлі Неміцу за підтримку у навчанні українських військових та запевнив у готовності до постійної та міцної співпраці. «Дякую у вашій особі Сполученим Штатам Америки за ту підтримку, яку ви постійно надаєте нашій державі і нашим військовим. Зі своєї сторони хочу сказати, що тут на Львівщині ми працюємо, як єдина команда і якщо виникають якісь питання, ми завжди йдемо на зустріч і допомагаємо. В нашому обличчі ви знайдете справжніх друзів і це стосується всіх служб. Звісно, питання, які виникають при перетині кордону це можуть бути і процедурні речі, законодавчі, але ми завжди йдемо на зустріч, адже розуміємо, що військові навчання це в першу чергу питання безпеки нашої держави і відповідно нашого майбутнього»,- зазначив Максим Козицький.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Молодь Львівщини запрошують на презентацію програми стажувань від Британської ради
22 грудня 2020
Британська Рада впроваджує проєкт «Залучення молоді: громадянська участь та зміцнення навичок соціальної дії (Активні Громадяни)». Він фінансується Посольством Великої Британії в Україні у межах Фонду запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці. В межах проєкту Британська Рада реалізовує програму стажувань для молоді в органах місцевого самоврядування, молодіжних радах та молодіжних центрах місцевого рівня. Програма стажувань підходить для молоді та молодіжних лідерів, які зацікавлені здобути практичні навички та досвід у сфері молодіжної політики. «Метою стажування є надання можливості для молоді України розвинути практичні навички, отримати досвід співпраці з місцевою владою, спробувати себе у ролі молодіжного працівника та стати частиною команди органу місцевого самоврядування або молодіжного центру»,- розповіли організатори. Як дізнатися більше? 14 січня 2021 року відбудеться онлайн-презентація Програми стажувань, що включатиме роз'яснення умов програми та відповіді на поширені запитання. Зареєструватись на подію можна за посиланням. Для участі у програмі стажування потрібно: 1. Самостійно обрати установу для проходження стажування та узгодити тривалість, формат та цілі стажування із приймаючою установою/закладом; 2. Отримати лист-підтримки від приймаючої установи та додати його до заявки; 3. Постійно проживати у громаді, де розташована установа/заклад для стажування; 4. На момент подачі заявки мати не менше 18 років; 5. Мати паспорт України або посвідку на проживання в Україні (тимчасову або постійну); 6. Стажери, які перебувають під час стажування на очній формі у навчальному закладі, мають узгодити участь у стажуванні із своїм закладом освіти самостійно; 7. Не бути працівником приймаючої установи. Заявки заповнені без листа підтримки від приймаючої установи будуть відхилені. Стажерам виплачуватимуть стипендії у розмірі 3 тисячі гривень за один тиждень і 5 тисяч гривень за два тижні навчання. З розміру стипендії будуть відраховані податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%). Орієнтовно 20 стажерів матимуть змогу отримати фінансування від проєкту у березні 2021 р. Стипендія буде виплачена протягом 14 днів після надання Британській Раді описового звіту про стажування. Структура стажування: - Стажування має відбуватися безпосередньо у громаді, де проживає стажер. В рамках програми стажувань не підтримується мобільність учасників між громадами. - Форма заявки описує програму стажувань із зазначеними цілями та очікуваними довгостроковими результатами. - Стажування може тривати один або два робочі тижні у період з 8 лютого по 5 березня 2021 р. - Стажування є індивідуальним. Групові заявки не розглядатимуться. - Одна особа може подати одну заявку на стажування. Подача двох чи більше заявок від однієї особи автоматично призведе до втрати особою права на участь у стажуванні. - Допускається подача кількох заявок на стажування в одній установі/закладі від різних осіб. - У випадку посилення карантинних заходів стажування може бути повністю або частково перенесено у дистанційний формат. Щоб подати заявку необхідно ознайомитись з деталями програми у доданому файлі: https://www.britishcouncil.org.ua/sites/default/files/apprenticeship_tor.pdf та заповнити онлайн форму за посиланням: https://www.surveymonkey.com/r/bc_youth_internship_2021. Заявки приймають до 23:59 години 24 січня 2021 року. У разі виникнення додаткових запитань чи запитів на роз'яснення можна звертатись на адресу activecitizens@britishcouncil.org з темою листа «ПРОГРАМА СТАЖУВАННЯ». Деталі за посиланням. «Сьогодні новостворені громади активно формують молодіжну політику на місцях. Вона повинна враховувати потреби молоді та забезпечувати її участь у важливих суспільних рішеннях. А це потребує відповідного навчання та досвіду. Тому закликаємо молодь області користатись всіма можливими ресурсами для здобуття нових навичок. Окрім цього, стажування відкривають перспективу можливого працевлаштування і, як результат, активної та безпосередньої участі у житті громади»,- зазначила начальник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман.
Молодь запрошують на стажування в Апарат Верховної Ради України
2 листопада 2020
Громадська організація «Ліга інтернів» спільно з Верховною Радою України оголошують конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті ВРУ у 2021 році. Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Стажування триватиме з січня по липень 2021 року за формами повного (передбачена стипендія у розмірі 2-х прожиткових мінімумів) та неповного робочого часу. Програма безкоштовна і складається з 4-х компонентів: стажування, навчання, розвиток лідерства та дозвілля. Обов’язкові вимоги: - бути громадянином України; - вік – до 35 років; - вільно володіти державною мовою; - володіти однією з іноземних мов, яка є офіційною мовою Ради Європи на рівні, достатньому для виконання завдань у підрозділі стажування; - завершений перший рівень вищої освіти - «бакалавр»; - не бути учасником Програми в минулому; - не бути державним службовцем, штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України. Серед учасників Програми попередніх років - львів'янин Дмитро Донченко. Сьогодні - головний спеціаліст відділу підтримки молодіжних та дитячих громадських об’єднань Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України. До цього – громадський активіст, який працював з молоддю. Юнак розповів, що попри страх конкуренції на початках, цей досвід змінив його життя. «Мені видалося дуже захопливим взяти участь у так би мовити недосяжному, що насправді виявилось потрібним не тільки для мене, а й для місця, де стажувався. У Комітеті з питань молоді та спорту України якраз створювалась робоча група для формування нового Законопроекту «Про основні засади молодіжної політики». Надихнуло те, що насправді всі роки, сили та досвід, які віддав у молодіжному громадському секторі у Львові, знадобились. Ці напрацювання, пропозиції стали частиною у формуванні важливого законопроекту для усієї молоді України», - зазначив Дмитро Донченко. Молодіжний спеціаліст наголосив, що стажування – це не лише практичний досвід, а й знайомство із цікавими людьми. «Стажування змінило моє життя. Це стало прекрасною можливістю доторкнутися до законотворчості, надихнутися на нові ідеї та звершення, відчути себе частиною чогось важливого та корисного для суспільства. Проект допоміг мені не лише отримати новий досвід роботи, а познайомив із прекрасними людьми з різних куточків України і знайти місце у важливій роботі в Міністерстві молоді та спорту України, де вже об'єднується увесь досвід з громадського сектору, інноваційного, технічного і тим більше досвіду зі стажування у Верховній Раді України», - розповів Дмитро Донченко. Та закликав молодь не вагатись, а спробувати себе в ролі стажиста в Апараті ВРУ. «Це - прекрасна можливість отримати досвід, покращити знання законотворчості, стати частиною чогось надзвичайно важливого, познайомитися з активною молоддю зі всієї України та можливість показати, що для молоді не тільки важливо чути, а й бути почутими». Конкурс складається з двох етапів. На першому конкурсанти онлайн заповнюють аплікаційну форму. Конкурсанти, які набрали найбільше балів у 1 турі конкурсу, запрошуються на співбесіду, за результатами якої конкурсна комісія визначить переможців для участі у Програмі стажування у кількості 50 осіб та резерв у кількості до 20 осіб. Для участі у конкурсі необхідно до 15 листопада 2020 року заповнити анкету в електронному вигляді за посиланням. Детальніша інформація про конкурс за посиланням.
У Львові завершили реставрацію Чорної кам’яниці
14 листопада 2019
Чорну кам’яницю відновили та урочисто відкрили. Грантовий проект за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини розпочали 2016 року. Історичний музей отримав 270 тисяч доларів гранту і за ці гроші відреставрували фасад, провели археологічні розкопки і знайшли фундамент готичного Львова, зробили гідроізоляцію і новий дах, укріпили фундамент, у внутрішньому дворику облаштували лапідарій. «Приємно бути на відкритті подібних пам'яток, дякуємо нашим партнерам із США за сприяння та допомогу. Облдержадміністрація завжди шукає кошти на першочергові потреби, однак потрібно пам'ятати, що успішність реставрацій наших пам'яток - це системна робота різних сторін із залученням коштів різних бюджетів. Якщо не працювати у цьому напрямі, можемо втратити безцінне. Роботи, які тут провели були надскладні, однак результат себе перевершив. Кожна пам'ятка - це наша історія і наше майбутнє, яке ми не маємо права втратити», - зазначив під час офіцйного відкриття заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Ремонт приміщень всередині кам’яниці був здійснений виключно за рахунок коштів Львівського історичного музею. «Сьогоднішня подія важлива не лише для музею, міста та області, а й для України. Три роки тому нам виділили кошти на реставрацію, до яких ми додали власні. Кам’яниця має свою історію, з 1920 тут розташовувався музей Львова. Пам'ятки в Україні потребують більшої уваги. Для їх утримання та відновлення треба більше коштів. Ми вдячні посольству США за допомогу. Перед нами була амбітна мета і ми її виконали», - розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. Отримання гранту 2016 року – це була вже друга спроба виграти кошти на реставрацію цієї пам’ятки. «Нинішня подія прекрасна нагода для святкування. Завершення реставрації кам’яниці та відкриття її для громадськості це спільна робота музею, архітекторів, реставраторів, студенти Політехніки, влади області та фонду. Цей проект один із 15 який фонд спонсорує в Україні. І це перша масштабна робота в країні. Фонд створений 12 років тому, ми віримо що культурна спадщина за кордоном є способом показати нашу повагу до історії. Культурне різноманіття варто підтримувати та зберігати. Усім, хто взяв участь у цьому проекті, вдалося створити прецедент як зберігати культурні пам’ятки для майбутніх поколінь. Будь-яку мрію можна здійснити, якщо працювати разом. Радий що ми можемо бути частиною цього успіх», - акцентував директор Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини Мартін Першлер. Чорна кам’яниця збудована у 1577 році за проектом архітектора Петра Красовського. У кінці 16 століття у цій кам’яниці представник львівського патриціанського роду Ян Лоренцович відкрив одну з перших у місті аптек. Тоді будинок мав назву Лоренцовичівський. «Чорною» почали називати кам’яницю у 19 столітті. Причина досить прозаїчна: століттями на стіни будинку наносились свинцеві білила, які використовували у якості ґрунту для поліхромії (багатоколірність). З часом вони під дією повітря і світла окислювались, і згодом кам’яниця стала чорною.
Маркіян Мальський зустрівся з Тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором
15 серпня 2019
Сьогодні, 15 серпня, голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський провів робочу зустріч з Тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором. Відтак, Маркіян Мальський привітав Тимчасового повіреного на Львівщині, а також подякував Уряду США в його особі за підтримку Української держави. «Сполучені Штати Америки залишаються найбільшим партнером України. Дякуємо за допомогу Україні не лише у боротьбі з агресором, але й в провадженні реформ», - наголосив очільник Львівщини. Нагадаємо, що Вільям Тейлор 2006-2009 роках обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні. У межах зустрічі сторони обговорили питання налагодження прямого авіасполучення між містами США та Львовом. «Нам приємно, що Ви бачите Сполучені Штати Америки одним з основних партнерів. Ваш успіх є надзвичайно важливим для нас. Ми допомагатимемо вашій країні і надалі задля того, щоб ви ставали сильнішими не лише у боротьбі з агресором, але й для того, щоб ви ставали кращими. Ми вбачаємо Україну однією із складових національної безпеки США», - резюмував Вільям Тейлор. Окрім того, пан Тейлор зазначив, що приємно здивований великою кількістю молодих людей, які працюють у державних органах влади. Під час зустрічі голова Львівської ОДА ознайомив Голову Місії США в Україні з ходом реалізації реформ, зокрема реформи децентралізації на території Львівської області та наголосив, що докладатиме максимум зусиль для того, щоб вона успішно реалізовувалась і надалі, та приносила користь людям. Додатково гостей ознайомили з інвестиційним потенціалом Львівщини. Маркіян Мальський розповів гостям, що Львівщина є центром української ІТ-індустрії. Відтак, у регіоні створені усі належні умови для її розвитку. На Львівщині розташовані офіси великих ІТ-компаній, а також розвинутий сектор аутсорсингу. «Львівщина є відкритою для інвестицій. Ми хочемо продемонструвати нашим європейським та американським партнерам, що є безпечною областю для ведення бізнесу. Ми завжди будемо підтримувати і заохочувати інвесторів», - додав Маркіян Мальський. Очільник Львівщини запросив представників Посольства США на ХІХ Міжнародний економічний форум, який відбудеться у Львові наприкінці жовтня.
На Львівщині нагородили американських меценатів дитячої кардіохірургії
3 серпня 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зустрівся із американськими меценатами, які підтримали проект лікування українських дітей за кордоном. За вагомий особистий внесок у розвиток дитячої кардіології та кардіохірургії на Львівщині нагородили голову фундації «Ukrainian gift of life» Джорджа Кузьму та меценатів Теда Курмана і Марію Голубовську. «Ми вдячні усім, хто долучився до цієї програми, адже це демонстрація відповідальності суспільства. Ця програма окрім медичного ефекту, має ще й глибокий гуманітарний сенс. За багатьма врятованими життями українських дітей стоїть колосальна праця цілої команди фахівців. Щиро вам дякую за вашу роботу та вашу підтримку», - зазначив Маркіян Мальський. В межах програми відбулося також навчання українських лікарів у навчальних закладах Сполучених Штатів. «Багато лікарів, які навчалися в Америці повернулися в Україну із новим досвідом, та по-іншому подивились на свою професію. Програма починалася із простої ротарійської допомоги. Діти, які не мали шансів на життя, були прооперовані і врятовані. Спогади людей і радість від того, що їхні діти одужали, неможливо виміряти ніякою вартістю», - наголосив завідувач кафедри променевої діагностики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юрій Іванів. Професор також зазначив, що в межах програми було прооперовано майже тисячу дітей із Львівщини та Донеччини.