У Львові вшанували пам'ять жертв комуністичних злочинів

24 Червня 2018р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

У неділю, 24 червня, на площі Маркіяна Шашкевича біля пам’ятника "Жертвам комуністичних злочинів" відбулося традиційне віче з нагоди вшанування пам’яті політичних в’язнів, замордованих у тюрмах органами НКВС у червні 1941 року. Участь у заході взяли представники влади та громадськість.

До пам’ятника "Жертвам комуністичних злочинів" поклали квіти, прочитали молитву за загиблими та провели громадське віче.

«77 років тому закатували десятки тисяч українських патріотів. Українці віддали найцінніше – життя,  за те, аби побороти російську навалу. Молимося за тих, хто загинув за честь, за славу і за незалежність. 4 роки тому народ знову заявив, що ми вільні, ми незалежні, ми обираємо шлях в Європу. Ми показуємо, що нас не зламати нікому і ніколи. Сьогодні ми маємо достойне військо, ми стаємо економічно сильними. За нами Європа, за нами світ. Давайте не дозволимо жодному ворогу нас роз’єднати», -  зазначила під час віче керівник апарату  Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська.

Також із ліричною програмою виступив хор "Відгомін".

Довідка.

Загалом на початку червня 1941 року у внутрішніх тюрмах НКВС УРСР утримували 72 тис 768 людей. У Львові було шість в'язниць: № 1 – на Лонцького, № 2 – Замарстинівська та № 4 – Бриґідки, а також на вулицях Яховича, Замкненій та Судовій. Тюрма № 3 перебувала у замку м. Золочева. Сюди відправляли в'язнів, коли львівські тюрми більше не могли їх вміщувати. Лише у тюрмі на Лонцького перебувало 3 638 ув’язнених.

22 червня 1941 року у зв’язку з початком нацистської агресії Наркомат внутрішніх справ та прокурор СРСР видали директиву про переведення тюрем, таборів та колоній примусового утримування на воєнний стан. Звільняти в’язнів заборонили. Також було передбачено заарештувати всіх осіб, підозрюваних в антирадянській діяльності, які могли становити небезпеку для більшовицького режиму в умовах німецької окупації.

У перші тижні війни в тюрмах Західної України було страчено близько 22 тисяч осіб.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook