На Львівщині відзначили представника збірної України - переможця Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів
Сьогодні, 16 липня, під час апаратної наради голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відзначили збірну лікарів з футболу.
Відтак, за активну популяризацію фізичної культури і спорту серед медичних працівників, особистий внесок у перемогу в Чемпіонаті світу 2018 року з футболу серед лікарів цінним подарунком нагородили Миколу Комнацького, лікаря-ортопеда-травматолога Львівського обласного госпіталю інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи.
“Наша збірна лікарів України брала участь у Чемпіонаті світу і гідно репрезентувала Львівщину”, - підреслив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Зазначимо, завдяки особистому внеску Миколи Комнацького у фінальній грі (2 голи) збірна команда України перемогла в Чемпіонаті світу з футболу серед лікарів над збірною командою Росії.
Новини за темою
У львівській клініці працюватимуть лікарі з Краматорська
9 травня 2022
В одній із приватних клінік Львова працюватимуть лікарі КНП «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ». Це стало можливим завдяки співпраці та домовленості медиків обох закладів. Зараз переговори ведуться із близько 10 лікарями з Краматорська – переважно онкологічного спрямування із залученням напряму хіміотерапії. Львівська клініка може надати краматорським медикам приміщення для роботи. Як повідомили у львівській клініці, лікарі переходять на роботу до Львова, оскільки є великий ризик пошкодження їхньої лікарні та дороговартісного медичного обладнання через бойові дії, які ведуться на Краматорському напрямку. Окрім того, частина пацієнтів лікарні перебуває на заході України, тож вони зможуть продовжувати отримувати необхідне лікування. Краматорська лікарня законтрактована з НСЗУ і продовжуватиме працювати відповідно до умов контракту. Обидві сторони сподіваються розпочати роботу вже у травні. "Краматорська лікарня є юридичною особою, відповідно вона змінила місце надання медичних послуг і уклала договір оренди з львівською клінікою. Лікарі, що працюватимуть тут, зможуть і надалі вносити дані в електронну систему охорони здоров'я, лікувати пацієнтів, і таким чином продовжувати свою роботу та отримувати за це кошти", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис. Назву львівського медзакладу не розголошуємо з міркувань безпеки.
З нагоди професійного свята Максим Козицький відзначив працівників соціальної сфери області
5 листопада 2021
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Цьогоріч свято припало на сьомий день місяця. З нагоди професійного свята голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відзначив нагородами фахівців, які працюють з вразливими категоріями населення. «Щиро дякую людям, які щодня віддають своє тепло і турботу найвразливішим категоріям осіб. Знаю, що в цю професію йдуть і залишаються в ній працювати ті, хто вкладає серце у свою роботу, хто самовіддано допомагає людям. Хай Бог заплатить Вам сторицею! Бажаю міцного здоров’я та гідного поцінування й пошани до Вашої щоденної праці!», - з вітальними словами звернувся очільник області. Отож, згідно з Указом Президента України, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціальний-економічний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну працю почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України присвоїли Людмилі Войтович, директорці Червоноградського міського територіального центру соціального обслуговування. Водночас Максим Козицький оголосив подяки працівникам соціальної сфери від Міністерства соціальної політики України. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань соціального захисту осіб з інвалідністю відзначили: Григорія Дунаса – директора Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»; Тетяну Медвідь – начальницю управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення ЛОДА; Мирославу Кадикало – начальницю відділу соціальної політики Рудківської міської ради; Уляну Дорош – начальницю управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту ЛОДА. Довідково: професійне свято працівників соціальної сфери в Україні почали відзначати на офіційному рівні з 1999 року, відповідно до ухваленого рішення Президента. Свято має на меті підтримати ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики. Ілона Орнат
У Трускавці представникам галузі гостинності вручили нагороди
28 вересня 2021
До Всесвітнього дня туризму відбулось урочисте засідання Клубу готельєрів і рестораторів Трускавця у одній з ресторацій. Захід відвідали представники обласної та місцевої влади. Заступник начальника управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Тарас Лозинський привітав учасників зі святом та подякував місцевим закладам гостинності за співпрацю. Зокрема за допомогу в організації промотурів. «Туризм у Трускавці має давню історію, що пов’язана зі здоровим відпочинком. Продовжуємо її розвивати у тому ж напрямку. До кінця грудня плануємо завершити проєкт «ВелоБескиди», який додасть ще більше активностей для туристів курортного міста. Окрім доріжок для велосипедів та скандинавської ходьби, встановлять 15 метрову оглядову вежу на горі Цюхів Верх. Слід зазначити, що у Трускавці також добре розвивається культурний туризм: з’явилися театралізовані екскурсії, запланована реконструкція музею Біласа», - зазначив Тарас Лозинський. Також заступник начальника управління туризму та курортів ЛОДА вручив подяки голови Львівської облдержадміністрації: Валієву Валєху, директору ресторану азербайджанської кухні «Султан»; Печериці Андрію, співвласникуготельно-відпочинкового комплексу «ТАОР Карпати». Поліжак Ользі, власниці готельно-ресторанного комплексу «Рандеву». В межах заходу проанонсували також проведення 3-го Східноєвропейського Форуму гостинності і курортології та була представлена картина «Кришталевий Лотос» заслуженої художниці України Наталі Поліщук. Як наголошують в управлінні туризму та курортів, для курортних міст туристична галузь є дуже важлива. Адже від туриста, який їде до них відпочивати, залежить наповнення бюджету місцевої громади та кожного мешканця зокрема.
Фотохудожників Львівщини відзначили з нагоди Дня фотографії
21 серпня 2021
20 серпня у фотогалереї Василя Пилип’юка відкрили фотовиставку робіт українських фотохудожників "Україна – країна мрій", присвячену 30-річчю від дня проголошення Незалежності України. З 500 світлин, які подали для участі до виставки, відібрали 100 найкращих авторства 47 фотографів зі всієї України та з-за кордону. Цікаво, що учасниками фотовиставки стали не лише професійні фотохудожники, а й фотографи-аматори. Виставку приурочили до Всесвітнього дня фотографії та ювілею Незалежності України. З професійним святом фотографів Львівщини привітала директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк. За високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток фотомистецтва, з нагоди Всесвітнього дня фотографії та 30-річчя незалежності України Ірина Гаврилюк оголосила фотографам подяки голови Львівської обласної державної адміністрації та вручила почесні грамоти департаменту. Оглянути фотороботи виставки у фотогалереї Василя Пилип’юка можна буде ще протягом трьох тижнів. Організатор виставки – Львівська організація Національної спілки фотохудожників України за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.
Медикам Львівщини нарахували майже 3 млн грн компенсації за час лікування профхвороби на COVID-19
30 липня 2021
За час лікування гострого професійного захворювання на COVID-19 медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які інфікувались під час виконання посадових обов’язків, Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток у розмірі 100 % середнього доходу незалежно від тривалості стажу. З початку пандемії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі – Управління) здійснило фінансування близько 500 листків непрацездатності, виданих у разі гострого профзахворювання на COVID-19. Загалом допомоги нарахували на суму понад 2,7 млн. грн. Працівникам закладів охорони здоров’я Львівської області – лікарям, медсестрам, медбратам та іншим медичним працівникам Управління оплатило 6620 днів тимчасової непрацездатності. Нагадаємо, гостре професійне захворювання медичних та інших працівників на COVID-19 вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає розширений перелік страхових гарантій від Фонду соціального страхування України. Так, окрім компенсації втраченого доходу за час лікування від коронавірусної хвороби, Фонд фінансує для них: ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі смерті медика; ● одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі встановлення інвалідності; ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для членів його родини (у розмірі 100 прожиткових мінімумів); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі смерті медичного працівника для осіб, які перебували на його утриманні (у сумі 20 розмірів прожиткового мінімуму); ● одноразову страхову виплату за кошти Фонду у разі встановлення стійкої втрати працездатності, інвалідності (розмір залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму); ● щомісячну страхову виплату для медичного працівника, якому встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність (розмір щомісячної допомоги повністю компенсує втрачений заробіток залежно від відсотку втрати працездатності); ● щомісячну страхову виплату у разі смерті медика для осіб, які мають на неї право; ● також для медичних працівників, яким встановлено стійку втрату працездатності, інвалідність, Фонд фінансує майже 20 видів медичних і соціальних допомог, зокрема, лікування та медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування із визначеною періодичністю.
За медалі національних та міжнародних змагань атлети отримали майже мільйон гривень від Львівської ОДА
22 липня 2021
Чемпіонам та призерам змагань міжнародного та державного рівня з олімпійських видів спорту та їх тренерам за підсумками другого кварталу 2021 року Львівська ОДА виплатить грошові винагороди на суму 936 тисяч гривень. Сертифікати на отримання найбільших премій спортсменам Львівщини сьогодні вручив голова обласної державної адміністрації Максим Козицький. Такі премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту атлети Львівщини отримують щоквартально. За підсумками квітня-червня грошові винагороди призначени 103 спортсменам та 64 тренерам. Грошову винагороду у такій же сумі від Львівської ОДА отримав і чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. Серед тих, хто отримав найбільші нагороди цього кварталу, чемпіонка Європи з вільної боротьби Оксана Чудик. Її премія - 30 тисяч гривень. Таку ж грошову винагороду отримав чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна. 25 тисяч гривень отримав Віталій Верегелес - веслувальник, що став бронзовим призером Кубку світу та чемпіонату Європи. 15 тисяч гривень отримала чемпіонка Європи зі стрільби кульової Юлія Коростильова. «Такі винагороди, звичайно, є лише необхідним мінімумом, коли ми говоримо про спорт високих досягнень. Це люди, які своєю працею, своїми перемогами, прославляють Львівщину на рівні держави, а державу на рівні світі. Перемоги ніколи не бувають легкими, це результат тривалої роботи, який має бути належно оцінений», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, сьогодні голова Львівської ОДА відзначив також з нагоди професійного свята тренерів Львівщини, чиї вихованці впродовж другого кварталу 2021 року показали надзвичайно високі результати на національних та міжнародних змаганнях.
Пластунів Львівщини відзначили подяками з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги
13 квітня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради нагородили пластунів – з нагоди 109-ї річниці першої пластунської Присяги. Подяки голови Львівської обласної держадміністрація за особистий внесок у розвиток пластового руху на Львівщині та активну громадянську позицію оголосили пластункам-сеньйоракам - Тетяні Левченко, Ірині Станіцькій, Оксані Кобрин, Оксані Зубрицькій, старшому пластуну Петру Віняру, старшим пластункам Ксенії Рондяк, Марії Білинській. “Ви спонукаєте та надихаєте нашу молодь до якісних змін в нашій області та країні! Сьогодні на сесії маємо розглянути питання про створення на Львівщині комунальної установи «Львівський обласний Пластовий центр». Прошу депутатів підтримати цю ініціативу. Пластовий центр проводитиме навчальні семінари, вишколи, тренінги, виїзні презентації, зустрічі, заходи для дітей, учнівської та студентської молоді Львівщини”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, цього року рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили Програму підтримки розвитку Пласту у Львівській області на 2021-2025 роки. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Мета програми - забезпечити доступність Пласту для кожної дитини Львівщини. Тут і залучення та підготовка пластових виховників, сприяння розгортанню пластової інфраструктури для реалізації пластовими виховниками освітньої програми відповідно до пластового методу. Зазначимо, що пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та трьох головних обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також робити добрі діла.
Понад 60% ліжок у ковідних лікарнях забезпечені киснем
17 листопада 2020
Роботи із розширення кисневої мережі у медичних закладах області тривають. У багатьох закладах уже розведена киснева мережа, зараз очікують на обладнання, аби його підключити до централізованого налаштування кисневих систем. «Із 3435 ліжок, де можна лікувати хворих на коронавірус, 2072 уже забезпечені централізовано киснем. Станом на сьогодні киснем забезпечені 60,3% ліжок», - розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. За його словами, медичного персоналу наразі вистачає. «Кількість медиків при тій потужності, яка зараз є, цілком достатня. Однак зараз триває набір персоналу для роботи у розгорненому додатковому відділені лікарні швидкої допомоги, адже згідно з прогнозами епідеміологічна ситуація буде погіршуватись», - зазначив керівник департаменту. Сезонні захворювання та збільшення рівня підтверджених випадків свідчать про те, що кількість хворих буде зростати. «Говорити про пік захворювання дещо рано. Мусимо готуватись до погіршення ситуації. Відповідно маємо бути готові для залучення додаткових лікарень, розгорнення додаткових ліжок в межах існуючих лікарень, аби мати можливість забезпечити усіх пацієнтів стаціонарною медичною допомогою», - акцентував Орест Чемерис. Прес-служба ОДА
Львівська опера присвятить лікарям грандіозну прем’єру опери «Турандот»
17 листопада 2020
Львівська опера готує грандіозну прем’єру опери «Турандот», на яку спеціально запросять лікарів. Вражаючі декорації і костюми, неповторні світлові та 3D ефекти, які перенесуть глядачів в часи Стародавнього Китаю, а також екзотичне і масштабне звучання музики, від якої перехоплює подих. Вперше в історії театру, до 120-річчя Львівської національної опери відбудеться постановка опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Прем’єру опери глядачі зможуть відвідати 20, 26 та 27 листопада. Міжнародна команда постановників з 5 країн світу та артисти театру присвячують цю постановку лікарям, яких спеціально запрошують на прем’єру. «Лікарям, медсестрам, усім, хто кожен день сьогодні бореться за людське життя, часто ризикуючи власним. На прем’єрних показах нашим першим глядачем будуть медичні працівники», – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. "Ми всі в один день опинились в нових умовах, адже пандемія не оминула нікого. Маємо бути вдячні кожному медику за його титанічну роботу щодня. Мистецтво ніколи не стояло осторонь суспільних проблем і завжди за усіх можливостей долучалось до вирішення проблем. Гадаю, ініціатива оперного театру - хороший приклад підтримки наших медиків та можливість продемонструвати важливість спільної роботи у подоланні епідемії", - розповіла заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор-Цибак. Режисером-постановником вистави став один із найвідоміших сучасних оперних режисерів – Міхал Знанецький із Польщі, автор понад 200 постановок на сценах Польщі, Італії, Франції, Іспанії, Аргентини, Ізраїлю, Куби. Вистави у його режисурі кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, премією Хорватського національного театру та спеціальною нагородою в Італії – «Преміо Аббіаті». Усі репетиції з режисером проводилися онлайн, однак перед здачею прем’єри опери режисер знайшов можливість приїхати до Львова на кілька днів. Варто зазначити, що це перша постановка Міхала Знанецького в Україні, тож – це грандіозна подія для оперного мистецтва Львова та всієї країни. Над світловими ефектами працює польський художник світла Даріуш Альбрихт, який також зміг приїхати до Львова і працювати безпосередньо в театрі. «В опері, дія якої відбувається в Стародавньому Китаї, світло відіграє одну із ключових ролей. Воно дає змогу підкреслити її казковість, передати особливу атмосферу того часу. У виставі використовуються понад 120 світлових прожекторів. Цілісну картину доповнюють вражаючі ЗD проєкції, які висвітлюються на елементах сценографії, перед та позаду артистів», – розповів художник. До числа постановників залучені запрошені митці – художник Луіджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща), балетмейстерка Діана Теохарідіс (Аргентина) та її асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс (Греція). Робота з ними відбувалася дистанційно у форматі онлайн репетицій, що було неабияким викликом для артистів театру. Серед виконавців – балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал). Вистави зможуть відвідати лише 362 глядачів, згідно з чинними карантинними нормами.
Максим Козицький вручив нагороду «Заслужений вчитель України» Миколі Петруніву
24 серпня 2020
Львівщина святкує 29-у річницю проголошення Незалежності України. У храмах Львова та всієї області відбулись святкові літургії та молитви за Україну. На площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку організували телеміст із різними містами країни, в тому числі зі столицею. Участь в онлайн-святкуванні взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Під час події Указом Президента звання «Заслужений вчитель України» присвоїли учителеві Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка Миколі Петруніву. Нагороду вручив Максим Козицький за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, активну громадсько-політичну діяльність, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.
Від COVID-19 на Львівщині одужали вже понад п’ять сотень медиків
8 липня 2020
В області одужало 516 медиків з 997 інфікованих коронавірусом. Серед них 316 лікарів, середній медичний персонал – 411, молодший медичний персонал – 176, інший персонал – 94. «Усі необхідні заходи проведені. Зокрема є медичні працівники, які скеровані на ізоляцію. Також всі працівники, які потребують лікування - амбулаторного чи стаціонарного, проходять його. Хочу зазначити, що наші медики, незважаючи на ризик, продовжують самовіддано працювати і надавати необхідну допомогу хворим», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис. Зазначимо, зідно з рішенням Львівської обласної ради від 04.06.2020 № 1038 «Про внесення змін до обласних програм та показників обласного бюджету на 2020 рік» передбачено надання разової допомоги працівникам комунальних некомерційних підприємств охорони здоров'я, у яких підтверджено діагноз захворювання COVID-19 і які пройшли стаціонарне лікування, за період з 12 березня до 05 липня 2020 року.
В Яворівському національному природному парку відзначили річницю створення
8 липня 2020
В еколого-просвітницькому центрі Яворівського національного парку відбулися урочисті збори працівників парку з нагоди відзначення 22-ї річниці з Дня створення НПП та Дня працівника природно-заповідної справи. Директор департаменту екології Руслан Гречаник та його заступник Микола Маланич привітали присутніх зі святом. Під час відвідин Яворівського НПП директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник вручив грамоти та подяку департаменту за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю Андрушевському Миколі Івановичу і Антоненко Марії Зіновіївні, а також колективу Яворівського національного природного парку за збереження природних скарбів та історико-культурних пам'яток, здобутки у науковій та природоохоронній сферах, підвищення рівня екологічної свідомості мешканців області, створення умов для відпочинку в гармонії з природою, пошанівок традицій та відтворення народних промислів, якими так славиться Розточчя, поширення екологічних знань та створення позитивного іміджу Львівщини. В межах візиту також оглянули будівництво еколого-просвітницького візит-центру, яке відбувається в рамках реалізації проєкту «Рове-Лове разом попри кордони» в рамках Програми ТСК Польща-Білорусь-Україна ЄІС 2014-2020. Проєкт фінансується Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 в межах Європейського інструменту сусідства.