В області житлову субсидію отримують майже 230 тисяч громадян
Станом на 13 липня 2018 року в області одержують житлову субсидію 75 786 сімей (домогосподарство), що становить 9,3% населення області. В цілому підтримкою житлової субсидії охоплено біля 230 тис громадян області (середня кількість членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3 осіб).
Одночасно, протягом липня 2018 року органами соціального захисту населення області завершується перерахунок житлових субсидій на неопалювальний період. Про необхідність подання нових заяв та декларацій повідомлено 264 589 сімей. Відмовлено у перепризначенні субсидії 38 168 домогосподарствам.
Варто нагадати, що цього року в Україні продовжує діяти механізм часткової монетизації частини зекономлених субсидій, що передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії (до 135,00 грн) або 100 кубів газу (до 695,00 грн), якщо ці ресурси використовувались для опалення Сім’ям, які одержували житлову субсидію протягом останнього опалювального періоду та вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів слід звернутись до 1 вересня до органу соціального захисту населення та подати заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії. Виплата коштів буде здійснюватись з листопада 2018 року на рахунок в банку чи відділення Укрпошти, за бажанням заявника. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим. На даний час до органів соціального захисту населення звернулось 18 908 одержувачів житлової субсидії з 115 736 (16,3%), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення. призначено субсидію складається з 3 осіб).
Одночасно, протягом липня 2018 року органами соціального захисту населення області завершується перерахунок житлових субсидій на неопалювальний період. Про необхідність подання нових заяв та декларацій повідомлено 264 589 сімей. Відмовлено у перепризначенні субсидії 38 168 домогосподарствам.
Варто нагадати, що цього року в Україні продовжує діяти механізм часткової монетизації частини зекономлених субсидій, що передбачає грошову виплату енергоощадним родинам - еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії (до 135,00 грн.) або 100 кубів газу (до 695,00 грн.), якщо ці ресурси використовувались для опалення Сім’ям, які одержували житлову субсидію протягом останнього опалювального періоду та вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів слід звернутись до 1 вересня до органу соціального захисту населення та подати заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії. Виплата коштів буде здійснюватись з листопада 2018 року на рахунок в банку чи відділення Укрпошти, за бажанням заявника. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.
На даний час до органів соціального захисту населення звернулось 18 908 одержувачів житлової субсидії з 115 736 (16,3%), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення.
Новини за темою
Житлові субсидії на неопалювальний сезон будуть автоматично перепризначені: детальніше
5 травня 2022
Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій. Зокрема, житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня поточного року будуть перепризначені для всіх одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2021/22 років, автоматично. Перепризначення буде здійснюватись на підставі інформації, наявної в органах соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС. Також призначатимуть субсидію і одержувачам, які отримали грошові валютні кошти від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання. Зазначені зміни зміцнить захист права на отримання житлових субсидій та забезпечить їх безперебійне призначення, нарахування та виплату протягом неопалювального сезону 2022 року. Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону. Варто зазначити, що одержувачам з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію буде призначено з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Також зазначеній категорії субсидіантів дозволено не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Однак є обов’язок поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану. До слова, за підсумками опалювального періоду (жовтень 2021 року – квітень 2022 року) у Львівській області житлову субсидію одержували більше ніж 150 тисяч домогосподарств.
Верховна Рада підтримала виплату субсидій для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок
26 січня 2022
Книгарні отримуватимуть відшкодування з державного бюджету на оренду приміщень. Також українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг. Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні 25 січня 2022 року. За це рішення проголосували 277 народних депутатів. «Результати програми «єПідтримка» доводять, що попит на книжки серед українців однозначно є. Тому очікуємо на позитивне голосування за законопроект і у другому читанні. Такі зміни створять можливість збільшити кількість книгарень в Україні», - прокоментував рішення парламенту Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Державна субсидія на часткову компенсацію оренди надаватиметься щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року. Отримати її зможуть книгарні, більш ніж 80 відсотків доходів яких приносить саме реалізація книжок. Заявка на оформлення субсидії буде подаватись до Українського інституту книги. Сертифікат на купівлю книг надаватиметься з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років. Сума - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні понад 700 грн. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книг державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій
27 жовтня 2021
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій, адже традиційно на початку опалювального періоду при надходженні перших платіжок підвищується попит і збільшується кількість громадян, які звертаються з питань оформлення субсидії. Віталій Музиченко підкреслив, що, як і прогнозувалося, зберігається тенденція підвищення попиту на оформлення субсидій. Так, за останній тиждень до органів соціального захисту населення звернулося більше, ніж 50 тис. домогосподарств. Ця цифра дорівнює кількості звернень за місяць у неопалювальному сезоні. Заступник Міністра нагадав, що відповідно до діючого порядку призначення субсидій усі громадяни, які звернулися за її призначенням протягом двох місяців після початку опалювального періоду отримають субсидію з жовтня , тобто з початку опалювального періоду. Довідково Для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно: - звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу, - звернутися до органу соціального захисту населення, - відправити документи через «Укрпошту», - онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).
У Міністерстві соцполітики України розповіли як рахуватимуть субсидії у випадку нового локдауну восени
4 серпня 2021
Уряд подовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які після 1 жовтня опиняться у «червоній» зоні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Збільшені соціальні норми для розрахунку субсидії на окремі види послуг, які були запроваджені весною минулого року, будуть збережені також в наступному опалювальному сезоні. «Навесні 2020 року, коли країна закрилася на карантин, були збільшені на 50 відсотків нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, адже люди знаходилися вдома, відповідно, витрачали більше цих ресурсів, а їхні доходи при цьому знизились», – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, попри те, що зараз вся Україна знаходиться у «зеленій зоні», а доходи людей почали зростати, Уряд передбачив продовження дії цього компенсаторного заходу для тих регіонів, які з початком опалювального сезону опиняться у «червоній зоні» у випадку нової хвилі коронавірусу. «Ми добре розуміємо, що епідемія коронавірусу не завершилась, по всьому світу йдуть нові спалахи. І у випадку чергової хвилі мешканці регіонів, які опиняться у «червоній зоні», автоматично отримають підтримку від держави у вигляді збільшення соціальних нормативів при наданні житлових субсидій», – підкреслила Міністр.
Кожна громада може отримати від держави до 2 млн гривень на розвиток соціальних послуг в рамках пілотного проекту
21 липня 2021
Уряд спростив умови участі територіальних громад у пілотному проекті „Розвиток соціальних послуг”. Кожна громада, яка візьме участь у проекті, отримає від держави до 2 млн гривень на рік на розвиток соціальних послуг. Відповідна постанова прийнята сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України. У 2020 році коштами з державного бюджету, передбаченими на цей пілотний проект, не змогла скористатися жодна громада через недостатній розвиток соціальної інфраструктури. Проаналізувавши ситуацію, Міністерство соціальної політики України спростило умови участі у пілотному проекті. Тепер на державну допомогу може претендувати кожна територіальна громада, у якій працює хоча б один фахівець із соціальної роботи. Також передбачається можливість участі у проекті надавачів соціальних послуг державного, комунального та недержавного секторів. “Ключові соціальні послуги мають бути доступні людині за місцем її проживання – у територіальній громаді. Ми розуміємо, що на місцевому рівні не вистачає кваліфікованих спеціалістів та ресурсів для створення якісних соціальних послуг, тому спростили умови участі у конкурсі, щоб кожна територіальна громада мала можливість отримати державну допомогу на розвиток соціальних послуг”, - зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. Громади, які візьмуть участь у пілотному проекті, отримають фінансування на запровадження ключових соціальних послуг: денного догляду для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю та людей похилого віку; супроводу під час інклюзивного навчання; соціального супроводу при працевлаштуванні та під час роботи; тимчасового відпочинку для батьків або опікунів, які доглядають за дітьми з інвалідністю; підтриманого проживання; стаціонарного догляду. З детальними умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням.
Максим Козицький зустрівся з Міністром соціальної політики Мариною Лазебною
13 липня 2021
Сьогодні, 13 липня, із робочим візитом на Львівщині перебуває Міністр соціальної політики Марина Лазебна. В межах візиту вона зустрілась з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким. Говорили про надання базових соціальних послуг у громадах. Так, з 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Відтак, повноваження у сфері соціальних послуг передали громадам - максимально близько до отримувачів цих послуг. Щоб реалізувати їх, в громаді мали створити відповідний структурний підрозділ. Марина Лазебна відзначила, що Львівщина на відмінно впоралась із забезпеченням організації процесу по прийому документів, зокрема на державні соцдопомоги, пільги та субсидії, в кожній територіальній громаді. Голова Львівської ОДА озвучив, що сьогодні потребує удосконалення розподіл субвенції з державного бюджету на житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Зазначимо, що Львівщина повністю освоїла субвенцію, яку отримала у листопаді. Так, за останні 6 років в області понад 300 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа отримали житло у власність за кошти з обласного та місцевих бюджетів. Разом з цим сьогодні на черзі на отримання житла перебуває більше пів тисячі дітей та осіб з їх числа, з них віком 16-23 – майже 300. Відтак, як зазначили в межах зустрічі, субвенція є дуже важливою для забезпечення цієї потреби. Також поспілкувались про розмежування функцій органів соціального захисту та служб у справах дітей, роботу соціальних фахівців, компенсації та надання пільгових перевезень, роботу та фінансування ДБСТ тощо. Додамо, що в межах робочої поїздки Міністра до Львівської області заплановано огляд об’єктів соціальної сфери таких як: - малого групового будинку, с. Бірки, Івано-Франківської ТГ, який було збудовано за кошти державної субвенції;відвідання дитячого будинку сімейного типу сім’ї Макарчуків, с. Бірки, Івано-Франківської ТГ; - відкриття Простору дитячого і підліткового розвитку в Центрі надання соціальних послуг в рамках реалізованого проекту «Громада для сім’ї» (передбачає створення простору для всебічного та гармонійного розвитку дітей та підлітків з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей з інвалідністю, їх соціальної адаптації, інтеграції та реінтеграції); - філії Державної реабілітаційної установи комплексної реабілітації «Галичина» (Реабілітаційною установою розроблено модель комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, яка передбачає соціальну, психологічну, медичну, психолого-педагогічну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну та трудову реабілітації); - Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна (Метод Козявкіна (Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР) - високоефективна технологія лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом, наслідками травм і органічного ураження нервової системи, протягом 2020 року 1650 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні заходи в реабілітаційній установі ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна») та інші соціальні об’єкти області. Під час робочої поїздки Марина Лазебна ознайомиться з роботою територіальних громад області щодо соціального захисту населення та планує провести селекторну нараду з їх головами. Акцент у цих заходах буде ставитися на створення мережі служб у справах дітей, та ефективного використання держсубвенцій по закупівлі житла для дітей-сиріт.
10 інститутів громадянського суспільства допустили до другого етапу конкурсу проєктів ГО осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій
1 Червня 2021
У департаменті соціального захисту населення відбувся відкритий захист проєктів громадських об’єднань осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв нацистських переслідувань та жертв політичних репресій, на реалізацію яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році. «Відповідно до рішення конкурсної комісії до відкритого захисту допущено 10 інститутів громадянського суспільства, які подали 11 конкурсних пропозицій. Члени конкурсної комісії оцінюють конкурсні пропозиції за відповідними критеріями», - розповів директор департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк. Відтак, до участі у другому етапі конкурсу допущені наступні інститути громадянського суспільства (Рішення №2 від 21 травня 2021 року). ГО «Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих»; Львівська обласна організація «Союз Чорнобиль України»; Львівська обласна організація Українського товариства глухих; ГО «Спілка учасників АТО Стрийщини»; Дрогобицьке добровільне товариситво захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія»; ГО «Львівська обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України; Громадська організація «Львівська обласна організація Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. Василя Стуса; Львівська обласна громадська організація «Спілка безквартирних ветеранів Афганістану у Львівській області «Наш дім»; ГО «Львівський центр соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю «СОЗАРІН»; Червоноградська міська ГО неповносправної молоді «Ніка». Зазначимо, що на підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв нацистських переслідувань та жертв політичних репресій обласним бюджетом передбачено 500 тис. грн.
Львівщина готується до літнього оздоровлення та відпочинку дітей
27 травня 2021
Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнської селекторної наради щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році. Під час селектору обговорили перспективи проведення оздоровлення в умовах карантину. Як зазначив під час наради директор департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк, у 2021 році послуги з оздоровлення та відпочинку дітей планують надавати 11 стаціонарних дитячих закладів. «В обласному бюджеті на оздоровлення дітей передбачено 12,5 млн грн. Зокрема, заплановано придбати 1570 путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на території області та узбережжі Чорного моря. Крім того, понад 15 млн грн передбачено в бюджетах територіальних громад. Ці кошти будуть спрямовані на діяльність дитячих закладів та закупівлю путівок», - поінформував Віктор Степанюк. Після завершення навчального року заплановано відкриття 77 таборів із денним перебуванням на базі закладів освіти. Під час селектору обговорили питання покращення якості надання оздоровчих послуг, дотримання державних стандартів у сфері дитячого оздоровлення та відпочинку. Крім того, порушили питання посилення контролю за безпекою дітей упродовж оздоровчого сезону.
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій
19 травня 2021
Сьогодні Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики. Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств). Рішенням Уряду передбачено: 1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. 2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень). 3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: - надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації). «Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.
Захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – серед пріоритетів роботи департаменту соцзахисту
26 квітня 2021
26 квітня виповнюється 35 років з моменту екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС. І сьогодні Львівщина разом з усією Україною вшановує пам’ять людей, які загинули внаслідок неї. Як інформує департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, сьогодні в області налічується 7648 осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них статус учасників ліквідації мають 3808 осіб, статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 3266 осіб (зокрема і 1266 дітей) та статус дружин/чоловіків, опікунів дитини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, мають 574 особи. Відтак, у межах реалізації регіональної ініціативи з питання забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (віднесених до категорії 1), на умовах співфінансування у 2021 році з обласного бюджету передбачено фінансування у розмірі 1 млн. грн. Також бюджетом області на 2021 рік передбачені видатки на пільгове медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пільгове зубопротезування та пільгове придбання ліків) у сумі 4 млн. грн. Крім того, передбачені кошти на соціальний захист осіб даної категорії з державного бюджету. Відтак, на виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 25,8 млн. грн. На виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування затверджено кошти у розмірі 13,340 млн. грн. На санаторно-курортне лікування та виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, - 4,1 млн. грн. Зокрема в області цим коштом заплановано оздоровити 498 осіб у тому числі 4 дитини з інвалідністю. «Минає 35 років від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, і сьогодні люди, чиє життя ця трагедія поділила на «до» та «після», повинні відчувати підтримку та турботу. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетних напрямів роботи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією величезною техногенною катастрофою», - зазначив директор департаменту Віктор Степанюк.
Львівщина отримала кошти на виплату соцдопомог, пільг та субсидій
23 квітня 2021
В область надійшли кошти на виплату державних соціальних допомог, а також на виплату пільг та житлових субсидій у грошовій формі. Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, впродовж цього тижня в область з державного бюджету надійшли кошти для проведення наступних виплат: пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі - 174,524 млн. грн.; деякі види допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення - 28, 133 млн. грн.; соціальні стипендії студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти - близько 5 млн. грн.; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - 3,1 млн. грн.; матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби - 11,345 тис. грн. Загалом для проведення вищезазначених виплат на Львівщину впродовж звітного періоду скеровано близько 210, 718 млн. грн.
Триває прийом заявок на конкурси, оголошені департаментом соцзахисту населення
21 квітня 2021
До 30 квітня триває прийом конкурсних пропозицій на конкурси департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки. Отже, інститути громадянського суспільства мають можливість долучитися до таких конкурсів: Конкурс з визначення проєктів у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми. Конкурс з визначення мікропроєктів щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області. Конкурс із визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету для створення чи розширення соціальних підприємств. Конкурс на фінансову підтримку громадським об’єднанням осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв нацистських переслідувань та жертв політичних репресій, які виконують соціальні функції. Детальніше з умовами конкурсів можна ознайомитися на сайті обласної державної адміністрації у розділі департаменту соціального захисту населення - Конкурси (https://loda.gov.ua/konkursy_dszn).