На Львівщині відбудеться благодійна фотовиставка просто неба «На прищепках»
26 серпня у парку "На валах" навпроти Львівської ОДА відбудеться фотовиставка "На прищепках". Тематика світлин: “Я люблю Україну”.
Для участі у заході потрібно роздрукувати власні фото (формат не менше 15*21), об`єднані згаданою тематикою, прийти та розвісити їх на мотузках у сквері. Або ж придбати "На прищепках" ті світлини, які сподобались найбільше за добровільну пожертву (від 15 грн/фото).
Початок о 12:00 год.
Усі зібрані кошти скерують на закупівлю ліків для діток з діагнозом СМА, а по завершенню фотосушки оприлюднять детальний звіт.
Новини за темою
Близько 30 писанок: у Львові презентували благодійну виставку для підтримки дітей, що потерпіли від війни
5 травня 2022
Сьогодні, 5 травня, у Львові презентували благодійну виставку «PYSANKA». Десятки дітей-переселенців поділилися зі світом своїми історіями втечі від повномасштабної російсько-української війни та намалювали на майстер-класах у Львові писанки-спогади, писанки-надії, писанки-мрії. Частину з них показали відвідувачам під час експозиції. Керівник виставки Ростислав Лужецький наголосив, що експозиція мандруватиме музеями Європи та світу. «Після Львова ми плануємо презентувати ці писанки у Польщі, яка є одним з наших найбільших партнерів. Експозицію з писанками доповнюють фотографії дітей, які їх малювали, а також звуки війни. Дуже важливо розказати світу усіма можливими засобами мистецтва, що насправді відбувається у нашій державі». – Розповів Ростислав Лужецький. Під час заходу тривав збір коштів, які скерують на потреби постраждалим від війни дітям та на закупівлю гуманітарної допомоги й медикаментів у фронтові та прифронтові зони. Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко подякував організаторам заходу і зазначив, що вже 71-й день великої війни українці демонструють єдність і сміливість у боротьбі з російським агресором. «Найстрашніше у цій війні – це зламані долі та забрані життя українців, зокрема діточок, які загинули від куль ворога. Такі заходи, як ця благодійна виставка, показують, що наша сила – у єдності та взаємодопомозі. Закликаю кожного долучитись та підтримати дітей, які постраждали від бойових дій. Дякую нашим сміливими захисникам та захисницям за оборону України! Обов’язково переможемо!». – Зазначив Іван Собко. Проєкт «PYSANKA» організувала Благодійна організація «Українська Студентська Ліга». «Писанка – давній елемент української культури, який мав магічну силу добра, слугував оберегом та став невід’ємним елементом у християнському святі Великодня. Цьогоріч через війну світле, важливе і сімейне свято в Україні набуло нового сенсу. Наші маленькі писанкарі намалювали свої історії і свої сподівання». – Підкреслила в.о. директора БО «УСЛ» Катерина-Анастасія Шевчук. Зазначимо, кошти на підтримку дітей можна також скерувати на рахунок БО «УКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІГА» (БО «УСЛ») ЄДРПОУ: 44014803 IBAN: UA423253650000000260030035260 Назва банку: АТ КБ «КРЕДОБАНК» Переказ на банківську картку VISA (monobank) 4441114457183760
В Італійському дворику відкрили фотовиставку про українські національні традиції Вербної неділі та Великодня
21 квітня 2022
В Італійському дворику Львівського історичного музею відкрили фотовиставку «Великдень», на якій представили близько 30 робіт фотохудожників Львівського відділення Національної спілки фотохудожників України. Куратором виставки виступив Роман Геринович – львівський фотохудожник, працівник Львівського історичного музею. Тематика робіт – великодня. Роботи представляють українські національні традиції від Вербної неділі до Великодня: освячення лози та великодніх кошиків, гаївки, церковні служби тощо. У відкритті виставки взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «У цій виставці відображені наші звичаї і традиції, частинка нашої самобутності, за яку ми зараз платимо велику ціну. Але я впевнений, що цей похід москалів на нашу землю буде останнім. Наші воїни світла і добра зараз знищують все зле і недобре, ми ж маємо молитися за них, за перемогу. Війна – це дуже страшно. Але треба хотіти жити! Ми маємо мати бажання хотіти жити і надалі втілювати у життя цікаві мистецькі і культурні проєкти!», - зазначив Іван Собко. Виставка розташована на балконі другого поверху італійського дворику і доступна для огляду упродовж місяця. Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, виставка відображає те, що нас чекає – перемогу, Воскресіння Христове, наше відтворення. «Цією виставкою ми хотіли також засигналізувати, що ми вертаємося до своєї експозиційної діяльності. Ми відкрили перший поверх у Чорній кам’яниці, оновлені діораму, археологічну експозицію, яку оновили завдяки департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної адміністрації, а також виставку про нашу державність, яку ми відкрили завдяки підтримці Українського культурного фонду», - додав Роман Чмелик.
«З вогню до життя»: у Львові присвятили фотовиставку вимушено переселеним породіллям з гарячих точок країни
29 березня 2022
Від учора у львівському парку на Валах можна побачити мистецьку фотовиставку, моделями якої стали 11 молодих жінок віком від 21 до 36 років. Це майбутні матері, які втекли з гарячих точок Київщини, Харківщини, Житомирщини, Сумщини, Луганщини тощо. Хтось уже народив, а хтось лише чекає на поповнення. «З вогню до життя» - саме так назвали фотопроєкт. Жінки символічно окутані в жовто-блакитний стяг з немовлям на руках, як оберіг і гарантія до безпечного життя. «В багатьох пологових будинках України, в областях, де точаться запеклі бої, елементарно немає належних засобів для матері та немовляти. Жінки народжують в умовах, які їм надиктувала війна. Ця мистецька фотовиставка покликана показати суперсилу, якою володіють українські жінки. Їхні чоловіки зараз на передовій, адже вони мають для кого боротися та жити», - розповіла ініціаторка та кураторка проєкту Христина Береговська. На Львівщину усі добирались важко – десятки зупинок, кілька діб в дорозі, без будь-яких гарантій безпеки. Траплялись випадки, коли неподалік від автівок пролітали ракети та було чутно постріли. Оглянув виставку начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Ми чудово знаємо, в яких умовах зараз доводиться народжувати українським дівчатам – під звуки сирен та пострілів, в укриттях. Кожна ця фотографія показує нам окрему особисту історію. Однак є те, що їх об’єднує – мужність та непереборне бажання усіма силами захистити свою дитину», - зауважив очільник області. Зараз породіллі перебувають у Львівському обласному перинатальному центрі. Історії у всіх жінок різні. Наприклад, молода матуся Людмила з Києва назвала свою донечку Джавеліною на честь протитанкового ракетного комплексу, що допомагає наших захисникам. Мама Ольга народила свою Ніколь у переддень фотозйомки.Також є молода мама з Москви, яка закохалась в українського хлопця. Спершу вона переїхала в Київ, а вже потім на Львівщину, де активно вивчає українську мову. Мистецьку фотовиставку організували спільно з Львівською ОВА, ЮНІСЕФ та Львівським обласним перинатальним центром.
Ярема Венгринович веломандрівкою зібрав для дітей зі Сходу понад 9 тисяч євро
20 вересня 2021
Дві тисячі кілометрів здолав Ярема Венгринович, аби допомогти дітям зі Сходу. Його останньою зупинкою перед фінішем став Львів. Учора вранці заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як привітали Ярему на Львівщині. «Творити добро можна по-різному. Шлях, який обрав Ярема, точно не найпростіший. Але мета, яку цей молодий чоловік поставив перед собою, дуже благородна. Війна – це важко для всіх, але найважче для дітей, яким доводиться покидати рідні домівки, втрачаючи назавжди близьких людей. Психологічна допомога їм, яку надає проєкт «С.О.С. Дитячі міста України» вкрай необхідна», – зазначив Іван Собко. В обід Ярема Венгринович фінішував у Тернополі. Звідси родом його батьки. Мандруючи велосипедом з благодійною метою, хлопець за 21 день перетнув усю Європу. Між крайніми точками – шлях у понад 2225 кілометрів через Нідерланди, Німеччину, Чехію, Словаччину, та Польщу. «Маршрут я складав самотужки. Обрав далеко не найкоротший. Перед тим, як відправитись у мандрівку, працював у тренінговому центрі. Здавав різноманітні тести, щоб коуч міг оцінити мій рівень підготовки і підібрати відповідну програму тренувань, оскільки велоспортом я захопився не так давно», – розповів Ярема Венгринович. Нагадаємо, мандрівку з Брюсселя до Тернополя Ярема Венгринович розпочав 28 серпня. Хлопцю вдалось зібрати 9105 євро для благодійного фонду, що опікується дітьми зі Сходу, які втратили домівку чи рідних через російсько-українську війну.
У Палаці Мистецтв відкрили виставку фоторобіт Йосипа Марухняка, присвячену 30-річчю Незалежності України
19 серпня 2021
У Палаці Мистецтв відкрили виставку фотографій львівського фотохудожника Йосипа Марухняка «В одвічній боротьбі», присвячену 30-річчю Незалежності України. На світлинах зображені політичні події та знакові історичні постаті останніх 30 років, пов'язані зі Львовом. Експозиція виставки складається з понад 118 світлин, які присвячені новітній 30-літній історії незалежності України – Пласт, Леонід Кравчук, В’ячеслав Чорновіл, Майдан у Львові 2014 р., ветерани УПА, зйомки фільму про Степана Бандеру зображено на знімках Йосипа Марухняка. Відкриття виставки відбулося напередодні уродин фотомитця, з чим його привітали заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Іван Собко вручив Йосипу Марухянку грамоту від голови Львівської ОДА Максима Козицького. «Кожна професія є по-своєму важлива, потрібна і цікава. Ви вмієте зупиняти мить. Завдяки Вам ми можемо бачити ті моменти, свідками яких вже ніколи не станемо. Ви належите до когорти тих, хто робить свою справу перфектно і з максимальною самовіддачею – хочеться роздивитися фотографію, вникнути в її зміст. Життя рухається вперед, а завдяки світлинам ми можемо зберегти в пам’яті яскраві моменти та емоції. Бажаємо, що Ви надалі творили і мотивували!», - сказав Іван Собко. «Все починалося з задумів, я обробляв ці кадри, ними жив, переживав, знимкував. Тепер виставка вже не моя – вона полетіла до вас, глядачів. А в мене є натхнення далі творити щось нове», - зазначив Йосип Марухняк. Окрім того, медаль за заслуги та розвиток мистецтва вручив фотомитцю голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович. Довідково: Йосип Марухняк – член Національної спілки фотохудожників України, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член Світового об’єднання фотографів-українців, учасник і призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі культури 2017 року в номінації «Журналістика і публіцистика» (премія імені В’ячеслава Чорновола). Він є автором фотокниг «Молитва і пісня Михайла Вербицького» (видавництво «Камула», Львів, 2016); «Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича» («Камула», Львів, 2017); «Границі долі Осипа Маковея» («Камула», Львів, 2017), співавтором книг і фотоальбомів.
У Львові презентували фотовиставку Володимира Дубаса «Боротьба за Незалежність в об’єктиві»
18 серпня 2021
У Львівському історичному музеї відкрили виставку світлин львівського фотохудожника Володимира Дубаса, де представили понад 50 унікальних фото, які відображають події становлення незалежної України. На фотографіях можна побачити В’ячеслава Чорновола, Ігоря Калинця, Леоніда Кравчука, «живий ланцюг» 1990 р., зібрання першої сесії Львівської обласної ради в Оперному театрі, мітинги у Львові у кінці 80-х – на початку 90-х років, повернення Кардинала Любачевського у 1991 р. та багато інших подій того часу. Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, світлини з виставки Володимира Дубаса розповідають про важливі сторінки української історії. «Фотографіями зараз ми захоплюємося не менше ніж картинами, адже вони передають миті з минулого, які неможливо повернути. Кожна зі світлин цієї виставки є неповторною і відображає певний момент в історії здобуття Незалежності України. Володимир Дубас – лауреат обласної премії в галузі фотомистецтва ім. Василя Пилип’юка, він був свідком і зафіксував низку подій, які призвели до становлення незалежної суверенної України. Його фотографії має бачити якомога більше людей. Тому закликаю всіх відвідати виставку, яка у вільному доступі знаходиться в Львівському історичному музеї. Назва цієї виставки дуже вдала. Бо в боротьбі за незалежність нашої країни у кожного була своя місія. Так є і сьогодні. Кожен з нас на своєму місці має робити усе, що може – на благо нашої держави», - сказав у вітальному слові Іван Собко. Своєю чергою Володимир Дубас висловив подяку облдержадміністрації, своїм колегам за сприяння в організації виставки, та розповів про окремі світлини. «Фотографії демонструють події 1987-1991 років. Серія завершується світлиною В’ячеслава Чорновола після референдуму 2 грудня 1991 року. Загалом виставка налічує 56 світлин, за кожною з яких є своя історія», - зазначив фотограф. Серед гостей заходу були фотомитці, любителі фотографії, представники ЗМІ та громадськості. Привітав Володимира Дубаса і учасник подій початку 90-х Степан Павлюк - депутат Верховної Ради України першого скликання, директор Інституту народознавства НАН України. Виставка доступна для огляду в італійському дворику Львівського історичного музею до кінця вересня. Довідково: Володимир Дубас – висококваліфікований майстер фотографії, який належить до провідних фотохудожників України. Впродовж 50-ти років професійної творчої праці створив неповторні світлини з життя Львова, області та України. Його фотографії розповідають про національне відродження, знаних людей міста та країни, спортивне життя краю та мальовничі краєвиди України. Фотосерія «Де синії гори…» відображає чарівність карпатських гір, свята і будні гуцулів. Ця тематична добірка нараховує понад 500 фотографій, зроблених упродовж 50-ти років, які експонувалися на виставках у США, Японії, Китаї, Австралії, Франції, Іспанії, Бразилії і за які автор отримав чимало високих нагород Починаючи з 1968 року Володимир Дубас бере активну участь у різноманітних фотоконкурсах та фотосалонах, в Україні та за кордоном, пропагуючи українське фотомистецтво. Його фотороботи експонувалися у 50-ти країнах світу. Є учасником понад 400 міжнародних фотосалонів. 300 з них – під патронатом FIAP (міжнародна федерація фотомистецтва при ЮНЕСКО). На цих виставках його фототвори відзначалися багатьма спеціальними відзнаками. За ці творчі здобутки Володимир Дубас ушанований міжнародного фотографічного звання ЕFIAP (заслужений художник міжнародної федерації фотомистецтва. З 1989 року – член Національної Спілки фотохудожників України, з 2005 року – голова Львівської організації НСФХУ, член правління НСФХУ, автор 12 персональних фотовиставок. Зокрема, чималою популярністю у львів’ян та гостей міста користувалася виставка «Футбольні пристрасті», яка експонувалася в дні чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Львівському історичному музеї.
У львівському сквері «На валах» відкрили фотовиставку присвячену ромській культурі
12 липня 2021
Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Між нами» відкрив фотовиставку «Чотири стихії», присвячену красі та цінності ромського народу. Презентували її сьогодні, 12 липня, у сквері «На валах». Фотовиставку провели за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. Мета – розповісти історії ромських родин та їхніх дітей. У заході взяли участь і герої експозиції – представники ромської меншини Анна та Есмеральда, а також їх діти – Іванка, Аліна, Анжела, Ланія та Дмитрик. Експозицію виставки відкрила Алла Горбач – директор Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Між нами». Пані Алла звернула увагу на потреби ромської меншини, а також докладно розповіла про виклики, з якими стикається спільнота. «Ні для кого не секрет, що в суспільстві є упереджене ставлення до ромів. Але як з цим боротися? Ми чуємо багато повідомлень про проблеми ромської спільноти, але часто ці масиви інформації проходять повз нас, не торкаючись нас. Сьогоднішня експозиція, фотографії, цитати людей, усміхнені обличчя, щирі посмішки та спраглі очі дітей міняють наше ставлення до ромів у сотні разів сильніше, аніж численні міжнародні конвенції, документи чи стратегії. Розкриття проблем ромів через локальні історії, через людські долі та переживання – має дуже сильний ефект у подоланні стереотипів», - начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Дмитро Горєвой. На відкритті фотовиставки були присутні: заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб Юрій Микитка, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин, заступник директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Між нами» Назарій Петрів, духовенство – отець Лукаш Лушняк з Римо-католицької Церкви та отець Іван Данилів з Православної Церкви України, автори виставки - фотографи студії "Фотовернісаж" та Національної Спілки Фотохудожників України Анна Рицар та Роман Семен. Фотоекспозицію можна оглянути до 14 липня 2021 року включно у сквері «На валах» навпроти Львівської обласної державної адміністрації.
Майже 150 авторів з понад 60 країн: на Львівщині презентують мистецький проєкт про карантин
5 жовтня 2020
У п'ятницю, 9 жовтня, на Львівщині презентують міжнародний мистецький проєкт «Місто VS Карантин». «Місто VS Карантин» - це унікальна просторова фотоінсталяція, доповнена аудіовізуальними ефектами, результат спільної роботи команди кураторів, митців та архітекторів м. Львова. У проєкті беруть участь 147 авторів з більш ніж 60 країн Світу, з усіх континентів. Загальна кількість робіт в експозиції - 191. Серед учасників, що надіслали свої роботи, є як професійні фотографи, так і домогосподарки, музиканти, радіоведучі, художники, директори музеїв, військові, фото кореспонденти, стоматологи, шеф кухарі, лікарі, фуд блогери, адвокати, вчителі, мистецтвознавці та люди інших професій. Експозицію супроводжуватиме авторський відеоряд, з авторською музикою – документальні відео існування міста на карантині. Основна тема проєкту «Місто VS Карантин» – відображення за допомогою фото камери нової, контраверсійної для людства реальності, а саме вимушене масове перебування на карантині довгий період часу та життя Міста під час Карантину. Мета проєкту «Місто VS Карантин»: зібрати унікальні документальні свідчення з різних локацій України та Світу, які зафіксували в своїх фотографіях рефлексії Міста та його мешканців на карантинні обмеження. візуалізація змін в Місті та в життєвому просторі мешканців Міста, що знаходиться в ізоляції від звичайного життя, туристів та повсякденних подій. мистецьке осмислення унікальних історичних подій, свідками яких ми є. Автори проєкту – Сашко Балабай та Дарина Балабай – львівські кінорежисери, члени Української кіноакадемії, автори багатьох мистецьких та соціальних проєктів. Проєкт реалізовано спільно з Львівською спілкою архітекторів НСАУ та за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Час: 16:00 година. Місце: Львівський палац мистецтв (вулиця Коперніка, 2-й поверх). Керівник проєкту та контактна особа – Дарина Балабай, тел.: 067-707-43-38. Христина Дмитрик
У Львові презентували виставковий проєкт «Від оптичної ілюзії — до цифрової реальності»
19 серпня 2020
У вівторок, 18 серпня, на експозиційних терасах Львівського історичного музею відбулося відкриття виставки «ВІД ОПТИЧНОЇ ІЛЮЗІЇ — ДО ЦИФРОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ», спільного проєкту Львівського історичного музею та Львівського фотомузею Романа Метельського. Автори виставки прагнули показати непересічний доробок львівської фотографії якнайширше. На виставці представлені як фотороботи відомих і невідомих митців, так і різні матеріали для фотофіксації зображення. Всього для огляду представлено понад 250 фотографій та 7 фотоальбомів. Відвідали відкриття фотовиставки й заступник голови ОДА Іван Собко та заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Дякую всім, хто долучився до створення експозиції та щиро вітаю всіх причетних з Днем фотографії. Бажаю приголомшливих ідей і вдалих кадрів, неймовірних історій і яскравих сюжетів, чудових результатів і широких просторів фантазії та задоволення від роботи» - привітав усіх причетних Іван Собко. В межах проєкту у вестибюлі та на другому поверсі галереї Італійського подвір’я кам’яниці Корнякта були преставлені світлини покійного військового капелана, протоієрея Андрія Дуди, присвячені воїнам АТО.
У Львові відбудеться фотовиставка "Краєвиди Львівщини", присвячена 90-річчю від заснування фотографічного товариства
13 серпня 2020
У фотогалереї Василя Пилип’юка (вул. Стецька, 3а, м. Львів), відбудеться фотовиставка робіт львівських фотохудожників "Краєвиди Львівщини", присвячена особливій події – 90-річчю від заснування фотографічного товариства у Львові. Проводить виставку Львівська організація Національної спілки фотохудожників України за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації та ГО "Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні". Експозиція, що презентує неповторні пейзажі Львівщини, налічує близько 100 робіт 37 авторів, і триватиме місяць. Відкриття відбудеться у вівторок, 18 серпня, о 13:00 год.
У Львівській ОДА презентували виставку «Крим (о)гляди Юрія Вербицького»
23 січня 2020
Сьогодні, 23 січня, у Львівській обласній державній адміністрації презентували виставку фотографій «Крим (о)гляди Юрія Вербицького». “Цю виставку ми відкрили у день народження Юрія Вербицького два роки тому, і впродовж цього часу вона мандрує містечками та селами Львівської області, бібліотеками, музеями та іншими закладами. Мені приємно, що сьогодні ми згадуємо Юрія у час його мученицької смерті, яку ми повинні пам’ятати і винести для себе урок. Ми повинні згадувати Героїв і про них розповідати нашим дітям”, - розповіла організатор фотовиставки Наталія Криничанка. В експозиції – світлини, зроблені у Криму Героєм України Юрієм Вербицьким. “Люди, які віддають своє життя за те, щоб іншим було добре, є справжніми Героями. Таким був Юрій Вербицький – сильна постать, яка безмежно любила життя. Якщо подивитись на його фотографії, це широкий вимір розуму та відважності. Ми повинні шанувати пам'ять Небесної Сотні і Юрія Вербицького у тому числі, бо ці люди віддали своє життя за нас і наших дітей”, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Спогадами про свого брата із присутніми поділився Cергій Вербицький. “Минуло шість років, мені дуже не вистачає Юрія, і я б не хотів щоб він став Героєм, мені б хотілось щоб він був поруч з нами. Мені дуже приємно, що ця виставка зроблена і показує, що Юрій бачив світ, любив Україну, людей”,– зазначив Сергій Вербицький. Завершили відкриття хвилиною мовчання в пам’ять про Юрія Вербицького. Зазначимо, переглянути світлини можна до 3 лютого. Довідково: Юрій Тарасович Вербицький (25 серпня 1963, Львів – 21 або 22 січня 2014, біля с. Гнідин, Бориспільський район, Київська область, Україна) – Герой України, сейсмолог, кандидат наук. Активіст Євромайдану; був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань.
У фотогалереї Василя Пилип’юка відкрили виставку, присвячену 180-річчю фотографії
27 вересня 2019
Днями у фотогалереї Василя Пилип’юка, що на вул. Стецька, 3а у Львові, відкрили масштабну виставку – «Львівський салон художньої фотографії 2019», присвячену 180-річчю фотографії. На виставці представили понад 100 вибраних робіт авторства 53 фотохудожників. Експозиція триватиме упродовж трьох тижнів – до 17 жовтня. Також відбулася презентація каталогу "Львівський салон художньої фотографії 2019" з нагоди 180-річчя винаходу фотографії. З вітальним словом до присутніх звернулася директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. "Щиро вітаю з відкриттям унікальної фотовиставки, яка стала можливою завдяки плідній праці. Тішить, що у оновленій галереї Василя Пилип’юка вирує мистецьке життя, це місце сили і зустрічі талановитих митців. Сподіваюся, що експозиція сприятиме популяризації досягнень авторитетних фотомитців Львівщини та приверне належну увагу і міжнародних культурних кіл. Бажаю відвідувачам виставки якомога глибше ознайомитися з унікальними роботами. Учасникам бажаю подальшої плідної праці, нових творчих звершень та вагомих здобутків у фотомистецтві", - наголосила Мирослава Туркало. Захід відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.