«З вогню до життя»: у Львові присвятили фотовиставку вимушено переселеним породіллям з гарячих точок країни

29 березня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Від учора у львівському парку на Валах можна побачити мистецьку фотовиставку, моделями якої стали 11 молодих жінок віком від 21 до 36 років. Це майбутні матері, які втекли з гарячих точок Київщини, Харківщини, Житомирщини, Сумщини, Луганщини тощо. Хтось уже народив, а хтось лише чекає на поповнення.

«З вогню до життя» - саме так назвали фотопроєкт. Жінки символічно окутані в жовто-блакитний стяг з немовлям на руках, як оберіг і гарантія до безпечного життя.

 «В багатьох пологових будинках України, в областях, де точаться запеклі бої, елементарно немає належних засобів для матері та немовляти. Жінки народжують в умовах, які їм надиктувала війна. Ця мистецька фотовиставка покликана показати суперсилу, якою володіють українські жінки. Їхні чоловіки зараз на передовій, адже вони мають для кого боротися та жити», - розповіла ініціаторка та кураторка проєкту Христина Береговська.

На Львівщину усі добирались важко – десятки зупинок, кілька діб в дорозі, без будь-яких гарантій безпеки. Траплялись випадки, коли неподалік від автівок пролітали ракети та було чутно постріли.

Оглянув виставку начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Ми чудово знаємо, в яких умовах зараз доводиться народжувати українським дівчатам – під звуки сирен та пострілів, в укриттях. Кожна ця фотографія показує нам окрему особисту історію. Однак є те, що їх об’єднує – мужність та непереборне бажання усіма силами захистити свою дитину», - зауважив очільник області.

Зараз породіллі перебувають у Львівському обласному перинатальному центрі. Історії у всіх жінок різні. Наприклад, молода матуся Людмила з Києва назвала свою донечку Джавеліною на честь протитанкового ракетного комплексу, що допомагає наших захисникам. Мама Ольга народила свою Ніколь у переддень фотозйомки.Також є молода мама з Москви, яка закохалась в українського хлопця. Спершу вона переїхала в Київ, а вже потім на Львівщину, де активно вивчає українську мову.

Мистецьку фотовиставку організували спільно з Львівською ОВА, ЮНІСЕФ та Львівським обласним перинатальним центром.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook