У Новому Калинові відзначили День авіації України
У неділю, 26 серпня, в м. Новий Калинів на Самбірщині відбулись урочистості з нагоди святкування Дня авіації України.
Розпочалися заходи із шикування особового складу військової частини А3913 на площі біля Новокалинівської міської ради.
Із професійним святом військових привітала заступник керівника апарату Львівської ОДА Оксана Томашук, а також нагородила військовослужбовців-авіаторів грамотами і подяками.
На завершення урочистостей відбувся святковий концерт Національного Президентського оркестру.
Новини за темою
У Львові урочисто відзначили 30-ту річницю з Дня створення військової частини №4114 Нацгвардії
5 січня 2022
Сьогодні на території Західного територіального управління Національної гвардії України відбулись урочистості. Захід присвятили 30-й річниці з Дня створення військової частини №4114. Участь в заході взяли представники органів державної влади, місцевого самоврядування, керівництво і військовослужбовці частини та ветерани. Урочистим підняттям Державного Прапора над плацом розпочали захід. Опісля на території управління пролунав Гімн України у супроводі оркестру військової частини №3002 Нацгвардії. Хвилиною мовчання також вшанували пам'ять загиблих героїв – захисників та захисниць України. «Створення частини відбулось 30 років тому, саме у момент створення незалежної держави, що мало визначальне значення у становленні української державності. Сьогодні особовий склад Нацгвардії демонструє високий рівень патріотизму на лінії військових дій АТО/ООС. Пам’ятаймо, що сильні та дієздатні Збройні Сили – це турбота держави та місцевого самоврядування, що знаходить відображення в підтримці військових підрозділів на території області через реалізацію програми «Безпечна Львівщина», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. До слова, за рішенням Львівської обласної ради для матеріально-технічного забезпечення військових частин Національної гвардії України виділили 2 млн 900 тис. гривень. Фінансування здійснили у межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. Наприкінці заходу з нагоди 30-ої річниці заступник відзначив особовий склад військової частини №4114 Нацгвардії. За сумлінне виконання службових обов’язків нагородили: майорів В’ячеслава Комисливого та Романа Смітюха; капітана Романа Кащака; лейтенанта Олександра Загинайла; майстер-сержанта Юрія Лозового. Особовий склад Західного територіального управління та військових частин 4114 та 1241 успішно виконує службово-бойові завдання із забезпечення територіальної цілісності і державного суверенітету України. Військовослужбовці частини з перших днів та дотепер виконують службові бойові завдання в зоні проведення ООС. Це Маріуполь, Дебальцеве, Костянтинівка, Дружківка, Слов'янськ, Краматорськ, Первомайськ, Лисичанськ. Багато військовослужбовців за проявлений героїзм були нагороджені високими державними нагородами. На жаль були й військові втрати.
У Львові попрощались із загиблим на початку війни на Сході України військовослужбовцем
23 грудня 2021
Сьогодні у Львові вшанували пам’ять загиблого на Сході України солдата Руслана Янковського. Захід відбувся у військовій частині, що на Стрийській. Участь в заході взяли військові капелани та солдати військової частини А0284. Долучився до вшанування й заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. Розпочали захід хвилиною мовчання. Опісля покладанням квітів та спільною молитвою вшанували пам’ять загиблого військовослужбовця. Руслан Янковський, 1987 року народження, проживав у м. Дубровиця, що на Рівненщині. Чоловік був призваний на військову службу за контрактом в червні 2013 року. Він – молодший сержант, військовослужбовець 1-го батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади. Загинув захищаючи Україну в запеклих боях під час оборони Луганського аеропорту в 2014 році. У військовослужбовця залишились мати та сестра. Перепоховають Руслана Янковського завтра. 24 грудня, на малій батьківщині - у місті Дубровиця.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
У межах 23-го Саміту Україна – ЄС підписали Угоду про Спільний авіаційний простір
12 жовтня 2021
У Києві 12 жовтня відбувся 23-й Саміт Україна-Європейський Союз. Під час Саміту підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Отож, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віцепрезидент Європейської комісії, Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Томаж Менцін підписали Угоду між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про Спільний авіаційний простір. «Через вісім років нарешті підписано Угоду про Спільний авіаційний простір. Я вітаю Україну, вітаю президентів і всіх членів Європейського Союзу. Це високі стандарти безпеки польотів, нові можливості для громадян і бізнесу, більша кількість рейсів та ширша географія подорожей», – заявив Глава Української держави. Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС, що сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень з рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Йдеться, зокрема, про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля. Угода забезпечить поглиблення співпраці у сфері авіаційного транспорту. Серед іншого - поліпшення економічних, культурних і транспортних зв’язків між Україною та державами – членами ЄС.
У Дрогобичі відкрили оновлену казарму для військової частини Національної гвардії
23 вересня 2021
У День міста в Дрогобичі відкрили оновлену казарму для підрозділу Дрогобицької патрульної роти військової частини 3002 Національної гвардії України. У червні 2021 року патрульна рота приступила до охорони громадського порядку у місті Дрогобичі. Її завдання: охорона громадського порядку, взаємодія з працівниками Національної поліції з метою протидії вуличній злочинності, реагування на протиправні дії, забезпечення миру та спокою мешканців та гостей міста. Підрозділ створений за ініціативою міської влади. Нацгвардійці несуть службу з охорони громадського порядку спільно з працівниками поліції та у складі самостійних піших патрулів. Частина фінансування матеріально-технічного забезпечення військової частини 3002 Національної гвардії України у місті Дрогобич проводилась через обласну комплексну програму «Безпечна Львівщина» та спільного фінансування з бюджетів кількох міст. Заходи проходили за участю командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана, керівництва обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та міського голови Дрогобича. У вітальному слові командувач Нацгвардії України Микола Балан наголосив, що вихідці із Львівщини, і зокрема з Дрогобича, проявили себе як кращі воїни Нацгвардії, Збройних сил України, в тому числі у війні на сході України. Символічно, що День народження підрозділу Нацгвардії в Дрогобичі буде в один день з Днем міста Дрогобича.
До Львова із зони проведення ООС повернулись військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади
17 липня 2021
У Львові низкою урочистих заходів привітали військовослужбовців військової частини 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, які повернулись з району проведення Операції Об’єднаних Сил. Зустріч військових відбулась сьогодні, 17 липня, на території військової частини А0284, що на вулиці Стрийській. Урочистий захід розпочали спільним виконанням Гімну України. На заході були присутні представники влади, командування гарнізону, сім’ї та рідні військовослужбовців, а також львів’яни, які прийшли підтримати військовослужбовців. Долучився до привітань з нагоди повернення особового складу також й перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. «Маю за честь зустрічати Вас тут сьогодні. І від імені Львівщини подякувати за вашу відвагу, мужність та самопожертву. Подякувати за ці більше ніж 9 місяців на Луганщині, у які 80-ка у складі понад тисячу осіб, виконувала найвищий обов’язок перед батьківщиною. Уже далеко не вперше кожен ваш підрозділ з гідністю та відвагою стояв лицем до лиця з ворогом. Ви - наші Герої. На жаль, від 2014-го ви втратили 112 побратимів, а Львівщина і Україна - найкращих синів. Ціна свободи дуже велика і дуже гірка. Вічна пам’ять тим, хто вже ніколи не повернеться додому. Герої не вмирають, поки ми пам’ятаємо про них! Але незважаючи ні на почесті, ні на відзнаки – сьогодні ви всі герої. Бо готові були віддати свої життя в ім’я перемоги, за свій народ та державу! Дякую вашим родинам за силу та терпіння. А також усім, хто сьогодні прийшов Вас підтримати. Військо, яке має підтримку свого народу, є непереможним. Бажаю кожному з вас перемоги», - сказав Андрій Годик. З жовтня 2020 року бригада виконувала завдання за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил. Участь взяли близько 1500 військовослужбовців. За зразкове виконання службового обов’язку, старанність, мужність, самовідданість під час виконання службового обов’язку та з нагоди повернення особового складу з району проведення операції ООС подяками та цінними подарунками від голови Львівської ОДА нагородили: Підполковників - Любавіна Володимира Вікторовича та Полатайка Михайла Ігорьовича; Капітана - Купера Миколу Михайловича; Старших лейтенантів - Бойчука Андрія Михайловича, Василика Володимира Богдановича та лейтенанта Гаврисюка Вадима Васильовича; Старшину - Зубова Костянтина Сергійовича; Старшого солдата - Дмитріва Ігоря Григоровича; Солдатів - Горбатюка Юрія Юрійовича, Погрібного Олега Юрійовича та Петрочука Артема Миколайовича; Прапорщика - Климчука Олександра Івановича. Наприкінці заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Сході України військовослужбовців та поклали квіти до Пам’ятника загиблим воїнам АТО (ООС). Довідково: У зоні проведення АТО/ООС бригада взяла участь у звільненні Слов’янська. Виконували завдання в районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне. Особовий склад бригади упродовж п’яти місяців обороняв Луганський аеропорт від незаконного збройного втручання Збройних Сил Російської Федерації. Окремою сторінкою історії 80-ї бригади є захист Донецького аеропорту воїнами 3-го батальйону. З військовослужбовцями 80-ї окремої десантно-штурмової бригади працюють кращі військовослужбовці-інструктори з бойової підготовки таких країн як Польща, Литва, Канада, Сполучені Штати Америки. У списку бойових втрат бригади 112 загиблих військовослужбовців від початку війни. Ілона Орнат
На честь створення військової частини «3002» військовослужбовців відзначили подяками від Львівської облдержадміністрації
1 липня 2021
Сьогодні, 1 липня, особовий склад 2 Галицької бригади Національної гвардії України відзначає 29 річницю з дня створення підрозділу. З цієї нагоди на території військової частини відбувся урочистий захід, участь в якому взяли представники влади, керівництво та військовослужбовці частини. Долучився до відзначення Дня військової частини 3002 також заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, який вручив військовослужбовцям подяки від голови ЛОДА Максима Козицького. «Вас сміливо можна назвати носіями військових традицій княжого, королівського та козацького періоду української держави, а також військових традицій Першої та Другої світових воєн. Сьогодні на вас лежить надзвичайно важливе завдання – захист України, зокрема від її агресивного сусіда на східному рубежі. Без сумніву, ваша військова частина уже сповнена іменами героїв, що вказує на величезний військовий та патріотичний дух військовослужбовців. Впевнений, що ви здатні виконати ті непрості завдання, які ставить перед нами час», – сказав у вітальному слові Віталій Загайний. За зразкову військову дисципліну, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди 29-річчя з дня створення частини подяку оголосили: Підполковнику юстиції Логвінову Віктору Юрійовичу; Прапорщику Мечніку Ігорю Григоровичу; Прапорщику Голубу Назару Васильовичу; Старшому прапорщику Ципляєву Олександру Михайловичу До складу військової частини увійшли воїни-патріоти, добровольці, активісти Майдану, народні Герої України. «Оглядаючись назад, ми бачимо у який непростий час формувалась військова частина. У нашому строю стоять ті офіцери та солдати, яких держава покликала захищати її незалежність, територіальну цілісність та суверенітет. Вже 7 років військовослужбовці нашої бригади забезпечують обороноздатність країни. Водночас нашим обов’язком сьогодні є вшанування пам’яті загиблих героїв 2 Галицької бригади», – полковник Сергій Шуляк. Довідково. У поточному році за рішенням Львівської обласної ради для матеріально-технічного забезпечення військової частини 3002 НГ України передбачили кошти, загальною сумою – 800 тис. гривень. Станом на 1 липня на капітальний ремонт будівель військової частини 3002 у Дрогобичі скерували 500 тис. гривень. Фінансування здійснили у межах комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021 – 2025 роки. Ілона Орнат
На Луганщині подяками Львівської ОДА відзначили воїнів 80-тки
3 Червня 2021
У вівторок, 1 червня, в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, відзначили особовий склад 80-тої окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України. Урочистий захід присвятили Дню Героя, який в Україні відзначають 23 травня. Зокрема, десантників відзначили нагородами за безпосередню участь у бойових діях в Луганську та Донецьку у складі АТО/ООС, оборону Луганського аеропорту у 2014 році. Цінні дарунки, почесні грамоти, та подяки від голови Львівської ОДА отримали 45 львівських десантників. Загалом ж військовослужбовці десантно-штурмової бригади, які виконують завдання у складі ООС, отримали приблизно 70 комплектів почесних грамот, нагрудних відзнак, цінних подарунків. Окрім того, в межах заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність України. Автор фото - Володимир Скоростецький
17 перемог з 18-ти ігор: голова Львівської ОДА відзначив волейбольний клуб «Барком-Кажани»
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня, в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулось відзначення волейбольного клубу «Барком-Кажани», який вже втретє виборов титул чемпіона України з волейболу серед команд Суперліги сезону 2020-2021 рр. Керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як представив голові ОДА президента клубу Олега Барана та тренера Угіса Крастіньша, а також зазначив, що команда у цьому сезоні, окрім титулу чемпіонів України, завоювала Суперкубок України з волейболу, обігравши з рахунком 3:0 волейбольний клуб «Житичі - ПНУ» з Житомира. Максим Козицький подякував команді за якісну промоцію Львівщини у волейбольній спільноті та вручив грошову винагороду в розмірі 96 тисяч гривень. Ці кошти передбачені в межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. «Тричі – чемпіони, чотири рази – володарі Кубку та Суперкубку! Дехто раз в житті мріє стати чемпіоном, а ви – команда переможців. Величезне Вам дякую за здобутки, за те, що прославляєте Львівщину. Вперед до нових перемог!», - сказав у своєму вітальному слові Максим Козицький. Львівський волейбольний клуб у фінальних поєдинках змагався за золото національного чемпіонату з командою «Епіцентр-Подоляни» з міста Городок (Хмельницька область), і переміг з рахунком 3:0 в фінальній серії плей-оф. Регулярний чемпіонат команда завершила на першому місці з 51 очком у активі, зігравши 18 ігор, з них 17 перемог і лише 1 поразка.
Цьогоріч Львівщина разом з усією Україною святкуватиме 30-річчя відновлення Незалежності держави
9 березня 2021
В межах відзначення цього ювілею, в області також відбудуться заходи щодо річниці із дня ухвалення Верховною Радою України Конституції України, введення в обіг національної грошової одиниці – гривні, створення Збройних Сил України та інших ключових подій в історії держави. Ряд пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року відзначитимуть на локальному рівні, у тих громадах і закладах освіти, з якими безпосередньо пов’язана подія чи певний відрізок життя видатної особистості. «Департамент освіти і науки має на меті залучити до відзначення важливих річниць дітей, батьків, представників громадських організацій та педагогів. Акцент на видатних датах нашої історії посприяє збереженню національної пам’яті, формуванню історичної свідомості української молоді, дозволить ефективно планувати виховну та краєзнавчу роботу. Внесок багатьох уродженців Львівщини у розвиток української науки, освіти, мистецтва, творення національної державності неможливо переоцінити, тому варто передавати ці знання дітям», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. На обласному рівні заплановано проведення літньої школи ідей для учнів, науково-практичну конференцію, конкурси, тематичні виставка, екскурсії та флеш-моби. Окрім того, Львівщина відзначатиме 820 років із часу народження короля Данила, 100-річчя з дня народження Петра Яцика, 130 років із дня народження Євгена Коновальця, 165 років із дня народження Івана Франка, півторасотлітні ювілеї Лесі Українки, Володимира Гнятюка, Юліана Дзеровича, Василя Щурата, Філарета Колесси тощо.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
На Дрогобиччині вшанували пам'ять полковника Андрія Мельника
11 грудня 2020
Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає 130-ту річницю з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника. З цієї нагоди у селі Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочисте віче. "Через десятиліття ми чітко усвідомлюємо, що основою здобуття та утримання державності є боєздатна і патріотична армія. Лише ставлячи інтереси держави вище, ніж свої особисті, можна здобути сильну соборну та незалежну Українську державу. Саме у цьому був переконаний Андрій Мельник", - акцентував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Представники влади та громадськості вшанували пам’ять українського військового спільною молитвою та поклали квіти до могили батьків Андрія Мельника та до пам’ятного знаку на місці втраченої садиби Атанаса Мельника, де народився Андрій Мельник. «Сьогодні минає 130 років, від дня коли народилася людина, ім’я якої викарбуване золотими літерами на сторінках боротьби української нації за свою державну незалежність. Видатний полководець, керівник Організації українських націоналістів – Андрій Мельник був непересічною особистістю. Минуло більше як століття, багато всього змінилося, але ворог і далі посягає на нашу Незалежність. Для усіх нас, а особливо для наших воїнів, які сьогодні боронять наші землі на Сході, постать Андрія Мельника, його подвиги і звитяги не залишають байдужими, хвилюють, викликають захоплення і надихають. Бо це була людина, яка віддано служила Україні, розбудовувала її військо і ставали інтереси держави понад усе», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Продовжив захід мистецький виступ художньо-просвітницького колективу Дрогобицького РНД «Відродження».