Знизити рівень поширення ВІЛ на Львівщині можна шляхом швидкого тестування для раннього виявлення інфекції

20 вересня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Раннє виявлення ВІЛ-інфекції за допомогою швидких тестів збереже здоров'я та життя людей, які живуть з ВІЛ, а також знизить кількість нових випадків інфікування у Львівській області та Україні в цілому. Як це реалізувати, представники державного та громадського сектору розглянули на прес-ланчі Фундації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine).

Про це 19 вересня  розмовляли: директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, директор Львівського обласного центру громадського здоров'я Мар’яна Служинська, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна та медичний директор Фундації Лариса Гетьман.

Ірина Микичак зазначила, що місцева влада Львівщини намагається максимально підтримувати та розширювати програми тестування на ВІЛ.

«Адже чим раніше людина з ВІЛ дізнається про свій статус, стане та облік та розпочне отримувати лікування, тим якісніше та триваліше життя на неї чекає. Дуже важливим є тестування вагітних жінок, бо в разі виявлення хвороби, буде проведена антиретровірусна терапія, що в свою чергу забезпечить народження здорової дитини. В Україні немає практики обов’язкового обстеження на ВІЛ. Тому ми хочемо об’єднувати зусилля із міжнародними партнерами, аби втілювати програми, які зроблять українців господарями власного здоров’я і спонукатимуть їх пройти швидкий тест на ВІЛ», - зазначила Ірина Микичак.

«Протидія ВІЛ вже давно вийшла за межі спеціалізованої проблеми та стосується всієї системи громадського здоров’я. ВІЛ – це проблема й соціальна. Посилення раннього виявлення ВІЛ та ефективна протидія епідемії можливі лише, якщо ми зробимо тестування на ВІЛ загальнодоступним та включимо його в систему послуг, зокрема, на рівні сімейних лікарів», - наголосила Мар’яна Служинська.

Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні додала: «Львівська область є одним із ключових регіонів для Фундації АнтиСНІД-США в Україні у запуску програм тестування та посиленні раннього виявлення ВІЛ. Вчасне виявлення ВІЛ допоможе вжити термінових заходів для отримання пацієнтом життєво необхідного лікування – антиретровірусної терапії, яка підвищує якість життя людини з ВІЛ, ​​зокрема, запобігає розвитку супутніх хвороб та дозволяє жінкам народжувати дітей без ВІЛ. Раннє виявлення ВІЛ також дає змогу швидко узяти людину під медичний нагляд та почати негайне лікування й підтримку пацієнта та його родини».

За словами Ярослави Лопатіної, швидке тестування для раннього виявлення ВІЛ-інфекції є частиною комплексної моделі і має відповідати таким принципам:

  • безкоштовність і доступність;
  • забезпечення коротких дотестових та післятестових консультацій з профілактики зараження ВІЛ-інфекцією, її лікування та безпечного способу життя;
  • підтвердження ВІЛ-позитивного результату, згідно із затвердженим алгоритмом, безпосередньо в той день, коли людина відвідує пункт тестування;
  • зв'язування людини з послугами лікування ВІЛ протягом 30 днів від дати отримання дослідження про підтвердження її ВІЛ-позитивного статусу;
  • безкоштовне розповсюдження презервативів.

Ключові слова:

медики

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook