В обласному перинатальному центрі розпочали роботи другої черги
У вівторок, 2 жовтня, голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув хід робіт Львівського обласного перинатального центру на вул. Джорджа Вашингтона (II пускового комплексу).
Після реконструкції запрацює 3 корпус ЛОКПЦ, де обладнають 2 гінекологічні відділення, консультативно-поліклінічне відділення, відділення патології вагітності та фізіотерапевтичний кабінет.
Відтак, Олег Синютка оглянув хід робіт, які вже розпочав виконувати підрядник. Це підготовчі роботи, зокрема прибирання території, підведення внутрішніх мереж, тощо. Також на території корпусу обладнають стоянку для автомобілів.
Новини за темою
В обласному перинатальному центрі виходили двійнят-переселенців, народжених передчасно
9 травня 2022
У Львівському обласному перинатальному центрів виходили дівчаток-двійняток, які з’явилися на світ передчасно на 31-му тижні. Мама дівчаток Ірина – з Києва, приїхала до Львова, рятуючись від обстрілів. «Опинившись у Львові і раптом відчула, що дівчатка вже просяться у світ Божий. Кесарів розтин…Дівчатка народилися маленькими – 800 г, 33 см та 1850г, 43 см. Пройшли спочатку відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, згодом були переведені на 2-й етап виходжування недоношених дітей, де знаходилися під спостереженням не один день. Одна донечка була на спільному перебуванні з мамою з 11-ї доби, інша з 51-ї . Як світло перемагає темряву, так крихітки Вікторія та Вероніка перемогли труднощі», - повідомила гендиректорка Центру Марія Малачинська. Щасливу маму з донечками виписали з Центру на День матері, 8 травня. Гендиректорка також розповіла, що зараз у Центрі, в спеціалізованій жіночій консультації, стоять на обліку 250 вагітних. Відсоток передчасних пологів від початку року складає 9,5% від загальної кількості, що на 1,1% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (8,4%).
Львівський обласний перинатальний центр відзначає чергову річницю
1 квітня 2022
Сьогодні Львівському обласному перинатальному центру виповнюється 36 років. “Без перебільшення - це "тверде повноліття" в поєднанні з щоденним досвідом. Ми вже готові не лише тримати лідерство, а й творити його руками потужного колективу - командою фахівців і однодумців.Бажаю кожному приносити максимальний вклад до побудови у Львівській області якісного перинатального світу. Ми зараз, як ніколи розуміємо наші вектори, зупинятися не буду на них, лише скажу, що цілі відомі і вони досяжні на усі 100%. Бажаю кожному з наших пацієнтів неймовірних перемог, розвитку і Божого Благословіння, а для усіх нас - одної Великої Перемоги”, - зазначила керівник закладу Марія Малачинська. Зазначимо, у період з 24-го лютого у перинатальному центрі змогли народити більше ніж 90 жінок, що були змушені покинути свої домівки через війну. Ще 160 ще стоїть на обліку і спостерігаються в закладі, та планують народжувати в цій установі.
Львівський перинатальний центр запрошує на благодійний аукціон для збору коштів на реанімобіль
23 лютого 2022
26 лютого у Львівському перинатальному центрі по вул. Дж. Вашингтона, 6, відбудеться благодійний аукціон творів мистецтва «Золоті години життя на колесах». Про це повідомила керівниця центру Марія Малачинська. Метою заходу є збір коштів на реанімобіль, що дозволить транспортування немовлят з віддалених районів. Організатором аукціону є Опікунська рада Львівського перинатального центру. З творами мистецтва, які представлять на аукціоні, можна ознайомитися на Фейсбук-сторінці Львівського обласного клінічного перинатального центру. Представлять на заході понад 30 робіт митців. Зареєструватися на аукціон можна за посиланням. «Через пандемію ми були змушені перенести захід і тепер з нетерпінням чекаємо гостей у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі 26 лютого 2022 року. Початок о 17:00. Хто зареєструється на захід, отримає повний каталог товарів. Запрошуємо і вас стати частинкою здійснення нашої мрії!», - зазначила Марія Малачинська. Фото: Урядовий курє'р
Регіональний центр неонатального скринінгу на Львівщині може запрацювати вже весною цього року
9 лютого 2022
Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік установ, які виконуватимуть функції експертного та регіональних центрів неонатального скринінгу для створення нової системи неонатального масового скринінгу в Україні. Зокрема, визначено, що на базі Центру функціонуватиме Регіональний центр неонатального скринінгу, де обстежуватимуть кожну новонароджену дитину з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької, та Тернопільської областей. У центрах неонатального скринінгу, яких в Україні буде чотири, проводять дослідження, що дозволяють вчасно виявити у новонароджених спадкові або вроджені хвороби. За словами директорки Львівського обласного перинатального центру Марії Малачинської, зараз проводять підготовчі роботи, та консультації, очікують надходження обладнання, та готуються до контрактування з НСЗУ. Як розповіла завідувачка відділенням неонатального скринінгу Львівського обласного перинатального центру Галина Макух, проєкт реалізується Міністерством охорони здоров’я, в подальшому за кожного пацієнта закладу платитиме НСЗУ. «Обладнання центру неонатального скринінгу дозволить виявляти такі складні і рідкісні хвороби як СМА, муковісцидоз, більше десятка різних спадкових порушень обміну речовин, а також вроджені імунодефіцитні стани, при вчасному виявленні яких дітей одразу скеровують на трансплантацію кісткового мозку. Відкриття такого центру стане хорошою традицією для Львівщини, адже з 1987 року у Львові працює Інститут спдкової патології, який зараз проводить обстеження на чотири рідкісні хвороби. Новий центр дозволить виявляти понад 20 рідкісних захворювань. Запуск роботи центрів неонатального скринінгу в Україні планується весною цього року», - зазначила Галина Макух.
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
Повний комплекс послуг в одному місці: історія успіху Львівського перинатального центру
4 лютого 2022
Львівський обласний клінічний перинатальний центр повноцінно після реконструкції запрацював у 2021 році. Тепер тут можна отримати повний спектр послуг – від планування вагітності, у тому числі вирішення проблеми непліддя, до народження та виходжування дитини. За попередній рік у перинатальному центрі прийняли понад 5 тисяч пологів, що є третім показником в Україні. Про доступні послуги Національна служба здоров’я закупила в медзакладу повний спектр послуг, пов’язаних із плануванням вагітності та народженням дитини. На 2022 рік перинатальний центр законтрактував 10 пакетів по Програмі медичних гарантій (ПМГ), зокрема, ведення вагітності, пологи, допомогу в складних неонатальних випадках, стаціонарну допомогу дорослим та дітям з хірургічними операціями і без, амбулаторну вторинну спеціалізовану та третинну високоспеціалізовану медичну допомогу. У липні 2021 року після 8-річної реконструкції запрацювало гінекологічне відділення. Тут зберігають вагітність до 21 тижня, проводять лапаротомічні, трансвагінальні та лапароскопічні операції, гістероскопії та малоінвазивні втручання. Допомогу тут вже отримали понад 400 жінок. «У випадку гістероскопії жінка перебуває в стаціонарі півдня, при лапароскопічному видаленні матки жінка йде додому на наступний день після операції. При складній операції жінку можуть виписати через три дні. Передопераційний огляд анестезіолог проводить на поліклінічному етапі, а жінка потрапляє до нас вже в день операції, тобто ми максимально скорочуємо для неї час дискомфорту», – говорить завідувач відділення Олег Бісярін. Потрапити у гінекологічне відділення можна трьома способами: за скеруванням сімейного лікаря або гінеколога, швидкою допомогою або звернувшись самостійно у стані, що загрожує життю. У будь-якому випадку лікування відбувається в межах ПМГ. Покращення доступу до медичних послуг відчула пацієнтка Андріана, якій у перинатальному центрі видалили кісту, з якою вона жила 10 років: «Усе минуло чудово, персонал дуже привітний та уважний. Після операції мене лишили на ніч на контроль – і наступного дня вже виписали додому». Останнім у листопаді 2021 року відкрили відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Сюди за необхідності потрапляють новонароджені, які перебували в реанімації і потребують набору ваги. Тут маля виходжується до моменту виписки разом із мамою. «Раніше більшість матерів Львівщини не мали такої можливості. Ми скеровували недоношених дітей на виходжування в обласну лікарню, а матерів виписували. Зараз, крім нас, жоден інший медичний заклад області не забезпечує подібну комплексну допомогу в одному місці», – говорить директорка перинатального центру Марія Малачинська. Про зміну фінансування Завдяки трансформації системи охорони здоров’я медзаклад отримав більше можливостей для розвитку та краще фінансування. За останні два роки максимум коштів скеровувалося на реконструкцію та запуск відділень, та водночас щомісяця найбільш активним та ініціативним працівникам виплачували премії. У середньому йшлося про збільшення зарплати на 30-40%. «Зараз ми маємо можливість самостійно розпоряджатися коштами та розставляти пріоритети, куди їх витратити для найкращого розвитку. Водночас частина матеріально-технічного забезпечення залишається за місцевим бюджетом», – говорить директорка. За її словами, медична реформа – це потужна мотивація для медзакладу збільшувати кількість та якість послуг, адже саме від цього залежить, чи повернеться до них пацієнт. «Приймальне відділення перинатального центру працює цілодобово без вихідних. Якщо пацієнтка туди звернеться, жоден лікар не відмовить їй у послузі. Так само, якщо жінка прийде в жіночу консультацію без попереднього запису, її прийме черговий лікар», – додає Марія Малачинська. Про покращення для пацієнтів Перинатальний центр обладнаний надсучасним обладнанням, зокрема, у гінекологічному відділенні є ендоскопічна стійка та електрохірургія, без яких зараз неможливо проводити операції. Також там є нові УЗД-апарат, реанімаційне та анестезіологічне обладнання, а також стерилізаційне обладнання, що дозволяє скоротити час підготовки до операції з години до 10 хвилин. У відділенні постінтенсивного догляду та виходжування облаштовані дві палати з неонаталогічним обладнанням 2021 року випуску загалом на 25 ліжок, а також бебі-спа і кабінет масажу та реабілітації. Через місяць після відкриття відділення всі ліжка вже були завантажені. У пологовому відділенні є індивідуальні палати підвищеного комфорту. «Важливою й те, що пацієнти не купують жодних ліків – це все забезпечує заклад у межах ПМГ. Також пацієнткам надають предмети догляду та триразове харчування, яке забезпечує кейтерингова компанія», – каже Марія Малачинська. Про плани на майбутнє Динаміка набору маси тіла дитини і швидкість виходжування напряму пов’язані з грудним вигодовуванням дитини, проте матері не завжди мають можливість годувати дітей самостійно. Тому перинатальний центр планує у 2022 році відкрити Банк грудного молока. Зараз в Україні працює лише один такий на базі Київського перинатального центру. Натомість у Європі нараховується близько 300 подібних структур, зокрема, у сусідній Польщі – 17. Ще в центрі планують розвивати напрямок виходжування дітей, які народилися в інших медзакладах, оскільки не всі пологові будинки області мають потрібне обладнання. Для цього збираються придбати реанімобіль. Третій напрямок для розвитку – онкопревенція. Останній рік у центрі не працює мамограф, і його планують замінити. Даний проєкт реалізується за підтримки Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров`я». Фото: Фейсбук-сторінка Львівського обласного перинатального центру
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова
1 лютого 2022
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова. Загальна протяжність дороги – понад 15 кілометрів. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів робочу нараду із представниками Служби автомобільних доріг та ОТГ щодо реалізації цього інфраструктурного проекту. Як зазначили під час наради, у лютому буде оголошено тендер на будівництво першої ділянки об’їзду від Рясне-Руської до Зимної Води з влаштуванням трьохрівневої розв’язки, яка примикатиметься до вулиці Городоцької. Її протяжність 6 кілометрів, дорога буде І категорії, матиме наземні пішохідні переходи та по дві смуги руху. Наступна ділянка від шляхопроводу у Солонці до кільцевої розв’язки у Сокільниках протяжністю 3 кілометри. Тендер планують оголосити весною. На цій ділянці передбачається дві транспортні розв'язки. “На сьогодні важливо викупити земельні ділянки, які є на цих територіях. Відтак в межах наради з представниками ОТГ, САД та міською владою узгодили подальший агоритм дій. Зокрема, усі ділянки мають бути викуплені в законний спосіб, відтак важливо по кожному обєкту провести експертно-грошову оцінку”, - зазначив Юрій Бучко. Також він додав, що зараз у розробці проектно- кошторисна документація на третю ділянку від Сокільник до Зимної Води.
Триває реєстрація на благодійний мистецький аукціон для збору коштів на реанімобіль для новонароджених
24 січня 2022
28 січня у Львівському перинатальному центрі по вул. Дж. Вашингтона, 6, відбудеться аукціон творів мистецтва «Золоті години життя на колесах». Метою заходу є збір коштів на реанімобіль для центру, що дозволить транспортування немовлят з віддалених районів. Організатором аукціону є Опікунська рада Львівського перинатального центру. У зв’язку з карантинними вимогами кількість гостей, які зможуть взяти участь в аукціоні, є обмеженою. Зареєструватися можна за посиланням. «Нагадаємо, що нашим завданням і водночас Різдвяним дивом має стати можливість придбати реанімобіль вартістю приблизно 5 млн грн для надання вчасної допомоги новонародженим навіть із найвіддаленіших куточків Львівщини. Ви купуєте картину і допомагаєте нам усім стати на крок ближчими до придбання чудо-машини», - зазначають у центрі. З творами мистецтва, які представлять на аукціоні, можна ознайомитися на Фейсбук-сторінці Львівського обласного клінічного перинатального центру.
Керівники обласних медичних закладів розповіли про плани роботи на 2022 рік
17 січня 2022
Під час наради у Львівській облдержадміністрації з заступником голови Львівської ОДА Іваном Собком та директором департаменту охорони здоров’я адміністрації Орестом Чемерисом керівники обласних медичних закладів поділилися планами роботи очолюваних ними закладів на 2022 рік, та розповіли про проблемні питання, що потребують оперативного вирішення. Львівський обласний перинатальний центр: Як розповіла директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська, медична рада центру визначила три стратегічні напрямки роботи на 2022 рік. Перший – це відкриття банку грудного молока. «Оскільки ми відкрили другий етап виходжування новонароджених та приймаємо передчасно народжених діток зі всієї області, то такий банк мусить бути. В Україні зараз існує лише один банк грудного молока – у Києві. Натомість у сусідній Польщі таких банків є близько сімнадцяти, у Європі – більше трьохсот. Наявність банку грудного молока дозволить скоротити перебування недоношених діток у дитячій реанімації, а також стане профілактикою ентероколітів. Другий напрямок – це покращення і укомплектування матеріально-технічної бази другого етапу і дитячої реанімації, що вартуватиме в межах 8 мільйонів гривень. Третій напрямок – придбання портативного рентгенапарату, який потрібен, оскільки у нашому закладі лікують вагітних з ковідом. З капітальних видатків найбільш нагальним є утеплення горища, який не передбачили у реконструкції перинатального центру», - зазначила Марія Малачинська. Нагадаємо, у липні цього року відкрили гінекологічне відділення другої черги Львівського перинатального центру. Львівська обласна клінічна лікарня: Львівська обласна клінічна лікарня є багатопрофільним медичним закладом. Згідно з розрахунками, які представив директор лікарні Михайло Гичка, щомісяця від НСЗУ у поточному році лікарня має отримувати 46 млн грн, з яких 33 млн грн – на зарплати. За словами директора, цього фінансування достатньо для тієї кількості працівників, яка є зараз. Щодо медичних послуг, то у 2021 році в лікарні ввели в експлуатацію додатковий ангіограф, яких тепер в лікарні є два. Ці апарати дозволяють обстежувати хворих на гострий коронарний синдром. Окрім того, у лікарні лікують інсульт, інфаркт, проводять діаліз та надають медичні послуги з неонатології. Також завершили ремонті роботи у новому пологовому корпусі і вже у лютому цього року відновлять прийом породіль. Директор також додав, що всі корпуси лікарні тепер зареєстровані за єдиною адресою по вул. Чернігівська, 7, окрім отоларингологічного (Чернігівська,1 ) та офтальмологічного відділень (Некрасова, 35). Раніше ж різні корпуси мали різні адреси (Некрасова, 6, та Некрасова, 4 тощо). Михайло Гичка також запевнив, що у лікарні не передбачається скорочення штату. «Навпаки, будемо шукати ерготерапевтів та помічників ерготерапевтів. Також найближчим часом розпочнемо надання медичної допомоги дітям від 0 до 3 років, що потребуватиме збільшення кількості працівників лікарні», - зазначив директор. Нагадаємо, наприкінці 2021 року завершили реконструкцію приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні у межах «Великого будівництва», а також ремонт пологового відділення. Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ»: У лікарні необхідно завершити ремонтні роботи. Частково провели ремонт цокольних приміщень і даху. Тривають фасадні роботи, і ремонт балконів – для фінансування цих робіт скерують залишок коштів, які не використали у 2021 році. Про це розповіла керівниця «ОХМАТДИТу» Олександра Бурда. Вона також повідомила, що у закладі можуть виникнути проблеми із виплатою зарплат. «Якщо врахувати постанову Кабміну, то додатково на зарплати на рік нам потрібно на 40 млн більше ніж раніше. 102 млн грн очікуємо фінансування від НСЗУ у цьому році, проте, враховуючи нову суму для виплат зарплат, закладу потрібно понад 125 млн грн», - розповіла директорка. Цього року у закладі частково оновили обладнання – закупили кардіомонітор та УЗД-апарат. Натомість потрібні апарати ШВЛ, монітори, інфузійні помпи для реанімаційних відділень. Зазначимо, що у «ОХМАТДИТі» лікують, зокрема, і дітей, хворих на ковід. За словами Олександри Бурди, лише за останні вихідні у ковідне відділення поступили 43 дитини. Загалом у закладі станом на сьогодні перебуває 66 дітей з ковідом.
Керівники обласних медичних закладів розповіли про плани роботи на 2022 рік
17 січня 2022
Під час наради у Львівській облдержадміністрації з заступником голови Львівської ОДА Іваном Собком та директором департаменту охорони здоров’я адміністрації Орестом Чемерисом керівники обласних медичних закладів поділилися планами роботи очолюваних ними закладів на 2022 рік, та розповіли про проблемні питання, що потребують оперативного вирішення. Львівський обласний перинатальний центр: Як розповіла директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська, медична рада центру визначила три стратегічні напрямки роботи на 2022 рік. Перший – це відкриття банку грудного молока. «Оскільки ми відкрили другий етап виходжування новонароджених та приймаємо передчасно народжених діток зі всієї області, то такий банк мусить бути. В Україні зараз існує лише один банк грудного молока – у Києві. Натомість у сусідній Польщі таких банків є близько сімнадцяти, у Європі – більше трьохсот. Наявність банку грудного молока дозволить скоротити перебування недоношених діток у дитячій реанімації, а також стане профілактикою ентероколітів. Другий напрямок – це покращення і укомплектування матеріально-технічної бази другого етапу і дитячої реанімації, що вартуватиме в межах 8 мільйонів гривень. Третій напрямок – придбання портативного рентгенапарату, який потрібен, оскільки у нашому закладі лікують вагітних з ковідом. З капітальних видатків найбільш нагальним є утеплення горища, який не передбачили у реконструкції перинатального центру», - зазначила Марія Малачинська. Нагадаємо, у липні цього року відкрили гінекологічне відділення другої черги Львівського перинатального центру. Львівська обласна клінічна лікарня: Львівська обласна клінічна лікарня є багатопрофільним медичним закладом. Згідно з розрахунками, які представив директор лікарні Михайло Гичка, щомісяця від НСЗУ у поточному році лікарня має отримувати 46 млн грн, з яких 33 млн грн – на зарплати. За словами директора, цього фінансування достатньо для тієї кількості працівників, яка є зараз. Щодо медичних послуг, то у 2021 році в лікарні ввели в експлуатацію додатковий ангіограф, яких тепер в лікарні є два. Ці апарати дозволяють обстежувати хворих на гострий коронарний синдром. Окрім того, у лікарні лікують інсульт, інфаркт, проводять діаліз та надають медичні послуги з неонатології. Також завершили ремонті роботи у новому пологовому корпусі і вже у лютому цього року відновлять прийом породіль. Директор також додав, що всі корпуси лікарні тепер зареєстровані за єдиною адресою по вул. Чернігівська, 7, окрім отоларингологічного (Чернігівська,1 ) та офтальмологічного відділень (Некрасова, 35). Раніше ж різні корпуси мали різні адреси (Некрасова, 6, та Некрасова, 4 тощо). Михайло Гичка також запевнив, що у лікарні не передбачається скорочення штату. «Навпаки, будемо шукати ерготерапевтів та помічників ерготерапевтів. Також найближчим часом розпочнемо надання медичної допомоги дітям від 0 до 3 років, що потребуватиме збільшення кількості працівників лікарні», - зазначив директор. Нагадаємо, наприкінці 2021 року завершили реконструкцію приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні у межах «Великого будівництва», а також ремонт пологового відділення. Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ»: У лікарні необхідно завершити ремонтні роботи. Частково провели ремонт цокольних приміщень і даху. Тривають фасадні роботи, і ремонт балконів – для фінансування цих робіт скерують залишок коштів, які не використали у 2021 році. Про це розповіла керівниця «ОХМАТДИТу» Олександра Бурда. Вона також повідомила, що у закладі можуть виникнути проблеми із виплатою зарплат. «Якщо врахувати постанову Кабміну, то додатково на зарплати на рік нам потрібно на 40 млн більше ніж раніше. 102 млн грн очікуємо фінансування від НСЗУ у цьому році, проте, враховуючи нову суму для виплат зарплат, закладу потрібно понад 125 млн грн», - розповіла директорка. Цього року у закладі частково оновили обладнання – закупили кардіомонітор та УЗД-апарат. Натомість потрібні апарати ШВЛ, монітори, інфузійні помпи для реанімаційних відділень. Зазначимо, що у «ОХМАТДИТі» лікують, зокрема, і дітей, хворих на ковід. За словами Олександри Бурди, лише за останні вихідні у ковідне відділення поступили 43 дитини. Загалом у закладі станом на сьогодні перебуває 66 дітей з ковідом.
У Львівському перинатальному центрі проведуть благодійний аукціон для збору коштів на реанімобіль
11 січня 2022
28 січня у Львівському перинатальному центрі по вул. Дж. Вашингтона, 6, відбудеться аукціон творів мистецтва. Метою заходу є збір коштів на реанімобіль, що дозволить транспортування немовлят з віддалених районів. Організатором аукціону є Опікунська рада Львівського перинатального центру. «Поява нового життя - найбільше диво у світі. Комусь це диво дається легко. Але частині новонароджених випадає зі старту долати перешкоди на життєвому шляху. Біля них завжди помічники-медики. Для доставки немовлят з далеких важкодоступних куточків існують спеціальні реанімобілі. Ви зможете придбати картину, а ми станемо на крок ближчими до придбання реанімаційного автомобіля вартістю приблизно 5 млн грн», - зазначила директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська. Реєстрацію на аукціон відкриють за кілька днів.
У Мостиськах триває реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва
5 січня 2022
В межах Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 рр. розпочато реалізацію проєкту «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Шевченка» по вул. Т. Шевченка, 31а в м. Мостиська Львівської області». Метою реалізації проєкту є збереження унікального місцевого рослинного світу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, який розташований у центральній частині Мостиськ площею 1,9 га. Зокрема, в межах заходу будуть виконані наступні роботи: висаджування дерев та кущів; належний догляд за наявними рослинами; влаштування доріжок вздовж території парку; прокладання мереж електропостачання для забезпечення освітлення парку; встановлення урн та лавок в межах парку. У 2021 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища профінансовано 881,0 тис. грн та розпочато роботи з реконструкції парку ім. Т. Шевченка в Мостиськах, а саме улаштовано пішохідні доріжки покриттям ФЕМ площею 817 м2.