Регіональний центр неонатального скринінгу на Львівщині може запрацювати вже весною цього року

9 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік установ, які виконуватимуть функції експертного та регіональних центрів неонатального скринінгу для створення нової системи неонатального масового скринінгу в Україні.

Зокрема, визначено, що на базі Центру функціонуватиме Регіональний центр неонатального скринінгу, де обстежуватимуть кожну новонароджену дитину з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької, та Тернопільської областей. 

У центрах неонатального скринінгу, яких в Україні буде чотири, проводять дослідження, що дозволяють вчасно виявити у новонароджених спадкові або вроджені хвороби.

За словами директорки Львівського обласного перинатального центру Марії Малачинської, зараз проводять підготовчі роботи, та консультації, очікують надходження обладнання, та готуються до контрактування з НСЗУ.

Як розповіла завідувачка відділенням неонатального скринінгу Львівського обласного перинатального центру Галина Макух, проєкт реалізується Міністерством охорони здоров’я, в подальшому за кожного пацієнта закладу платитиме НСЗУ.

«Обладнання центру неонатального скринінгу дозволить виявляти такі складні і рідкісні хвороби як СМА, муковісцидоз, більше десятка різних спадкових порушень обміну речовин, а також вроджені імунодефіцитні стани, при вчасному виявленні яких дітей одразу скеровують на трансплантацію кісткового мозку.

Відкриття такого центру стане хорошою традицією для Львівщини, адже з 1987 року у Львові працює Інститут спдкової патології, який зараз проводить обстеження на чотири рідкісні хвороби. Новий центр дозволить виявляти понад 20 рідкісних захворювань. Запуск роботи центрів неонатального скринінгу в Україні планується весною цього року», - зазначила Галина Макух.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook