Керівники обласних медичних закладів розповіли про плани роботи на 2022 рік

17 січня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Під час наради у Львівській облдержадміністрації з заступником голови Львівської ОДА Іваном Собком та директором департаменту охорони здоров’я адміністрації Орестом Чемерисом керівники обласних медичних закладів поділилися планами роботи очолюваних ними закладів на 2022 рік, та розповіли про проблемні питання, що потребують оперативного вирішення.

Львівський обласний перинатальний центр:

Як розповіла директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська, медична рада центру визначила три стратегічні напрямки роботи на 2022 рік. Перший – це відкриття банку грудного молока.

«Оскільки ми відкрили другий етап виходжування новонароджених та приймаємо передчасно народжених діток зі всієї області, то такий банк мусить бути. В Україні зараз існує лише один банк грудного молока – у Києві. Натомість у сусідній Польщі таких банків є близько сімнадцяти, у Європі – більше трьохсот. Наявність банку грудного молока дозволить скоротити перебування недоношених діток у дитячій реанімації, а також стане профілактикою ентероколітів.

Другий напрямок – це покращення і укомплектування матеріально-технічної бази другого етапу і дитячої реанімації, що вартуватиме в межах 8 мільйонів гривень. Третій напрямок – придбання портативного рентгенапарату, який потрібен, оскільки у нашому закладі лікують вагітних з ковідом.

З капітальних видатків найбільш нагальним є утеплення горища, який не передбачили у реконструкції перинатального центру», - зазначила Марія Малачинська.

Нагадаємо, у липні цього року  відкрили гінекологічне відділення другої черги Львівського перинатального центру.

Львівська обласна клінічна лікарня:

Львівська обласна клінічна лікарня є багатопрофільним медичним закладом. Згідно з розрахунками, які представив директор лікарні Михайло Гичка, щомісяця від НСЗУ у поточному році лікарня має отримувати 46 млн грн, з яких 33 млн грн – на зарплати. За словами директора, цього фінансування достатньо для тієї кількості працівників, яка є зараз.

Щодо медичних послуг, то у 2021 році в лікарні ввели в експлуатацію додатковий ангіограф, яких тепер в лікарні є два. Ці апарати дозволяють обстежувати хворих на гострий коронарний синдром. Окрім того, у лікарні лікують інсульт, інфаркт, проводять діаліз та надають медичні послуги з неонатології. Також завершили ремонті роботи у новому пологовому корпусі і вже у лютому цього року відновлять прийом породіль.

Директор також додав, що всі корпуси лікарні тепер зареєстровані за єдиною адресою по вул. Чернігівська, 7, окрім отоларингологічного (Чернігівська,1 ) та офтальмологічного відділень (Некрасова, 35). Раніше ж різні корпуси мали різні адреси (Некрасова, 6, та Некрасова, 4 тощо).

Михайло Гичка також запевнив, що у лікарні не передбачається скорочення штату.

«Навпаки, будемо шукати ерготерапевтів та помічників ерготерапевтів. Також найближчим часом розпочнемо надання медичної допомоги дітям від 0 до 3 років, що  потребуватиме збільшення кількості працівників лікарні», - зазначив директор.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року завершили  реконструкцію приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні у межах «Великого будівництва», а також  ремонт пологового відділення.

Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «ОХМАТДИТ»:

У лікарні необхідно завершити ремонтні роботи. Частково провели ремонт цокольних приміщень і даху. Тривають фасадні роботи, і ремонт балконів – для фінансування цих робіт скерують залишок коштів, які не використали у 2021 році. Про це розповіла керівниця «ОХМАТДИТу» Олександра Бурда.

Вона також повідомила, що у закладі можуть виникнути проблеми із виплатою зарплат.

«Якщо врахувати постанову Кабміну, то додатково на зарплати на рік нам потрібно на 40 млн більше ніж раніше. 102 млн грн очікуємо фінансування від НСЗУ у цьому році, проте, враховуючи нову суму для виплат зарплат, закладу потрібно понад 125 млн грн», - розповіла директорка.

Цього року у закладі частково оновили обладнання – закупили кардіомонітор та УЗД-апарат. Натомість потрібні апарати ШВЛ, монітори, інфузійні помпи для реанімаційних відділень.

Зазначимо, що у «ОХМАТДИТі» лікують, зокрема, і дітей, хворих на ковід. За словами Олександри Бурди, лише за останні вихідні у ковідне відділення поступили 43 дитини. Загалом у закладі станом на сьогодні перебуває 66 дітей з ковідом.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook