Олег Синютка провів виїзну нараду щодо будівництва пам’ятника героям ЗУНР
У вівторок, 9 жовтня, голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув хід робіт зі зведення монументу героям Західноукраїнської Народної Республіки.
Пам'ятний знак постане на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину, оскільки саме з цією вулицею пов’язані події першого і подальших днів листопада 1918 року.
Відтак, Олег Синютка оглянув хід робіт на площі, де встановлять скульптурну композицію.
Зазначимо, крім спорудження пам’ятника, на Львівщині до 100-річчя ЗУНР триває кампанія з ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією.
Окрім того, з нагоди річниці утворення ЗУНР на Львівщині відкриють 30 інформаційних таблиць у населених пунктах, де було проголошено українську владу у листопаді 1918 року.
Новини за темою
У Львові освятили пам’ятник депортованим українцям з території Закерзоння у 1944-1951 роках
28 грудня 2021
Напередодні, 27 грудня, у Львові освятили пам’ятник депортованим українцям з території Закерзоння у 1944-1951 роках. Пам’ятник розташований на перехресті трьох вулиць: вул. І. Свєнціцького – вул. І. Севери – вул. В.Стуса Захід розпочався з екуменічної панахиди, після якої зі словом звернувся ректор Українського Католицького Університету о. Богдан Прах. Також голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа подякував усім причетним за спорудження цього пам’ятника. Урочисте відкриття пам’ятника заплановано на 26 квітня 2022 року.
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 103-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА, які поховані на Личаківському кладовищі. «Синьо-жовтими прапорами замайоріла Львівська ратуша 1 листопада 1918 року. А за нею і всі інші важливі урядові установи краю. 103 роки тому Львів здійснив Листопадовий Зрив, а далі - проголосив Західноукраїнську Народну республіку. У цей же та наступні дні українські активісти і підрозділи Українських січових стрільців перейняли владу у Станіславові, Тернополі, Золочеві, Сокалі, Раві-Руській, Коломиї, Снятині, Печеніжині, Бориславі та інших містах і містечках Галичини. «Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-Угорської монархії Українська Держава. Найвищою державною властю Української Держави є Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави», - такі слова відозви Української Національної Ради. Для всіх наступних поколінь - і тих, які були, і тих, які будуть після нас, дуже важлива ця перемога. І як приклад тактичних вольових дій, і як приклад великих особистостей, котрих ми маємо за взірець. Саме маємо, як показує новітня історія України. Хай не бракне нам, як і їм, рішучості, твердої певності і віри в Україну. Дай, Боже, нам сил іти лише вперед, відповідати за свої дії і відстоювати свою державу на рівні дипломатії та на полі бою!!", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та Героїв, загиблих під час проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, на полі почесних поховань № 76 – до їх могил поклали квіти. Також учасники заходу взяли участь у поминальній панахиді.
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2020
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. "Утворення Західноукраїнської Народної Республіки було важливим етапом створення єдиної соборної України та потужним фундаментом державницько-правової розбудови нашої держави. Сьогодні приклад героїчної боротьби творців Західноукраїнської Народної Республіки наслідують незламні українські воїни, які мужньо протистоять агресору на Сході України. І вони обов’язково вистоять, обов’язково переможуть! То ж будьмо гідними наших Героїв! Слава Україні! Героям Слава!", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76, а також провели чин панахиди.
На Львівщині відкрили перший пам’ятник Петрові Франку
14 жовтня 2020
З нагоди 130-річчя від дня народження Петра Франка та до Дня захисника України сьогодні, 14 жовтня, на площі Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах, відкрили перший пам’ятник Петрові Франку. Петро Франко – наймолодший син Івана Франка, український педагог, письменник, науковець-хімік, учасник національно-визвольних змагань. Серед учасників відкриття голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Цьогоріч я мав приємність бути присутнім на багатьох заходах, присвячених Іванові Франку. Кожного разу, коли відвідую такі події – все більше і більше розумію, якою значущою є ця постать для української науки та літератури. А історію творення української нації без Івана Яковича уявити взагалі неможливо. Та сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати наймолодшого сина Івана Франка – Петра. Петро Франко здійснив неоціненний внесок у становлення української державності, авіаційну, видавничу та дослідницьку справу, розвиток спорту, молодіжного руху, хімічної науки та музейної справи»,- зазначив очільник області. Також Максим Козицький відзначив важливість роботи музею Франка у Львові, першим директором якого став Петро Франко та усіх, хто працює над розвитком установи. «Цієї суботи я мав нагоду відвідати музей Івана Франка у Львові, який, завдяки активним зусиллям Петра Франка, 80 років тому відчинив свої двері для відвідувачів, а першим його директором став сам Петро Іванович. Перебуваючи тут, я відчуваю особливу атмосферу і те, з якою любов’ю і відданістю ви здійснюєте цю важливу місію – бережете пам’ять про славетний Франковий рід. Ми горді з того, яким є Дім Франка у Львові і Батьківська садиба Франка в Нагуєвичах сьогодні. Я щиро вдячний вам за вашу працю. Дякую ініціаторам та організаторам створення пам’ятника, скульптору за довершену роботу та усім, хто доклався до реалізації цього важливого проєкту», - наголосив очільник області. Автором пам’ятника Петру Франку у с. Нагуєвичі є скульптор Іван Мисакович -випускник Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, що в межах заходу відбувся концерт за участі студентсько-викладацького колективу Дрогобицького музичного коледжу імені В. Барвінського Довідково: Петро Франко (28 червня 1890, с. Нагуєвичі - 28 червня 1941) – організатор "Пласту" у Львові, четар Українських Січових Стрільців та сотник Української Галицької Армії, видатний вчений-хімік та винахідник, професор, член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка, відомий письменник та публіцист міжвоєнного часу, громадський діяч Галичини - народився в родині Івана та Ольги Франко, перший директор Львівського музею Івана Франка та автор ідеї створення першого заповідника в Нагуєвичах у 1940 р. З початком радянсько-німецької війни у червні 1941 вивезений радянською владою зі Львова на схід. Розстріляний 28 червня 1941 року.
На Львівщині планують звести пам’ятник Мирославу Скорику
23 вересня 2020
До річниці смерті видатного композитора і музикознавця, Героя України Мирослава Скорика планують звести пам’ятник на місці його поховання. Проект, який ініціювала дружина композитора, проректор з питань науки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор Адріана Скорик, підтримав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Бюджетна комісія погодила виділення на спорудження монументу 700 тисяч гривень із обласного бюджету. Затвердили відповідне рішення депутати обласної ради учора під час чергової сесії. «Мирослав Скорик – один із тих Геніїв, які творили нашу історію. Львівщина пишається тим, що має такого уродженця, талант якого оцінили у багатьох країнах світу. Для нього Львів завжди був особливим місцем, джерелом його натхнення. Гідне пошанування постаті нашого великого земляка – маленька лепта тої поваги, на яку він заслужив», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, за ініціативи Адріани Скорик, колективу Львівської національної філармонії та Львівської облдержадміністрації, філармонії присвоять ім’я Мирослава Скорика. Відповідне рішення буде винесено на розгляд обласних обранців. До слова, під час цьогорічного відзначення Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський анонсував заснування державної премії імені Мирослава Скорика – за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва.
Максим Козицький ознайомився із роботою підприємства «Електроконтакт Україна»
28 серпня 2020
Сьогодні, 28 серпня, із робочим візитом у Бродівському районі перебуває голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. У межах візиту, очільник області відвідав підприємство «Електроконтакт Україна», де поспілкувався із трудовим колективом та ознайомився із роботою на виробництві. «На Львівщині для цієї компанії виробляють кабельні мережі для автомобілів BMW, Opel та Mercedes. Такі заводи, як у Бродах, працюють також в Перемишлянах та Золочеві. Створено майже 2,5 тисячі робочих місць. Знаю, що не просто було інвестору починати тут справу. Довелося докласти багато зусиль, щоб переобладнати зруйновані та занедбані будівлі під завод у Перемишлянах і Золочеві. У Бродах підприємство зводили з нуля. А на сьогодні «Електроконтакт Україна» - успішне велике виробництво. Тут мають роботу 2,5 тисяч людей! Львівська ОДА активно працює над реалізацією нових інвестиційних проектів. У нас успішно діє Служба інвестора. Людина, яка хоче реалізувати в нашій області якийсь проект, отримує допомогу на всі рівнях – від пошуку земельної ділянки до запуску виробництва. Зараз на такому супроводі перебуває понад 550 інвестиційних проектів. Найбільше їх у Пустомитівському, Буському, Городоцькому та Бродівському районах. Це в основному інвестиції в галузі промисловості, агропромислового розвитку, паливно-енергетичного комплексу», - зазначив голова Львівської ОДА. Підприємство «Електроконтакт Україна» – це дочірня компанія німецького підприємства «Elektrokontakt GmbH», яке належить всесвітньовідомому французькому концерну Nexans. Товариство з обмеженою відповідальністю “Електроконтакт Україна” засноване у 2007 році у місті Перемишляни Львівської області. Сьогодні Максим Козицький ознайомився з роботою третього заводу у місті Броди Львівської області, де здійснюватися виробництво кабельних мереж для концерну BMW. Урочисте відкриття відбулось 30 серпня 2017 року Кількість робочих місць на заводі другої черги становить близько 3 тис. Загальна сума інвестицій проекту становить 1 млрд. гривень.
Максим Козицький ознайомився із реконструкцією школи у Мостиському районі
24 квітня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький здійснив черговий робочий візит районами області. Сьогодні, 23 квітня, Максим Козицький відвідав Мостиський район. Під час візиту очільник області проінспектував хід реконструкції з добудовою загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с. Бортятин Мостиського району Львівської області. Зазначимо, що нова школа розрахована на 220 учнів. У 2013 році було прийнято рішення про реконструкцію з добудовою загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с. Бортятин Мостиського району. Проектною документацією передбачено будівництво школи у 2-ї черги. У 2016 році була введена в експлуатацію перша черга Бортятинської школи, а відтак діти шкільного віку села частково забезпечені належними умовами на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Друга черга будівництва загальноосвітнього закладу забезпечить дітей спортивним залом, їдальнею та майстернями. Відтак, Максим Козицький поспілкувався із підрядником та поставив чітке завдання завершити усі роботи на цьому об'єкті до 1 вересня. "Карантин не повинен стати на заваді тому, щоб уже з початком нового навчального року діти змогли здобувати знання у комфортних умовах", - наголосив голова облдержадміністрації.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій оглянув ремонт дороги Львів – Пустомити – Меденичі
28 листопада 2019
Сьогодні, 28 листопада, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень оглянули ремонт шляху Львів – Пустомити – Меденичі, на відтинку поблизу села Колодруби. Автомобільна дорога загального користування державного значення Т-14-16 сполучає місто Львів з Пустомитівським, Миколаївським та Дрогобицьким районами і є найкоротшим шляхом до курортного міста Трускавець та селища Східниця. «Орієнтовна сума, аби завершити цей доволі масштабний проект складає 310-320 млн гривень. У нас є мета на наступний рік – це 4 тисячі кілометрів нових доріг і державного, й місцевого значення, які утримуватимуться на рівні європейської якості та стандартів. Вже починаючи з березня ми починаємо велике будівництво. На ремонт доріг Львівщини зокрема заплановано скерувати 2,3 млрд гривень, з них 1,1 млрд – на дороги місцевого значення», - наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Загальна протяжність дороги становить 47,5 км, в тому числі: І категорії – 1,5 км, ІІ категорії – 20,8 км і ІІІ категорії – 25,2 км. Ремонтно-будівельні роботи на вказаній дорозі виконуються в рамках державного інвестиційного проекту «Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області». За словами Романа Івасівки, інженера-будівельника ТзОВ «Онур», розпочали реалізацію інвестпроекту у 2016 році. Тоді дорожники активно виконували роботи з капітального ремонту на ділянці Львів – Щирець (км 8+020 – км 28+200). Наступною ремонтною ділянкою стала ділянка реконструкції між населеними пунктами Щирець та Велика Горожанка (км 28+775 – км 38+200). Після реконструкції ця ділянка, протяжністю майже 10 км відповідає параметрам дороги ІІ категорії. У 2019 році на замовлення Служби автомобільних доріг у Львівській області дорожники розпочали капітально ремонтувати останню ділянку вказаної дороги від села Велика Горожанка до селища Меденичі (км 38+200 – км 53+992). На сьогоднішній день рух автомобільного транспорту здійснюється відремонтованою дорогою до села Колодруби. До цього населеного пункту виконані роботи з поширення проїзної частини, влаштовані конструктивні шари асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім посиленням основи. В межах населених пунктів влаштовано дощову каналізацію, тротуари та зупинки громадського транспорту, освітлення. Також виконані заходи із забезпечення безпеки та організації дорожнього руху: нанесено дорожню розмітку, влаштовані знаки та бар’єрне огородження. Крім цього, активно проводяться ремонтні роботи на штучних спорудах. Зараз тривають роботи на п’ятьох мостових переходах поблизу Колодрубів. При належному фінансуванні у 2020 році планується повністю завершити ремонтно-будівельні роботи на цій дорозі.
До 101-ї річниці проголошення ЗУНР організували театралізоване військово-історичне дійство
3 листопада 2019
Сьогодні, 3 листопада, у сквері "На валах" відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бої за Львів". Динамічна реконструкція спогадів про героїчну боротьбу українських вояків зібрала глядачів з усієї Львівщини. Захід приурочили до відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Організатор – громадська організація “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”. Зазначимо, що захід став переможцем конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, який проводиться в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
На Янівському кладовищі вшанували героїв Листопадового Чину
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі відбулось урочисте віче, під час якого вшанували борців за волю України. Студентство і громадськість поклали квіти до Меморіалу УГА та УСС, опісля чого відбулась панахида за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. “Історія України непроста, українці у всі часи мріяли мати власну, сильну, незалежну державу. Сьогодні – 101-ша річниця Західноукраїнської Народної Республіки – це мужній подвиг хлопців, які боролись за свою державу. Дуже приємно, що у сьогоднішніх заходах багато людей різного віку, особливо тішить око наша молодь, студентство, яке прийшло сюди, щоб вшанувати героїв. Мусимо пам’ятати, що ми сьогодні тут завдяки нашим героям. Ми усі, і політики, і громадськість,повинні докласти зусиль, щоб ця війна закінчилась, але завершитись вона має нашою перемогою, без жодного метра втрати території. Окупант повинен піти геть, бо українці є миролюбною, європейською нацією. Дякуємо кожному, хто захищає українські кордони. Ми повинні плекати пам'ять про тих, хто сто один рік тому віддав своє життя за нашу незалежну, вільну, суверенну Україну”, - зазначив Іван Собко. Нагадаємо, сьогодні також представники влади разом з громадськістю вшанували героїв Листопадового Чину на Личаківському кладовищі.
У Львові погасили марку до 101-ї річниці ЗУНР та 70-річчя марок підпільної пошти України
1 листопада 2019
У п’ятницю, 1 листопада, у Львівській ОДА відбулось урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 70-річчя марок підпільної пошти України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, директор Львіської філії АТ «Укрпошта» Микола Ростов, член асоціації філателістів Львівщини Олександр Жарівський. «Ми навіть не усвідомлюємо усю цінність та унікальність проведення процедури погашення марки. Переконаний, що із роками ці марки лише зростатимуть у своїй цінності, адже по них ми вже можемо вивчати нашу історію. Дякую Укрпошті за те, що вболіваєте за українську філателістику», - наголосив під час заходу Тарас Грень. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
Львівщина урочисто відзначає 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2019
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбуваються заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. Зазначимо, також сьогодні відбудеться масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.