На Стрийщині стартував мистецький проект «Ремінісценції.UA»
Сьогодні, у День Захисника України, у Народному домі смт. Дашава Стрийського району стартував проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Проект відбуватиметься на території області впродовж двох місяців.
Мистецьку програму презентують українські артисти Ірина Доля, Софія Федина, Назарій Савко, а також балет “Життя”.
Це мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України. Мета проекту - реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо.
Проект відбуватиметься впродовж жовтня-листопада та побуває в різних містах Львівської області. Відтак, вже 15 жовтня, о 16 год мультимедійне дійство «Ремінісценції.UA» презентують у Червонограді.
За словами автора проекту Народної артистки України Ірини Мазур, «Ремінісценції.UA» - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про війну, страх, репресії, смерть, але водночас - про віру, життя, кохання, надію, боротьбу за Україну».
Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє".
Новини за темою
До Дня захисників та захисниць України на Львівщині відбудеться низка заходів
11 жовтня 2021
Цьогоріч, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників та захисниць України, 79-у річницю створення УПА та День українського козацтва. З цієї нагоди на Львівщині запланували проведення низки заходів. Зокрема, на Личаківському кладовищі вшанують пам'ять борців за незалежність України. Захід розпочнеться о 9:00 год. Опісля, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла о 10:30 год відбудеться молитва за захисниками України. В межах заходів об 11:30 год ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складуть Урочисту Клятву (територія Ліцею). Також, о 13:00 год мешканців Львівщини запрошують долучитись до заходів, які відбуватимуться біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Окрім вшанування пам’яті, у цей день проведуть щорічну зустріч побратимів (ветеранів АТО/ОСС) у дворику Львівської обласної державної адміністрації. Початок о 14:00 год. Усі заходи відбудуться з дотриманням карантинних вимог. Зазначимо, що цьогоріч Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» №1643-IX, згідно з яким назва свята «День захисника України», що щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України».
Верховна Рада перейменувала державне свято Дня захисника України
14 липня 2021
Верховна Рада перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України. Відповідний законопроєкт за номером №2325 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» підтримали 317 народних депутатів. Закон перейменовує державне свято День захисника України, який відзначається 14 жовтня, на День захисників і захисниць України. Відповідні правки внесли до Кодексу законів про працю. У пояснювальній записці зазначили, що прийняття закону сприятиме гендерно збалансованого висвітлення ролі військовослужбовців обох статей на військову службу і вшанування жінок і чоловіків – захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу на рівні державного свята. В Україні свято відзначається щорічно 14 жовтня. День захисника був заснований Указом Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року.
У дворику Львівської ОДА відбулась вже традиційна зустріч побратимів
14 жовтня 2020
Започаткована два роки назад зустріч побратимів знову зібрала у внутрішньому дворику Львівської ОДА фронтових друзів. З нагоди відзначення дня Захисника України на захід з’їхалися побратими з різних районів Львівщини, яких доля познайомила на війні. Зустріч розпочалась із молитви та хвилини мовчання за полеглими Героями України, виконання Державного Гімну України. Опісля, до усіх присутніх звернувся голова Львівської ОДА Максим Козицький. «У цей день ми згадуємо тих, хто зі зброєю в руках утверджував нашу державу. Хто зі зброєю в руках відстоює свою державу, той творить своє майбутнє. А якщо це робити з вірою в Бога, то перемога завжди буде за нами. Якщо це робити заради власної держави, сім’ї, тоді ми будемо непереможні. Величезна подяка вам, воїни, за те, що ви зі зброєю в руках відстоюєте нашу незалежність. Слава Україні!», - зазначив очільник області. Учасники АТО, ООС, їхні родини мали можливість поспілкуватись в неформальних обставинах, скуштувати частунок та поговорити про майбутнє України, перемогу та Героїв, які поклали свої життя в українсько-російській війні. Кожен, хто завітав на зустріч, мав змогу зробити знімки на згадку біля спеціально облаштованої фотозони та послухати патріотичну та народну музику. Серед виконавців – Назар Савко, Плач Єремії, хорова капела «Дударик».
До Дня захисника України презентували мистецький перформанс «Знаймо наших Героїв!»
14 жовтня 2020
Сьогодні Львівщина разом з усією Україною відзначає День захисника. З цієї нагоди презентували унікальне мистецьке дійство – перформанс в стилі мурал-арт народження образу «Знаймо наших Героїв!». Серед учасників перформансу Герої давні й сучасні – Іван Сірко, Олена Степанівна, Юрій Вербицький, Віктор Гурняк, Іван Чмола, Василь Сліпак. Всі вони – активні борці за незалежність української держави. Їх портретні зображення розмістили на фасаді Львівської ОДА та у Сквері на Валах, як заклик знати, пам’ятати та шанувати Героїв різних епох, їх безмежну любов та подвиг Україні. Іван Сірко - легендарний кошовий отаман Запорізької Січі, який здобув перемогу в 65-ти великих битвах. Талановитий полководець, оспіваний в піснях і казках. Ініціатор написання листа запорожців до турецького султана. Олена Степанівна - перша в світі жінка-офіцер. Була однією з організаторів Листопадового повстання, командиром жіночої чоти УГА. Доктор філософії, історик, географ та красуня, фото якої тиражували на листівках. Юрій Вербицький - Герой України. Перший львів’янин, який став Героєм Небесної Сотні. Кандидат фізико-математичних наук, сейсмолог та професійний альпініст. Віктор Гурняк - боєць 24-го батальйону «Айдар». Пластун, журналіст, учасник Революції Гідності, відомий фотокореспондент, загинув в Луганській області при спробі вивезти поранених товаришів з поля бою. Кавалер ордену «За мужність». Іван Чмола (пластове псевдо «Чмоль») — видатний український військовий, один з основоположників Пласту та стрілецького руху, старшина Легіону УСС, організатор і полковник Січових Стрільців у Києві. З 1919 року – командант куреня, а потім коша Січових Стрільців. Магістр природничих наук, педагог, громадський діяч. Василь Сліпак - перший доброволець, який став Героєм України, всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. На початку російсько-української війни відмовився від концертів на світових оперних сценах, взявши до рук зброю під позивним «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордену «За мужність». Поряд із розповідями про Героїв лунали музичні композиції «Бароккова композиція», «Стрілецька пісня», «Пливе кача», «Гуцулка Ксеня» у виконанні брас-квінтету Львівської національної філармонії та вокального ансамблю «Калофонія». Автор перформансу – український митець, магістр сакрального мистецтва, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Святослав Владика, автор ідеї – мистецтвознавець, дослідниця українського діаспорного мистецтва Христина Береговська.
Максим Козицький взяв участь у молитві за Україну та її захисників
14 жовтня 2020
Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла провели молитву за Україну та її захисників. У Богослужінні взяли участь парафіяни та представники влади. До спільної молитви з військовими та громадськістю долучився й голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зазначимо, що Богослужіння за Україну та її захисників відбуваються сьогодні в усіх храмах області. Нагадаємо, що в межах відзначення Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української повстанської армії, полеглих Героїв-захисників Української держави вже вшанували на Личаківському кладовищі.
Львівщина вшанувала Героїв-захисників Української держави
14 жовтня 2020
З нагоди Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української повстанської армії сьогодні, 14 жовтня, керівництво області разом із громадськістю, військовими, близькими й рідними захисників Української держави вшанували Героїв, похованих на полях почесних поховань Личаківського цвинтаря. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Віддаємо шану всім, хто в різні часи жертовно стояв на захисті нашої державності, нашої історії, культури та самобутності. І дякуємо кожному, хто нині відважно боронить рідну землю від ворогів. Ви - найміцніша опора для своїх рідних, товаришів та для цілої України. В часи війни з російським агресором Львівщина втратила 326 своїх найкращих синів. Заради їх світлої пам’яті маємо не втрачати віру у перемогу над ворогом і боротися до кінця», - зазначив очільник області. Спершу квіти поклали до Меморіалу невідомому вояку Української повстанської армії. Опісля – вшанували борців за незалежність України, котрі спочивають на полі почесних поховань № 67 та загиблих під час проведення ООС на сході України на полі почесних поховань № 76. Присутні поклали квіти та запалили лампадки на могилах Героїв, виконали Державний Гімн України. Священики відслужили чин панахиди за Героями, які віддали своє життя за нашу державу. Заходи відбулись за участі військовослужбовців роти почесної варти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та у супроводі військового оркестру.
На Львівщині розпочались заходи до Дня захисника України та 78-ї річниці створення УПА
14 жовтня 2020
Сьогодні, 14 жовтня, Львівщина відзначає День захисника України та 78-му річницю створення Української повстанської армії. З цієї нагоди, в області відбувається низка заходів. Вже традиційно заходи розпочалися біля Меморіалу невідомому вояку УПА. Саме тут представники влади, громадськість, військові поклали квіти до місця спочинку воїнів Української повстанської армії. Участь у заходах бере голови Львівської ОДА Максим Козицький. Присутні виконали Державний Гімн України та помолились за спочилих вояків. Вшанують і борців за незалежність України, котрі спочивають на полі почесних поховань № 67 та загиблих під час проведення ООС на сході України на полі почесних поховань № 76. В межах заходів відбудеться молитва за Україну та її захисників у Гарнізонному храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ, а також мистецький перформанс «Знаймо наших Героїв!» під стінами Львівської ОДА на вул. В.Винниченка, 18. Також сьогодні у селі Нагуєвичі відкриють перший пам’ятник Петрові Франку – наймолодшому сину Івана Франка. Захід приурочений до Дня захисника України та 130-річчя з дня народження Петра Франка.
Понад 200 ліцеїстів-крутян склали Урочисту Клятву на вірність Україні
14 жовтня 2019
З нагоди Дня захисника України, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулась урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Цього дня на вірність Україні присягнули понад 220 юнаків. Серед них – діти учасників АТО, син Героя Небесної Сотні. «Стоячи тут і дивлячись на вас, розумію, що в Україні все буде гаразд. Ви сьогодні поклалися перед Богом і Україною, перед своїми близькими та друзями завжди боронити свою державу так як охороняли її нашої Герої впродовж століть. Такі люди як ви завжди будуть нести в своїх серцях Україну. Ви будете гідними українцями і все своє життя пам’ятатимете про ваш народ, батьківщину та батьків. Нехай та майбутня праця та навчання, яке у вас попереду, вам придадуться в житті. Я вірю, ви їх будете реалізовувати на користь України», - звернувся до молоді голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. Також в межах урочистостей ліцей отримав новий прапор. Його автори - група істориків, яка вивчає і розробляє військову символіку. Прапор нагадує бойові прапори військових частин. Під час урочистостей також вшанували пам'ять ліцеїстів-крутян, які полягли на Сході України, при обороні незалежності нашої держави і тих, що полягли за Україну у 1918 році. Опісля - відбулося урочисте проходження ліцеїстів під музичний супровід оркестру. Продовжились заходи біля пам’ятника Тарасові Шевченку показовим виступом Роти почесної варти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та бойовим гопаком у виконанні учнів Школи Бойового Гопака «Шаблезуб».
У День захисника України на Личакові перепоховають воїнів УПА
10 жовтня 2019
У понеділок, 14 жовтня, у День захисника України та День створення Української повстанської армії на Личаківському цвинтарі перепоховають воїнів УПА. Місце поховання вояків знайшли у селі Щирець Пустомитівського району. Про це сьогодні, 10 жовтня, повідомив у межах брифінгу повідомив директор КЗ ЛОР «Доля», відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета. «Цього року на Львівщині нами віднайдено на ексгумовано 6 воїнів Української повстанської армії, двоє з них будуть перепоховані 14 жовтня. Це воїни УПА Михайло Мочурад-Савур та Дмитро Онищак, які героїчно загинули у 1951 році у місяці вересні у селі Сороки Пустомитівського району», - наголосив Святослав Шеремета. Він повідомив, що це унікальна подія, адже не завжди вдається ідентифікувати вояків Української повстанської армії. «Полеглі воїни будуть поховані з усіма військовими почестями та отримають гідну шану від нащадків», - додав Святослав Шеремета. Час: 9:00 година. Місце: Меморіал невідомому вояку УПА (Личаківське кладовище).
Проект "Ремінісценції.UA" представили на Перемишлянщині
17 грудня 2018
15 грудня у м. Бібрка на Перемишлянщині представили проект "Ремінісценції.UA". Це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. Привітав гостей та артистів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. "Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відео інсталяція. Режисер та автор проекту – народна артистка України Ірина Мазур. Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Концепція проекту - "Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!"
Мистецький проект "Ремінісценції" презентували на Городоччині
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада, в межах відзначення Дня Гідності та Свободи, у Народному домі Городка відбулась презентація мистецького проекту "Ремінісценції.UA". Проект «Ремінісценції.UA» історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. Режисер та автор проекту – народна артистка України - Ірина Мазур. Учасники проекту: актори балету «Життя», вокалісти: Назар Савко (лауреат телепроекту «Голос Країни», Ірина Доля (співачка, композитор, лауреат міжнародного фестивалю «Зелена Гура»). Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!».
На Жовківщині презентували проект «РемінісценціїUA»
4 листопада 2018
Сьогодні,4 листопада, стартував проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Серед почесних гостей був і голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. «У цьому проекті - вся наша історія, це шлях наших батьків, дідів, прадідів. А від нас сьогодні залежить куди іти. Страшну сторінку української історії треба перегорнути і почати писати нове майбутнє, де Україна серед цивілізованих, декморатичних європейських країн. Ми маємо шанс піти вперед і відірватися від Москви. Цей проект на часі, адже дає розуміння як не повторити помилок минулого», - зазначив Олег Синютка. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо. Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє".