Із нагоди 101-ї річниці ЗУНРу всіх охочих запрошують до чаювань з Січовими Стрільцями
Сьогодні в Україні відзначають роковини проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. З цього приводу біля входу до будівлі Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької армії відтворюють події, коли українські вояки у ніч на 1 листопада захопили всі адмінбудівлі та військові склади.
Усі охочі можуть поспілкуватися з учасниками заходу, попити чаю та сфотографуватися на згадку до 16:00 год сьогодні.
Новини за темою
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 103-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА, які поховані на Личаківському кладовищі. «Синьо-жовтими прапорами замайоріла Львівська ратуша 1 листопада 1918 року. А за нею і всі інші важливі урядові установи краю. 103 роки тому Львів здійснив Листопадовий Зрив, а далі - проголосив Західноукраїнську Народну республіку. У цей же та наступні дні українські активісти і підрозділи Українських січових стрільців перейняли владу у Станіславові, Тернополі, Золочеві, Сокалі, Раві-Руській, Коломиї, Снятині, Печеніжині, Бориславі та інших містах і містечках Галичини. «Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-Угорської монархії Українська Держава. Найвищою державною властю Української Держави є Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави», - такі слова відозви Української Національної Ради. Для всіх наступних поколінь - і тих, які були, і тих, які будуть після нас, дуже важлива ця перемога. І як приклад тактичних вольових дій, і як приклад великих особистостей, котрих ми маємо за взірець. Саме маємо, як показує новітня історія України. Хай не бракне нам, як і їм, рішучості, твердої певності і віри в Україну. Дай, Боже, нам сил іти лише вперед, відповідати за свої дії і відстоювати свою державу на рівні дипломатії та на полі бою!!", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та Героїв, загиблих під час проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, на полі почесних поховань № 76 – до їх могил поклали квіти. Також учасники заходу взяли участь у поминальній панахиді.
У Сокалі встановили світовий рекорд «Наймасовіше виконання хористами Гімну Українських Січових Стрільців»
25 серпня 2021
Вчора, 24 серпня було встановлено Національний Рекорд України «Наймасовіше виконання хористами Гімну Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина». Керівниками зведеного хору стали Роман Козярський та Богдан Кійко. Сертифікат начальнику відділу культури Сокальської міської ради Мирославі Михайлюк вручив експерт Національного реєстру рекордів Павло Горішевський. Організатор – відділ культури Сокальської міської ради. Рекорд зафіксували у кількості 848 осіб у Сокальській територіальній громаді. У встановленні рекорду взяли участь народні, вокальні, аматорські колективи, бібліотекарі, учасники АТО, депутати, представники духовенства, влади, медицини, освіти, художньої самодіяльності сіл Сокальської територіальної громади. А саме: м.Сокаль, смт Жвирка, та села Завишень, Забужжя, Бояничі, Опільсько, Хоробрів, Угринів, Тудорковичі, Войславичі, Нісмичі, Варяж, Лубнівка, Савчин, Гута, Поториця, Зубків, Переспа, Комарів, Тартаків, Копитів, Романівка, Суховоля, Равщина, Ульвівок, Теляж, Фусів, Княже, Шпиколоси, Стенятин, Ільковичі, Скоморохи, Перетоки, Лучиці, Шарпанці, Свитазів, Лещатів, Боб’ятин, Перв’ятичі, Спасів, Горбків, Волиця, Ниновичі, Старгород, Пісочне, Гатківка, Конотопи, Трудолюбівка, Лешків, Русин.
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2020
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. "Утворення Західноукраїнської Народної Республіки було важливим етапом створення єдиної соборної України та потужним фундаментом державницько-правової розбудови нашої держави. Сьогодні приклад героїчної боротьби творців Західноукраїнської Народної Республіки наслідують незламні українські воїни, які мужньо протистоять агресору на Сході України. І вони обов’язково вистоять, обов’язково переможуть! То ж будьмо гідними наших Героїв! Слава Україні! Героям Слава!", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76, а також провели чин панахиди.
До 101-ї річниці проголошення ЗУНР організували театралізоване військово-історичне дійство
3 листопада 2019
Сьогодні, 3 листопада, у сквері "На валах" відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бої за Львів". Динамічна реконструкція спогадів про героїчну боротьбу українських вояків зібрала глядачів з усієї Львівщини. Захід приурочили до відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Організатор – громадська організація “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”. Зазначимо, що захід став переможцем конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, який проводиться в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
На Янівському кладовищі вшанували героїв Листопадового Чину
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі відбулось урочисте віче, під час якого вшанували борців за волю України. Студентство і громадськість поклали квіти до Меморіалу УГА та УСС, опісля чого відбулась панахида за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. “Історія України непроста, українці у всі часи мріяли мати власну, сильну, незалежну державу. Сьогодні – 101-ша річниця Західноукраїнської Народної Республіки – це мужній подвиг хлопців, які боролись за свою державу. Дуже приємно, що у сьогоднішніх заходах багато людей різного віку, особливо тішить око наша молодь, студентство, яке прийшло сюди, щоб вшанувати героїв. Мусимо пам’ятати, що ми сьогодні тут завдяки нашим героям. Ми усі, і політики, і громадськість,повинні докласти зусиль, щоб ця війна закінчилась, але завершитись вона має нашою перемогою, без жодного метра втрати території. Окупант повинен піти геть, бо українці є миролюбною, європейською нацією. Дякуємо кожному, хто захищає українські кордони. Ми повинні плекати пам'ять про тих, хто сто один рік тому віддав своє життя за нашу незалежну, вільну, суверенну Україну”, - зазначив Іван Собко. Нагадаємо, сьогодні також представники влади разом з громадськістю вшанували героїв Листопадового Чину на Личаківському кладовищі.
У Львові погасили марку до 101-ї річниці ЗУНР та 70-річчя марок підпільної пошти України
1 листопада 2019
У п’ятницю, 1 листопада, у Львівській ОДА відбулось урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 70-річчя марок підпільної пошти України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, директор Львіської філії АТ «Укрпошта» Микола Ростов, член асоціації філателістів Львівщини Олександр Жарівський. «Ми навіть не усвідомлюємо усю цінність та унікальність проведення процедури погашення марки. Переконаний, що із роками ці марки лише зростатимуть у своїй цінності, адже по них ми вже можемо вивчати нашу історію. Дякую Укрпошті за те, що вболіваєте за українську філателістику», - наголосив під час заходу Тарас Грень. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
Львівщина урочисто відзначає 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2019
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбуваються заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. Зазначимо, також сьогодні відбудеться масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.
На Львівщині урочисто відзначать 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
29 жовтня 2019
1 листопада Львівщина урочисто відзначить 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Як повідомив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський, з 9:00 год по 16:00 год усіх охочих запрошують на чаювання із Січовими стрільцями, яке відбудеться біля будівлі Львівської ОДА. Об 11:30 год відбудеться покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА а також до могил Д. Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, М.Галущинського – коменданта Січових Стрільців, О. Тисовського – керівника і засновника «Пласту», С. Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. О 12:00 год - покладання квітів до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича та могил сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. О 13:00 год до пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові присутні покладуть квіти. Також о 13:00 год стартує масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища. “Окрім того, 3 листопада о 15:00 год запрошуємо мешканців області та гостей у парк “На валах”, де відбудеться театралізоване військово-історичне дійство ”Бої за Львів”” , - наголосив Андрій Ковальський. Львівська обласна державна адміністрація щиро запрошує мешканців Львівщини та гостей стати частиною відзначення 101-ї річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям
24 серпня 2019
Відзначення Дня Незалежності на Львівщині триває. В межах святкування на вулиці Польовій у Львові відкрили та освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям. Урочистості розпочалися виконанням Державного Гімну України та підняттям прапора. "Цей пам'ятний знак є для нас, тих хто ходить стежками землі та наших нащадків. Проходячи повз цього пам'ятника, завжди важливо робити тут іспит свого сумління з прожитого дня. Дякуємо нашим Героям за свідчення їхнього життя і просимо їхнього покрову на дорогу нашого життя", - зазначив Преосвященніший владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. Участь у відкритті знаку взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський, священики, представники громадськості. “Січові стрільці – це ті Герої, які у серці кожного з нас займають особливе місце. На жаль, не у всіх містах знають про них. Наш обов’язок – розповісти співгромадянам, хто ці Герої. Тішить, що сьогодні тут представники різних поколінь. Батьки, які сьогодні привели сюди своїх дітей, ви - великі молодці. Бо лише своїм прикладом, продовжуючи українські традиції, ви дозволяєте пам’яті Січових Cтрільців існувати. Допоки є пам'ять про людину – людина жива. Кожного дня ми повинні пам’ятати цих Героїв”, - зазначив Маркіян Мальський. Також очільник області наголосив на важливості постаті Євгена Коновальця в українському державотворенні. “Євген Коновалець зміг об’єднати людей навколо себе, а не розділити чи посварити їх. Перебуваючи у конфлікті, він боровся за об’єднану ідею України, не переслідуючи своїх власних інтересів, а будуючи сильну, об’єднану державу. Кожного дня працював над тим, щоб наступні покоління могли оцінити реальність його вчинків. На сьогодні Україна є в складному становищі і від нас з вами залежить її майбутнє. Я закликаю кожного з вас, пам’ятати про Січових стрільців, про справжніх Героїв, тих, хто ціною власного життя боронив нашу з вами державу. Бо хто знає, де були б ми, і чи були б вільними, якби не Січові Cтрільці”, - підкреслив голова Львівської ОДА . У межах заходу пролунали стрілецькі пісні та виступили мистецькі колективи. Довідка: На цвинтарі Старого Знесіння є братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. В цьому бою полягло біля 30-ти усусусів, яких пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові незруйнована могила УСС – бійців УГА. В 1930-ті роки (орієнтовно 1935-38 рр.) з ініціативи української громади Знесіння було зібрано кошти і споруджено пам’ятник у вигляді піраміди з дикого каменю, увінчаної стрілецьким хрестом. Під хрестом вмурували стрільно (гільзу від снаряда) – так було прийнято для військових поховань. Проект пам’ятника розробляла архітектурна група Товариства «УкрДизайнГруп» на чолі з відомим архітектором Михайлом Федиком та інженер-конструктором Миколою Лапчуком. Роботи по каменю виконували брати Зеновій та Андрій Манчури.
Львівщина відзначила 104-ту річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці
5 травня 2019
Сьогодні, 5 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 104-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини. Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України. «За останніх сто років Україна виборює свою незалежність вперше як незалежна держава. Ми маємо твердо знати, що наше майбутнє залежить від нас з вами, від кожного з нас, від нашої роботи. Чи довго стане сили боронити кордони та віри в те, що ця боротьба не марна. Ми, тут, кожен на своєму місці, мусимо переконувати наших захисників, що боротьба недаремна. Ми не дозволимо більше жодному ворогу своїми чобітьми топтати нашу землю. Працюймо і живімо так, аби сучасні герої, які полягли на російсько-українській війні були останніми похованими за незалежність воїнами. Для цього ми мусимо згортуватися і йти до перемоги проти одного ворога», - звернулась до усіх присутніх керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Окрім того, учасники товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» відтворили один із найзапекліших епізодів весняного бою 1915 року. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.
На Миколаївщині освятили пам’ятник Січовим Стрільцям
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада, у селі Верин Миколаївського району урочисто освятили та відкрили пам’ятний хрест Вишколу Українських Січових Стрільців. Урочистості розпочались Архієрейською літургією за участю владики Стрийської єпархії Тараса Сеньківа, після чого відбувся молебень та освячення. Участь у освяченні хреста, що розташований на території Веринської церкви, взяла заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. Вишкільна Група УСС, яка розмістилася спочатку в Розвадові, після поповнення новобранцями поширилася на села Верин, Надітичі та Рудники. Вишкіл УСС виконав важливу історичну місію, перетворивши Леґіон УСС на високовартісну потужну бойову формацію та виховавши кільканадцять тисяч молодих українців на свідомих борців за незалежність України.
До 100-річчя ЗУНР на Львівщині відзначили визначних діячів області
8 листопада 2018
Сьогодні, 8 листопада, в сесійній залі Львівської обласної ради відбулася церемонія нагородження Почесною відзнакою Львівської обласної ради «100-річчя від дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки». «Тут сьогодні люди, які щирі у своїй громадянській позиції і у своїх переконаннях. Зерна нашої незалежності зріли у глибинах історії, але наша боротьба не закінчилась 100 років тому, вона триває. Тому ми мусимо робити велику справу, яка стоїть перед нами. Кожен повинен висловлювати свою життєву проукраїнську позицію, адже тільки разом, плече до плеча, серце до серця, ми здолаємо ворога, а своєю щоденною працею утвердимо та розбудуємо незалежну Україну», - зазначив Олег Синютка. Олег Синютка разом із головою Львівської обласної ради Олександром Ганущином за п’ятьма напрямками нагородили видатних діячів, які своєю працею утверджують та розбудовують незалежну Україну: - за утвердження та розбудову незалежної України. - за вагомий особистий внесок у збереження історичної пам’яті. - за значну громадську діяльність. - за вагомий особистий внесок у розвиток та збереження мистецьких традицій. - за письменницьку, публіцистичну та видавничу діяльність, спрямовану на популяризацію історії Галичини. Окрім того, присутні насолодилися тематичною мистецькою програмою, в якій взяли участь: заслужена академічна капела України «Трембіта», виконавиці Оксана Муха і Софія Федина, соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Петро Радейко та інші.