Важливим етапом у розвитку дорожньої інфраструктури є будівництво концесійної дороги Львів-Краківець, - Олег Синютка
На цьому наголосив під час свого виступу на Ради регіонального розвитку голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Настав час не просто говорити, а прийняти постанову Кабміну щодо оголошення конкурсу на будівництво концесійної дороги Львів – Краківець. Це буде демонстрацією і гарним прикладом того, що такі інвестиції в Україну є окупними та ефективними», - зазначив очільник Львівщини.
Зазначимо, на концесійну дорогу Львів – Краківець, протяжністю понад 80 км, потрібно залучити 19 млрд грн.
Олег Синютка також додав, що реконструкція і будівництво доріг – важлива складова економічного та соціального розвитку регіону. Починаючи із 2015 року на території Львівської області відремонтували 1703 км автошляхів.
Новини за темою
Прем’єр-міністр: Цьогоріч плануємо оновлення не менше 5 тис. км доріг та запуск проектів державно-приватного партнерства в дорожній сфері
12 січня 2022
У 2022 році Уряд має амбітні цілі у сфері розвитку інфраструктури в межах програми Президента «Велике будівництво». Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 12 січня. «Цьогоріч передбачається будівництво та ремонт не менше 5 тис. км доріг та запуск проектів державно-приватного партнерства в дорожній сфері. Для їх збереження плануємо збільшити на автошляхах кількість WIM-систем (зважування-в-русі). Продовжимо також реалізацію ініціатив для покращення залізничного сполучення та інфраструктури. Зокрема, плануємо відремонтувати більше 600 км колій та електрифікувати нові ділянки, оновити рухомий склад «Укрзалізниці», — відзначив Денис Шмигаль. Як зауважив Прем’єр-міністр, цього року Уряд також дасть старт програмі «Велика термомодернізація». За його словами, очікується реалізація щонайменше 500 енергоефективних проектів за рахунок Фонду енергоефективності. А також у сумі з бюджетними коштами та кредитними коштами планується здійснити термомодернізацію 5 тисяч будинків. «Розвиток транспортних стратегічних хабів — невід’ємний елемент для розвитку держави та економічної спроможності регіонів. Це і проекти щодо розвитку прикордонної інфраструктури, це і будівництво аеропортів. Цього року готуємось до старту проектів з будівництва двох аеропортів на Сході України», — зазначив очільник Уряду. За словами Прем’єр-міністра, цього року також передбачається створення Фонду внутрішніх водних шляхів, кошти якого підуть на модернізацію річкової інфраструктури. Крім того, Міністерство інфраструктури спільно з Міністерством економіки мають запустити програму відродження суднобудування. Денис Шмигаль додав, що не менш очікуваним у 2022 році також є реалізація проекту «Велика реставрація», а також продовження програми Президента «Зелена країна».
Нова концесійна дорога Львів-Броди-Рівне: завершують розробку техніко-економічного обґрунтування
26 жовтня 2021
Міжнародна консалтингова компанія ILF Consulting Engineers працює над техніко-економічним обґрунтуванням будівництва нової дороги Краковець — Броди — Рівне. На сьогодні документ на завершальній стадії. Про це йшлося сьогодні під час робочої наради на пункті пропуску “Краковець – Корчова” щодо будівництва нової концесійної дороги. Участь у нараді взяли директор департаменту дорожнього господарства ЛОДА Орест Шуліковський, керівник служби автомобільних доріг Олег Береза, радник Прем'єр-Міністра України Тарас Сиротинський, представники компаній ILF та “Автомагістраль - Південь”. “Якщо наразі дорога з Рівного до Краківця займає близько 4 годин, то нова може становити менше ніж 2,5 години. Протяжність нової дороги від Краковця до Львова становитиме майже 85 кілометрів. Цей інвестпроект є одним з пріоритетних для регіону і держави в цілому. Будівництво цієї дороги пришвидшить інтеграцію транспортної системи України до загальної європейської. Після затвердження техніко-економічного обгрунтування буде відбуватися сам процес проектування нової концесійної дороги. Окрім цього домовилися провести розширену робочу нараду з представниками державної прикордонної служби щодо розбудови пункту пропуску Краковець в частині будівництва нової концесійної дороги і в частині будівництва інфраструктурних об'єктів на території пункту пропуску”, - прокоментував заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Також він наголосив, згідно із законодавством про концесію платна дорога повинна мати безоплатну альтернативу. “Такою альтернативою буде існуюча дорога Київ - Чоп та Львів - Краковець, яка і буде залишатися безоплатною для водіїв. Щодо самого інвестора, який буде будувати дорогу та вартості як будівництва, так і проїзду буде відомо після завершення ТЕО і аналізу будівництва додаткових об’єктів”, - зазначив Юрій Бучко. Нагадаємо, що ця дорога є частиною Стратегії розвитку області до 2027 року, яку представив у межах робочої поїздки на Львівщину Президент України Володимир Зеленський. Це буде перша в Україні концесійна дорога.
Наступного тижня дорожники розпочнуть ремонтувати об’їзну Самбора
24 березня 2021
Вулицю Промислову в Самборі, протяжністю понад 4 кілометри, розпочнуть ремонтувати з наступного понеділка. На сьогодні департамент дорожнього господарства скерував в ДАБІ документи для отримання дозволу на виконання робіт. Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, очікувана вартість ремонту становила 53 млн гривень. «Участь у тендерних процедурах брали ТОВ «Онур» та «Шляховик-Т». Остання підрядна організація виграла торги і ремонтуватиме дорогу за 43 млн гривень. Міський бюджет неспроможний оплатити ремонтні роботи, тому залучили кошти з державного дорожнього фонду. Протяжність дороги – понад 4 кілометри. Дорожники розпушать старе покриття, облаштують шар щебенево-піщаної суміші та асфальтобетонне покриття. Відкрити відремонтовану вулицю плануємо до кінця червня», – зазначив заступник голови. Також він наголосив, що дорогу не ремонтували десятки років, але вона є дуже важлива для Самбора, бо суттєво розвантажить рух транспорту в місті. «Щодня містом курсує сотні автомобілів у тому числі вантажних, а це створює значні затори і місто зупиняється. Окрім того, екологічна ситуація покращиться. Водії зможуть напряму, вулицею Промисловою, об’їжджати Самбір, рухаючись в сторону Турки, Мостиськ, Старого Самбора. Ця дорога фактично є продовженням напрямку Львів – Ужгород», – підкреслив Юрій Бучко.
Укравтодор підписав Меморандум щодо підготовки пропозиції для будівництва концесійної дороги Краковець-Броди-Рівне
11 березня 2021
Сьогодні Державне агентство автомобільних доріг України та компанія «Автомагістраль-Південь» підписали Меморандум щодо підготовки пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства у рамках проєкту будівництва та експлуатації автомобільної дороги за маршрутом Краковець — Броди — Рівне (за винятком ділянки Північного обходу м. Львів). Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Державного агентства автомобільних доріг України. Меморандум передбачає, що «Автомагістраль-Південь» власним коштом здійснить підготовку пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства. Зокрема, йдеться про розробку техніко-економічного обґрунтування реалізації проєкту. «Підписання Меморандуму дозволить нам вже найближчим часом оголосити відкритий конкурс з відбору приватного інвестора для будівництва маршруту Краковець — Броди — Рівне. Це має бути сучасна дорога європейського рівня, яка сполучатиме столицю України з найбільшими містами Європи» — розповідає Голова Укравтодору Олександр Кубраков. Протяжність нової дороги від Краковця до Львова становитиме майже 85 кілометрів. "Цей інвестпроект є одним з пріоритетних для регіону і держави в цілому. Будівництво цієї дороги пришвидшить інтеграцію транспортної системи України до загальної європейської. Залучення приватного інвестора для будівництва доріг – це не лише економічний розвиток та нові робочі місця ( під час будівництва), а передусім безпека та комфорт людей. Зі свого боку ми підтримуватимемо того концесіонера, який отримає право на будівництво автомагістралі та виконуватимемо взяті на себе зобов’язання", — зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Львівщина покращує транспортну доступність регіону
3 Червня 2020
На Львівщині впроваджується проєкт міжнародної технічної допомоги «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури», що реалізовується в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Про це інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Його метою є підтримка транскордонних процесів розвитку на українсько-польських прикордонних територіях шляхом поліпшення транспортної доступності регіону та дорожньої інфраструктури. Проєкт реалізується у партнерстві із Службою автомобільних доріг у Львівській області, Підкарпатським управлінням воєводських доріг у Ряшеві та Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», яка відповідає за стратегічне планування та обмін кращими практиками у впровадженні екологічно приязних рішень у модернізації дорожньої інфраструктури. Бюджет української частини проєкту становить – 2 323 410,0 млн євро, з яких грант ЄС – 2 091 069,0 млн євро. Як зазначив директор департаменту Роман Шепеляк, акцентуючи на актуальності проєкту, інтенсивний прикордонний рух та труднощі при перетині кордону створюють нагальну потребу в удосконаленні транспортних каналів до альтернативних пунктів пропусків. «На українсько-польських прикордонних територіях охоплених проєктом, знаходяться 4 пункти пропуску через кордон, а саме: «Шегині – Медика», «Краківець – Корчова», «Грушів – Будомєж» та «Рава-Руська – Хребенне». Вдосконалення технічних параметрів ділянки дороги місцевого значення О 141003 Мостиська – Краківець на відтинку довжиною 19,1 кілометрів в Україні, а також ділянки воєводської дороги № 867 на відтинку довжиною орієнтовно 0,668 кілометрів у Польщі (Підкарпатське воєводство, Любачівський повіт), створить додаткові можливості для мандрівників при виборі пунктів пропуску через державний кордон, покращить рівень безпеки та транспортну доступність», – розповів він. Зокрема, з української сторони передбачається проведення поточного ремонту дороги О141003 Мостиська – Краковець (Львівська область, Мостиський та Яворівський райони) та, при необхідності, ремонт труб, жолобів, кюветів, реконструкція дорожньої дренажної системи тощо. «Сподіваємося, що попри карантинні заходи інфраструктурний компонент буде успішно зреалізовано до кінця цього року», - зазначив керівник департаменту. Зауважимо, що у 2018-2019 роках з обласного бюджету Львівської області на співфінансування проєкту «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» було виділено 971,7 тис гривень. Цьогоріч у рамках Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018 – 2020 роки Службі автомобільних доріг у Львівській області для виконання будівельних робіт передбачено 10,0 млн гривень.
У 2018 році у дорожню інфраструктуру Самбірщини інвестували понад 42 млн гривень
6 березня 2019
У 2018 році на ремонт доріг Самбірського району скерували 42,2 млн грн. Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської РДА Микола Фрей. За його словами, за кошти державного фонду регіонального розвитку збудовано міст в с. Монастирець. “Окрім того провели реконструкцію тротуарів в м. Рудки, смт. Дубляни, с. Лановичі, а також оновлено комунальні дороги в м. Рудки (вул. Лісна), селах Ралівка (вул. Поповича, Дружби), Бісковичі (вул. Тиха), Вільшаник”, - наголосив Микола Фрей. Зокрема, відремонтували частини доріг Никловичі-Задністряни), Кружики-Нагірне ,Вільшаник-Трояни, Блажів-Черхава, Дроздовичі-Міжинець-Бісковичі-Заріччя, Бісковичі-Мостиська-Борислав тощо. Загалом за 2016-2018 роки у дорожню інфраструктуру інвестовано 424,1 млн грн.