Львівщина покращує транспортну доступність регіону

3 Червня 2020р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

На Львівщині впроваджується проєкт міжнародної технічної допомоги «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури», що реалізовується в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Про це інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Його метою є підтримка транскордонних процесів розвитку на українсько-польських прикордонних територіях шляхом поліпшення транспортної доступності регіону та дорожньої інфраструктури.

Проєкт реалізується у партнерстві із Службою автомобільних доріг у Львівській області, Підкарпатським управлінням воєводських доріг у Ряшеві та Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», яка відповідає за стратегічне планування та обмін кращими практиками у впровадженні екологічно приязних рішень у модернізації дорожньої інфраструктури.

Бюджет української частини проєкту становить – 2 323 410,0 млн євро, з яких грант ЄС – 2 091 069,0 млн євро.

Як зазначив директор департаменту Роман Шепеляк, акцентуючи на актуальності проєкту, інтенсивний прикордонний рух та труднощі при перетині кордону створюють нагальну потребу в удосконаленні транспортних каналів до альтернативних пунктів пропусків.

«На українсько-польських прикордонних територіях охоплених проєктом, знаходяться 4 пункти пропуску через кордон, а саме: «Шегині – Медика», «Краківець – Корчова», «Грушів – Будомєж» та «Рава-Руська – Хребенне». Вдосконалення технічних параметрів ділянки дороги місцевого значення О 141003 Мостиська – Краківець на відтинку довжиною 19,1 кілометрів в Україні, а також ділянки воєводської дороги № 867 на відтинку довжиною орієнтовно 0,668 кілометрів у Польщі (Підкарпатське воєводство, Любачівський повіт), створить додаткові можливості для мандрівників при виборі пунктів пропуску через державний кордон, покращить рівень безпеки та транспортну доступність», – розповів він.

Зокрема, з української сторони передбачається проведення поточного ремонту дороги О141003 Мостиська – Краковець (Львівська область, Мостиський та Яворівський райони) та, при необхідності, ремонт труб, жолобів, кюветів, реконструкція дорожньої дренажної системи тощо.

«Сподіваємося, що попри карантинні заходи інфраструктурний компонент буде успішно зреалізовано до кінця цього року», - зазначив керівник департаменту.

Зауважимо, що у 2018-2019 роках з обласного бюджету Львівської області на співфінансування проєкту «Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури» було виділено 971,7 тис гривень. Цьогоріч у рамках Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018 – 2020 роки Службі автомобільних доріг у Львівській області для виконання будівельних робіт передбачено 10,0 млн гривень.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook