На Львівщині презентували двокнижжя Богдана Гориня «Святослав Гординський. На тлі доби»

16 листопада 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 16 листопада, у Національному музеї імені Андрея Шептицького, відбулась презентація двокнижжя Богдана Гориня «Святослав Гординський. На тлі доби».

«Важливо пам’ятати і цим гордитися, що сьогодні ми маємо серед нас одного із трьох засновників Української Гельсінської Спілки. Михайло Горинь, В’ячеслав Чорновіл і Богдан Горинь. І раз пан Богдан поклав частинку свого життя і здоров’я для того, щоб повернути Україні таку видатну особистість, значить ця справа дуже вартує. Бажаю автору добра і здоров’я і не залишайтеся осторонь того, що відбувається в Україні, адже ви маєте право говорити, а люди зобов’язані вас почути», - зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Друга книга є продовження дослідження життя та творчості Святослава Гординського.

«Приємно чути такі позитивні відгуки про свою працю. Це книга, матеріалом для якої служать листи, спогади, публікації у пресі, архівні матеріали, репродукції творів. Що стосується Гординського, то для вчених, науковців його життя і творчість принесли багато клопотів. Це постать, у якій поєдналось так багато граней. Блискучий художник, іконописець, мистецтвознавець, поет, перекладач творів світової літератури, журналіст, організатор літературно-мистецького життя, тому щоб опрацювати цей надзвичайно багатий матеріал залучалось немало фахівців різних галузей. Я намагався висвітлити складну і суперечливу добу і, водночас, максимально висвітлити постать Гординського»,-  розповів громадський та політичний діяч, мистецтвознавець, політолог, журналіст Богдан Горинь.

 

Довідково

У 1944 році Святослав Гординський емігрував на Захід. У Мюнхені заснував Спілку праці українських образотворчих митців. Згодом переїхав до США, заснував  Об'єднання Мистців Українців в Америці, організував велетенську виставку українських митців – американців і опублікував її каталог - своєрідну енциклопедію українського малярства у Штатах.

У 1991 році відвідав Львів.

Свою колекцію мистецьких творів заповів Національному музеєві у Львові.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook