В Академії сухопутних військ відзначили День Збройних Сил України
Сьогодні, 5 грудня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України.
Військових привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Напередодні Дня Збройних сил України я вітаю Вас не вперше, але кожного разу цей виступ звучить по-новому. Щороку багато чого міняється. За рік є багато зрушень вперед. Ми з вами, напевно, як ніхто інший, розуміємо, що ціна повернення окупованих територій військовим шляхом коштує надто дорого. Звичайно, нашу землю ми повернемо, чого б це не вартувало і як би тяжко нам не було. Але сьогодні ми маємо шанс повернути нашу землю політико-правовим шляхом. Сьогодні увесь цивілізований світ згуртувався навколо України. Під прапорами Російської Федерації відкрито здійснено акт агресії проти України. У відповідь на це в Україні введено воєнний стан – не для того, щоб обмежити чиїсь права чи свободи, а для того, щоб ви – воїни, як ніхто інший, відчули свою необхідність. Український народ розраховує і покладається на вас. Кріпіть свою військову міць, чекайте того моменту, коли ми повинні стати на повний зріст і піти вперед. Сьогодні зовсім інша армія, інші військові, інша сила. І той шлях, на яки й ми стали – наш, український шлях, ми обов’язково пройдемо для того, щоб замайорів наш прапор над Луганськом, Донецьком, Сімферополем та Севастополем – цей час наблизити треба нам із вами. Слава Україні!», - наголосив Олег Синютка.
Також очільник області відзначив військових подяками облдержадміністрації за сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності країни та з нагоди Дня Збройних Сил України.
У межах заходу відбувся концерт за участі Академічного хору імені Верьовки.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
«Об’єднані зусилля-2021»: понад п’ять тисяч військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині (ВІДЕО)
28 вересня 2021
Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» в Україні триває з 22 по 30 вересня 2021 року під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм ці навчання є найбільшими в їхній 25-літній історії. Вони продемонстрували підсумок річної підготовки у злагодженні військових частин і підрозділів Збройних Сил України, практичне відпрацювання набутих знань та спільних дій та сумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» відбувається у три етапи. «На першому та другому етапі відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у заході. Спільна мета - взаємосумісність наших Збройних Сил для протидії світовим та регіональним загрозам. Підготовка до навчання врахувала сучасні підходи до застосування військ країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років та Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. Партнери, залучені до навчань, працюють у пунктах управління як штабні офіцери та оцінюють навчання.
Сьогодні – сьома річниця загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького
29 травня 2021
Сьогодні минає 7-ма річниця трагічної загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького та 11-ти нацгвардійців. «Ті, хто мав за честь особисто знати генерала Кульчицького, згадують його як зразкового військовослужбовця, бойового товариша, розуміючого командира та доброго друга і порадника. Спогад про цю Велику Людину завжди житиме у наших серцях!» - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький. Сергій Кульчицький став першим українським генералом, який загинув, захищаючи рідні кордони на сході України. Під його керівництвом, із добровольців Євромайдану створювався перший резервний батальйон Національної гвардії України. Сьогодні батальйон носить його почесне ім'я та здобув військову славу у багатьох складних бойових зіткненнях із ворогом. Світла пам’ять та шана Герою!
У Львові попрощались із загиблим 21-річним десантником Іваном Горошком
19 листопада 2020
Cьогодні у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові (вул. Театральна, 11) попрощались із загиблим 21-річним військовослужбовцем 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Іваном Горошком. Героя поховають на Личаківському кладовищі. Нагадаємо, 21-річний Іван Грошко загинув 16 листопада у районі проведення операції Об'єднаних сил, під час несення служби з охорони базового табору. У військовослужбовця залишилась вагітна дружина. Висловлюємо щирі співчуття рідним.
Українські воїни у Львові змагаються в стендовій стрільбі (ВІДЕО)
7 листопада 2020
На стрільбищі Львівської школи вищої спортивної майстерності триває Кубок захисника України зі стендової стрільби. Основна категорія тих, хто змагається — учасники АТО та бойових дій. Однак, окрім них до участі також запросили найкращих професійних спортсменів-стендовиків Львівщини, які спільно випробують свої сили та навички у спортивних дисциплінах стендової стрільби – круглому, траншейному стендах та спортінгу. «Змагання, що тривають зараз на стрільбищі Львівської школи вищої спортивної майстерності, особливі. Адже тут пліч-о-пліч стріляють професійні спортсмени та українські захисники. Бажаю кожному учаснику продемонструвати високі результати», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, який сьогодні привітав учасників змагань. Як зауважив керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як, стендова стрільба є одним з пріоритетних видів спорту для Львівщини. Наша область останні два роки лідирує серед регіонів, де розвивають цей вид спорту. «З нашими спортсменами працюють 5 висококваліфікованих тренерів. До штатної збiрної команди України з стендової стрільби у 2020 роцi входить 11 спортсменів Львівщини», - наголосив Роман Хім‘як. Змагання відбуваються четвертий рік поспіл і завершаться завтра, 8 листопада. Цьогоріч вперше переможців визначать не тільки в особистому заліку, а й в командній першості. Командна першість визначається серед команд у складі трьох осіб в кожній категорії за результатами кожного учасника команди, які додаються.
Львівський бронетанковий завод модернізував найбільшу за часи незалежності України партію пожежних танків
4 листопада 2020
Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершило капітальний ремонт та модернізацію майже півтора десятка пожежних танків ГПМ-54. Упродовж 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десяти таких пожежних машин. Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період незалежності України. Про це повідомили на офіційному сайті "Укроборонпрому". "Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міністерством оборони України, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва. А за останні півтора роки підприємством відновлено більше двох десятків пожежних танків", - розповів директор Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук. Для того, щоб відповідати вимогам військових та забезпечувати ефективну роботу, відновлені пожежні машини зазнали суттєвих конструктивних змін. "Ми встановили нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини. Встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі", - пояснив заступник директора з виробництва ЛБТЗ Богдан Шандра. Довідково. Гусенична пожежна машина ГПМ-54 – це основний пожежний танк, який є на озброєнні Збройних Силах України. Ця пожежна машина є необхідною на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки є неможливим. Гусенична пожежна машина ГПМ-54 створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3 та може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів. Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка забезпечують безпеку екіпажу. Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє, модернізує та здійснює капітальний ремонт пожежних танків. Фахівці підприємства розробили та виготовляють гусеничну броньовану пожежну машину ГПМ-72 на базі танка Т-72, яка успішно пройшла визначальні відомчі випробування та наказом Міністерства оборони України у 2018 році допущена до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період. На сьогоднішній день підприємство готове до серійного виготовлення ГПМ-72 для потреб замовника. Марта Кудляк
У Львові стартував осінній семестр проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»
14 вересня 2020
Сьогодні, 14 вересня, у Будинку воїна, що на вул. Короленка, 1, відбулось відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Метою проєкту є професійна перепідготовка військовослужбовців, учасників АТО/ООС, звільнених у запас, та членів їхніх сімей. Учасники зможуть отримали допомогу з правової та соціально-психологічної адаптації, а також сприяння у працевлаштуванні і організації власного бізнесу. На честь відкриття осіннього семестру зібрались учасники бойових дій, представники Міжнародного фонду соціальної адаптації, Міністерства у справах ветеранів, Львівської ОДА та НУ «Львівська політехніка». Привітав усіх присутніх заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень. «На вас чекає багато роботи, тож нехай вона буде плідною, а ваші старання виправданими. Найкращим результатом будуть втілені успішні ідеї. Сподіваюсь, завдяки цьому проекту, людей, які знайшли себе, ставатиме все більше. Бажаю успіхів та нових звершень», - звернувся до присутніх Тарас Грень. Реалізація проєкту відбувається за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, в рамках багаторічної співпраці з Національним університетом «Львівська політехніка». Зазначимо, проект «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» є продовженням проєкту Україна-Норвегія «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їхніх сімей в Україні», який був реалізований у Національному університеті «Львівська політехніка» в період 2014-2019 рр. Упродовж цього часу професійну перепідготовку пройшли більш ніж 430 осіб. У Львові проєкт реалізується на базі Tech StartUp School Львівської політехніки із залученням кафедри соціології та соціальної роботи і Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція», Інституту гуманітарних і соціальних наук, кафедри адміністративного та фінансового менеджменту, кафедри фінансів Інституту економіки та менеджменту в партнерстві з Університетом NORD (Норвегія), Міжнародним фондом соціальної адаптації, ГО «Нове суспільство України», при фінансовій підтримці Уряду Королівства Норвегії.