Львівщина серед лідерів в Україні із закупівель в системі «Prozorro»
Львівщина займає лідерські позиції у загальноукраїнському рейтингу із закупівель у системі «Prozorro». Зокрема із кількості замовників на 100 тисяч населення за підсумками 11-ти місяців цього року Львівщина посідає друге місце і входить у першу п’ятірку областей України разом із Дніпропетровською, Київською, Одеської та Харківською областями. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.
У п’ятірку кращих областей із проведення закупівель Львівщина увійшла і за кількістю учасників та закупівель на 100 тисяч населення, очікуваною вартістю закупівель та кількістю постачальників на 1 замовника та середньою кількість учасників на 1 закупівлю.
Окрім цього, за підсумками 11-ти місяців цього року Львівщина увійшла у трійку лідерів в Україні за економією коштів в системі електронних закупівель «Prozorro». Окрім Львівщини найбільший фінансовий ресурс за підсумками року зекономили у Київській та Харківській областях. Відтак, за 11 місяців 2018 року за даними «Prozorro» на Львівщині зекономили 1 210 млн грн. Зокрема, провели 48,7 тисяч публічних закупівель на загальну суму 51 095 млн грн. Економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки проведенню допорогових закупівель в системі Prozorro на товари та послуги понад 50 тис грн, роботи від 100 тис грн та впровадження системи моніторингу допорогових закупівель.
Загалом у рейтингу областей із очікуваної вартості закупівель Львівщина посіла 4 місце, а за кількістю закупівель шосте.
Новини за темою
У десятку найкращих спортивних шкіл України увійшов «Веслярик» Львівщини
28 квітня 2022
Щорічно Міністерство молоді та спорту України визначає рейтинги найкращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву в Україні. Винятком став лише минулий рік – рейтинг не формували, оскільки об‘єктивно визначити найкращих у час коронавірусу та посилених карантинних обмежень було неможливо. Так, у десятку найкращих спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву вперше за багато років потрапила спортивна школа «Веслярик». Одним з пріоритетних видів спорту у школі є веслування. Заклад має власну веслувальну базу у селі Наварія на Пустомитівщині. Як вона виглядає, можна побачити тут. У школі також виховують чемпіонів з боксу, вільної боротьби, важкої атлетики, дзюдо, кінного спорту, легкої атлетики, стрільби з лука та настільного тенісу. На одинадцятій позиції опинилася КДЮСШ №1 СКА. Тут навчають спортивної та художньої гімнастики, стрільби з лука, стрільби кульової, сучасного п’ятиборства та триатлону. На вісімнадцятій – СДЮШОР №1 з веслування та важкої атлетики. Першою в Україні стала Сумська спеціалізована спортивна школа. У 25 найкращих в Україні дитячо-юнацьких спортивних шкіл увійшли Львівська обласна дитячо-юнацька школа (більше про її діяльність можна дізнатись тут) та дитячо-юнацька спортивна школа імені Віктора Чукаріна міста Львова. 38 позицію в рейтингу зайняла Дитячо-юнацька спортивна школа ім. Георгія Прокопенка. Загалом у рейтингу – понад 400 спортивних шкіл. Перше ж місце у рейтингу України посідає Київська ДЮСШ. «Рейтинг формується на основі показників спортсменів усіх відділень школи на національних змаганнях. Спортивні заклади Львівщини стабільно зберігають високі позиції, демонструючи позитивну тенденцію до зростання», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як. Ознайомитись з рейтингом можна за посиланням.
Від початку війни через онлайн-аукціони на території Львівщини успішно продали 46 земельних ділянок
16 березня 2022
За результатами земельних онлайн-аукціонів, які відбулись від початку війни, на Львівщині було продано право оренди 46 земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, загальною площею 511,5 га. Загальна фінальна вартість лотів – 8,1 млн грн. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Щоб наша держава встояла і перемогла, економіка має працювати, а бюджети різних рівнів поповнюватися. Це дозволить забезпечувати фінансову стабільність держави. Система онлайн-аукціонів Prozorro.Продажі продовжує працювати у штатному режимі в умовах воєнного стану. Подавати оголошення про нові лоти, а також брати участь в онлайн-аукціонах можна через акредитовані майданчики. «Закликаємо аграріїв брати активну участь у земельних аукціонах, аби збільшити площі посіву сільськогосподарських культур та з метою забезпечення продовольчої безпеки області та держави зокрема. Рекомендуємо для підписання протоколів та/або укладання договорів за підсумками проведених аукціонів використовувати систему кваліфікованого електронного підпису (КЕП), які підвищують рівень безпеки, спрощують та прискорюють процедури укладання угод», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Рекомендації для учасників та організаторів аукціонів щодо роботи під час воєнного стану та за умов форс-мажорних обставин: https://bit.ly/343pLuv
Prozorro: найнеобхідніше можна купувати за прямими договорами
28 лютого 2022
Найнеобхідніше можна купувати за прямими договорами. Така офіційна позиція Prozorro. Відтак, якщо вам потрібно провести закупівлі для посилення оборони нашої країни, медичної допомоги потерпілим, ліквідації наслідків війни, то це варто робити якнайшвидше — прямими договорами. Також в системі Prozorro вже з'явився новий тип звіту «war for freedom» — для тих, кому терміново треба щось закупити, але хто хоче лишатися прозорим. Працюватиме як звичайний звіт про закупівлі. Також у ДП зазначили, що зміни до Закону «Про публічні закупівлі», які на час дії воєнного стану звільняють замовників від обов’язку дотримуватись його норм, вже підготовлені і мають бути проголосовані.
“Львівщина – у п’ятірці лідерів за динамікою надходжень до місцевих бюджетів”, - Максим Козицький
12 січня 2022
За підсумками 2021 року Львівщина зайняла лідируючі позиції у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків і платежів до місцевих бюджетів. Склали рейтинг у Міністерстві фінансів України. «За динамікою надходжень до загального фонду Львівщина на четвертому місці. Нагадаю, що упродовж року область поступово піднімалася в рейтингу – ще на початку року ми були п'ятнадцяті, а станом на 1 грудня – п'яті. Фінансова стабільність області, її соціально-економічний розвиток значною мірою обумовлені податковими надходженнями до обласного та місцевих бюджетів. Тому важливою є стабільна і позитивна динаміка надходження податкових платежів до бюджету», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За динамікою надходжень основного джерела – податку на доходи фізичних осіб – Львівщина, порівняно з 1 грудня, піднялася на дві позиції – з сьомого на п'яте місце. При тому, що за підсумками першого кварталу була на 24-му місці. Як і раніше, за темпами зростання надходжень єдиного податку Львівщина – друга в Україні після м. Києва. Зазначимо, що у 2021 році до загального фонду бюджету області надійшло 20,9 млрд грн, в тому числі: податку на доходи фізичних осіб – 13,2 млрд грн, єдиного податку – 3,2 млрд грн.
Львівщина очолила рейтинг областей у розвитку велоспорту на треку
24 листопада 2021
Федерація велосипедного спорту України уклала рейтинг областей за розвитком велосипедного спорту на треку. Львівщина у ньому опинилась на першому місці з загальною сумою очок майже 60 тисяч. У Харківської області, яка опинилась на другому місці, 41 балів. До рейтингу сумували результати виступів спортсменів області на Олімпійських Іграх, чемпіонатах світу, Європи та України. До уваги брались результати дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Також враховувались перемоги дорослих спортсменів на кубках світу, Європи та України. Левову частку очок для Львівщини принесла 25-річна Олена Старікова. На Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті спортсменка фінішувала другою. Велосипедистка також стала четвертою у фінальному заїзді гонки кейрін. У жовтня Олена виборола срібло на чемпіонаті Європи з велоспорту у дисципліні кейрін. Раніше атлетка також стала чемпіонкою Європи. Саме Олена очолила рейтинг найкращих трекових велосипедистів України у 2021 році. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності та проходить військову службу на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони. Тренує спортсменку заслужений тренер України – Євген Болібрух.
Славська і Львівська громади лідирують за фінансовими показниками
28 жовтня 2021
За підсумками дев’яти місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації склав черговий рейтинг територіальних громад за окремими фінансовими показниками (динаміка доходів з/ф, індекс податкоспроможності, рівень дотаційності бюджетів та ін.). «Рейтинг другий квартал поспіль очолюють - Славська і Львівська громади. Це є свідченням фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення та раціональне виконання видаткової частини місцевих бюджетів. Як і в рейтингу за перше півріччя, твердо на своїх позиціях розмістилися Пустомитівська, Солонківська територіальні громади. Своїми позиціями помінялися Стрийська та Мурованська (остання опустилися з 5 на 6), Підберізцівська і Зимноводівська громади (остання опустилася зі 7 на 8). Без змін замикають десятку Червоноградська і Жовтанецька громади», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Демків. У бюджетах 18 територіальних громад ще бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Хоча порівняно із першим півріччям дефіцит ліквідовано на 60 млн грн і становить понад 70 млн гривень. Найближчим часом ситуація може змінитися і на жаль не в кращу сторону, адже на це є певні причини. Основні з яких - це ріст цін і тарифів на енергоносії та прийняте урядом рішення з 30 жовтня переходу Львівської області до червоної зони карантину», - зазначив Олег Демків. Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/mistsevi_byudzhety
Для закладів профтехосвіти області затвердили критерії оцінювання
5 жовтня 2021
У департаменті освіти і науки затвердили критерії оцінювання закладів професійно-технічної освіти. В області стартувала ініціатива систематичного і послідовного проведення рейтингового оцінювання закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рейтингування закладів дозволить запровадити об’єктивну методику визначення ефективного управління закладами. «Таке рейтингування дозволить нам розуміти, які заклади динамічно розвиваються, а які потребують підтримки зі сторони. Є кілька показників, які допоможуть нам вдосконалювати систему профтехосвіти. Окрім того, заклади, які будуть в лідерах рейтингу зможуть ділитись досвідом з менш успішними. Це перш за все інструмент для покращення ситуації із управлінням та розвитком наших закладів», - розповів директор департаменту освіти Олег Паска. При оцінюванні закладів звертатимуть увагу на виконання регіонального замовлення, наповнення спецфонду, залучення грантів, застосування дуальної форми під час навчання тощо. Зазначимо, нещодавно також розробили Порядок рейтингового оцінювання ефективності управління системами освіти територіальних громад області.
До рейтингу найкращих університетів світу від журналу Times Higher Education потрапили два ВНЗ Львова
3 вересня 2021
Десять закладів вищої освіти України потрапили до щорічного рейтингу кращих університетів світу, який опублікував Журнал Times Higher Education. З-поміж усіх українських ВНЗ до списку потрапили також два університети Львова. Українські університети серед світових закладів розташувалися на таких позиціях: Сумський державний університет – 501-600 місце; Національний університет «Львівська політехніка» – 601-800 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки – 1001-1200 місце; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – 1201+ місце; Львівський національний університет імені Івана Франка – 1201+ місце; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 1201+ місце; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 1201+ місце; Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 1201+ місце; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 1201+ місце; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 1201+ місце; Довідково: Times Higher Education World University Rankings 2022 охоплює більш ніж 1600 університетів з 99 країн і територій. Рейтинг ґрунтується на 13 ретельно вивірених показниках ефективності, які вимірюють результати діяльності установи у чотирьох сферах: викладання, дослідження, передача знань та міжнародні перспективи. Для цьогорічного рейтингу видання проаналізувало понад 108 мільйонів цитувань у більш ніж 14,4 мільйона наукових публікацій майже 22 тис. вчених у всьому світі. Загалом зібрано понад 430 тис. точок даних з більш ніж 2100 установ, які подали дані.
Славська, Підберізцівська та Мурованська громади – лідери області за доходами бюджету
13 серпня 2021
За підсумками семи місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації провів аналіз показників дохідної частини бюджетів територіальних громад області та сформував рейтинг. Стосовно доходів бюджету в січні-липні лідерами серед громад області стали: Славська, Підберізцівська, Мурованська, Івано-Франківська, Новояворівська, Солонківська, Сокільницька, Шегинівська, Пустомитівська і Трускавецька громади. За рівнем виконання річного плану надходження податків до загального фонду бюджету - Підберізцівська, Куликівська, Боринська, Славська, Новояворівська, Комарнівська, Розвадівська, Східницька, Меденицька та Сокільницька громади. Найнижчі місця рейтингу територіальних громад Львівщини за показниками доходів на 1 серпня посіли Стрілківська, Добросинсько-Магерівська, Белзька, Журавненська, Козівська, Великомостівська, Ходорівська, Рудківська, Мостиська і Жовківська громади. Детальінше з показниками виконання місцевих бюджетів можна ознайомитися за посиланням.
Від старту Prozorro Львівщина зекономила майже 10 мільярдів гривень
4 серпня 2021
1 серпня виповнилося 5 років з того часу, як використання електронної системи закупівель Prozorro стало обов’язковим для всіх замовників. За час існування системи розпорядники бюджетних коштів Львівщини провели понад 504 тисячі закупівель очікуваною вартість майже 244 мільярди гривень. За пів десятиліття на закупівельний ринок області прийшли більш як 44 тисячі учасників. Розпорядники бюджетних коштів зекономили приблизно 10 мільярдів гривень. «Гроші, якими розпоряджаються бюджети, - це гроші платників податків, які згодом, повернувшись до казни, будуть знову направлені на освіту, медицину та інші галузі. А тільки за останні півтора року нам вдалося на Львівщині зекономити понад 3,5 млрд гривень. Довкола Prozorro формується ціла спільнота людей, яким не байдуже, як витрачаються кошти платників податків, не байдуже на результат і на те, як розвивається сфера публічних закупівель»,- зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Очільник області нагадав, що цього року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у конкурсі серед понад 140 претендентів, що впроваджують цифрові технології для вирішення соціальних та інших проблем, обрало п’ять проєктів-переможців з усього світу. Серед них відзначили і досягнення України, а саме – ефективність електронної системи публічних закупівель Prozorro і антикорупційної мережі та порталу моніторингу державних закупівель DOZORRO. «Адже електронна система закупівель зробила процес закупівель в Україні справді прозорим, що значно зменшило раніше системну корупцію у сфері публічних закупівель», - наголосив Максим Козицький. Додамо, що за увесь час роботи в Україні Prozorro об’єднала понад 35 тисяч замовників товарів, робіт та послуг та приблизно 250 тисяч постачальників та перетворилась на велику систему публічних закупівель обсягом понад 600 мільярдів гривень на рік. За час існування системи розпорядники бюджетних коштів по Україні зекономили приблизно 190 мільярдів гривень.
Команда аналітичного центру DiXi Group запрезентує рейтинг постачальників газу
21 липня 2021
23 липня центр DiXi Group презентує результати пілотного продукту - Рейтинг постачальників газу. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Дослідження є пілотним виданням рейтингу, яке спрямоване на розвиток роздрібного ринку газу через активізацію конкуренції. Рейтинг може бути цікавий як для постачальників, так і для споживачів природного газу. Адже завдяки йому постачальники матимуть доступ до оцінки роботи конкурентів, що сприятиме удосконаленню комерційної діяльності постачальників з орієнтацією на потреби споживачів, а споживач − отримає доступ до інформації щодо онлайн-сервісів, комерційних пропозицій, прозорості та ділової активності постачальників. Команда проєкту планує здійснювати рейтингування двічі на рік для відстеження прогресу постачальників та змін на ринку. Захід відбудеться в межах проєкту USAID «Прозорість Енергетичного Сектору», який реалізовує ГО «ДІКСІ ГРУП». Захід проведуть на онлайн-платформі Zoom. Початок об 11:00 год. Для участі у заході потрібно зареєструватись до 16:00 год 22 липня за посиланням.
Львівщина займає шосту позицію в Україні за соціально-економічними показниками
23 Червня 2021
За підсумками оцінки соціально-економічного розвитку областей України за січень-березень 2021 року, Львівська область зайняла 6 місце за усіма напрямами. Цей показник залишається стабільним ще за торішніми підсумками. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, попри нестабільну економічну ситуацію, поширення COVID-19 та тривалий час локдауну, в I кварталі 2021 року вдалось зберегти позитивні тенденції щодо динаміки основних соціально-економічних показників у ключових сферах розвитку області. Оцінювали за 24 показниками, що характеризують ситуацію у 6 напрямах різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів: Економічна ефективність; інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювана енергетика та енергоефективність. За підсумками січня-березня 2021 року зафіксовано позитивну динаміку щодо обсягу виробництва валової продукції сільського господарства, в порівняні з аналогічним періодом 2020 року, ріст на 2,7% - 3 місце. У звітному періоді спостерігається зменшення податкового боргу за грошовими зобов’язаннями платників податків на 14,2 % - 4 місце. За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність», що характеризує стан впровадження заходів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Львівщина зайняла 2 місце, зокрема зросла частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіонах до загальної потужності котелень регіону на 23,5 % (4 місце). Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП) склав 7,6 % - 5 місце. У розрізі регіонів в області спостерігалося збільшення обсягу виробництва будівельної продукції на одну особу – 6 місце. Довідково: моніторинг зробили у Міністерстві розвитку громад та територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» та опубліковано на сайті міністерства.