Мешканців Львівщини запрошують до участі у флешмобі до 110-ї річниці з дня народження Степана Бандери
1 січня Львівщина відзначатиме 110-ту річницю від дня народження голови Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери. З цієї нагоди департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА запрошує мешканців області взяти участь у флеш-мобі «Зродились ми великої години».
Для участі потрібно зняти відео із виконанням одного куплету гімну Організації Українських Націоналістів та розмістити його 1 січня на власній сторінці у соціальній мережі Facebook з позначкою сторінки департаменту внутрішньої на інформаційної політики Львівської ОДА.
Нагадаємо, що у вівторок, 1 січня, громадськість та представники влади вшанують пам'ять Героя України покладанням квітів до пам'ятника Степану Бандері, опісля ж відбудеться громадське віче. Початок заходу о 14:00 год.
Новини за темою
«Подаруй мамі радість»: на Львівщині закликають взяти участь у флешмобі до Дня матері
2 травня 2022
Традиційно в другу неділю травня в Україні відзначають День матері - свято, коли в кожній сім’ї вшановують своїх найрідніших матусь. Департамент освіти і науки Львівської ОВА пропонує в ці передсвяткові дні наповнити сторінки соцмереж теплом і любов’ю, тож запускає онлайн-флешмоб привітань та добрих справ, які подарують радість нашим найріднішим. «Досконалості та креативності немає меж. До прикладу, Ви можете привітати своїх матусь декламуванням віршів, оригінальним малюнком, виконанням пісні чи власноруч випеченим тістечком тощо. За бажанням поділіться результатами у коментарях під дописом департаменту у Фейсбуці, або на своїх сторінках, додаючи хештег #подаруй_мамі_радість. І пам’ятаймо, що любов і турбота про своїх найрідніших не повинна обмежуватись одним днем!», - зазначають у департаменті.
Іван Собко відзначив лауреатів премії імені Героя України Степани Бандери
1 січня 2022
Сьогодні дипломами відзначили лауреатів премії імені ідеолога українського націоналізму, провідника ОУН, борця за волю України Степана Бандери. Окрім того, лауреати отримують грошові винагороди. Дипломи вручили заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступник голови Львівської облради Євгеній Гірник під час урочистих заходів з нагоди 113-ї річниці з дня народження одного з найвідоміших українських політичних діячів. Премію присуджують в галузі національного державотворення за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання в царині державотворення. Заснували премію у 2012 році. Її присуджують у трьох номінаціях — «Політична діяльність», «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» та «Громадська діяльність». Нагадаємо, до цього року розмір грошової винагороди на одну номінацію становив 20 тисяч гривень, а вже з наступного року його збільшать удвічі. У 2021 році лауреатами премії стали: у номінації «Громадська діяльність» - Уляна Кульчицька - заступниця першого проректора Українського католицького університету, пластунка-сеньйорка, голова Станичної пластової ради у станиці Львів, членкиня Наглядової ради при Львівській освітній фундації; також у номінації «Громадська діяльність» - комунальний заклад Сколівської міської ради «Історико-краєзнавчий музей Сколівщина»; у номінації «Політична діяльність» - Олег Кристиняк - письменник, автор історичних романів, волонтер; у номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» - отець Михайло Греділь - парох храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, Військовий капелан, засновник та голова громадської організації «Апостольська Чота», режисер фільму «Незламні».
На Львівщині відбулися урочисті заходи до 113-ї річниці від дня народження Степана Бандери
1 січня 2022
Біля пам’ятника Степану Бандері у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 113-ї річниці з дня народження голови проводу ОУН. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, Степан Бандера - це людина, яка своїм життям довела, що таке любити Батьківщину та прагнути справжньої свободи для неї. “Цьогоріч ми відзначили 30 років незалежності України. Наш народ, як мало які інші, розуміє, що свобода - не та річ, яку здобувають чи обирають раз і назавжди. Усі ці три десятиріччя щодня, часто ціною життя наших захисників, ми обираємо і здобуваємо волю і незалежність України! Пам’ятаймо про цей щоденний ціннісний вибір! І не вагаймося у ньому ніколи! Як не вагався Бандера. Слава Україні! Героям слава!”, - сказав Максим Козицький. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської ОДА з питань культури, молоді та спорту, освіти, охорони здоров’я та бюджету Іван Собко. «113 років тому народився той, хто бажав, надіявся, вірив і робив все для того, щоб була Україна. Україна для нього була понад усе! І словом, і думкою, і діями він робив все для того, щоб сьогодні ми стояли на українській землі, розмовляли українською мовою, любили і сіяли зерно українське. Я гордий з того, що мої маленькі донечки знають, хто такий Степан Бандера. Я горджуся тим, що для мене це - Герой України. Я сьогодні тут, щоб віддати шану цій Великій Людині. Тішуся, що сьогодні є багато дітей. Це означає, що всі справи і старання Степана Бандери не були марні. Незалежно від того, скільки тобі років і яка твоя посада, кожен українець повинен знати і поважати честь, старання, і все те, що дав нам провідник ОУН. Я бажаю, щоб у кожному з нас жив і творив Степан Бандера. Слава Україні!», - зазначив Іван Собко. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, долучилися до спільної молитви за Україну, читали вірші, співали українські патріотичні пісні. Опісля провели громадське віче. До вшанування долучилися народні депутати України, представники обласної, районної та місцевої влади, ветерани УПА, мешканці та гості Львівщини. Окрім того, під час заходу Іван Собко та заступник голови Львівської облради Євгеній Гірник відзначили лауреатів премії імені Героя України Степана Бандери. Нагадаємо, що у с. Воля Задеревацька Стрийського району розташований музей-садиба родини Бандери. Довідково: Степан Андрійович Бандера (1909 – 1959) - один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, голова проводу ОУН-Б - одного з підрозділів Організації Українських націоналістів після її розколу. Разом з Ярославом Стецьком став автором і проголосив Акт відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, за що їх відправили до концтабору. ОУН-Б, яку очолював Бандера, стала засновницею Української Повстанської Армії. Після розпаду СРСР для багатьох українців ім'я Степана Бандери стало символом боротьби за незалежність України.
У рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» посадили саджанці калини
25 листопада 2021
25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, пройшов флешмоб «#не_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини. Співорганізатором також виступило управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА. Учасники флешмобу висадили 16 кущів калини, що символізують 16 днів акції присвяченій Дню боротьби з насильством над жінками. Як розповіла заступниця голови центру «Жіночої перспективи» Марта Чумало, цей захід вони організовують уже другий рік підряд для привернення уваги та більшої обізнаності мешканців Львівщини цією гостросоціальною проблемою. «Ми садимо калину як символ українських жінок і вона буде рости на цьому місці, таким чином нагадуючи усім про важливість попередженню насильству. Саме тому ми залишимо тут інформаційну табличку, щоб кожен, хто з нею ознайомиться, усвідомив важливість захисту жінок», - заначила Марта Чумало. До акції долучилися також представники Національної поліції, зокрема заступник начальника управління превенції ГУ НП у Львівській області підполковник Роман Гранківський, який розповів про заходи попередження насильству над жінками. «Поліція готова оберігати спокій жінок документуванням фактів домашнього насильства для притягнення кривдників до відповідальності. На теренах Львівщини діють п’ять мобільних груп протидії домашньому насильству, які можуть надати як психологічну, так і юридичну допомогу», - повідомив Роман Гранківський. Нагадаємо, щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Львівщина долучилась до фотофлешмобу «Місцями Великого будівництва»
9 серпня 2021
До 30-ої річниці Дня Незалежності розпочали фотофлешмоб «Місцями Великого будівництва». Відтак, колективи Служб автомобільних доріг в областях роблять фото з державним прапором на відновлених об’єктах дорожньої інфраструктури. Як проінформували у Службі автомобільних доріг у Львівській області, фото з синьо-жовтими прапорами зробили на Дорозі Єдності, що є флагманом президентської програми. Цього року до 30 річниці Незалежності України автошляхи М-04 та М-12 були об’єднані у єдиний маршрут М-30 Стрий – Ізварине. “Майже 1 400 кілометрів з’єднають Захід та Схід найдовшою дорогою країни. Її відновлення по всій протяжності є пріоритетом для нас. У Львівській області до кінця року буде відремонтовано 43 кілометри автошляху М-30. Доєднуйтеся до флешмобу «Місцями Великого будівництва» та діліться вашими фото на відновлених об’єктах у вашому регіоні у коментарях”, - зазначили у Службі автомобільних доріг у Львівській області.
“Рух – це здорово!": школярі Львівщини взяли участь у фізкультурно-оздоровчому флешмобі
8 Червня 2021
Сьогодні у музеї "Арсенал" в межах Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу для учнів “Рух – це здорово!” відбувся флешмоб – руханка за участю 45 школярів п’яти загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова, вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортивного клубу “Львівські янголи”. Упродовж години юні школярі провели руханку з елементами черлідингу, а потім ознайомились із експозицією музею, давши старт обласним заходам всеукраїнського масового заходу “Рух – це здорово!”. Окрім Львова заходи, що організовуватимуться Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації у співпраці із територіальними громадами, відбуватимуться на території усієї області. Зокрема, на стадіоні “Ювілейний” у м. Миколаїв відбудеться фінал чемпіонату області серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл 2005 – 2006 років народження. У центральному парку м. Буськ 8 – 9 червня відбуватиметься територіальна першість з кросу серед загальноосвітніх закладів. Флешмобом з ранковою руханкою за участю близько 60 учнів у центральному парку імені Т.Шевченка долучились до акції “Рух – це здорово!” мешканці Кам’янка-Бузької ОТГ. На спортивно-веслувальній базі Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у с. Наварія впродовж дня відбуватиметься майстер-клас з каякінгу, на спортивній базі “Добротвір”, – майстер-класи з веслування на байдарках і каное, а м. Сокаль від сьогодні прийматиме фінал освітянського чемпіонату області з баскетболу серед учнів ДЮСШ. “Фізична культура, - це невід’ємна частина культури, тому, не випадково, ранкову руханку у Львові ми провели у одному із найвідоміших музеїв міста, - музеї – Арсенал. А, враховуючи, що захід “Рух – це здорово!” проводиться в межах відзначення Дня захисту дітей, займаючись спортом у приміщенні, де зберігається зброя лицарів, ми ставимо за мету продемонструвати, що головна зброя сучасної людини, - це спорт і здоровий спосіб життя,” – прокоментував ідею спортивного флеш-мобу у музеї координатор заходу, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович. Зазначимо, що Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів “Рух – це здорово”, що проводиться з 1 по 8 червня в усіх регіонах України з нагоди Дня захисту дітей, ставить за мету популяризувати та розвивати фізичне виховання, а також сприяти формуванню здорового способу життя. Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України спільно із Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. На Львівщині заходи акції проводяться департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у співпраці з територіальними громадами.
Триває прийом матеріалів на здобуття Обласної премії імені Героя України Степана Бандери
19 квітня 2021
Обласною премією імені Героя України Степана Бандери відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення. Премія передбачає три номінації: громадська, політична та науково-навчальна національна державотворча діяльність. Відповідно до програми «Відновлення, збереження національної пам'яті та протокольних заходів на 2021-2025 роки», розробником якої є департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20000 гривень. Прийом заявок триває до 31 серпня 2021 року. Умови конкурсу за посиланням.
Максим Козицький засудив акт вандалізму щодо пам’ятника Бандері
5 лютого 2021
Сьогодні вночі, з 4 на 5 лютого, невідомі облили фарбою пам'ятник провіднику української нації Степанові Бандері. Голова Львівської ОДА різко засудив такий акт вандалізму. «Ідейні вороги України боялися його ще за життя. Їхні нащадки бояться Степана Бандеру після смерті», - зазначив очільник області. Максим Козицький уже звернувся до правоохоронців щодо невідкладного встановлення зловмисників та обставин події. «Звертаюся до правоохоронних органів невідкладно вжити заходів, встановити винних осіб та притягнути до відповідальності», - наголосив голова облдержадміністрації.
У Львові відзначили 112-річчя від дня народження Степана Бандери
1 січня 2021
Сьогодні, 1 січня, на Львівщині вшанували пам'ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Захід відбувся з нагоди 112-ї річниці від дня народження провідника. Керівництво області та міста поклало квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері. «Степан Бандера казав: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний». Наша боротьба триває. Тисячі молодих хлопців і дівчат сьогодні продовжують справу Степана Бандери, творячи наше майбутнє та відновлюючи історичну справедливість. Наші воїни відстоюють на Сході нашої держави найважливіші для кожного українця цінності – свободу, незалежність та право бути господарями на своїй землі», – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Очільник Львівщини додав, що наша перемога – це перемога спільної ідеї цілого Українського народу. І кожен на своєму місці може докластись до нашої спільної мети. Опісля, відбулась спільна молитва та громадське віче. «Степан Бандера був провідником, який вів за собою людей. Тому перед нами мають бути чіткі завдання і цілі. Бандера завжди говорив, що віра без чину є мертвою. Тому нам потрібно діяти. Нам потрібно об’єднуватися заради конкретних справ на благо нашого народу та країни», – наголосив громадсько-політичний діяч, кандидат історичних наук Микола Посівнич. Довідково: Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року. Христина Дмитрик
«#НЕ_ламай_калину!»: у районах області висадили понад 170 кущів калини як символ припинення насильства щодо жінок
26 листопада 2020
25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у районах та містах обласного значення пройшов регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини, як етнонаціонального символу української жінки. Загалом посадили більше 170 кущів. Калину висаджували на центральних площах міст, на територіях парків, скверів, навчальних закладів, лікарень, місцевих адміністрацій тощо. В місцях висадження встановлені інформаційні таблички. Цей флешмоб дав старт Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» на Львівщині. «Наш флешмоб підхопили і в інших областях, знаємо, що калину висаджували вчора у Полтаві, також ініціативою зацікавились в Донецькій області», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. В межах акції також заплановано проведення тренінгу для фахівців «Впровадження програм для кривдників», тренінгу з особистісного розвитку «Від жінки до жінки або Жінки можуть» для жінок, які постраждали від домашнього насильства, які проводитиме громадська організація «Осоння» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Також благодійний фонд «Назарет» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації планує провести тренінг «Залежність як одна із причин насильства в сім'ї». Окрім цього, в грудні відбудеться відкриття відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області у м.Трускавець. Заклад буде розрахований на 10 сімейних місць. ДОВІДКОВО: Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Марта Кудляк
#НЕ_ламай_калину!»: на Львівщині висадять кущі калини як символ припинення насильства щодо жінок
11 листопада 2020
Львівщина долучиться до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Вона відбувається щорічно з 25 листопада до 10 грудня. «Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства», - розповіли у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. У межах акції обласна державна адміністрація проведе ряд інформаційно-просвітницьких заходів. Один із них – регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!», співорганізаторами якого є громадська організація «Центр «Жіночі перспективи». Так, 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у районних центрах та містах обласного значення представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадять саджанці калини - етнонаціонального символу української жінки. Також у цей день будівлю облдержадміністрації у темну пору доби підсвітять помаранчевим – офіційним кольором акції. Окрім цього, в грудні у м.Трускавець відбудеться відкриття відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області. Заклад буде розрахований на 10 сімейних місць. Зазначимо, щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Марта Кудляк
Школярі долучились до флешмобу у парку «Равське Розточчя»
15 жовтня 2019
Працівники РЛП «Равське Розточчя» разом із школярами 5-9 класів Дев’ятирської ЗОШ провели флешмоб: «Скажи підпалам НІ!», де учні закликають не спалювати залишків сухої рослинності, а - Берегти природу! Висновки, які зроблені школярами Жовківщини щодо наслідків, які спричинені спалюванням сухої рослинності: - Гинуть корисні комахи та черв’яки, що знищують шкідників та беруть участь у ґрунтоутворенні; - Горіння сухої рослинності є причиною загоряння житлових будинків та господарських приміщень, через що можуть загинути люди; - У вогні гинуть звірі, земноводні та плазуни. Особливо страждають новонароджені зайчата та їжачки; - Разом з сухою рослинністю можуть горіти залишки добрив, пестициди та небезпечне сміття, а дим від цих вогнищ є отруйним та шкодить здоров’ю живих організмів; - Вогонь знищує місця гніздування птахів, туди птахи вже не повертаються, а змушені мігрувати на інші території.