«#НЕ_ламай_калину!»: у районах області висадили понад 170 кущів калини як символ припинення насильства щодо жінок

26 листопада 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у районах та містах обласного значення пройшов регіональний флешмоб «#НЕ_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини, як етнонаціонального символу української жінки.

Загалом посадили більше 170 кущів. Калину висаджували на центральних площах міст, на територіях парків, скверів, навчальних закладів, лікарень, місцевих адміністрацій тощо. В місцях висадження встановлені інформаційні таблички.

Цей флешмоб дав старт Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» на Львівщині.

«Наш флешмоб підхопили і в інших областях, знаємо, що калину висаджували вчора у Полтаві, також ініціативою зацікавились в Донецькій області», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

В межах акції також заплановано проведення тренінгу для фахівців «Впровадження програм для кривдників», тренінгу з особистісного розвитку «Від жінки до жінки або Жінки можуть» для жінок, які постраждали від домашнього насильства, які проводитиме громадська організація «Осоння» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Також благодійний фонд «Назарет» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації планує провести тренінг «Залежність як одна із причин насильства в сім'ї».

Окрім цього, в грудні відбудеться відкриття відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області у м.Трускавець. Заклад буде розрахований на 10 сімейних місць.

ДОВІДКОВО:

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

 

Марта Кудляк

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook