Львівщина і Словенія спільно працюватимуть над розвитком громад області

3 грудня 2020р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Львівщина налагоджує співпрацю зі Словенією. Зокрема, обговорили спільні кроки у напрямку завершення реформи децентралізації та розвитку громад.

Про це йшлося сьогодні під час зустрічі першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика із Надзвичайним та Повноважним Послом Словенії в Україні Томажем Менціном.

Серед учасників зустрічі також – уповноважена до програми U-Lead від Словенії Дарія Зорко Менцін, радник з економічних питань Посольства Тарас Притула, керівники профільних департаментів Львівської ОДА та директор Агенції регіонального розвитку Львівщини Тарас Баранецький.

«Україна і Львівщина зокрема перебуває у низці процесів інституційних реформ. Однією з найважливіших є реформа децентралізації та формування нового адміністративно-територіального устрою країни»,  розповів Андрій Годик.

Він зазначив, що сьогодні відбувається передача повноважень на місця, окрім повноважень це і фінансові ресурси.

«Перед формуванням об’єднаних територіальних громад була проведена значна аналітична робота. В першу чергу вона була спрямована на те, щоб громади, які утворюються  були самодостатніми, конкурентоспроможними і фінансово незалежними. Сьогодні ми на завершальному етапі реформи. Вже відбувся виборчий процес відповідно до якого сформовані нові органи місцевого самоврядування в межах нових адміністративно-територіальних одиниць. До кінця цього року на законодавчому рівні будуть врегульовані всі питання в частині правонаступництва органів місцевого самоврядування і локальних органів виконавчої влади»,  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА.

Як додав Тарас Баранецький торік напередодні формування адміністративно-територіального устрою Львівська ОДА разом з проектом міжнародно-технічної допомоги, громадськими організаціями провела приблизно чотири сотні консультативних зустрічей щодо формування оптимального устрою.

«Під час формування територій громад ми намагались зробити все, щоб у нас не було дрібних, неспроможних громад, які не можуть самостійно забезпечити свого розвитку», зазначив він.

Гості зі Словенії висловили готовність до співпраці у напрямку розвитку територіальних громад. Зокрема, зупинились на питанні обміну досвідом у туризмі, а також управлінні лісовими ресурсами.

Розвивати співпрацю Словенія і Львівщина планують і в економічній сфері, напрямку залучення інвестицій.

Ключові слова:

посолСловенія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook