Торік надходження податків, зборів та платежів до місцевих бюджетів області зросли на понад 20 %
Упродовж 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 13,5 млрд грн податків, зборів та платежів, що на 2,6 млрд грн або 23,7 % більше надходжень 2017 року. Про це сьогодні, 7 лютого, під час звіту, розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.
«Найбільшим платником податків, тобто той, який дає найбільш суттєву суму, є Львівська залізниця, як в частині пасажирських перевезень, так і вантажних. Тішить те, що у 20-ці найбільших платників податків значно більше є представників реального сектору економіки. Також тішить, те що ряд таких ключових платників податків у минулому році мали хорошу динаміку. Серед них варто відзначити ТЗОВ «Електроконтакт Україна», «ПП «Західний Буг» та ряд інших платників податків»,- розповів Олег Демків.
До найбільших платників податків Львівщини також увійшли ТзОВ «Леонi Ваерiнг Системс УА ГмбХ», ТзОВ «ОККО-Рiтейл», ПАТ «Львiвобленерго», ТОВ «Бадер Україна», ТзОВ ТВК «Львiвхолод», ТОВ «Фуджiкура аутомотiв Україна-Львiв», філія «УМГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Львiвгаз», фiлiя «Пасажирська компанiя» ПАТ «Українська залiзниця», ТзОВ «Агро ЛВ Лiмiтед».
Переглянути звіт департаменту фінансів Львівської ОДА можна за посиланням.
Новини за темою
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
Президент України: На час воєнного стану відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити
7 березня 2022
Щоб дати більше сил Українській державі протистояти російському вторгненню, створений спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у зверненні. «ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ. Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони», – зазначив Глава держави. Також, за його словами, передбачене звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. «Усе це – на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», – повідомив Президент. Володимир Зеленський додав, що відтерміновується також сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити. «І це – тільки перша частина великого пакету допомоги, урядової підтримки», – наголосив Глава держави. За його словами, усі керівники центральної влади отримали чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким та орієнтувалося передусім на людей.
Майже 70 млн грн до місцевих бюджетів Львівщини сплатили власники нерухомості у січні
17 лютого 2022
Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у січні цього року становлять 69,5 млн гривень. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Як зазначають у відомстві це майже на 33% або на 17,2 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Так, упродовж січня цього року юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 63,7 млн грн, що становить 128,8% індикативу (49,5 млн грн) податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з січнем 2021 року (48 млн грн) надходження збільшилися на 15,7 млн гривень. Податківці нагадають, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Майже 1,5 млрд грн податкових платежів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини упродовж січня 2022 року
14 лютого 2022
Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини у січні 2022 року становить майже 1,5 млрд грн, що на понад 25% більше, ніж у січні 2021 року. З них понад 898 млн грн – податок на доходи фізичних осіб. Це додатково 151,4 млн гривень, або на 20,3% більше, ніж у січні 2021 року. Надходження єдиного податку становлять 357,5 млн грн, що у порівнянні з січнем 2021 року на 48,2% або на 116,2 млн грн більше. Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 69,5 млн грн, що на 32,9% або на 17,2 млн грн більше, ніж у 2021 році. Надходження плати за землю у січні 2022 року становлять 92,5 млн грн, що на 4,8 млн грн або на 5,5% більше. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак.
Держлісгоспи Львівщини сплатили 558,4 млн грн податків у бюджет за 2021 рік
2 лютого 2022
Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства у бюджет за 2021 рік сплатили 558,4 млн грн податків та зборів, що на 165% більше ніж у 2020 році. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн. гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Відзначимо, що у 2021 році лісівники Державного агентства лісових ресурсів України досягли кращих показників галузі за 30 років. «У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році», - підкреслив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець. Інвестиції в нову техніку та обладнання по Львівському ОУЛМГ склали 54,8 млн грн проти 4 млн грну 2020 році. Державні лісогосподарські підприємства Львівщини закупили 76 одиниць лісогосподарської та лісозаготівельної техніки, у тому числі 28 одиниць нової техніки для охорони лісу від пожеж і браконьєрів. Обсяг реалізації продукції у 2021 році склав 1 746,7 млн.грн, або 191,1% до минулого року. Середньомісячна заробітна плата працівників підприємств Львівського ОУЛМГ, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 181,4% і склала на кінець року 30531 грн. Крім того, по країні площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів. Такі показники вдалося досягти завдяки новітнім космічним системам оповіщення, оновленню матеріально-технічної бази, протипожежним навчанням лісівників та сприятливим погодним умовам. Зауважимо, що лісових пожеж в держлісфонді Львівщини у 2021 році не зареєстровано. Коефіцієнт відновлення лісу по Львівському ОУЛМГ складає 1,14. Співвідношення лісовідновлення (садіння лісових культур та природнє відновлення лісу) щорічно перевищує площу вирубок. Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ у 2021 році забезпечили відтворення лісів на площі 1937,2 га, в тому числі: створено лісових культур на площі 862,2 га та забезпечено природнє поновлення на площі 1019,3 га та проведено лісорозведення на площі 55,7 га. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. У межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» висадили 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8га. У рамках реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. Відслідкувати хід реалізації програми, а також взяти в ній участь можна на сайтіhttps://zelenakraina.gov.ua/.
За перший місяць року на Львівщині сплатили понад 6 млрд грн податків
1 лютого 2022
Департамент фінансів Львівської облдержадміністрації повідомив перші оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами в цьому році. До загального фонду бюджету Львівщини в січні мобілізовано 1 млрд 617 млн грн, що на 91 млн грн більше понад план. В обласному ж бюджеті 30 млн грн більше понад план. Річний план на 1 лютого виконується по області на 7%, що краще ніж січневі надходження попередніх років. Значно кращою є динаміка поступлень у порівнянні з січнем 2021 року. Зріст поступлень по області становить + 28,9 %, а в обласному бюджеті + 28,5 %. Позитивною є також ситуація щодо мобілізації податків і платежів до державного бюджету. Загалом їх надійшло по Львівщині 4,4 млрд грн, що на 1,3 млрд грн або 41,6 % більше у порівнянні з січнем минулого року.
До бюджету області сплатили мільярд гривень податків та платежів
25 січня 2022
До загального фонду бюджету Львівщини надійшов перший мільярд гривень податків і платежів. Із врахуванням вчорашніх 72 млн грн на сьогодні надходження становлять 1 млрд 45 млн грн. “Торік такі показники мали 28 січня, цьогоріч – на чотири дні швидше, що дає змогу дивитися у майбутнє з оптимізмом, якщо посилення карантину не внесе свої корективи”, - зазначають у департаменті фінансів Львівської ОДА. Частка податку на доходи фізичних осіб становить 67 відсотків, єдиного податку – 24 відсотки, податку на майно – 5 відсотків, а решти находжень – 4 відсотки.
У департаменті освіти Львівської ОДА підбили підсумки роботи за минулий рік
24 січня 2022
Відкриття нових садочків, формування мережі профільних ліцеїв, облаштування навчально-практичних центрів та вдосконалення дистанційного навчання – у департаменті освіти завершили аналіз роботи за 2021 рік. Фахівці департаменту освіти минулого року працювали над різними сферами освіти області – від дошкілля до вищої освіти. У межах виконання Програми розвитку освіти та освоєння коштів державних субвенцій, вдалось створити понад три тисячі нових місць для дошкільнят, закупити більше ніж 4 тисячі ноутбуків для вчителів, організувати навчання для понад 5 тисяч педагогів, на умовах співфінансування купити 23 шкільні автобуси, ще понад три сотні обладнати трекерами, що забезпечить підвищення якості довезення учнів до місць навчання та додому. «У презентації про роботу департаменту відображено не просто показники роботи, а емоції радості й розчарування, завзятості та впертості, плани, перемоги. Окрім того, там ідеї багатьох людей з нашої Експертної ради, які є освітніми волонтерами, постійна підтримка і розуміння голови Львівської ОДА Максима Козицького. У цій презентації велика допомога від Міністерства освіти і науки, кожен голос кожного депутата Львівської обласної ради та натхнення комісії з питань освіти також у цьому документі», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. Важливим проєктом, який вдалось реалізувати торік, стала спільна із провайдерами фільтрація контенту (16 +) в публічних мережах закладів освіти Львівської області. Проєкт «Безпечний інтернет» на етапі тестування у 20 закладах освіти області. Сформовано чорний список близько 3 млн url-адрес. Також запрацювала самооновлювана е-база даних про стан освіти Львівщини та самооновлювані е-карти закладів освіти області, з яких можна дізнатись про ефективність використання коштів, побачити інтерактивну карту шкіл Львівщини, закладів професійно-технічної освіти тощо. Торік Львівщина стала першою за показником 200-бальників із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Окрім того, до закладів профтехосвіти вступила рекордна кількість учнів, що також дало області першість серед регіонів України.
Розвиток оборонної галузі в країні: у Львові прозвітували про підсумки роботи концерну «УКРОБОРОНПРОМ» за 2021 рік
21 січня 2022
Торік в Україні заклали міцний фундамент для трансформації концерну «Укроборонпром» в сучасну високотехнологічну прозору оборонну компанію і для подальшого розвитку його науково-технічного й виробничого потенціалу. Про це йшлося сьогодні під час підсумкової наради на території Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу. Учасниками наради стали генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, голови Львівської ОДА Максим Козицький та Львівської міської ради Андрій Садовий, а також керівництво концерну та його підприємства-учасники. Станом на зараз в «Укроборонпромі» визначили стратегічні цілі та план подальшого розвитку його підприємств. Наглядова рада концерну також затвердила склади галузевих науково-виробничих об’єднань (ГНВО) нової оборонної компанії. На першому етапі до ГНВО ввійдуть 52 підприємства, а 11 підпадатимуть під пряме управління. Трансформація Укроборонпрому передбачає створення трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. Перший – перетворення Концерну на акціонерне товариство, другий – перетворення на акціонерні товариства або ТзОВ підприємств-учасників. Під час третього етапу заплановано побудову галузевих науково-виробничих об'єднань. «Ми повинні думати над тим, з чим буде воювати та перемагати Україна й у цій війні, і у війнах майбутнього. Світ рухається у бік безпілотних систем, систем складних та пов’язаних між собою – взаємоінтегрованих. Систем, які можуть керуватись віддалено, можливо навіть з офісів. Ми маємо бути готові до цих викликів, ми повинні бути тими, хто буде це створювати», – наголосив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв. Варто відзначити, що торік вдалося досягти вагомих виробничих результатів: виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн у порівнянні з 2020 роком, а надходження від зовнішньоекономічної діяльності – $1 млрд 108,2 млн є найкращим показником з 2014 року. У 2021 році економія на закупівлях склала 735 млн грн. «У час війни та особливої загрози для цілісності нашої країни роль підприємств «Укроборонпрому» важко переоцінити. Концерн є стратегічним виробником озброєння та військової техніки, тому необхідні постійні безперебійні та масштабні державні замовлення. На Львівщині ми маємо п’ять підприємств «Укроборонпрому», на яких виробляють бортову апаратуру бронетанкової техніки, комплекси автоматизованого управління артилерією, автоматичні 30-мм гармати, ремонтують бронетехніку і модернізують авіаційну техніку військового призначення. Хоча ми і область, яка далеко в тилу, ми на передовій щодо формування бойового духу та озброєння нашого війська», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Принагідно в межах підсумкової наради очільника Львівщини відзначили відзнакою Державного концерну «Укроборонпрому». Серед здобутків варто наголосити на початку будівництва літаків Ан-178-100Р за контрактом з Міністерством оборони України. На виконання програми випробувань передано дослідний зразок, на якому мають бути опрацьовані всі системи, вже складено планер і триває встановлення систем на літаку №007, триває добудова фюзеляжу літака №008. Підприємства Концерну з напрямку високоточної зброї та боєприпасів у 2021 році виконали державне оборонне замовлення на 100%. На озброєння ЗСУ прийняли нову радіолокаційну станцію 80К6КС1 (ДКР, шифр «Фенікс»), успішно провели попередні випробування мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал-У». Щодо напрямку бронетехніки, то на Київському бронетанковому заводі виготовили та випробували зразок БТР-3КШ, розпочали підготовку до випробувань танка Т-64БМ2 на Харківському бронетанковому заводі тощо. Вагомі результати торік продемонстрували підприємства, що спеціалізуються на морській техніці. Наприклад, дослідно-проєктний центр кораблебудування достроково виконав дослідно-конструкторську роботу зі створення документації для переобладнання патрульних катерів типу Island, укладений державний контракт з МОУ на ремонт і модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний».
«Навчання вчителів та підвищення кваліфікації освітян – важливий чинник у процесі покращення освіти», - Олег Паска
10 січня 2022
Більше п’яти тисяч педагогів впродовж 2021 року пройшли курси з віддаленого навчання, іще понад дві тисячі освітян підвищили кваліфікацію дистанційного навчання у межах проекту «MOODLE - це про100!». Днями у відділі дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи підбили підсумки роботи за попередній рік. Впродовж року відділ працював над формуванням мережі закладів територіальних громад, розпочали роботу над створенням академічних ліцеїв, закупили ноутбуки для вчителів та шкільні автобуси для опорних закладів освіти тощо. «Відділ координує роботу в системі дошкілля, загальної та позашкільної освіти. Рік, що минув був насиченим чималими змінами та багатим на успішні проекти. Спільно із однодумцями та партнерами проводимо навчання вчителів та створюємо тренінгові центри, і ця робота триватиме у 2022 році», - розповіла керівниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Торік створили 7 таких тренінгових центрів в межах проекту «Освітній Еверест», провели 6 освітніх академій та запустили процес оновлення освітніх програм. Окрім того, на Львівщині відбувся масштабний форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі Першої леді держави, де обговорили та продемонстрували важливість для молодого покоління здорової та корисної їжі. У системі навчання дітей з особливими освітніми потребами інклюзивним навчанням охоплено більше 2,5 тисяч дітлахів. Комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини надають 32 Інклюзивно-ресурсних центри. У 2022 році запланували відкриття ще двох таких центрів: у Добросинсько-Магерівській та Меденицькій громадах. «Велику увагу ми приділяємо підвищенню кваліфікацій педагогів, адже від цього залежить якісна зміна освітнього процесу. Завдяки нашим професійним вчителям ми можемо пишатись тим, що Львівщина посіла 1 місце із ЗНО з розрахунку на 100 тисяч учнів. Область має немало призерів всеукраїнських та міжнародних олімпіад, конкурсів та змагань», - розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска. У 2021 році спільно із МІОК вдалось оновити портал «Український освітній всесвіт», на якому розмістили інтерактивну карту та форум українознавчих освітніх закладів за кордоном. Детальний звіт відділу тут.