На Львівщині відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019»

20 березня 2019р, Новини. Управління молоді та спорту, Прес-служба ОДА

23 березня відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019».

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

“Історія сходжень є тривалою, перше сходження відбулось 1964 року. Це багаторічна традиція і в різні роки учать у заході брали від 300 учасників до 2400. Цьогоріч збір та реєстрація учасників сходження передбачається у п’ятницю, 22 березня о 15:00 год біля головного залізничного вокзалу станції Львів. Кількість людей і місця в автобусах вже сформовані, охочі можуть долучитись власним транспортом”, - зазначив президент Львівської обласної федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк.

Учасників організовано розсадять в автобуси, які відправляються зі Львова і прибувають на навчально-спортивну базу «УКРАЇНА» розташовану в смт. Ворохта Івано-Франківської області для ночівлі. 23 березня о 07:00 год. автобусами організовано підвезуть до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження.

“Ми сподіваємось, на Говерлі буде хороша погода. Однак, усі учасники повинні бути готові до капризної погоди. Сходження відбувається організовано колонами, які очолює керівник. На більш складних підйомах рятувальна служба організує мотузки та страхування. Важливо, щоб учасники не відлучались від групи. Щодо одягу та взуття, обов’язково повинні мати  вітрозахисний костюм з капішоном, шапка та рукавиці і водонепроникне  взуття”, – наголосив керівник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби Михайло Яворівський.

Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк», учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час сходження (підйом і спуск) близько 8 годин.

“Говерла – це не проста гора і я вважаю, що не варто до сходження відноситись легковажно.  Необхідно пам’ятати про власну безпеку”,- наголосив перший львів’янин, що підкорив Еверест Роман Городечний.

Загалом організатори очікують, що до сходження долучаться близько 150 учасників. Зокрема наймолодшому – 6 років. Ініціатором виступили: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля».

“Важливо залучати молодих людей до активного способу життя, фізичної культури та підкорення нових вершин. Механізм цього сходження є максимально організованим. Наступного  року ми хочемо, щоб захід став міжнародним” ,– наголосив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Ключові слова:

ГОВЕРЛАсходження

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook